İnceleme
Trend

HostGator İnceleme

Hostgator hosting nasıl?HostGator hostingi tavsiye edermisiniz?

Hostgator hosting nasıl?HostGator hostingi tavsiye edermisiniz? HostGator 1 yıl kadar kullandım Bu süre zarfında, yükleme süreleri, çalışma süresi ve müşteri hizmetleri duyarlılığı gibi tüm önemli ölçümleri ve veri noktalarını dikkatlice izledim ve kaydettim.

Bu inceleme boyunca, HostGator Cloud ile geçirdiğim zamanla ilgili tüm objektif istatistiklerin yanı sıra bir kez ve herkes için karar vermenize yardımcı olacak tedarikçilerin fiyatlandırması, ekstra özellikler ve destek personeli hakkında derinlemesine bir dalış yapacağım.

HostGator Bulut Nedir?

Eğer HostGator WordPress Cloud hosting’i hiç duymadıysanız,  yalnız değilsiniz.

HostGator’un bulut barındırma paketi aylardır radarın altında başarılı bir şekilde uçuyor ve EIG (HostGator, BlueHost ve diğer birçok barındırma sağlayıcısının sahibi olan şirket) şahsen yeni barındırma hizmetlerini gözden geçirmemizi isteyinceye kadar duymadım. .

İlk söyleyen ben olacağım:

Bu inceleme için yüksek umutlar yoktu. Sonuçta, düşük maliyetli paylaşılan barındırma seçeneği (30 / 11. sıradaki) HostGator’un hizmetlerine tam olarak güvenmedi.

Ancak, HostGator temsilcilerinden biri bana bunu söylediğinde ilgimi çekti:

Yüksek performanslı yönetilen WordPress platformumuz, ölçeklenebilir bulut barındırma ve sağlam işlevsellikte bir araya gelerek sitelerinizi her zamankinden daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde çalıştırmalarını sağlar. Önbelleğe almayı ve CDN’yi yapılandırmanıza gerek kalmadan, sayfaları dünya çapında yanan hızda yükleyin.

Peki bu jargon dolu ifade ne anlama geliyor?

Kısacası, diğer iyileştirmeler arasında 2,5 kat daha hızlı yükleme süresi vaat ettiler.

Ama emin olmalıydık!

Bizim için oluşturmuş oldukları hesabı kullanmak yerine (bu incelemeyi önleyecek özel bir ayrıcalık elde etmekten kaçınmak için), kredi kartlarımızı sökmeye ve anonim bir Gmail hesabı altında gerçek bir canlı plan ödemeye karar verdik.

Bundan sonra, varsayılan bir WordPress sitesi kurduk, çeşitli performans izleme uygulamalarını entegre ettik ve HostGator’un performansını izlemeye başladık.

Sitenin performansını izleyen bir yıldan uzun bir süre sonra, iyiyi, kötüyü ve çirkin detaylarını inceleyen bir derleme yaptık (İpucu: ‘çirkin’ yoktu).

HostGator Cloud’u Kullanmanın Artıları

Sunucuların güvenilir çalışma zamanları sunamaması durumunda, çoğu barındırma hizmetinde standart olarak gelen çan ve ıslıkların tümü kullanışsızdır. Geçmişte, HostGator’un temel planından inanılmaz derecede hayal kırıklığına uğradım.

Buna rağmen…

Bulut barındırma hizmetleri yalnızca farklı bir ligde oynamıyor. Tamamen farklı bir top oyunu.

İşte nedeni:

1.% 99.97 ÇOK Güçlü Çalışma Süresi (Son 10 ayda)

HostGator Cloud’un çalışma süresi son aylarda küçük bir miktar azalmış olsa da, mükemmel bir% 100’den% 99.97’ye (endüstri ortalamasından% 0.03 daha iyi) düşme durumları hala etkileyici.

Bu inceleme süresince sadece 2 saatlik bir aksama süresi ve toplam 36 kesinti ile HostGator bulut, şimdiye kadar gözden geçirdiğimiz en güvenilir 11. ev sahibi ve yakın zamanda yavaşlama gibi görünmüyor.

HostGator Bulut Yükleme Süresi ve Çalışma Süresi:  ( burada tam veri bulunabilir  . )

Bir web barındırma seçerken, uptime dikkat etmek gereken 1 numaralı istatistik.

Tanrı’nın yeşil dünyasında tüm gelişmiş güvenlik özelliklerine ve hızlı yükleme sürelerine sahip olabilirsiniz, ancak siteniz canlı değilse, kimse göremez ve deneyimleyemez çünkü önemli değildir.

Neyse ki, bundan daha iyi almaz …

Son 10 aylık ortalama UPTIME:

 • Aralık 2017 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Ocak 2018 ortalama çalışma süresi:  % 99,89
 • Şubat 2018 ortalama çalışma süresi:  % 99.93
 • Mart 2018 ortalama çalışma süresi:  % 99,99
 • Nisan 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Mayıs 2018 ortalama çalışma süresi: % 100
 • Haziran 2018 ortalama çalışma süresi:  % 99.99
 • Temmuz 2018 ortalama çalışma süresi: % 99,89
 • Ağustos 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Eylül 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100

2. Top 5 Yükleme Süreleri (Sadece 419ms)

Sayfa yükleme süreniz, yüksek kalitede ve kullanıcı dostu bir web sitesi sağlamada en önemli etkenlerden biridir.

Bana inanma Bunu düşün:

İlgili Makaleler

Pazar araştırmasına göre, web siteniz 5 saniye içinde yüklenmezse , mobil site trafiğinizin% 74’ünden fazlasını kaybedeceksiniz !

Tersine, sayfa yükleme sürenizi azaltarak, trafiği ve  dönüşümleri% 74’den daha fazla artırabilirsiniz . Tesadüf? Bence değil!

Neyse ki,  web barındırma konusunda HostGator Cloud’a güvenmeyi seçerseniz,  yükleme sürelerini yavaşlatmak için potansiyel bir müşteriyi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

419 ms’den daha düşük (890 ms sektör ortalamasından% 50 daha hızlı), HostGator Cloud şimdiye kadar incelediğimiz en hızlı ve en uygun fiyatlı barındırma sağlayıcılarından biri.

Geçtiğimiz 10 ayın yükleme süresi ortalamaları:

 • Aralık 2017 ortalama hızı:  440ms
 • Ocak 2018 ortalama hız:  430ms
 • Şubat 2018 ortalama hız:  456ms
 • Mart 2018 ortalama hız:  479ms
 • Nisan 2018 ortalama hız:  433ms
 • Mayıs 2018 ortalama hız: 491ms
 • Haziran 2018 ortalama hız:  447ms
 • Temmuz 2018 ortalama hız:  339ms
 • Ağustos 2018 ortalama hız: 356ms
 • Eylül 2018 ortalama hız:  318ms

Biz bu sitede inceledim diğer ana çoğundan farklı olarak, HostGator Bulut kararlı hem de bir hizmet sunmak başarmış  ve  sizin için mükemmel bir müşteri deneyimi ve kitleniz için olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlamak, hızlı.

3. Özel İndirimli Fiyatlandırma

HostGator’s Cloud barındırma planında standart olan geliştirilmiş performans ve (bir saniyede alacağımız) ek özellikler göz önüne alındığında, temel fiyatlandırma katmanları oldukça rekabetçi.

Temel plan için 4.95 $ / ay’dan en yüksek paket için 13.98 $ / ay’a kadar değişen fiyatlara sahip HostGator’s Cloud paketi, geçmişte incelediğimiz 30+ web sunucusunun çoğunluğundan çok daha uygun .

Not: Bu fiyat sadece 1, 3 veya 6 aylık planlar için geçerlidir. Ondan sonra 14.95 dolar olan normal fiyatı ödemeniz gerekiyor. Bununla birlikte, 3 yıllık planın kapsamına girmeniz akıllıca olacaktır, böylece yenileme ücretlerinden çok tasarruf edebilirsiniz.

Bu yeterli değilse, 1 yıl boyunca yalnızca 0,01 ABD doları için yeni bir alan adı da alabilirsiniz.

Inanılmaz güvenilir çalışma süresi ve sadece 3 $ / ay hızlı yükleme süresi ile bir web barındırma paketini güvence altına alabilirsiniz, bana iyi bir anlaşma gibi geliyor.

Önce incelediğimiz diğer konakların herhangi aksine, HostGator yapar  bir 1 veya 3 aylık abonelik için ödeme sağlar. Şimdi, unutmayın – bu anlaşma çok düşük olduğu için (ve sadece sınırlı bir süre için geçerlidir), hala yapabiliyorken bu oranın kilitlenmesi daha iyi olacaktır.

4. KULLANICI DOSTU…

‘Bant Genişliği’ iyi bir barındırma sağlayıcısının inanılmaz derecede önemli bir parçasıdır. ‘Disk alanı’ olduğu gibi.

Düz İngilizce’de ne anlama geldiğini açıklamasını söylerseniz, kulaklarınızın kanayan ve gözünüzün sırlanmasına neden olacak on farklı, jargon dolu cevaplar alırsınız.

“Net bit hızı”, “verim” ve “boğulma” gibi sözler dudaklarından ayrılır ve halının ne olduğunu veya tam olarak ne olduğunu işlemek için çok az zihinsel bant genişliği (çok fazla amaçlanan) bırakılır. Yakında olacak barındırma sağlayıcınız için ödeme yapıyoruz.

Merhametle, HostGator’un web sitesi ve satış kopyası, durumunuzu anlıyor ve Layman’a göre tam olarak aboneliğinizle ne aldığınızı açıklıyor.

Ayrıca, ön uç sitelerinde ve kontrol panelinde gezinmek bir esintidir.

En acemi web yöneticisi bile önemli özellikleri hızla bulabilir ve değiştirebilir, kullanışlı uygulamaları birleştirebilir ve hesap ayarlarında değişiklik yapabilir.

HostGator bunun yerine, ‘en yüksek olasılık’ ve  her bir kuruş için elde  ettiğiniz kazancın net bir şekilde anlaşılmasını sağlamak için ‘maksimum siteler’ ve ‘aylık trafik’ gibi net terminoloji kullanır  .

Sıkışırsanız, canlı destekleri (aşağıda ayrıntılı olarak verilmektedir) 7/24 mevcuttur ve derin bir destek öğreticileri kütüphanesi, SSS ve diğer sorun giderme belgelerine sahiptir.

5. ÜCRETSİZ Ekstralar: Anti-Malware, Global CDN, Günlük Yedeklemeler vb.

HostGator tekliflerini bir kenara iten planlarına bir sürü ekstra atar.

İşte alacağınız şeylerin bir örneği:

Ücretsiz Migrasyonlar:  HostGator Cloud’un sunduğu en önemli özelliklerden biri ücretsiz migrasyonlar. Geçiş başına yaklaşık 150 ABD doları alan BlueHost’un aksine, HostGator Cloud sitenizi tamamen ücretsiz olarak transfer edecek. Kötü çukurlar veya ücretler dahil değildir.

Günlük Yedeklemeler:  Birkaç fare tıklamasıyla, sitenizin önceki sürümlerini otomatik olarak depolayacak şekilde günlük yedeklemeleri hızlıca ayarlayabilir, böylece sayfalar  fana vurursa, web sitenizi hızla ve zahmetsizce tekrar çevrimiçi hale getirebilir ve korkunç beyaz  ölüm ekranı .

Otomatik Kötü Amaçlı Yazılımları Kaldırma:  WordPress sitelerinde dikkat çeken tek sorunlardan biri, mevcut tüm eklentilerin ve üçüncü taraf araçların sayısının, Hacker ve siber suçluların potansiyel güvenlik kaygılarına kadar her WordPress kullanıcısını açmasıdır. Neyse ki, web sitenize kötü amaçlı yazılımın bulaştığı (kaçınılmaz) olayda, HostGator devreye girecek, yangını söndürmenize yardımcı olacak ve her zamanki gibi işe geri dönecek.

Global CDN:  İçerik Teslim Ağları, resimler ve video gibi tüm büyük dosyalarınızı sitenizden çekmenize yardımcı olur, böylece isteklere göre boğulmaz ve bunun yerine yükleme süreleri yapmak için konumlarına en yakın minik sihirli perileri kullanan müşterilere sunar. hızlı yanan.

WPPro Geliştirici Yardımı:  HostGator Cloud’a özgü başka bir program, çok çeşitli sorunları gidermenize yardımcı olacak kapsamlı WordPress başlangıç ​​eğitimi ve güvenilir profesyonellerden oluşan bir ağa erişim içeren WPPro Geliştirici Yardımına erişimdir.

Aranızdaki teknoloji meraklısı olmayan yöneticileri için bu, beceri veya anlayışınızın ötesinde bir teknik sorunla karşılaşmanız durumunda çok büyük bir sorun olabilir. Artık sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacak gölgeli “WordPress Experts” bulmak için Craigslist’te daha fazla durmak yok.

Depolama:  Temel paylaşılan barındırma sağlayıcılarının büyük çoğunluğu, örneğin bir video (tekil olarak) yüklemeleri için size birkaç konser depolama alanı sunar  . HostGator, tüm bulut planlarına sayaçsız depolamayı dahil ederek kendisini rakiplerinden ayırıyor . Hayır, ben ciddiyim!

6. İyi, Hızlı Destek

Bu inceleme boyunca bahsettiğim gibi, HostGator’un müşteri desteği sektördeki en iyisidir.

24/7 canlı destek ekibi telefon, e-posta ve aşırı duyarlı canlı sohbet seçeneği ile müşteri destek sorgularını hızlı ve ağrısız bir deneyim haline getiriyor (  merak ediyorsanız endüstri standardı değil  ).

HostGator destek temsilcisi olan “Charles C” ile sohbet. Son 8 ay içerisinde birkaç destek sorusu gönderdim ve her biri hızlı ve profesyonel bir şekilde ele alındı.

HostGator Cloud kullanmanın eksileri

Fark etmediysen, HostGator’s Cloud servisinin büyük bir hayranıyız. Sınırlandırılmamış hızlar, güvenilir yükleme süreleri ve anlayışlı müşteri desteği sayesinde şikayet etmek çok şey bulmak zor.

Dikkate alınması gereken birkaç küçük dezavantaj var (bunlardan birinden kaçınmanıza rağmen).

İşte genel bakış:

1. Endüstri Standardı Fiyatlandırma Püf Noktaları

Çoğu web hosting şirketi, fiyatlarını nasıl açıkladıkları ve teşvik ettikleri konusunda hakaret ediyorlar. HostGator Cloud bu kadar suçlu.

Örneğin, sitelerinde ağız sulandıran 2,92 dolarlık anlaşmadan yararlanmak istiyorsanız, yalnızca aylık veya 1 yıl önceden kayıt olabilirsiniz. 1 yıldan fazla istiyorsan 5,48 $ / ay ödemek zorunda kalacaksın – ki bu bir anlaşma kırıcı olurdu, değil mi?

İyi haber  şu ki, özel anlaşmamızın, bu inanılmaz (ve zaman kısıtlı) oranın kapatılmasında gerçekten daha iyi olacağınız düşük bir fiyatla daha uzun bir taahhüdün çıkarılmasına yardımcı olabilir.

2. Muhtemel Con: Sosyal Destek Kanalı Yok

Canlı sohbet, e-posta veya telefon desteğinin (en az söylemek kafa karıştırıcı bir duruş) hayranı değilseniz, muhtemelen HostGator’un cansız sosyal desteğinden hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Rakiplerinin çoğunun aksine, HostGator sosyal kanallarında çok aktif görünmüyor ve Twitter ya da Facebook’ta bir soruşturma gönderirseniz muhtemelen herhangi bir yanıt alamayacaksınız.

Bu kesinlikle bir anlaşma kırıcı olarak değerlendirilmemeli olsa da, kesinlikle dikkate alınması gereken bir nokta.

HostGator Bulut Fiyatlandırması, Hosting Planları ve Hızlı Bilgiler

İşte sunulan HostGator Bulut planlarına hızlı bir bakış:

 • Başlangıç ​​Planı : Bu plan ayda 2.99 $ ‘dan başlıyor . 1 site, ayda 25 bin ziyaret, 1 GB yedekleme ve ölçülmemiş depolamayı destekler.  <- Bu planı test sitemiz için kullandık.
 • Standart Plan : Bu plan ayda 7.98 $ ‘dan başlıyor . 2 siteyi, ayda 200 bin ziyareti, 2 GB yedeklemeyi ve 150 GB depolamayı destekliyor.
 • İş planı : Bu plan aylık 13.98 $ ‘dan başlıyor . 5 siteyi, ayda 300 bin ziyareti, 3 GB yedeklemeyi ve sınırsız GB depolama alanını destekliyor.
 • Kayıt Kolaylığı : Kayıt işlemi çok kolay!
 • Ödeme Yöntemleri : Kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz.
 • Gizli Ücretler ve Cümleler : Tek büyük ‘gotcha’, sistemlerinin% 25’inden fazlasını 90 saniyeden uzun süre kullanamayacağınız bir kısıtlamadır.
 • Upsells : Yol boyunca bazı yukarı çıkışlar var.
 • Hesap Etkinleştirme : Bazı durumlarda hesapların etkinleştirilmesi 24-48 saate kadar sürebilir.
 • Kontrol Paneli ve Gösterge Tablosu Deneyimi : cPanel.
 • Uygulamalar ve CMS’lerin Kurulumu (WordPress, Joomla, vb.) : Mevcut en popüler uygulamaların son derece kolay, tek tıklamayla kurulum işlemi.

HostGator Bulutu Önerir misiniz?

Evet idare eder diyoruz.

HostGator’un giriş seviyesi, paylaşılan barındırma seçenekleri daha önce incelediğimiz gibi pek iyi değil.

Ancak, bu yükseltilmiş Cloud barındırma seçenekleri  harika .

Etkileyici uptime’lar arasında, son derece düşük $ 3 dolarlık anlaşmamız, sitelerinin kullanım kolaylığı ve tüm diğer ekstralar, bu gerçekten WordPress web sitenizi barındırmak için en iyi yerlerden biri.

Not: HostGator Cloud’u kullandıysanız, lütfen aşağıda bir inceleme bırakmayı düşünün – iyi ya da kötü – önemli değil. Desteğin için teşekkürler!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu