Hobiler ve El Sanatları

Twister Nasıl Oynanır

Twister oyunu,Twister harika bir parti oyunu ve yağ yakmanın kolay bir yoludur. Ama geleneksel Twister oynamak için ilham hissetmiyorsanız, bu oyun daha eğlenceli ve daha yetişkin yapmak için ekleyebileceğiniz eski klasik birkaç şey vardır. Herkes oynamak için oyun olduğu sürece, Strip Twister diğer önemli bağlarınızla bağ kurmanın ve eski moda, fiziksel eğlencenin tadını çıkarmanın harika bir yoludur.

Twister Kurallarını İnceleme

Twister Kurallarını İnceleme
Twister Kurallarını İnceleme

Takımlara bölün. Twister’ı oynamak için en az iki kişiye ihtiyacınız olacak (eşit sayıda erkek ve kadın en iyi şekilde çalışmaya eğilimlidir). Oyuncularınızı iki kişilik takımlara, tercihen her takımdaki bir erkek ve bir kadına ayırın.

 • Eğer oyunu çiftlerle oynuyorsanız, her çift kendi takımı olabilir.
 • Eşit sayıda oyuncunuz yoksa, bir kişiden hakem ve resmi çevirici olarak görev yapmasını isteyin. Eğer çift sayıda oyuncu varsa, hakem pozisyonu oyuncular arasında dönecektir.
 • Takımlarla oynamayı tercih ederseniz, her oyuncu kendi bireysel takımlarında oynayabilir.

Oyuna hazırlanın. Paspasınızı zemine yaymak; Eğer oyunu dışarıda oynuyorsanız, her köşede matı tutturun, böylece uçup gitmez. Oyuncular paspasın karşı uçlarında başlamalı, her kişi Twister kelimesinin yanında durmalı. Her oyuncu, sarı daire üzerinde bir ayağı ve yanlarına en yakın mavi çember üzerinde bir ayak ile başlamalıdır.

 • Üç kişiyle oynuyorsanız, oyuncuları iki kişilik bir oyun için yaptığınız gibi kurun, sonra üçüncü oyuncunun iki orta kırmızı dairenin her birine bir ayağı olacak şekilde matın kırmızı daire tarafına bakmasını sağlayın.
 • Ekiplerle oynuyorsanız, her takımın bir üyesi her turda oynanacak ve sonuçta her turun kazananları final maçında karşılaşacak.

Oyunu oyna. Hakem, spikeri her döndürdüğünde, vücut kısmını çağıracak ve spinner noktalarını renklendirecektir. Her oyuncu o vücut parçasını ilgili daireye yerleştirmelidir. Bir oyuncunun kullanabilmesi için bir daire boş olmalıdır.

 • Eğer bir oyuncu şu anda bir renkte bir gövde parçasına sahipse ve bu renk tekrar çağrılırsa, oyuncu aynı renkteki yeni bir daireye hareket etmelidir.
 • Eğer iki oyuncu aynı daire için aynı anda ulaşırsa, ilk olarak kimin orada olduğuna karar vermek hakeme kalmıştır.
 • Aynı rengin altı dairesi zaten kaplanmışsa, hakem yeni bir renk çağrılana kadar tekrar dönmelidir.

Oyunu kazan. Minderi bir dirsek veya diz ile yere düşen ya da yere dokunan oyuncular hemen oyundan çıkar. Oyuncular artık bir pozisyonda duramayacaklarını hissederlerse kendilerini elemeyi seçebilirler.

 • Oyunun sonunda kalan oyuncu kazanır.
 • Takımlarla oynuyorsanız, sonunda her bir ısı yüzünün kazananlarını almayı unutmayın.

Şerit Elemanlarının Eklenmesi

Kıyafet kurallarına karar ver. Tüm oyuncular aynı sayıda giysi eşyası giymiş Strip Twister oyununa başlamalıdır. Beş ya da altı giyim eşyası en iyi şekilde çalışma eğilimindedir.

 • Giyim eşyası olarak şapka, çorap, ayakkabı ve mücevher sayılır.
 • Herkesin deodorantı kullanması ve maksimum keyif için iyi havalandırılan bir odada oynaması tavsiye edilir.

Kuralları gözden geçirin. Strip Twister’da, spinner her zaman kırmızıya indiğinde, tüm oyuncular bir giyim eşyası çıkarmalıdır. Müzikçalar kıyafetleri çıkarsa bile, bir defada mattan yalnızca bir el veya ayak kaldırılabilir.

 • Giysiyi çıkarırken, el ya da ayak, başka bir elin ya da ayağın kaldırılmasından önce ortaya çıkan noktaya geri yerleştirilmelidir.
 • Bir giyim eşyası çıkarılırken bir oyuncu düşerse, ek bir giysi parçasını ceza olarak kaldırmalıdır.

Cezaları uygulayın. Bu Twister bir twist olduğundan, Twister standart oyunda mevcut olmayan bu oyunda bazı cezalar vardır. Normal Twister’da, bir oyuncu düşerse, oyundan otomatik olarak çıkarılır. Strip Twister’da, sadece bir giyim eşyası çıkarırlar. Sonunda en fazla kıyafete sahip olan, oyunu kazanır.

 • Tahsis edilen miktardaki giysiden daha fazla giyinen kişi, ekstra kıyafetleri derhal çıkarmalıdır.
 • Herhangi bir formda hile yapan herkes, ek bir giyim eşyası çıkarmak zorunda kaldığında cezalandırılır.

Oyunu ihtiyaçlarınıza göre değiştirin. Strip Twister’ı daha büyük bir grupla oynamayı seçerseniz, oyunu daha rekabetçi ve daha aile dostu hale getirmek için ek kısıtlamalar eklemeye karar verebilirsiniz.

 • Oyuncular sadece iç çamaşırlarına ya da mayolarına boyun eğmeyi tercih edebilirler.
 • Spinner sarıya inerse, bu da otomatik bir şerit olabilir.

Strip Twister Oyunu Spicing

Çıplak başla. Çıplak Twister genellikle sadece başka biriyle oynuyorsanız en iyi şekilde çalışır. Giysilerinizi oyun boyunca kademeli olarak çekmek yerine, çıplak ve ante’yi, birbirlerini fiziksel sevgi ile dikkati dağıtarak başlatın.

 • Onların tahtada yerlerini bırakmasını sağlamak için rakibinizi yalamaya, neşelenmeye, öpmeye veya rakibini gıdıklamaya çalışın.
 • Işıkları kısarak ve biraz mum ekleyerek oyunu daha romantik hale getirin. Sadece anı sıcağında mumları çarpmadığından emin ol.

Bir içki yada çay oyunu yap. Sarhoş Twister’da oyun aynı kalıyor ama her oyuncu paspasın üzerine her defasında bir atış yapmalı, ama düşmeyin. Oyun herkes düşene kadar devam eder, ya da herkes devam edemeyecek kadar çok sarhoş eder.

 • İçecekler için küçük atış gözlükleri kullanın, aksi halde oyun tehlikeli bir dönüşe neden olabilir.
 • Her bir fiş için bir oyuncunun alması gereken çekim sayısını artırmayı seçebilirsiniz. Örneğin, ilk kayma sonrası, bir atış yapabilirler, ikincisinden sonra, iki ve daha sonra.

Yağlı Twister oynayın. Oyuna başlamadan önce rakibinizi bebek yağıyla ovuşturmak suretiyle Çıplak Twister’ı bir adım ileri atın. Naked Twister’ı normalde oynayın, ama çoğu zaman kaymayı ve tahta boyunca kaymayı beklediğinizden emin olun.

 • Temaya uygun olarak, Yağlı Twister’in kaybeden, kazanan kişiye tam vücut masajı vermelidir.
 • Tıbbi malzemeleri el altında bulundurun – Yağlı Twister, Çıplak Twister’dan çok daha yüksek bir yaralanma oranına sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu