Hamilelik

Erken Gebelik Belirtileri

Herkes klasik hamilelik belirtilerini bilir. Adet döneminizi kaçırdınız. Göğüsleriniz hassas. Ve her zaman yoruldun.

Herkes klasik hamilelik belirtilerini bilir. Adet döneminizi kaçırdınız. Göğüsleriniz hassas. Ve her zaman çabuk yoruluyorsun. Bunları gebelik belirtileri olabilirmi?

Gebelik Belirtileri

Ancak hamile kadınlar da bu ilk belirtilerin ötesinde bir dizi semptom yaşarlar. Mukus deşarjından metal tadımına, baş ağrısına kadar beklenmedik bir şey bekleyin.

İşte size kimsenin bahsetmediği 10 garip erken hamilelik belirtisinin bir listesi.

1. Garip şeyler sizden gelecek

Birçok kadın vajinal akıntı yaşarken , sıklıkla hamilelikle ilişkili değildir. Ancak çoğu hamile kadın ilk trimesterde ve hamilelikleri boyunca yapışkan, beyaz veya soluk sarı mukus salgılar.

Artan hormonlar ve vajinal kan akışı akıntıya neden olur. Serviksiniz ve vajinal duvarlarınız yumuşadıkça enfeksiyonları önlemek için hamilelik sırasında artar . Akıntı başlarsa doktorunuzu ziyaret edin:

  • koku
  • yanmak
  • kaşıntı
  • yeşilimsi sarıya dön
  • çok kalın veya sulu olur

Bunlar bir enfeksiyon belirtisi olabilir .

2. Vücudunuz ısıyı yükseltir

Yumurtlamadan sonra sabah ilk uyandığınızda , vücut sıcaklığınız biraz yükselir. Bir sonraki döneminizi alana kadar bu şekilde kalır.

Ancak, bazal vücut ısısı olarak bilinen bu sıcaklık iki haftadan fazla yüksek kalırsa, hamile olabilirsiniz.

3. Başınız ağrır, kramp hissedersiniz ve her zaman işemek istersiniz

Hamilelik sırasında hormonal ve kan hacmi değişiklikleri baş ağrısına yol açabilir .

Bazı kadınlar ayrıca alt karnın her iki tarafında da dönem benzeri kramplar yaşarlar . Ve çoğu kadın tuvalete ekstra geziler yapacak. Çünkü büyüyen rahminiz mesanenize baskı yapar. Hamilelik inkontinansı hakkında daha fazla bilgi edinin.

4. Oda dönüyormuş gibi hissedecek

Hamile kadınların ilk üç aylık dönemde baş dönmesi veya baş dönmesi hissetmesi nadir değildir . Hamilelik kan basıncının düşmesine ve kan damarlarının genişlemesine neden olur .

Ancak belirtilerinize çok dikkat edin. Vajinal kanama ve şiddetli karın ağrısı ile birlikte şiddetli baş dönmesi ektopik gebeliğin bir işareti olabilir . Ektopik bir gebelikte, döllenmiş yumurta uterusun dışına implantlar. Hayatı tehdit eden komplikasyonları önlemek için hemen bir doktora görünün .

5. Gidemezsin

Gaz vermek veya iki numaraya gitmek gibi şişkinlik hissedebilirsiniz . Ama bu gerçekleşmiyor. Çünkü hamileliğin hormonal değişiklikleri , doğum öncesi vitaminler gibi kabızlığa yol açabilir .

Sindirim sisteminiz hamilelik sırasında yavaşlar. Bu, besinlere kan dolaşımınıza emmek ve küçük çocuğunuza ulaşmak için yeterli zaman sağlar.

Eğer gidemiyorsanız, diyetinize daha fazla lif ekleyin, bol miktarda sıvı tüketin ve düzenli egzersiz yapın . Gerekirse, hamilelik için güvenli bir dışkı yumuşatıcı ekleme konusunda doktorunuza da danışabilirsiniz.

6. Yanlış bir süre yaşayabilirsiniz

Hakkında 25 ila 40 oranında hamile kadınların hafifçe kanama veya bildirim erken onların hamilelikte üzerine lekelenme olacaktır. Döllenen yumurta uterus zarına yapıştığında hafif kanama olabilir. Bu implantasyon kanaması olarak bilinir . Gebe kaldıktan yaklaşık iki hafta sonra yaygındır.

Kanama ayrıca servikal tahriş , ektopik gebelik veya düşük tehdidi nedeniyle de olabilir . Hafif kanamanız ağırlaşıyorsa veya şiddetli kramplar, sırt ağrısı veya bıçaklanma ağrıları varsa hemen tıbbi yardım almayı unutmayın .

7. Hamilelik bağışıklığınızı azaltır

Hamilelik bağışıklığınızı azaltır. Bu, öksürüğe, soğuk algınlığına ve gribe daha yatkın olduğunuz anlamına gelir. Hamilelerin erken gebelikte soğuk algınlığı veya grip benzeri semptomlar yaşaması nadir değildir .

Hamilelik için güvenli tedavi seçenekleri hakkında doktorunuzla konuşun. Hamile kadınlar gripten kaynaklanan ciddi hastalıklara karşı daha savunmasızdır. Bu, bebeğiniz için ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

8. Göğsüm yanıyor

Hormonlar hamilelik sırasında her şeyi değiştirir. Bu, midenizle özofagus arasındaki valfı içerir. Bu bölge hamilelik sırasında gevşer ve mide asidinin yemek borunuza sızmasına ve mide ekşimesine neden olabilir .Daha küçük, daha sık yemek yiyerek savaşın. Ayrıca kızarmış grub kesip. Gazlı içeceklerden, turunçgillerden, meyve sularından ve baharatlı yiyeceklerden kaçınmaya çalışın.

9. Hamilelikte Ruh halleri

Hamile kaldığınızda hormonlarınız aniden değişir. Bu duygularınızı patlatabilir. Alışılmadık derecede garip ve duygusal hissedeceksiniz. Sizin libido tekrar geri sıcak için soğuğa sıcak gider. Ayrıca ruh hali değişimleri yaşayabilirsiniz . Bu erken hamilelik sırasında çok yaygındır.

10. Metali tadacaksınız

Hamilelik sırasında östrojen ve progesterondaki artışlar birçok hamile kadın için tatta değişikliklere neden olabilir.

Dysegusia adı verilen bir durum , metal tadım yapan bazı hamile kadınlara sahiptir. Öğlen yemeğinizle birlikte bazı eski pennies üzerinde dolanıyormuş gibi hissedeceksiniz. Tuzlu suları yiyerek ve şekersiz sakız çiğneyerek metalik lezzetlerden kurtulun. Ayrıca daha soğuk sıvılar içmeyi veya spicier yiyecekler yemeyi deneyin.

Yukarıda listelenen belirtilerden bazıları sizi sadece stresli ve tükendiğinizi düşündürür. Ancak birlikte deneyimlendiğinde, hamileliği gösterebilirler.

Vücudunuzun size ne söylediğine dikkat edin. Hamilelik testi için doktorunuzu görme zamanı gelmiş olabilir .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu