Hobiler ve El Sanatları

Oyun evi nasıl kurulur

Oyun evi nasıl yapılır.Bir çocuğun oyunevi, eğlenceli oyun için harika bir yerdir. Bir oyun evi inşa etmek, herkesin katılabileceği harika bir aile projesidir. Çocuklarınız kendi oyun salonlarına sahip olmayı sevecek ve evlerini planlamaktan ve dekore etmekten memnuniyet duyacaktır. Bir tiyatro oyununu nasıl kurabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Ahşap Oyun Binası

Malzemelerinizi toplayın. Bu bir oyun evi inşa etmenin en kapsamlı ve zaman alıcı yöntemidir, ancak en iyi sonuçları sunar. Gerçi oldukça uzun bir malzeme listesi var, bu yüzden binaya başlamadan önce hepsini topladığınızdan emin olun.

 • İhtiyacınız olan malzemeler 2×8 tahtalar, 2×4 tahtalar, ¾ ”kontrplaklar, 3” galvanizli vidalar, 1 ”x6” döşeme tahtaları, ahşap kaplamalar, çeyrek yuvarlak kalıplama, zona ve çatı çivileri.
 • Dairesel testere, testere, pistonlu testere, matkap, seviye, çerçeveleme, çekiç, düz kenar, maket bıçağı ve şerit ölçüsü gibi çeşitli aletlere ihtiyacınız olacaktır.
 • Bir seçenek, playhouse’unuzda açık hava alanları yerine gerçek pencereler oluşturmak için pleksiglas eklemek.

Bir yer seçin. Oyun evi 6×8 fit ölçecek ve en azından o alana ve giriş için biraz daha fazla alana ihtiyaç duyacak. Bu oyun evi açık havada olmalıydı, ama eğer istenirse kesinlikle içeriye yerleştirilebilirdi.

Tabanı oluşturun. Oyun salonunun temelini oluşturmak için, 2×8 tahtalarınızı kullanacak ve ardından zemin kaplaması ile kaplayacaksınız. Bu üs, oyun alanının oturması için bir platform oluşturacak ve girişin önünde de bir 2 ‘sundurma olacak.

 • 2×8 ayak kartlarınızı ölçerek ve keserek 6×8 ayak dikdörtgeni oluşturun. İki yan paneli bir inç kısa olacak şekilde kesin, böylece en uzun iki tahta arasına mükemmel şekilde oturabilirler.
 • Panoları kıstırmak için 3 ”vidalarınızı kullanın ve boş bir dikdörtgen oluşturun.
 • Zemine stabilite eklemek için, zemin kirişleri oluşturmak için iki adet 2×8 fitlik tahta kullanın. Bunlar merkez katta uzunlamasına koşan boşluğa uyacak şekilde kesilmeli ve bu sayede tabanda dört ayak (2,4 m) ve dört ayak (6 fit) (1.8 m) çalıştıran iki tahta. Bunları yanlara sabitlemek için üç inçlik vidalarınızı kullanın.
 • Temelleri kaplamak ve zemini oluşturmak için, 1 ”x6” deck planking’inizi tabana enine (en kısa mesafe) uyacak şekilde ölçün ve kesin. Her bir pano arasında boşluk bırakmadan tabanın tamamını kaplayacak kadar kullanın. Tamamen takılı olduklarından emin olmak için 3 ”vidalarınızı kullanın.
 • Dairesel testereyle fazla levhaları kesin.

Duvar çerçevelerini oluşturun. Oyun salonunun duvarlarını oluşturmak için önce kenarların takılacağı boş çerçeveler yapmalısınız. Tabanın çevresi üzerinde 1 inç ölçün, çünkü duvar çerçeveleri dışa takılmak yerine zemine oturacaktır.

 • Arka çerçeveyi yapmak için, önce üst ve alt kısımları oluşturacak panoları ölçün. Bunlar 2×4 kartlarınızdan kesilmeli ve 7’11 ”ölçülerek zeminin kenarına çakılmamalıdır. Ardından beş adet 2×4 adet tahta alın ve 3’9 ”’a kadar ölçün, böylece istenen 4′ genişliğini üst üste binmeden diğer çerçevelerle eşit olarak birleştirilir. İki 7’11 ”levhanın iki ucunu, boş bir dikdörtgen oluşturarak ekleyin. Ardından, üç destek kirişini dikdörtgenin ortasına ekleyin, aralarında eşit aralıklarla dört küçük boş bölüm oluşturun. .
 • Arka duvar çerçevesini oluştururken yukarıda açıklanan aynı işlemi yaparak ön duvar çerçevesini oluşturun. Buna ek olarak, iki çivi seçiminiz arasında en üstteki tahtanın altı inç altından bir çapraz tahta ekleyin. Bu kapı için çerçeve oluşturacaktır.
 • 2×4 tahtalarınızı alarak ve dördü (her bir yan duvar için iki adet), 3’9 ”uzunluğunda keserek yan duvarları yapın. Dört ek 2×4 kartı alın ve kenarların üst ve alt tarafları için 3’4 ”olacak şekilde kesin. Bunları eklemek için galvanizli vidalarınızı kullanın ve iki dikdörtgen taraf oluşturun. Her iki taraf için, destek için çerçevelerin merkezine eklemek için iki 3’9 ”kartını kesin. Bunları her bir yan çerçevenin merkezlerine ekleyin ve vidalarla birleştirin.
 • Yan çerçevelerin her birinde, üst ve alt kısımdan 9 ”ölçün ve buradaki çiviler arasına sığacak şekilde bir tahta ekleyin. Bu iki yan pencere için çerçeve oluşturacaktır.

Duvar çerçevelerini tabana takın. Arka duvardan başlayarak, süpürgeliklerin kenarlarında dik olarak durun. Zemine sabitlemek için çoklu galvanizli vida kullanın. Sonra, yan duvarlara geçin; Bunları önce zemine, sonra da arka duvarın kenarlarına daha fazla vidayla takın. Eklenecek son duvar ön duvardır. Unutmayın, bu bir sundurma için önünde iki metrelik bir alana sahip olacak. Zemine ve daha sonra iki tarafa vidalayın, diğer duvar çerçevelerine düzgün bir şekilde oturduğundan emin olun.

Çatıyı inşa et. Duvar çerçeveleri zemine sıkıca tutturulduğunda, oyun evi için çatı yapmak üzerine hareket edebilirsiniz. Bunu yapmak için önce bir çerçeve oluşturun ve kontrpla ile kaplayın.

 • Üçgen şeklindeki çatının ortasından uzunluğunu 7’11 ”e çıkaracak olan tahta tahtayı ölçün.
 • Çatıyı destekleyici kenarı 2×4 levhalardan 14 ”uzunluğa kadar kesin. Bunları tahta panele ve duvar çerçevelerinin üstüne oturtmak için doğru açıya getirin.
 • 2×4 inç panolardan yapılmış sekiz kirişleri oluşturun. Çatının arasına çatıya destek vermek için çatıların merkezlerinde bu panoların her birinden dördünü kullanacaksınız. Bunları ridgeboard açısını ve duvar çerçevelerinin üst kısmına uyacak şekilde kesin.
 • Dirsekleri tahtaya bağlayarak başlayın ve kirişleri ekleyin. Bu çatı çerçevesini duvar çerçevelerinin üstlerine takın. Çerçevenin uçlarında, iki yan duvarın üstünde iki boş izosel üçgen şekli olmalıdır.
 • Çatıya uygun kontrplak kesin. Kontrplağın üst kısmına zona katacaksınız, bu nedenle tavan çerçevesinin bütününün kaplandığından emin olun (yan üçgenler hariç). Doğru ölçümleri aldıktan sonra bu parçaları çerçevenin üst kısmına vidalayın.
 • Playhouse yapınıza ekstra destek sağlamak için kirişi ve dikmeleri doğrudan çivilerin üzerine çerçeveye vidalayın.

Duvarları bitirin. Dış kenarı duvarlarınıza eklemek için ahşap kaplamayı kullanın. Doğru çerçeveleri aldığınızdan emin olmak için duvar çerçevelerini ölçün ve ardından ahşabı sığdırın. İki yan parça, çatı tarafından oluşturulan üçgen şekillerini içerecek şekilde bir beşgen şeklinde olmalıdır.

 • Destek kirişleri boyunca duvarları çerçeveye vidalayın.
 • Pencerelerin ve kapının alanını işaretleyin. Bu parçaları kesmek, bitirdiğinizde pürüzlü kenarları zımparalamak için bir yapboz kullanın. Pencereler için pleksiglas kullanmayı seçtiyseniz, şimdi bunları takın. Pencereleri (pleksiglaslı veya pleksiglassız), kenarların etrafında çeyrek yuvarlak kalıplamayla bitirin.

Çatıyı birleştir. Kenar boyunca zonaların ilk sırasını sıraya getirin ve daha sonra tüm bitişik zona sıralarının birbiri ile üst üste çakıştığını görün. Kontrplak çatısına takmak için her bir shingle başına dört çatı çivi kullanın. Sırt tahtası açığa çıkacağı için, zona yapraklarını tek parça halinde kesin ve yanlara doğru döndürün. Tüm çatı örtülecek şekilde onları sırt tahtalarına yapıştırın. Fazla zona kesmek için maket bıçağınızı kullanın.

Oyun salonunu bitir. Bu noktada, oyun evinizin inşaat süreci tamamlandı. Artık benzersiz hale getirmek için son rötuşları ekleyebilirsiniz. Dışarıdan boya, pencere kutusu ekicileri ekleyin ve içine küçük boyutlu mobilya koyun. Tamamlanmış oyun evinizin tadını çıkarın!

PVC Boruları İle Oyun Binası

Malzemelerinizi toplayın. Kapağı oluşturmak için yedi adet 10 feet (3.0 m) ¾ ”PVC boru, on adet konvertör parçası, bir adet PVC boru kesicisi ve kumaşı ve bir dikiş seti veya dikiş makinesine ihtiyacınız olacaktır.

 • On dönüştürücü boru parçalarının hepsi ¾ ”ölçmek zorundadır. Dört T, dört 45 derece açı dirseğine ve on 3 yollu konnektöre ihtiyacınız olacak.

Çok fazla para harcamadan tüm oyun alanını kapsayacak kadar büyük olacak kumaşlar almak için çarşaf veya astarsız perdeler satın alın. Bunları satın alabilir veya kullanmadan önce bulabilir ve iyi bir yıkama verebilirsiniz.

 • Kumaşın iç kısmına dikmek için kurdeleler kullanmayı tercih edebilirsiniz, böylece çadır kısmı bağlanabilir ve istediğiniz zaman yıkanacak şekilde çıkarılabilir.

Çerçeveyi oluşturun. Çerçeve bir taban ve bir üst, dört destekleyici kiriş ve üçgen bir çatı parçasından oluşacaktır. Kullanarak bir araya getirilecekler.

 • Tabanı ve üst kısmı oluşturmak için boruyu, 6 feet (1,8 m) uzunluğa ve 4 feet (1,2 m) uzunluğunu ölçen dört parça ölçen dört parçaya kesin. Her köşedeki 3 yollu konektörlerle iki büyük, ayrı dikdörtgen şeklinde bağlayın.
 • Bağlanacak tavan için üst parçanın dört köşesinin her birine yukarı bakacak şekilde t şeklinde bir konektör kaydırın. Bu bağlaçların köşelere bağlanması için yer açmak üzere borudan 1-2 cm (2.5–5,1 cm) kesmeniz gerekebilir.
 • Duvarları oluşturmak için destek kirişleri oluşturun. Bunlar, tercih ettiğiniz tavan yüksekliğini karşılamak için kendi takdirinize bağlı olarak kesilebilir. Eşit uzunlukta dört boru kesmeniz gerekecek. Onları büyük bir boş küp oluşturan borunun üst ve alt tarafındaki iki köşe yuvasına takın.
 • Çatıyı yap. Bunu yapmak için, iki ek boru parçasını kenarlarla aynı uzunlukta kesin. Onları iki büyük ‘L’ şekli oluşturarak, sağ (90 derece) bir açıda takın. 3-yollu köşeleri onlara uyacak şekilde kullanmanız gerekecektir. Daha sonra, 6 feet (1.8 m) uzunluğunda bir boru parçası kesin ve bunu iki L arasındaki ortada çalıştırın. Tüm çatı yapısını, üstteki dikdörtgenin üzerindeki T şeklindeki yuvalara yerleştirerek tabana takın.
 • Borular arasındaki tüm bağlantıların sağlam olduğundan ve yapının bitmiş olduğundan emin olun!

Çadırın örtülmesini sağla. Elinizdeki kumaşı kullanarak, tüm kenarları ve çatıyı ölçün. Bu parçaları kesin ve tüm tarafları birlikte çalışmanızla aynı şekilde birbirine dikmek için bir dikiş makinesi kullanın.

 • Gerçek boyuttan biraz daha büyük olursanız çadırı oyun salonuna bağlamak daha kolay olabilir. Böylelikle boruların üzerinden geçirip temizlik için çıkarılması bir cinch olacaktır.
 • Çadırın dikine 6 inçlik şeritler dikişlere dik dik, böylece çadır boru çerçevesine yerleştirildiğinde harekete izin vermek için bağlanabilir.
 • Bir çadır-flep tarzı kapı oluşturmak için alttan bir yarık kenarlardan biri one kadar kadar bir yarık kesin.
 • İsterseniz, pencereler olarak hareket etmek için yanlardan delikler kesebilirsiniz. Bu delikleri doldurmak için oyun camı olarak kalın ve şeffaf bir plastik kullanmaktan çekinmeyin.

Çadırları boruların üzerine kaydırın. Çadır parçalarını tamamen dikildikten sonra, bitirdiniz! Bu iç veya dış mekanlarda kullanılabilir ve kumaş kaplaması yıkamak için kolayca çıkarılabilir.

Bir Masa ve Kumaştan Playhouse Yapımı

Malzemelerinizi toplayın. Bu proje için, evinizde kullanımda olan bir tablo kullanmayı veya özellikle bu proje için bir tablo temin etmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca kumaşın birkaç metre yarısına (tablonun her tarafını kaplayacak kadar), makas ve dekorasyona (isteğe bağlı) ihtiyacınız olacaktır.

Masanızı ölçün. Tablonuz için doğru bir kapak elde etmek için, tüm ölçümlerin bir listesini almalısınız. Uzunluk, genişlik ve yükseklik ölçümünü yapın. Bunları takip etmek için bunları yazdığınızdan emin olun.

Kumaşını ölç. Playhouse’u beş parça kumaştan yapacaksınız. Masanın üst kısmına (uzunluk x genişlik), iki uzun kenara (uzunluk x yükseklik) ve iki kısa tarafa (genişlik x yükseklik) sığdırmak için birine ihtiyacınız vardır.

 • Yapılan tüm ölçümleri aldığınızda, kumaş parçalarını kesin.
 • Bu noktada, oyun alanında pencere ve kapılar olarak hareket etmek için dikdörtgen kesitleri kesin. Bunlar, istediğiniz her yere istediğiniz kadar yerleştirilebilir.

Kumaş parçalarını birlikte dikin. Doğru şekilde diktiğinizden emin olmak için kumaş parçalarını zemine doğru şekilde yerleştiriniz. Büyük bir çapraz şekle sahip olmalılar. Ardından, kumaşı dikişler boyunca birbirine dikmek için bir dikiş makinesi kullanın.

Kumaşı süsle. Eğer oyun evinin masanın üzerindeki bir kumaştan biraz daha heyecanlı görünmesini istiyorsanız, kumaşın bir evin görünüşünü vermek için keskin kenarlar, nakış ipi veya başka kumaş parçaları kullanın. Zencefilli süslemelere, pencerelerin altındaki çiçek kutularına ve duvarlardaki ahşap damarlı dokuya çizin.

Oyun salonunu bitir. İstediğiniz tüm süslemeyi yaptığınızda, oyun bahçenizi tamamlamak için masa çadırını masaya atın. İçeride küçük mobilya veya oyuncak parçalarıyla doldurmaktan çekinmeyin ve keyfini çıkarın! 

Bir Playhouse’u Kartondan Çıkarma

Malzemelerinizi toplayın. Bunun için 1-2 büyük karton kutuya, çok amaçlı yapıştırıcıya, ambalaj kağıdına veya duvar kağıdına, ambalaj bandına ve bir kutu makası veya makasına ihtiyacınız olacaktır.

Kutunuzu hazırlayın. Dış kısımları keserek başlayın, böylece kutu zeminde baş aşağı yatar ve alt kısmı (veya sağ taraf yukarı ise üstte) yoktur. Ayrılmayacağından emin olmak için tüm dikişleri ve gevşek alanları bantlayın.

Taraflara renk katın. Oyun evinize sadece bir karton kutudan daha iyi bir görünüm vermek için, her zaman bir tutkal ve seçtiğiniz bir ambalaj kağıdı veya duvar kağıdı ile yan tarafları birer birer örtün.

Kapıları ve pencereleri kesin. Kenarlardan birinden küçük bir kapıyı kesmek için bir kutu kesici veya makas kullanın ve istediğiniz kadar pencere açın.

 • Kapının sadece üç tarafını kesmeyi seçebilir, bir “menteşeli” tarafa takılı kalırsanız, kapı sadece boş bir alan yerine açılıp kapanabilir.
 • Dışarıdaki pencerelerin görünümünü vermek için kutunun içine şeffaf plastik veya selofan ekleyebilirsiniz.

Bir çatı oluştur. Bunu yapmak için, iki büyük üçgeni karton parçayı başka bir kutudan veya bir yedek parçadan keserek, evin genişliğini sağlayın. Sonra, iki büyük dikdörtgeni kutu ve yükseklik olarak üçgenlerle aynı uzunlukta kesin.

İlgili Makaleler
 • Dört çatı parçasını tutkal ve bantla birleştirin.
 • Küçük dikdörtgenler veya yarı çemberler halinde kartonu “zona” kesip bunları üçgenin üst kısmındaki üst üste binen bir desende yapıştırın. Kenardan geçen ekstraları kesin.
 • İsterseniz, çatıya biraz renk vermek için sprey boya kullanabilirsiniz.

Evini bir araya getir. Çatı bittiğinde, yapıştırın ve karton kutunun üstüne yapıştırın. Sen bittin! Daha fazla dekoratif dokunuş eklemek için çekinmeyin veya olduğu gibi keyfini çıkarın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu