Hobiler ve El Sanatları

Düşük Maliyetli Hobi Nasıl Bulunur

Hobi Fikirlerini Aramak

Bir koleksiyona başla. Pek çok farklı koleksiyon hiçbir ücret ödemeden çok az maliyetle başlatılabilir. Bunu yapmanın bir yolu dışarı çıkmaktır. Kayalar, bitki yaprakları ve çiçekleri ya da koruyabileceğiniz ve koruyabileceğiniz böcekleri arayın. Bir plaja doğru yürüyüşe çıkın ve deniz camına bakın. Bir başka yol ise, toprağa bulduğunuz veya içeceklerden aldığınız şişe kapakları gibi biriktirmek istediğiniz bir nesneye yatırım yapmaya başlamaktır.

 • Diğerleri, para ya da kar küresi gibi eşyaları eve dönerek hediye olarak koleksiyonunuza başlamanıza ya da büyümenize yardımcı olabilir.
 • Ayrıca, koleksiyon üzerinde bir kitap satın almayı ya da bir arkadaş tutkunları kulübüne katılmayı düşünün.

Bir sanat veya zanaat projesi başlatın. Birçok sanat ve zanaat az malzeme ile başlatılabilir. Yazma, heykel yapma, çizim ve daha fazlası, elinizde olanları kullanarak sadece size sunulacaktır. Ayrıca, projelerinizi hurda ahşap, kumaş veya metal gibi ucuz malzemelerle takviye etmek için dolar ve tasarruf mağazaları da dahil olmak üzere çeşitli mağazalara gidebilirsiniz.

 • Craftster.org veya Pinterest gibi sitelerde zanaat projeleri arayın ve Reddit’teki sanat gruplarına katılın.
 • Başlamadan önce evinize bakın. Çoğu zaman kullanılmayan malzeme size bir proje için fikir verebilir veya düşük maliyetle tamamlamanıza yardımcı olabilir. Örneğin, minyatür yapmak için eski elektronik, tahta, kumaş veya boya kullanabilirsiniz.
 • Perakende mağazalarında boyama kitapları ve boya-by-set kitleri gibi ucuz malzemeler bulunur. Hobi mağazalarında, model uçaklar ya da whittling gibi aktiviteler yapmaya başlamanıza yardımcı olacak kitler de olacaktır.

Yeni bir şey çalış. Öğrenmek istediğiniz bir konu düşünün. Bölgenizdeki kurumları arayın. Yerel topluluk merkeziniz veya kütüphaneniz, kare danstan programlamaya kadar her konuda ücretsiz dersler sunabilir, ancak yerel sınıfları ve işletmeleri ucuz dersler için de arayabilirsiniz.

 • Khanacademy.org ve coursera.org gibi siteler, çeşitli konularda ücretsiz dersler sunmaktadır.
 • Youtube, podcast ve telefon uygulamaları başlamak için harika bir yoldur. Örneğin, bir dil öğrenmek için ücretsiz Duolingo uygulamasını deneyin.

Müzik dinlemek. Youtube ücretsiz dinleyebileceğiniz çok sayıda müzik içerir. Ayrıca, çevrimiçi radyo istasyonlarını veya Pandora ve Spotify gibi hizmetleri kullanarak istediğiniz müziği keşfedebilirsiniz. Yeni müziğe kendinizi tanıtmak için zaman ayırın, albümlere gerek kalmadan müziği rahat bir hobiye dönüştürebilirsiniz.

 • Daha sonra müziği derecelendirmek ve incelemek için sputnikmusic.com gibi bir tartışma sitesine gidebilirsiniz.

Müzik çal. Şarkı söylemek, satın almadan önce girebileceğiniz bir aktivitedir. Karasongs.com gibi siteler, ücretsiz karaoke izlerini bulmaya başlamak için bir yer. Bir enstrümanı öğrenmek için, kullanılmış veya yeni başlayan bir aracı ödünç alabilir veya satın alabilir ve yeni başlayan kitapları veya guitarlessons.com gibi bir siteyi kullanarak kendinizi öğretmeye çalışabilirsiniz.

Doğanın içine gir. Dışarıdaki dünyanın hiçbir ücret ödemeden başlayabileceğiniz birçok hobisi var. Çevredeki manzarayı yürüyüş veya geocaching ile keşfedin. Kuşları izleyin, yıldızlara bakın, kampa gidin ya da evde bahçeye gidin.

 • Çevrelerinizi takip edebileceğiniz kapsül koordinatlarını indirmek için geocaching.com adresini kullanın.

Aktif ol. Spor ligleri veya yoga mağazaları gibi yerel etkinlikler için bölgenizi arayın. Çoğu zaman bunlar özgür veya ucuz toplum odaklı aktivitelerdir. Ayrıca halka açık parklarda pikap oyunları bulabilir veya düzenleyebilirsiniz. Topluluğun etrafına bir bisiklet sürün, YMCA’da bir savaş sanatı için hokkabazlık yapmayı öğrenin.

Bir oyun öğrenin. Oyunlar spor gibidir ve genellikle toplulukta paylaşılmasından yararlanır. Oyun grupları genellikle masa oyunları veya video oyunlarını size ücretsiz olarak sunacaktır. Ayrıca, kütüphaneler ve okullar çocuklar ve yetişkinler için video oyun gruplarına sahip olabilir. Ayrıca, çok çeşitli oyunları çevrimiçi oynayabilir veya çevrenizdeki insanlarla kart oyunları oynayabilirsiniz.

 • Bölgenizde hangi grupları görmek için meetup.com gibi bir site kullanın.

Ucuz Hobiler Toplamak

Kişiliğinize uygun bir aktivite seçin. Keşfedilecek kişisel bir ilgiyi düşünebilirseniz, başlamak için kolay bir yer var. Aksi takdirde, size hitap edebilecek bir hobi düşünmeye çalışın. Şimdi kendini ne iyi hissettirdiğini ya da yarattığını düşün. Ne eğlenceli geliyor? Geçmişte ne yapmayı sevdiniz? Bu cevaplara odaklanın ve hobisine nasıl düşük maliyetle başlayabileceğinizi araştırmaya başlayın.

 • Odakları gittiğiniz gibi değiştirebileceğinizi unutmayın. Farklı hobileri denemekten korkma. Ekipman ödünç alın veya ihtiyacınız olmayan şeyleri satın.

Para kazanabileceğiniz bir hobi seçin. Para kazanmanızı sağlayan bir hobi kendini ödüyor. Bunların çoğu, iğne işi gibi, başlamak için çok fazla yatırım gerektirmez. Yeniden satma gibi diğer şirketler ise daha yoğun bir yatırım gerektirebilir, ancak zaman içinde kendileri için ödeme yaparlar. Birçok hobinin para kazanma potansiyeli vardır.

 • Bir hobi ile ilk gol kendinizi zevk almalısınız. Örneğin, bir blog yazarken veya çevrimiçi videolar oluştururken, ödeme almayı beklemeyin. Asla gerçekleşmeyebilir.

Zaten yaptığınız bir aktiviteyi dönüştürün. Yapmanız gereken bir şey bir hobiye uyarlanabilir. Yemek yapabilmek için yemek pişirmek zorunda kalacaksınız, ancak düşük maliyetli malzemelerden faydalanan tarifleri kullanarak yemek pişirmeyi bir tutku haline getirebilirsiniz. Bu aktiviteler hayatınıza katkıda bulunabilir, küçük harcamalara değer katar. 

 • Diğer örnekler arasında, ihtiyaç duyulan paradan tasarruf etmek için bir hobi yapmak için kuponlama ve tasarruf alışverişi sayılabilir.

Uzmanlara nasıl başlayacağını sorun. Çevrimiçi olarak sınıf öğretmenlerine gidin ya da hobileri bulun ve potansiyel hobinizde deneyimli kişilere, başlamanız gereken minimum malzeme maliyeti için sorun. Bu, bir hobinin bütçenize uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır. Düşündüğünüz kadar fazla ekipmana ihtiyacınız olmadığı konusunda genellikle şaşıracaksınız.

 • Birçoğunun daha fazla para biriktirebileceği konusunda ipuçları olacak. Bir kerede senin pozisyonundalardı.

Hobinizi Daha Uygun Hale Getirmek

Hobinizi Daha Uygun Hale Getirmek
Hobinizi Daha Uygun Hale Getirmek

Ev materyalini kullanın. Bir hobiye başlamadan önce etrafınıza bakın. Evinizin etrafındaki malzemelerin dışında neler kullanabileceğinizi görün. Kendiniz el işçiliği yapmak, evinizi tamir edebileceğiniz, bilgisayar gibi bozuk malzemeleri tamir edebileceğiniz veya verebileceğiniz veya satabileceğiniz nesneler yapabileceğiniz anlamına gelir.

 • Hayal gücünü kullan. Sahip olduğunuz materyalle yaratıcı olun. Örneğin, bir heykelciği eski ahşap veya metalden şekillendirebilirsiniz. Gerekirse fikirlere çevrimiçi bakın.
 • Yazma ve günlük tutma, herhangi bir başıboş kâğıt, defter ya da bilgisayar kullanarak az bir ek masraf olmaksızın da yapılabilir.

Ucuz malzeme satın alın. Hobinize para yatırmak için dışarı çıkmana gerek yok. Ev yapımı hobiler çok az bir süre için yapılabilir. Bir kerede çok fazla malzeme almak için eBay veya toplu bir mağaza gibi bir siteye gidin. Örneğin, kullanılmış giysileri satın alabilir veya örneğin dikiş gibi iğne işi hobileri için bir kumaş mağazasından kumaş parçaları alabilirsiniz.

 • Teknoloji hobisi için daha ucuz bir seçenek, eski veya bozuk bilgisayarları yeniden inşa etmektir. Bir bilgisayar satın alabilir veya tanıdığınız birinden alabilirsiniz.
 • Ucuz malzemeden yaptığınız yaratıcı ürünleri satmak, hobilerinizi finanse etmeye devam etmenize yardımcı olur.
 • Resmi modelin bir kısmına mal olan boya numara setleri veya gitar gibi başlangıç ​​kitlerini her zaman bulabilirsiniz. Bunlar perakende mağazalarında bulunabilir.

Ödünç ekipmanı. Ekipman maliyetlerinin bir hobi bulma yoluna girmesi gerekmez. İlk önce gerekli ekipmanı kiralayabilir ve hobisini deneyebilirsiniz. Hobiye devam etmek isterseniz, kendi ekipmanınızı satın almak için kiralamaya devam edebilirsiniz. Ekipman kiralamak için yerler bulmak veya tanıdığınız insanlardan ödünç almayı denemek için hobinizde yer alan insanlarla konuşun.

 • Kiralık kayak veya kayak gibi açık hava hobileri için kullanışlıdır.
 • Kiralamak, hobi sırasında, metal işleme veya bahçe işlerinde kullanmak için belirli bir araca ihtiyaç duyduğunuz zamanlar gibi durumsal sorunlar için de size yardımcı olabilir.
 • Gruplar ayrıca borçlanma ekipmanı için de iyidir. Örneğin, bir masa oyunu grubunda, başkalarının oyunlarını kendiniz tedarik etmek zorunda kalmadan getirdiği oyunların keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Bilgisayar şirketleri ayrıca ürünlerinin aylık deneme sürümlerini de sunuyor. Örneğin, fotoğraf editörleri Photoshop’u indirip deneme süresinden sonra satın alabilirler.

Kullanılmış veya yeni ekipman edinin. Ödünç almak istemez ya da istemezseniz, her zaman kendi ekipmanınızı alabilirsiniz. İnternet sayesinde bayi web siteleri her yerdedir. Bu, hobinizi test etmek veya devam ettirmek için çalışan bir müzik aletinden bir havyaya, kitaplara ve video oyunlarına kadar her şeyi elde etmenizi çok kolaylaştırır.

Yardım isteyin. Birçok hobiler de bir ebeveyn ya da arkadaş eve hediye getirerek başlar. Denemek ya da devam etmeyi düşündüğünüz bir hobi varsa, başka biri size yardımcı olabilir. Bu toplama için iyidir. Pullarla ilgileniyorsanız, arkadaşlarınız ve aileniz sizin için biraz tasarruf edebilir ve seyahat ettiklerinde daha fazlasını geri getirebilirsiniz.

 • Çevrimiçi topluluklar hobileri içine almak için de iyi bir yoldur. Bazı insanlar, örneğin, başkalarına damga göndermek veya sizinkileri değiştirmek için istekli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu