İnceleme

Bluehost İnceleme

Bluehost sağlam bir firmamı,Bluehost  nasıl? Bluehost  sunucuları hızlımıdır

Bluehost sağlam bir firmamı,Bluehost  nasıl? Bluehost  sunucuları hızlımıdır.Son 16 aydan fazla bir süredir, ödeme yapan bir müşteriyim ve ihtiyaçlarınız için doğru barındırma şirketi olup olmadıklarını belirlemenize yardımcı olmak için BlueHost hizmetlerini sizler için inceliyorum .

Şirkete ilk kaydolduğumdan beri çok şey değişti ve bu incelemede çalışma süresi, yükleme süresi ve müşteri destek istatistikleri gibi objektif ölçümleri ve verileri ortaya koyacağım.

Daha fazla uzatmadan, işte Bluehost’un hizmetlerini dürüstçe inceliyorum:

Bluehost Arkaplan Bilgisi

Bluehost  şu anda tüm dünyada 2 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapmaktan sorumludur ve mevcut en popüler ve en ucuz paylaşımlı barındırma hizmetlerinden biridir.

1996’da Utah Provo’da Matt Heaton ve Danny Ashworth tarafından kurulan en yüksek hizmet kalitesini sağlamak için 24 saat çalışan 750 çalışanı var.

Şirketin uzun geçmişi ve özel destek personeli belirli bir güven derecesi sunarken, çoğu Bluehost incelemesinde ciddi bir sorun olduğunu fark ettim.

Herhangi bir nesnel veri veya metrikleri (yükleme süresi ve çalışma süresi gibi) dikkate almadan hizmet için parlak önerilerde bulunurlar.

Ama biz değiliz…

Bu inceleme, Bluehost’un en ucuz “paylaşılan” planını test etmek için 3 yıldan fazla bir süre boyunca toplanan  gerçek istatistiklere ve verilere dayanmaktadır  .

Burada canlı test sitemizi bile görebilirsiniz  .

İlginizi Çekebilir

Bluehost ile son 16 aydaki tecrübemiz nedir?

Dalış ve öğrenelim!

Bluehost’un Artıları

Tüm  web hosting incelemelerimizde olduğu gibi,  size web üzerindeki en tarafsız ve şeffaf bilgiyi sağlamayı taahhüt ediyoruz ve bir web sunucusunun kalitesini belirlemek için istatistiksel olarak ilgili verilere ve ölçülebilir ölçümlere güveniyoruz.

(Verilere göre) Bluehost hizmetlerini kullanmanın “Artıları” sadece birkaçı.

1.>% 99,99 (# 1) Güçlü Çalışma Süresi

Servisleri büyük bir revizyondan geçtiğinden, Bluehost çalışma süresini o kadar derin bir şekilde iyileştirdi ki, neredeyse mükemmeldi (>% 99.99).

Geçtiğimiz 10 aydaki sadece 5 kesinti ile, Bluehost’un olağanüstü çalışma süresi% 99.94 endüstri standardının oldukça üzerindedir ve incelememizin yapıldığı süre boyunca kaydettiğimiz 7296 saatin sadece 9 dakikalık aksama süresiyle sonuçlandı.

Her ne kadar uptime’ları 2017 yılının Ağustos ayında ciddi bir darbe almış olsa da, Bluehost, sorunların sunucularına yönelik çeşitli DDoS saldırıları nedeniyle olduğunu ve sayıların o zamandan beri eğilimde olduğunu iddia ediyor.

Genel olarak, son 10 ay içinde 31’den fazla sunucuyu izledikten sonra gördüğümüz en iyi çalışma süresi:

 • Aralık 2017 ortalama çalışma süresi:  100
 • Ocak 2018 ortalama çalışma süresi:  % 99.99
 • Şubat 2018 ortalama çalışma süresi:  100
 • Mart 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Nisan 2018 ortalama çalışma süresi: % 100 
 • Mayıs 2018 ortalama çalışma süresi:  % 99.99
 • Haziran 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Temmuz 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Ağustos 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Eylül 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100

Bluehost: Sayfa Yükleme Hızı ve Çalışma Süresi (Son 10 ay içerisinde tüm verileri  burada bulabilirsiniz .)

Sonuç? Bluehost , araştırmamıza göre en güvenilir web barındırma hizmetidir.

2. Hızlı Sayfa Yükleme – 424ms (En Hızlı 5.)

2016 yılının başlarında Bluehost’in hizmetlerini incelediğimizde, hızları – söylemeliyiz – tatmin edici değil.

Ortalama 1.500 ms’den daha yüksek bir hızda, ilk 10’umuzda bile sıralamayacak kadar yavaşlardı (aslında, hizmetleri 2016 – 2017 ortasındaki listemizde 20. oldu)

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  A2 Hosting İncelemesi

Bununla birlikte, 2017 yazından bu yana, Bluehost yükleme sürelerini iyileştirdi… Neredeyse% 300!

Ortalama 424 ms’lik bir yükleme süresine sahip Bluehost, önyükleme güçleri tarafından kendisini çekmeyi ve şimdiye kadar gözden geçirdiğimiz en hızlı 3. web barınağına yükselmeyi başardı.

Sayfa yükleme sürelerindeki bu ani ve beklenmedik sıçramayı şaşırttı, ben şahsen ekiplerine ulaştım ve hızlarını bu kadar sert bir şekilde nasıl geliştirdiklerini sordum.

Cevapları basitti: “Müşteri deneyimimizi geliştirmek istedik ve ‘Bluerock’ sunucu parkımızı geliştirmek için yatırım yapmaya karar verdik”

Ve sonuçlar o zamandan beri düzenli. Şimdi neredeyse yılın sonunda, son 10 ay boyunca nasıl performans gösterdiklerini görelim.

Son 10 aylık ortalama yükleme süreleri:

 • Aralık 2017 ortalama hızı:  399ms
 • Ocak 2018 ortalama hız:  415ms
 • Şubat 2018 ortalama hız:  463ms
 • Mart 2018 ortalama hız:  429ms
 • Nisan 2018 ortalama hız:  409ms
 • Mayıs 2018 ortalama hız:  406ms
 • Haziran 2018 ortalama hız:  467ms
 • Temmuz 2018 ortalama hız:  418ms
 • Ağustos 2018 ortalama hız: 414ms 
 • Eylül 2018 ortalama hız:  421ms

Fena değil. Aslında, Bluehost hosting hızda 5. sırada yer alıyor.

16 aylık incelemenin istatistiklerini burada bulabilirsiniz.

3. Düşük Giriş Fiyatı (2,75 $ / ay)

Geçmişte, aşırı fiyat etiketleri ve cansız hizmetler nedeniyle Bluehost’un hizmetlerini kullanarak haklı göstermeyi zor buldum.

2018’de, Bluehost etkileyici çalışma süresini ve 2017’deki yükleme sürelerini korumanıza kalmadı, aynı zamanda kendilerini piyasadaki en ucuz web barındırma sunucularından biri olarak konumlandırdı.

Diğer ana bilgisayarlarla karşılaştırıldığında en ucuz sağlayıcı olmasalar da  , gelişmiş sunucular ve düşük fiyat etiketi, onları en verimli webmasterlar için bile mükemmel bir seçenek haline getirir.

4. İyi Güvenlik Seçenekleri

Piyasayı çoğaltan sayısız siber saldırı ve büyük veri ihlalleriyle birlikte, yeterli güvenlik seçeneklerine sahip bir web sunucusu bulmak her zamankinden daha önemli.

Neyse ki, Bluehost en yaygın saldırı ve risklerden bazılarıyla mücadele etmek ve önlemek için harika araçlar sunuyor.

Örneğin, SpamAssassin, Spam Uzmanları ve Spam Çekiç gibi araçlarla spam’i önleyebilirsiniz. Ayrıca, farklı kaynaklardan ezici miktarda “sahte” trafik göndererek bir siteyi çökertebilecek sinir bozucu DDoS saldırılarını önlemeye yardımcı olan CloudFlare’yi de destekliyorlar.

Ayrıca, bağlantı kurma koruması (kişilerin resimlerinizi ve içeriğinizi çalmalarını engelleyen), sorunlu bireyleri engellemek için IP adresi kara listeleri, güvenli web oturumları için SSH erişimi ve belirli kullanıcılar ve e-posta hesapları için kullanabileceğiniz isteğe bağlı filtreler sunar.

Ayrıca dizinlerinizi şifre ile koruyabilir, IP adresleri için kara listeler oluşturabilir ve dijital sertifikaları ve özel anahtarları doğrudan Bluehost’tan yönetebilirsiniz.

Üstelik orada durmuyorlar!

Bluehost ayrıca, sizi hesap düzeyinde korumak için birkaç güvenlik katmanı oluşturmuştur.

Bluehost hesabınızla iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirebilirsiniz ve tüm siteyi belirteç hesabı doğrulamasıyla oluşturdular.

Belirteç doğrulamasıyla, şifrenizi bir müşteri destek temsilcisine vermek zorunda kalmadan önce kimliğinizi doğrulamak için altı haneli bir kod vererek müşteri desteğiyle iletişim kurduğunuzda kimliğinizi kanıtlayabilirsiniz.

Sonuçta, Bluehost, sizi, izleyicilerinizi ve web sitenizi güvende tutacak birçok güvenlik özelliği ile dişlere silahlı geliyor.

5. Birçok Entegrasyon, Uygulama ve e-Ticaret Özellikleri

Yukarıda listelenen birçok güvenlik özelliğine ek olarak, Bluehost ayrıca Google Apps ve yukarıda belirtilen CloudFlare gibi farklı hizmetleri doğrudan cPanel’e entegre etmenize izin veren uygulama açısından zengin bir gösterge panosu ile donatılmıştır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  BigCommerce vs WooCommerce - Hangisi Daha İyi?

Google Apps’ı Bluehost platformuna entegre ederek, Google’ın tüm avantajlarını barındırma hesabınızın tam kalbinden işletmenize götürebilirsiniz.

Diğer taraftan Cloudflare, sitenizin hızını artırabilecek ve potansiyel korsanlardan ve ihlallerden korunmasına yardımcı olabilecek popüler ve ücretsiz bir CDN hizmetidir.

Ayrıca, Bluehost e-ticaret özelliklerini radikal bir şekilde basitleştirerek, müşterilerin sonsuz sayıda alışveriş sepeti seçeneğiyle sorunsuz bir şekilde bir çevrimiçi mağaza kurmalarını sağlar. Basitçe “Yükle” düğmesine tıklayın ve işe başlayın.

Bluehost da diyor  kendinizin kullanabileceği  MOJO Marketplace  el, alışveriş sepeti yazılımı yüklemek için kendi yazılım yüklemek ya da bir geliştirici tutmanız yüklemek ve / veya sizin için yönetmek.

Basitçe Bluehost’u seçmek, e-ticaret sitelerinin ücretsiz bir SSL güvenlik sertifikası, OpenPGP / GPG Şifrelemesi ve hemen daha fazlasını almalarını sağlar  .

6. ‘Resmi’ WordPress.org 

Dünyanın en büyük CMS’si bir barındırma sağlayıcısı önerdiğinde, bu genellikle dikkate alınması iyi bir fikirdir.

WordPress resmi sitesi (WordPress.org) kısa bir süre önce hosting sayfasını yeniden yaptı ve en sevdikleri 3 barındırma sağlayıcısını listeledi. Bunların arasında  SiteGround ,  Dreamhost  ve – bunu tahmin ettiniğiniz gibi – Bluehost.

7. Kullanımı Kolay

Bluehost kullanımı basit ve çok acemi dostu.

CPanel arayüzü  web barındırma alabildiği kadar basit. Tek yapmanız gereken, ikonlara tıklamak ve işe başlamak.

Bluehost’un basit arayüzü ile tüm web sitelerinize ve e-posta adreslerinize tek bir yerden erişebilirsiniz.

Ayrıca, en çok kullandığınız özelliklere hızlı bir şekilde erişebilmeniz için cPanel’in özel gereksinimlerinize göre nasıl yerleştirileceğini özelleştirebilirsiniz.

8. 30 Gün Ücretsiz Deneme ve Para İade Garantisi

Aramızdaki taahhüt fobisi için, Bluehost 30 günlük para iade garantisi sunarken, zor kazandığınız parayı ödemeden önce hizmetlerini bir tur atmanıza olanak tanır.

Bu garanti diğer rakipler kadar geniş olmasa  da, 97 günlük para iade garantisi sunan Dreamhost gibi  , 30 gün Bluehost’un sizin için doğru sağlayıcı olup olmadığını belirlemek için yeterli bir zamandır.

Ancak,  geri ödemenizi almak istediğinizde bazı şartların geçerli olduğunu unutmayın  :

 • Para iade garantisi, alan adı gibi ek ürünler için geçerli değildir.
 • 30 gün içinde iptal ederseniz ancak planınız ücretsiz bir etki alanı içeriyorsa, Bluehost, etki alanı ücreti olarak geri ödemenizin toplam tutarından 15.99 ABD Doları düşecektir. Şirket, seçtiğiniz alan adının kaybolmamasını sağlarken bunun “maliyetlerini karşılamak” olduğunu iddia ediyor. Yeni kayıtlı alanların 60 günlük bir kayıt süresi geçene kadar aktarılamayacağını not etmek önemlidir.

Bluehost Eksileri

1. Müşteri Desteği HIZLI, ancak Daha Bilgili Olabilir

Bluehost son aylarda müşteri desteği yanıt oranında astronomik bir gelişme görmesine rağmen (aslında mükemmel bir iç müşteri inceleme puanına sahipler), müşteri desteğinin kalitesi hala çağdaşlarının gerisinde kalıyor.

Müşteri destek ekibi artık şimşek hızıyla gelen soruları cevaplayabilse de, daha teknik sorulardan bazılarının destek temsilcilerinden sıyrıldığını ve çözmek için birden fazla soru sorduğunu gördüm.

Bunun bir avantajı,  YouTube kanallarının  DOES’in  tonlarca yararlı öğretici video içermesidir. Bu nedenle, kollarınızı kaldırmayı ve ellerinizi kirletmeyi sakıncası yoksa, olası sorunlarınızın% 90’ını kendiniz çözebilirsiniz.

2. $ 2.75 / ay Fiyatı Sadece 36 Aylık Planla Geliyor (Ama 4.95 $ / ay Hala Ucuz)

Bluehost ucuz.

Ama  ne kadar  ucuz? Şey, buna bağlı…

Süper düşük tanıtım oranı ayda sadece 2,75 dolar, birkaç ip ekli olarak geliyor. Yani, üç yıllık bir taahhüt gerektirir.

Yalnızca 12 aylık hizmet istiyorsanız, oranınız ayda 4,95 ABD dolarına yükseliyor.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  GoDaddy İnceleme

Bu noktada, yalnızca  HostGator Cloud  , 1-3 ay gibi kısa bir süre için barındırma sürelerine izin verir.

Şahsen, kurşunun ısırılmasını ve 3 yıllık tanıtım teklifini almasını öneririm, çünkü temel 12 aylık yenileme fiyatları ayda 8,99 dolara yükseliyor.

3. Site Taşıma Ücretsiz Değil…

İncelemiş olduğumuz barındırma sağlayıcılarının çoğu, mevcut bir siteyi mevcut konumlarından hizmetlerine taşımanıza yardımcı olacaktır.

Sonuçta – Senin şirketleri geçiş olmayı almak için hızlı bir prosedürdür  onların önümüzdeki birkaç yıl boyunca sadık müşteri.

Ne yazık ki, Bluehost bu şirketlerden biri değil.

En fazla kazanç sağlayan bir şey yapmak için 149,99 dolarlık bir ‘taşıma ücreti’ talep ediyorlar. Ve   5’ten fazla site ve 20 e-posta hesabı transfer etmeyecekler .

Ekstra ücretlerden bahsetmişken, 45 dakikalık basit tanıtım hizmeti, sizi 79,99 $ ile geri getirecek.

Yine – çoğu barındırma sağlayıcısının, ücretsiz olarak hizmet vermekten mutluluk duyacağı bir şeydir, çünkü  uzun vadeli hizmetlerine kaydolmuş olursunuz.

BlueHost Fiyatlandırma, Hosting Planları ve Hızlı Bilgiler

Bluehost, aralarından seçim yapabileceğiniz üç paylaşılan barındırma seçeneği sunar.

Lütfen aşağıdaki reklam fiyatlarının üç yıllık bir süre için düşük bir tanıtım oranı olduğunu unutmayın. Daha kısa planlar için ücretler daha pahalıdır ve 12 aydan daha kısa sürede hiçbir şey elde edemezsiniz.

Ayrıca, ‘sınırsız’ kelimesi her zaman sınırsız anlamına gelmez   (son bölümde tartışıldığı gibi).

 • Temel plan :  Aylık 2,75 , maksimum bir web sitesi  , 50GB depolama ve ‘sınırsız’ bant genişliği olsun. Ayrıca 5 e-posta hesabı da alırsınız (her biri 100 MB maksimum depolama alanı).
 • Artı plan : ayda 5,45 ABD doları 10 web sitesi, 150 GB depolama alanı ve ‘sınırsız’ bant genişliği sağlar. Ayrıca her biri 500 MB’lık 100 e-posta hesabı alırsınız.
 • Asal plan : En büyük planı normalde ayda 5,45 dolar gelir ve ‘sınırsız’ web siteleri, depolama, bant genişliği, e-posta hesabı ve e-posta depolama alanı sağlanır. (Şu Anda Satışta)

Paylaşılan barındırma planları için reklamı yapılan fiyatın keyfini çıkarmak için bir kerede üç yıl boyunca ödeme yapmanız gerekir. Daha kısa bir süre seçerseniz daha pahalıya mal olacak. Lütfen ödeyebileceğiniz minimum sürenin 12 ay olduğunu unutmayın.

 • Ücretsiz alan adı?  Evet.
 • Kayıt Kolaylığı : Kolay iki sayfalık kayıt işlemi.
 • Ödeme Yöntemleri : Başlıca kredi kartları ve PayPal.
 • Gizli Ücretler ve Cümleler : En az üç yıl için düşük tanıtım başlangıç ​​oranı (atlayan yenileme planları ile). Ve bütün bu, “ 1000’den fazla veritabanı tablosu veya 3GB toplam veritabanı üzerinden giderseniz hesabınızı sileriz”  meselesi .
 • Upsells : Bazı Upsells. Ancak web hosting endüstrisinde yaygındır, bu yüzden endişelenmeyin.
 • Hesap Aktivasyonu : Çoğu kullanıcı anında aktivasyondan hoşlanır. Eğer bilgi yanlışsa veya dolandırıcılık şüphesi varsa, aktivasyon gecikebilir.
 • Kontrol Paneli ve Kontrol Paneli Deneyimi : Basit ve kullanımı kolay kontrol paneli.
 • Uygulamaların ve CMS’lerin Kurulumu (WordPress, Joomla, vb.) : Mojo Marketplace, uygulama kurulumunu hızlı ve kolay hale getirir!

Bluehost’u Önerir miyiz?

Evet önerebilirim.

Çalışma süresi ve güvenilirlikte en iyisidir ( HostGator Cloud’un yanında  ) ve hız da fena değil.

 • Hız – en iyi 5
 • Uptime – ilk 1

Daha önce Bluehost kullandınız mı? Lütfen aşağıda bir inceleme bırakmayı düşünün – iyi veya kötü – ziyaretçilerimiz için yararlı olana kadar gerçekten önemli değil. Desteğin için teşekkürler!

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu