İnceleme
Trend

BigCommerce vs WooCommerce – Hangisi Daha İyi?

Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ister misiniz ? 

Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ister misiniz ? BigCommerce veya WooCommerce kullanıp kullanmama konusunda kafanız mı karıştı?

Eğer öyleyse, o zaman yalnız değilsin.

WooCommerce ve BigCommerce, pazardaki en popüler e-ticaret platformlarından ikisidir. Rekabet şiddetli, ancak her ikisinin de kendi artıları ve eksileri var.

Bu yazıda, WooCommerce ile BigCommerce’i karşılaştıracağız ve aralarındaki farkları göstereceğiz, böylece ihtiyaçlarınız için en iyi platformu seçebilirsiniz.

E-Ticaret Platformunuzda Nelere Bakmalı?

WooCommerce vs BigCommerce karşılaştırmasına başlamadan önce, e-Ticaret platformunuzu seçerken aranacak bazı önemli hususları ele alalım.

 • Kullanım Kolaylığı – Seçtiğiniz platform kullanımı kolay ve yeni başlayanlar için kolay olmalıdır, böylece ihtiyaç anında sorunları hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.
 • Bütçe – Mağazanıza bir bütçeyle başlamak istiyorsanız, bir web sitesine başlamanın ilk maliyetini kontrol etmelisiniz. Ayrıca, yinelenen (yıllık veya aylık) giderleri de kontrol edin.
 • Ödeme Yöntemleri – Platformun kullanmak istediğiniz ödeme ağ geçitlerini destekleyip desteklemediğini kontrol edin. Birden fazla ağ geçidini destekleyen bir platform seçmek daha iyidir.
 • Ölçeklenebilirlik – Mağazanız büyüdükçe platformun ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde ölçeklendirilebildiğinden emin olun.
 • Destek – Hemen herhangi bir sorunu çözmek için güvenilir bir destek sunmalıdır.

Bunlar, e-Ticaret işinizi başlatmayı planlarken göz önünde bulundurmanız gereken temel gereksinimlerdir. Bunların yanı sıra, faturaları, vergileri, envanter yönetimini, nakliyeyi, SEO’yi yönetmek için ek özelliklere ihtiyacınız olabilir.

Söylendiği gibi, WooCommerce ile BigCommerce’nin bu gereksinimlere karşı nasıl bir araya geldiğini karşılaştıralım.

İçindekiler – BigCommerce vs WooCommerce

 • genel bakış
 • Kullanım kolaylığı
 • Maliyet karşılaştırması
 • Ödeme seçenekleri
 • Entegrasyonlar ve ekler
 • Ölçeklenebilirlik
 • Destek
 • Sonuç: BigCommerce vs WooCommerce – Hangisi daha iyi?

Genel Bakış – WooCommerce vs BigCommerce

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, WooCommerce ve BigCommerce , piyasadaki en iyi e-ticaret platformları arasındadır .

BuiltWith e-ticaret teknolojisi istatistiklerine göre, WooCommerce tüm e-ticaret pazarının% 21’ini kapsayan en popüler e-ticaret platformudur. Aynı rapor, çevrimiçi toplam e-ticaret sitelerinin% 3’ü tarafından kullanılan beşinci popüler platform olarak BigCommerce’i göstermektedir.

‘BigCommerce’ ve ‘WooCommerce’ arama terimlerini Google Trends ile karşılaştırırsanız, benzer bir ‘zaman içindeki ilgi’ eğilimini görebilirsiniz.

WooCommerce, arama eğilimlerinde hızlı bir büyüme kaydetti, ancak son yıllarda BigCommerce yetişiyor. Hala yapması gereken daha çok şeyi var, ancak kesinlikle popülerliği artıyor.

BigCommerce Nedir?

BigCommerce tamamen barındırılan bir e-ticaret platformudur. Bu, BigCommerce’in bir e-ticaret mağazası oluşturmak için gereken barındırma, tasarım, içerik, SEO, ödemeler ve pazarlama özellikleri dahil olmak üzere tüm hizmetleri sağladığı anlamına gelir.

Bu nedenle bir çözüm (SaaS) veya hepsi bir arada platform olarak yazılım denir. Bir abonelik planı satın alarak bir BigCommerce mağazasını kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

BigCommerce kullanmanın olumsuz tarafı, özelleştirme yeteneklerinin eksikliğidir, çünkü BigCommerce platformunda mevcut olan araçlarla sınırlı kalacaksınız.

En büyük avantaj , mevcut WordPress sitenizle birlikte tamamen işlevsel bir BigCommerce mağazası çalıştırmanıza izin veren BigCommerce WordPress eklentisi ile birlikte gelir .

WooCommerce Nedir?

WooCommerce , WordPress için en popüler e-ticaret eklentisidir. Herhangi bir WordPress blogunu veya web sitesini kolayca bir e-Ticaret mağazasına kolayca dönüştürmenize yardımcı olur .

Bir WooCommerce mağazası başlatmak için web barındırma satın alıp kurmanız, WordPress , WooCommerce ve farklı pazarlama araçlarını kendiniz kurmanız gerekir. İşlem ilk başta biraz karmaşık görünebilir; ancak, göründüğü kadar karmaşık değildir.

Aşağıdaki platformda iki platformun kullanım kolaylığı hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

Kullanım kolaylığı – BigCommerce vs WooCommerce

Kullanımı kolay bir platform seçmenin birçok avantajı vardır. Örneğin, hızlı bir şekilde değişiklik yapabilir veya sorunları çözebilirsiniz, böylece işinizi büyütmek için çok zaman harcarsınız.

Teknik olmayan bir kullanıcıysanız, geliştiricileri işe almadan çevrimiçi mağazanızı kolayca yönetmenize ve yönetmenize olanak tanıyan bir çözüm istiyorsunuz.

Hangisinin daha kolay kullanılacağını görmek için WooCommerce ile BigCommerce’i karşılaştıralım.

BigCommerce – Kullanım Kolaylığı

BigCommerce ile bir e-ticaret mağazasını başlatmak ve bakımını yapmak kolaydır. Tamamen barındırılan bir platform olduğundan, barındırma ayarlamanıza veya herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. Ayrıca güvenlik, yedekleme ve performans sorunları hakkında düşünmeniz gerekmez.

Başlamak için deneme planlarına kolayca kaydolabilir ve mağazanızı 3 kolay adımda ayarlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken e-posta adresinizi, iletişim adresinizi, mağazanızın adını ve mağazanızla ilgili birkaç ayrıntıyı girmektir.,

BigCommerce’da bir mağaza açmak birkaç dakika sürer. Bitirdikten sonra, mağazanızı önizlemek, ürün eklemek ve kişiselleştirmek için BigCommerce kontrol panelinizi hızlı seçeneklerle görebilirsiniz.

Ön uçta nasıl göründüğünü önizleyerek başlayabilirsiniz. Tasarımını değiştirmek istiyorsanız, temayı değiştirebilir veya mevcut temanızı mevcut tasarım seçenekleriyle kişiselleştirebilirsiniz. Bundan sonra, ona ürünler ekleyebilirsiniz.

Diğer tüm ayarları ve seçenekleri yönetici panelinde sağ tarafta bulabilirsiniz. Siparişleri, ürünleri, müşterileri, pazarlamayı, analitiği, uygulamaları ve daha fazlasını yönetmek için seçenekler içerir.

Tamamen yeni bir işe başlıyorsanız, BigCommerce size ücretsiz bir alt etki alanı sağlayacaktır. Bir BigCommerce alt etki alanı adı şuna benzer: https://mystore.mybigcommerce.com.

Özel bir alan adı istiyorsanız, doğrudan BigCommerce’den veya başka bir alan adı kayıt şirketinden alabilirsiniz .

Var olan bir WordPress sitesini çalıştırıyorsanız, o zaman WordPress ile birlikte bir e-ticaret mağazası çalıştırmanıza izin veren BigCommerce WordPress eklentisini kullanırsınız .

İçeriğinizi yönetmek için WordPress’i kullanırken e-ticareti yönetmek için BigCommerce’ı kullanabileceksiniz.

WooCommerce – Kullanım Kolaylığı

WooCommerce , BigCommerce gibi barındırılan bir platform değildir. Çalışmak için WordPress web sitenize yüklemeniz gereken bir WordPress e-ticaret eklentisidir.

Yeni bir mağaza açıyorsanız, bir alan adı ve hosting hesabı satın almanız gerekir . Bundan sonra WordPress ve WooCommerce eklentisini kurmanız gerekiyor.

Bir WooCommerce barındırma sağlayıcısı seçerseniz , bunları Bluehost eCommerce barındırma gibi barındırma hizmetleri önceden WooCommerce ile birlikte geldiği için manuel olarak yüklemeniz gerekmez.

WooCommerce kurulduktan sonra kurulum sihirbazını çalıştırarak başlayabilirsiniz. WooCommerce mağazanızı birkaç dakika içinde sayfa oluşturma, ödeme, para birimi, gönderim, vergi ve daha fazlası gibi temel işlemlerle hızlı bir şekilde kurmanıza yardımcı olur.

Kurulum tamamlandıktan sonra mağazanıza ürünler eklemeye başlayabilirsiniz.

WooCommerce ile bir çevrimiçi mağaza yapmak için ihtiyacınız olan şey bu olsa da, mağazanızı güçlü ve kullanışlı hale getirmek için daha fazla iş yapmanız gerekecektir.

Tasarımı geliştirmek için bir temayı değiştirebilir ve daha fazla e-ticaret özelliği eklemek için WooCommerce eklentilerini ve uzantılarını kullanabilirsiniz.

Ayrıca, güvenlik , yedekleme , önbellek ve performans özelliklerine kendiniz bakmanız gerekir .

WooCommerce platformunun BigCommerce ile karşılaştırıldığında bir miktar öğrenme eğrisi vardır. Dolayısıyla, BigCommerce iki platformdan daha kolaydır.

Kazanan: BigCommerce

Maliyet Karşılaştırması: BigCommerce vs WooCommerce

E-Ticaret platformunuzu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli faktör, mağazanızı başlatma ve sürdürmenin maliyetidir. WooCommerce ve BigCommerce arasındaki maliyet farklarını karşılaştıralım.

BigCommerce Kullanmanın Gerçek Maliyeti Nedir?

BigCommerce , farklı fiyatlandırma planları ile birlikte gelen abonelik tabanlı bir e-ticaret platformudur. Temel olarak dört fiyatlandırma planı vardır; 3 Küçük işletmeler için temel planlar ve büyük kurumlar için Kurumsal planlar.

En temel plan, aylık 29,95 $ karşılığında kullanılabilen ‘Standart’. Bu fiyat, bir BigCommerce alt etki alanıyla çevrimiçi mağazanızı başlatmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Özel bir alan adı kullanmak istiyorsanız, bir alan adı satın almanız gerekir. Bir etki alanı adını doğrudan BigCommerce’den yılda yaklaşık 12 ABD Doları karşılığında ya da herhangi bir etki alanı kayıt kuruluşundan satın alabilirsiniz.

Tüm planlara hiçbir işlem ücreti, sınırsız ürün, sınırsız dosya saklama, sınırsız bant genişliği ve sınırsız personel hesabı dahildir. Ancak, BigCommerce toplam satışlarınız için eşik değerlere sahiptir. Örneğin, ‘Standart’ plan için toplam satış limiti yıllık 50 bin dolar.

Daha fazla satış yapıyorsanız, BigCommerce mağazanızı otomatik olarak daha büyük bir plana yükseltir. Zaten en büyük Temel Planları olan ‘Pro’yu kullanıyorsanız, çevrimiçi satışlarda her 200.000 $ ek için sizden aylık 150 ABD Doları tahsil edecektir.

Bu maliyetlere ek olarak, premium bir tema ve uygulama kullanmak istiyorsanız daha fazla para harcamanız gerekebilir. Ödenen BigCommerce temalarının maliyeti minimum 170 dolar.

WooCommerce Kullanmanın Gerçek Maliyeti Nedir?

WooCommerce, sınırsız sitelerde ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz açık kaynaklı bir WordPress eklentisidir. Bununla birlikte, bir WooCommerce mağazası kurmak için başka ücretli servislere ihtiyacınız olacak.

Öncelikle, bir etki alanı adına, bir web barındırma hesabına ve bir SSL sertifikasına ihtiyacınız olacak. Genellikle, bir etki alanı adı 14,99 ABD Doları / yıl, web yaklaşık 7,99 ABD Doları / ay barındırma ve SSL Sertifikası ise 69,99 ABD Doları / yıl civarındadır.

Bu maliyetler toplandığında, toplam tutar küçük bütçeli girişimler için çok pahalı görünüyor. Ama neyse ki, uygun bir fiyatla özel WooCommerce barındırma hizmetleri sunan bazı hosting firmaları var .

Bunlar arasında, Bluehost WooCommerce hosting dikkate değer bir seçenektir. Bluehost resmi olarak önerilen bir WooCommerce hosting sağlayıcısıdır.

WPBeginner kullanıcılarına barındırma + ücretsiz alan adı ve SSL sertifikası indirimi sunuyor. Temel olarak, ayda sadece 6,95 $ için başlayabilirsiniz.

Bir Bluehost e-Ticaret planıyla, bir çevrimiçi mağaza başlatmanın maliyeti, BigCommerce planlarından çok daha düşüktür.

Premium bir WooCommerce teması veya ücretli eklentiler kullanmak istiyorsanız, giderleriniz artacaktır. Neyse ki, bol miktarda ücretsiz WooCommerce eklentisi ve bunun yerine kullanabileceğiniz ücretsiz WooCommerce temaları var.

Sonuç olarak, WooCommerce platformu, ilk başladığınızda açıkça BigCommerce’den daha uygun maliyetli bir platformdur.

Kazanan: WooCommerce

Ödeme Seçenekleri: BigCommerce vs WooCommerce

Piyasada birçok farklı ödeme sağlayıcı firma var. Bazen, ödeme ağ geçidi bölgenizde veya müşterilerinizin bölgelerinde bulunmayabilir.

Bu nedenle ihtiyacınız olan ödeme ağ geçitlerini sunan bir platform seçmek çok önemlidir. BigCommerce ve WooCommerece’nin ödeme entegrasyonları söz konusu olduğunda nasıl karşılaştırıldığına bir göz atalım.

BigCommerce’da Ödeme Seçenekleri

BigCommerce , ödemeleri kabul etmenize izin veren birçok ödeme seçeneği sunar. Braintree, Square, Adyen, Stripe, Authorize.net ve CyberSource tarafından desteklenen PayPal dahil, sektördeki en iyi ödeme platformlarıyla yerleşik yerel entegrasyonlara sahiptir.

Banka ve kredi kartları için işlem ücreti işlem başına% 2,9 + 0,30 $ ‘dan başlar, ancak BigCommerce mağazanız büyüdükçe düşer.

Ayrıca, PayPal, Amazon Pay, Masterpass ve Apple Pay gibi popüler dijital cüzdanlarla yerleşik entegrasyonlara sahiptir. Bu güvenilir dijital cüzdanları mağazanıza eklemek, mobil dönüşümünüzü önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olur.

WooCommerce’da Ödeme Seçenekleri

WooCommerce , PayPal ve Stripe ödemelerini varsayılan olarak sunar. Ayrıca, tüm büyük ödeme ağ geçitlerini, uzantılar ve ekler aracılığıyla destekler.

WooCommerce açık kaynaklı bir platform olduğundan, birçok bölgesel ve daha az popüler ödeme hizmeti de WooCommerce için bir entegrasyon oluşturmuştur. Bu nedenle, kullanmak istediğiniz hemen hemen her ödeme ağ geçidi için bir entegrasyon bulabilirsiniz.

Kazanan:Tie

Entegrasyonlar ve Eklentiler: BigCommerce vs WooCommerce

Bir e-Ticaret platformu ne kadar güçlü olursa olsun, çekirdek yazılım her zaman sınırlı bir özellik setine sahip olacaktır.

Bu, entegrasyonların ve eklerin işe yaradığı bir durumdur. E Ticaret web siteleri için en çok aranan entegrasyonlar e -posta pazarlama araçları , müşteri adayı oluşturma , analitik ve sosyal yardım hizmetleridir.

Şimdi, BigCommerce ve WooCommerce’in her biri için üçüncü taraf entegrasyonları açısından nerede durduğuna bir göz atalım.

BigCommerce Eklentileri ve Entegrasyonları

BigCommerce , BigCommerce mağazanıza güçlü özellikler eklemenize yardımcı olmak için yüzlerce üçüncü taraf uygulaması ve entegrasyonuyla birlikte gelir. BigCommerce uygulama pazarında hem ücretsiz hem de ücretli eklentiler bulunmaktadır.

Olması gerekenler, nakliye şartları, tasarım, pazarlama ve ödemeler olarak kategorize edilmiş altı özellikli uygulama koleksiyonuna sahiptir. Mağazanız için bu koleksiyonlardan uygulamaları hızla seçebilirsiniz.

Ayrıca, muhasebe ve vergi, analitik ve raporlama, CRM ve müşteri hizmetleri, ürün tedarik ve daha fazlası gibi kategorilerde onlarca uygulama var.

WooCommerce Eklentileri ve Entegrasyonları

WooCommerce, en popüler içerik yönetim sistemi (CMS) yazılımı WordPress’in üzerine kurulu açık kaynaklı bir eklentidir . Bu, 55.000’den fazla ücretsiz WordPress eklentisine ve binlerce premium eklentisine erişim sağlar.

Bu eklentileri resmi WordPress.org eklenti havuzunda, resmi WooCommerce web sitesinde ve eklenti web sitelerinde bulabilirsiniz. Resmi WooCommerce uzantıları mağazası, e-ticaret özelliklerinizi genişletmek için 250’den fazla ücretsiz ve premium uzantı içerir.

Bu kadar kapsamlı bir eklenti koleksiyonuyla, akla gelebilecek neredeyse tüm özellikler için bir eklenti elde edebilirsiniz. İletişim formları , müşteri adayı oluşturma formları, analitik, SEO , performans optimizasyonu ve daha fazlası için birçok seçenek vardır .

Popüler üçüncü taraf hizmetlerin çoğu, WooCommerce mağazanızla bütünleşmek için kendi eklentilerini oluşturdular. Ayrıca, kodlama beceriniz varsa veya bir geliştirici işe alarak, yalnızca mağazanız için bir WooCommerce eklentisi oluşturabilirsiniz.

Kazanan: WooCommerce

Ölçeklenebilirlik: WooCommerce vs BigCommerce

Ölçeklenebilirlik özellikleri çok önemlidir, çünkü web siteniz büyüdüğünde daha fazla kaynağa ihtiyacınız vardır. WooCommerce ve BigCommerce platformlarının ne kadar ölçeklenebilir olduğunu görelim.

BigCommerce’da ölçeklenebilirlik

BigCommerce tamamen barındırılan bir çözüm olduğundan, depolama, yedekleme, duruş süreleri, güncellemeler veya güvenlik gibi teknik konulardan endişelenmenize gerek yoktur. İşiniz büyüdükçe planınızı yükseltmeniz gerekir ve BigCommerce gerisini halleder.

BigCommerce işinizi büyütmek için size sorunsuz bir çözüm sunar.

WooCommerce’da Ölçeklenebilirlik

WooCommerce, web sitenizin kaynaklarını, yedeklemelerini, güncellemelerini ve güvenliğini yönetmekten tamamen sorumlu olmanızı sağlayan, kendi kendine barındırılan bir platformdur.

En iyi WordPress barındırma şirketlerinin çoğu, büyüyen web sitenizin gereksinimlerini karşılamak için barındırma planınızı yükseltmenize izin verir. Ancak, yükseltme süreci bazı şirketler ile kafa karıştırıcı adımlar içerebilir.

WooCommerce’i barındırmayı kolaylaştıran WP Engine gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısını kullanabilirsiniz .

Sonuç olarak, hem BigCommerce hem de WooCommerce’ın birçok ölçeklenebilirlik seçeneği var; Ancak, BigCommerce sorunsuz bir çözüm arayan işletmeler için daha iyi bir seçim olabilir.

Kazanan: BigCommerce

Destek: BigCommerce vs WooCommerce

Destek, e-Ticaret platformunuzu seçerken kontrol etmeniz gereken diğer bir önemli faktördür. Anında ve kaliteli desteğe ihtiyacınız var.

BigCommerce ve WooCommerce platformlarında nasıl destek alabileceğinizi görelim.

BigCommerce İçin Destek Seçenekleri

Tamamen barındırılan bir platform olarak, BigCommerce mükemmel destek seçenekleriyle birlikte geliyor. Telefon desteği, e-posta desteği, canlı sohbet desteği, topluluk desteği ve daha fazlasını içeren BigCommerce panonuzdan çoklu destek seçeneklerine erişebilirsiniz.

Bir sorunla karşılaştığınızda, bu seçeneklerden herhangi birine tıklayıp destek isteyebilirsiniz. BigCommerce desteği 7/24 mevcuttur.

BigCommerce yardım merkezi, sorularınızın cevaplarını bulmak için çok yararlıdır. BigCommerce, Question and Answer topluluğunu ve blogunuzu BigCommerce ile ilgili en son haberler için doğru kullanmanıza yardımcı olacak zengin bir bilgi tabanına sahiptir.

WooCommerce için Destek Seçenekleri

WooCommerce kendi kendine barındırılan bir platformdur ve mağazanız için destek arayabileceğiniz birkaç platform vardır.

WooCommerce çekirdek eklentisi ile ilgili sorunlar için, WordPress.org veya resmi WooCommerce web sitesindeki WooCommerce destek forumunu ziyaret edebilirsiniz. Bu destek forumlarında zaten çözülmüş problemleri görebilir ve ayrıca yeni sorunlar gönderebilirsiniz.

WooCommerce web sitesinde, kendiniz için çözümler bulmanıza izin veren geniş kapsamlı belgeler, öğreticiler ve kılavuzlar içeren bir destek sayfası bulunmaktadır.

WooCommerce temanız ve uzantılarınızla ilgili sorunlarınız varsa, ilgili geliştiricilerinden destek alabilirsiniz. Web barındırma şirketiniz, sunucuyla ilgili sorunlarınızda yardımcı olmaktan sorumlu olacaktır.

Ayrıca, WPBeginner gibi WordPress bloglarında WooCommerce ile ilgili öğreticiler bulabilirsiniz. Popülerliği nedeniyle, WooCommerce için pek çok destek seçeneği var.

Kazanan: BigCommerce

Sonuç: BigCommerce vs WooCommerce – Hangisi daha iyi e-ticaret platformu?

BigCommerce ve WooCommerce, e-ticaret mağazanızı başlatmak için kullanabileceğiniz güçlü platformlardır. Birini seçmeniz gerektiğinden, teknik becerilerinize, tahmini bütçenize ve kişisel tercihlerinize gelir.

BigCommerce platformu çok daha kolaydır çünkü hepsi bir arada bir çözümdür. Hiçbir şey ayarlamanıza gerek yok ve hemen başlayabilirsiniz.

Ayrıca her şeyi yedekleme, güvenlik ve ölçeklenebilirlikten yönetiyorlar, bu nedenle gerçek bir sorunsuz çözüm.

En iyi bölüm, WordPress ile sorunsuz çalışmasıdır.

BigCommerce kullanmanın olumsuz tarafı, mağazanız üzerinde sınırlı kontrol sahibi olmanızdır. Sabit fiyatlandırma planları, sınırlı temalar ve entegrasyon uygulamaları ve işinizi büyütmenin bazı yolları vardır. BigCommerce dışında hiçbir araç kullanamazsınız.

WooCommerce , web siteniz üzerinde tam kontrol sağlayan, kendinden barındırılan bir platformdur. Farklı hizmetler için fiyat karşılaştırması yapmakta ve en iyi fiyatlı planla başlamakta özgürsünüz. Bu nedenle, bir WooCommerce mağazasını BigCommerce’den çok daha düşük bir yatırımla başlatabilirsiniz.

WooCommerce kullanmanın dezavantajı yeni başlayanlar için öğrenme eğrisi ve büyüdükçe karşılaştığınız ölçeklenebilirlik zorluklarıdır.

Umarız bu makale, BigCommerce ile WooCommerce arasındaki artıları ve eksileri karşılaştırmanıza yardımcı olur.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen   abone olun  . Bizi Twitter  ve  Facebook’ta da bulabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Hızlı Taşınabilir Şarj Cihazı incelemesi: Çevre dostu ve güçlü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı