Hobiler ve El Sanatları

Snaps nasıl oynanır

Snaps oyunu.Hilary Swank ile “Seni Seviyorum PS” filmini gördün mü ve karakterinin oynadığı Snaps oyunu beğendin mi? Ya da belki de Snaps oyununu kampta oynadınız ve nasıl oynayacağınızı unutmuşsunuzdur. Snaps’ı oynamayı öğrenmek çok basit ve size ve arkadaşlarınıza veya ailenize saatlerce gülecek ve eğleneceksiniz..

Word’ü Snap’a Seçme

Snaps’ın temel kurallarını bilin. Snaps oyunu en az iki kişiden başka bir şey gerektirmeyen, parmaklarınızı çekebilme ve bazı yaratıcı düşünceyi gerektiren oldukça basit bir kavramdır.

 • Snaps’ın temel fikri, bir sözcüğün tek tek harflerini ya bir ifadeyi ya da parmaklarınızla bir araya getirmek.
 • Snaps’ta en az iki oyuncu var. Saldırgan, bir kelime seçen ve sonra cevabı kesen kişidir. Alıcı snapper’ı dinleyen ve kelimeyi tahmin eden kişidir.
 • Ünsüzler için, ilk sözcüğün yazılmaya çalıştığınız aynı harfle başladığı bir cümle veya ifadeyi söyleyeceksiniz. Örneğin, “George Washington” u seçerseniz, ilk harfiniz “G.” dir. Alıcının adını “Hazır olun” gibi bir cümleyle başlatarak kandıracaktır. Bu, alıcının ilk adının bilinmesini sağlar. kişi veya ipucu “G.” dir
 • Ünlüler için, parmaklarınızı kıstırırsınız – dolayısıyla oyunun adı. Her sesli harf, belirli bir sayıda snaps’a karşılık gelir. “A” bir çırpıda, “E” iki çıtçıt, “Ben” üç çıtçıt, “O” dört çıtçıt ve “U” beş çıtçıt. Bu nedenle, “George Washington” un ikinci harfi için “E.” için iki açık enstantane vereceksin
 • Kelimeler arasında boşluk için işaret yoktur.

Alıcının tahmin etmesini istediğiniz kişinin adını seçin. Snaps fikri, birinin ismini tahmin etmek olduğundan, herkesin kolayca tahmin edebileceği birini seçebilir, örneğin politikacı ya da ünlü biri gibi.

 • Örneğin, “Hillary Clinton” veya “Britney Spears” kullanabilirsiniz.
 • Zor isimlerle başlayan zor isimlerden veya isimlerden kaçınmaya çalışın. Örneğin Xavier isminin “x” den dolayı kullanılması zor olurdu. Bir cue cümlesini bir araya getirebileceğiniz bir kelime yok.

Alıcıya isminin tam adını veya ipucunu vermek isteyip istemediğinize karar verin. Alıcınıza kişinin tam ismini vermek zorunda değilsiniz. Bunu biraz daha zorlaştırmak için, alıcınıza kişinin ismine bir ipucu verebilirsin.

 • Örneğin, alıcının “George Washington” ı tahmin etmesini istiyorsanız, “ilk Başkan” ipucunu çekebilirsiniz. “Marlon Brando” için “Godfather” ı kullanabilirsiniz.

Gerekirse, iyi ünsüz ifadeleri ve isme açık bir ipucu belirleyin. Oynamak istediğiniz ismi öğrendikten sonra, önce düzgün olarak nasıl yazılacağını ve ünsüzlere nasıl bakacağını öğrenin. Doğrudan isim yerine bir ipucu kullanmaya karar verdiyseniz, alıcı için net bir ipucu oluşturmalısınız.

 • Örneğin, “George Washington” adı için, okuyucunuzu isminde veya ipucundaki her bir ünsüze ipucuyla bildirmek için kısa ifadelere sahip olmanız gerekir. “R” için “Oku gazete” yi kullanabilirsiniz. “İlk Başkan” ı sizin fikriniz olarak kullanmaya karar verirseniz, “Parti” harfini “P” harfinin ifadesi olarak kullanabilirsiniz.

Sözcüğün bir alıcıya yapıştırılması

Alıcınızın yakalanacağı kelimeyi ipucu. Mektubunuzu ifadeler ve çıtçıtlarla yazmaya başlamadan önce, alıcınızı basit bir cümle ile sözcüğün doğası hakkında bilgilendirin.

 • Bir kişinin doğrudan adını kullanıyorsanız, “Snaps oyunun adı IS” deyin. Bu, alıcınızın bir kişinin adını yazdığınızı bilmesini sağlar.
 • Eğer alıcıya Sylvester Stallone için “Rocky” veya Marlon Brando için “Godfather” gibi bir ipucu veriyorsanız, “Snaps ISN’T oyunun adıdır” deyin. Bu, alıcınızın ismine bir ipucu yazdığınızı gösterir.

İlk harfi alıcıya ver. Alıcınıza bir isim veya ipucu verdiğinden emin olduktan sonra, ona kelimenin ilk harfini bir açıklama veya snaps ile verin.

 • Çoğu isim bir ünsüz ile başlayacak, bu yüzden muhtemelen bir ifadeyle başlayacaksınız. Böylece, “Sylvester Stallone” için, alıcınızın ilk harfi “s” olduğunu bilmesini sağlamak için “Süper duper” ifadesi ile başlayabilirsiniz.

İkinci harfi ver. Alıcı ilk harfi anladığında, isminizin veya ipucunuzun ikinci harfine geçin. Sadece bunu yapmaya hazır olduklarında yapın ve ikinci mektuba bağlı olarak bir sonraki ifadeyi ya da sesli harfleri belirlediniz.

 • İkinci harfler çoğu zaman ünlüdür, bu yüzden bir sonraki ipucunuz muhtemelen bir seri snaps olacaktır. “Al Pacino” için, alıcınıza “a” nın bir sonraki harf olduğunu belirtmek için bir kez açıkça vurmak isteyeceksiniz.
 • Alıcınızın her bir parçayı duyabileceği şekilde net bir şekilde çırpmayı unutmayın.

Kalan harfler için aynı modeli takip edin. Adı veya ipucu yazmayı bitirinceye kadar aynı kalıpları ve ifadeleri kullanın.

 • Alıcının almadığı herhangi bir parça varsa, geri dönüp ifadeleri veya seriyi tekrar verin.

Kişinin adını veya ipucunu tahmin et. Alıcınızı ismini veya ipucunu yazmayı bitirdikten sonra kişiyi tahmin etmesini isteyin. Eğer alamıyorsa, ona yardım edebilir ya da ismi çözmek için başka bir çırpıda yuvarlak oynayabilirsiniz.

 • Bir kişinin ismine bir ipucu kullanmaya karar verdiyseniz, alıcınızın önce ipucu ve sonra adı tahmin etmesini sağlayın.

Bir Snapper’ın Sözünü Tahmin Etmek

Snapper’ın ilk çizgisine dikkat edin. Snapback veya snaps kullanmaya başlamadan önce snapper’ın ne söylediğine dikkat etmeyi unutmayın. Bu isimle ilgili bir isim veya ipucu kullanıyorsa size yardımcı olacaktır.

 • Snapper bir kişinin doğrudan adını kullanıyorsa, “Snaps oyunun adı IS” diyecektir.
 • Eğer snapper “Snaps ISN’T oyunun ismi” diyorsa, o kişi hakkında bir ipucu yazdığını biliyorsunuz.

İlk ifadeye veya snaps dizisine yakından bakın. Saldırgan, ya isminin ya da ipucunun ilk harfi için size bir ipucu ya da yakalayacaktır. Oyuna iyi bir başlangıç ​​yapabilmeniz için buna çok önem verdiğinizden emin olun.

 • Örneğin, snapper “Benjamin Netanyahu” yu seçtiyse, ilk önce isminin veya ipucunun ilk harfinin “B” olduğunu size bildirmek için “Hazır olun” gibi bir ifade söyleyecektir.
 • Öte yandan Iggy Pop adını seçtiyse, ilk harfin “I.” olduğunu size bildirmek için ilk önce üç kez çeker.

Snapper, adı veya ipucu bitirene kadar bu deseni takip edin. O adın veya ipucunu başarılı bir şekilde çözebilmeniz için bitiştirildiğini söyleyene kadar snapper’ın ifadelerini ve snaps’larını dinleyin.

 • Her mektubu hatırlamayı kolaylaştırırsa, bunları bir kağıda yazınız.

Adın ismini veya ipucunu tahmin et. Saldırgan, adını veya ipucunu yazmayı bitirdiğinde, ne olduğunu tahmin et. Eğer bunu alamıyorsanız, ya snapper’lardan bir şeyi netleştirmesini isteyin ya da ismi çözmek için başka bir çırpıda yuvarlak oynayın.

İlgili Makaleler
 • Saldırgan bir kişinin ismine bir ipucu kullanmaya karar verdiyse, önce ipucu ve sonra adı tahmin et.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu