İnceleme
Trend

SiteGround İnceleme

SiteGround hosting nasıl bir firma,SiteGround tavsiye edermisiniz

SiteGround hosting nasıl bir firma,SiteGround tavsiye edermisiniz.Siteground, 2014 yılından beri dünya çapında web sitesi barındırma hizmetleri sunmaktadır ve merkezi Bulgaristan’dadır.

Web geliştirme topluluğunda, SiteGround sınırsız bant genişliğine sahip ve SSL (Let’s Encrypt) ve CDN (CloudFlare) içeren ucuz / paylaşımlı barındırma sağlayıcısı olarak bilinir.

Aylık 3.95 $ / ay (ek olarak 14.95 $ kurulum ücreti içerir) veya yıllık ödeme yapabilirsiniz ve web sitenizi ücretsiz olarak aktarabilirler (yalnızca canlı sohbetlerini isteyin).

SiteGround’u incelerken, performanslarını oldukça iyi bulduk. Son 10 aylık ortalamaları% 99.99 ve yükleme süresi 714ms idi.

Müşteri desteğini WordPress ile ilgili sorular konusunda da bilgili bulduk. 1 aylık planlar ve biraz sınırlı depolama alanı için “kurulum” ücretini beğenmedik.

SiteGround paylaşılan hosting’i kullanırken bulduğumuz avantajlar ve dezavantajlarşunlardır :

SiteGround Hosting Uzmanları

Web sunucusu performansı için analiz ettiğimiz temel kategoriler arasında çalışma süresi, hız ve destek bulunur. Sonuçta, bu üç kategori sitenizin başarısı için en kritik olanıdır.

Ayrıca, web sunucularının genel derecelendirmelerine olumlu katkıda bulunabilecek ek plan özellikleri gibi kendilerini rakiplerinden ayrı tutabilecekleri başka alanlar da vardır. SiteGround’ın içine gireceğimiz birkaç tane var.

1. Yüksek Çalışma Süresi (% 99.99)

Tüm hosting incelemelerimiz  sekiz aylık gerçek istatistiklere ve ham verilere dayanmaktadır.

Hazır yazılım çözümleri kullanmak yerine, SiteGround yüksek kaliteli barındırma deneyimi sağlamak için şirket içi hazırlanmış çözümleri tercih eder.

 • Platformları beklenmedik trafik sıkışıklığı zamanlarında büyük bir denge sağlayan Linux kapları üzerine kuruludur.
 • SiteGround, müşteri güvenliği için hesap yalıtım teknolojisini tanıtan ilk barındırma sağlayıcısıydı.
 • Sunucularını her 0,5 saniyede bir izleyen ve ayrıca insan müdahalesi olmadan tüm sorunları proaktif olarak düzelten ve böylece kesintisiz çalışma süresi sağlayan kendi proaktif sunucu izleme sistemlerini kurdular.

Bu süre zarfında, SiteGround’daki test sitemiz  ortalama% 99.99 çalışma süresine sahipti  ; bu,% 99.94 endüstri standardından% 0.5 daha iyi ve SiteGround’dan bir söz verdi.

Son bir yılda sadece 20 kesinti vardı (2018). Web Hosting Pad’in  2000’den fazla kesintileri olduğu için bu etkileyici  .

Bununla birlikte, işte ‘çalışma süresi’ ayrıntılı genel bakışı:

Son 10 aylık ortalama UPTIME:

 • Aralık 2017 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Ocak 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Şubat 2018 ortalama çalışma süresi:  % 99.97
 • Mart 2018 ortalama çalışma süresi:  % 99,99
 • Nisan 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Mayıs 2018 ortalama hizmet süresi: % 99.97
 • Haziran 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Temmuz 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100
 • Ağustos 2018 ortalama çalışma süresi: % 99,99
 • Eylül 2018 ortalama çalışma süresi:  % 100

SiteGround Yükleme Süresi ve Çalışma Süresi:  Son 10+ ayın detaylı verilerini  burada bulabilirsiniz .

2. Ortalama Yükleme Süresi Üstü (714ms)

Aynı 10 aylık dönemde, SiteGround test sitemiz ortalama 714 ms sayfa yükleme süresi gördü – diğer web ana bilgisayarlarından bulduğumuz 890 ms ortalama yükleme süresinden daha hızlı.

Bu  çok  iyi – gördüklerimiz arasında en hızlısı.

Aynı zamanda çok tutarlıydı. Çiviler veya yavaş yükleme süreleri. Çok uzak çok iyi.

Son 10 aylık ortalama YÜKLEME SÜRESİ:

 • Aralık 2017 ortalama hızı:  680ms
 • Ocak 2018 ortalama hız:  730ms
 • Şubat 2018 ortalama hız:  730ms
 • Mart 2018 ortalama hız:  693ms
 • Nisan 2018 ortalama hız:  735ms
 • Mayıs 2018 ortalama hız: 733ms
 • Haziran 2018 ortalama hız:  699ms
 • Temmuz 2018 ortalama hız:  737ms
 • Ağustos 2018 ortalama hız: 688ms
 • Eylül 2018 ortalama hız:  712ms

Genel olarak, SiteGround oldukça hızlı.

3. Son derece Bilgili ve Duyarlı Destek

Müşteri hizmetleri, SiteGround’un özel ilgi gösterdiği bir alandır. Küçük bir başarı değil, her gün 1.500’den fazla bilet, 800’den fazla telefon görüşmesi ve 2.000’den fazla sohbet isteğinde bulunduğunu düşünüyorsanız.

SiteGround’daki 300’den fazla kişi, yalnızca müşterilerin iyi bakılmasını sağlamak ve yalnızca üç dilde – İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca – destek sağlamak için müşteri desteğiyle ilgilenmektedir.

 • SiteGround, yalnızca barındırma ile ilgili sorunları aşmanın ötesinde destek sağlar; temsilcileri, CMS sorularına da yardımcı olur.
 •  SiteGround tarafından her yıl yayınlanan resmi müşteri  anketi sonuçları, müşteri memnuniyet oranlarının sürekli olarak% 96 (2014, 2015, 2016) ve 2018 için% 98’in üzerinde olduğunu gösteriyor .

Sadece 11 saniye sonra onların dost canlısı ve bilgili canlı ajanları bizimle bağlantıya geçti. Daha sonra, X’in nasıl yapılacağı ve Y’nin nasıl yapılacağı hakkında farklı sorularla onu bombalamaya başladık. Örneğin, sorduk:

 • # 1 Alanlardaki ad sunucularını nasıl değiştirebilirim?
 • # 2 SiteGround’da e-posta adresleri nasıl oluşturulur?
 • # 3 E-posta gelen kutumu spam’dan nasıl uzak tutabilirim? – Bize spam e-postaların% 98’ini tespit eden bir yazılımı olduğunu söyledi.

Böyle bir zevkti. 10 üzerinden 10’luk bir destek almak için analiz ettiğimiz tek web barındırma şirketlerinden biri.

SiteGround müşteri destek temsilcisi

Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor mu? Hatta bir araştırma yapıyorum ve diğer kaynaklar ölçme sonra, biz  hala olamazdı  verdikleri destek hakkında birçok olumsuz tepkiler bulabilirsiniz.

4. Tüm Planlarda Yüksek Performanslı WordPress Hosting

SiteGround planları (diğer birçok web host yok) dahil özel özelliklerinden biri olan  barındırma WordPress yönetilen  üzerinde  tüm  hesaplar.

İlgili Makaleler

Ne anlama geliyor?

Döngü dışında olanlarınız için bu, birisinin hizmeti hız, güvenlik, destek, güncelleme açısından gerçekten yönettiği ve hayatınızı kolaylaştırmak için geliştirme araçları sağladığı anlamına gelir. SiteGround platformu SSD üzerine kuruludur ve kurum içi hazırlanmış bir önbellekleme aracına, sitenizin yükleme hızı için gerekli olan SuperCacher’e sahiptir.

Ayrıca, WordPress ile ilişkili güvenlik açıklarını sürekli izleyerek ve kullanıcıları özel WAF kuralları ile proaktif olarak koruyarak güvenlik konusunda ciddiler.

WordPress ve eklenti güncellemelerini üstlenirler, rastgele bir olayın sitenizi yıkması durumunda günlük yedeklemeleri ücretsiz yaparlar. (Bu, iki eklentinin birlikte iyi oynamaması ve korkunç beyaz ölüm ekranıyla karşılaşmanız gibi şaşırtıcı bir şekilde yaygındır  .)

Ama hepsi bu kadar değil. Yetkili kullanıcılar için ayrıca GrowBig ve GoGeek planlarında da şeyler vardır. Bunlar arasında WordPress hazırlama ortamları, önceden yüklenmiş Git, kolay komut satırı yönetimi seçenekleri için WP-CLI, e-mağazalar için PCI uyumluluğu, ücretsiz 1 yıllık Wildcard SSL, öncelikli müşteri desteği, ücretsiz yedekleme ve geri yükleme bulunmaktadır.

5. Ücretsiz Güvenlik Eklentileri

WordPress tarafından yönetilen barındırma sistemlerinde sunulan güvenlik seçeneklerine ek olarak, SiteGround ayrıca tüm şekil ve boyutlardaki siteler için ekstra güvenlik sağlar. Kullanılabilir araçlar arasında SpamAssassin ve SpamExperts, IP adresi engelleme listeleri, Sülük Koruması ve hotlink koruması bulunmaktadır.

Ayrıca SG Site Scanner’ı (web sitenizi günlük olarak kontrol eden ve bilgisayar korsanlığı veya ihlal edildiğini bildiren bir hizmet) 19,8 dolarlık bir yıllık bir süre için ekleyebilirsiniz.

6. Kolay E-Ticaret Kurulumları

Web’in Magento gibi en iyi sitelerini destekleyen e-ticaret uygulamaları, teknik olarak eğilimli değilseniz özellikle zor ve sorunlu olabilir.

Neyse ki, SiteGround, 18 e-Ticaret uygulamasından seçim yapmayı ve sık kullandıklarınızı tek bir tıklamayla yüklemeyi kolaylaştırarak, birçok sorunu ortadan kaldırıyor. Ayrıca birden fazla sunucu konumu, ücretsiz CDN, PCI uyumluluğu, en iyi site performansı için gelişmiş önbellek çözümü ve mükemmel müşteri deneyimi sunarlar. Güvenlik açısından, müşteri hesapları birbirinden özel bir sunucu çözümü tarafından izole edilir; bu, bir hesabın saldırıya uğraması durumunda diğerlerinin etkilenmeyeceği anlamına gelir.

7. Mevcut Web Siteleri için ÜCRETSİZ Transferler

Diğer birçokları gibi, SiteGround da 24 saat içinde mevcut hesabınızı önceki bir bilgisayardan ücretsiz olarak transfer edecektir. Buna karşılık, bu işlem diğer ev sahipleriyle birlikte ödenebilir veya 30 güne kadar sürebilir.

Yalnızca bir tane ücretsiz profesyonel web sitesi transferi alırsınız ve bu yalnızca onların GrowBig ve GoGeek hizmetleri içindir, ancak bunu almak için bir parmağınızı kaldırmanız veya bir ay beklemeniz gerekmez. Başlangıç ​​kullanıcıları için ücretsiz bir WP Migration aracı sunarlar.

SiteGround destek acenteleri hepsini idare eder. Bir siteyi transfer etmenin birden fazla yolu var.

Site transferi talep etmenin en kolay yolu, SiteGround’a ilk kaydolduğunuzda bunu yapmaktır. Hesap Kurulum Sihirbazı’nda “Mevcut bir web sitesini aktarın” ı tıklamanız yeterlidir  .

yrıca SiteGround Hesabınızın destek bölümünden bir web sitesi transferi isteme seçeneğiniz de vardır.

Daha sonra bir siteyi aktarmak istediğinize karar verirseniz, bu harika bir özellik. İşte adresi  Kullanıcı Area  →  Destek  Ekibimiz → dan → İsteği Yardımı buraya linki bize devam edin.

Ardından, Web Sitesi Aktar’ı tıklayın  .

Önceki web sunucunuz cPanel’i çalıştırmıyorsa, SiteGround’un yalnızca tek bir web sitesinin dosyalarını ve veritabanlarını e-posta hesaplarınız ve diğer hesap ayarlarınız olmadan aktarabileceğini unutmayın.

Ayrıca web sitenizi SiteGround’a manuel olarak aktarma seçeneğiniz de vardır, ancak planınızla birlikte verilen ücretsiz transferden yararlanmanızı öneririz.

8. Uygun Fiyatlandırma 

SiteGround, ekstra özelliklerle dolu kaliteli bir barındırma sunar ve genellikle en ucuz seçenek değildir. Şu anda, oranları, iş dünyasında en ucuz olanların bir kısmıyla eşleşiyor ( aylık 9,99 dolardan aylık 3,95 dolara ).

Demek istediğim, sundukları tüm yıldız seçeneklerinde  , şu anda fiyatlarının düşük olması diğer web sunucularına kıyasla daha fazla çalmak.

9. 30 Günlük Para İadesi Garantisi

SiteGround, hizmetlerinin ücretsiz bir denemesini sunmayabilir, ancak bir web barındırma arıyorsanız tam olarak ihtiyacınız olan güvenlik türü olan 30 günlük para iade garantisi sunar.

Bu şekilde, gönül rahatlığınız olur. İlk 30 günlük kullanımınızda% 100 memnun kalmadığınız sürece SiteGround’ı tamamen taahhüt etmeniz gerekmez.

Bazı şartların  bu ev sahibinin para iade garantisi için geçerli olduğunu unutmayın  :

 • Kullanıcı Alanından bir hizmet sonlandırma isteği göndermelisiniz.
 • Barındırma hizmetleri için ilk siparişler yalnızca SiteGround’un hizmetleri etkinleştirdiği günden itibaren otuz gün içinde karşılanır.
 • Bulut hizmeti, aktivasyondan sonraki ilk 15 gün boyunca tamamen iade edilebilir.
 • Yenileme siparişleri karşılanmaz.
 • Etki alanı adı ve etki alanı gizliliği (Kimlik Koruması) ücretleri iade edilmez. Bu ücretler, bir promosyonun bir parçası olarak feragat edilse bile iptali üzerine olabilir.
 • Özel barındırma, ücretli destek ve üçüncü taraf hizmetleri para iade garantisi kapsamında değildir.
 • Bayi paketleri yalnızca bayi paketinin tamamı iptal edildiğinde kapsanır. Bu garanti, bir satıcı paketindeki tekil hesapların feshi için de geçerli değildir.

10. Ücretsiz CDN ve SSL Sertifikası

SiteGround hizmetini kullanmanın bir diğer büyük yararı, sundukları her planın ücretsiz bir SSL sertifikası ve CDN (içerik dağıtım ağı) entegrasyonu ile donatılmış olmasıdır.

Bu özellikler BÜYÜK bir bonus!

Siber saldırıların ve web sitesi saldırılarının çoğalması nedeniyle Google, güvenli ve şifreli web sitelerini tercih etmek için algoritmalarının bazı yönlerini değiştirdi. Yani, SSL (güvenli soket katmanı) şifrelemeye sahip web siteleri.

SiteGround ile, web sitenizin güvenliğini ve arama motoru optimizasyonunu anında artıracak ‘Let’s Encrypt SSL’ den ücretsiz bir SSL sertifika kurulumu alacaksınız (normalde 60 $ civarında).

Ayrıca, Cloudflare CDN’sinin ücretsiz bir entegrasyonunu da içeriyorlar.

Bu, Cloudflare’un sitenizdeki verileri ve içeriği global sunucularında önbelleğe alacağı ve bu içeriği izleyicilerinize yakındaki bir yerden göndereceği anlamına gelir. Böylece içeriğinizin yayınlanmasını hızlandırın ve ziyaretçileriniz için kullanıcı deneyimini iyileştirin.

11. Şeffaflık ve Topluluk Desteği

Web barındırma ve siber güvenlik dünyası gölgeli uygulamalar ve ahlaksız davranışlarla doludur.

Neyse ki, SiteGround müşterilerine şeffaf ve anlaşılır bir deneyim sunmanın yanı sıra, farklı zorluklar ve sorun giderme konularında size yardımcı olacak başarılı bir uzmanlar topluluğu sunma konusunda kararlıdır.

SiteGround, ana gezinti menüsünde bir çalışma süresi izleme cihazı içerir. Ayrıca, veri merkezlerinin IP adresini paylaşıyorlar ve “GoGeek” müşterilerine, sunucularında ‘Başlangıç’ müşterilerinden daha az hesaba sahip olduklarını söylüyor (çoğu paylaşılan barındırma sağlayıcısının önlediği bir gerçek). SiteGround, şirketlerinin bütünlüğünü korumayı ve açık ve şeffaf bir müşteri deneyimi sunmayı taahhüt eder.

Ayrıca, web barındırma topluluğuna güçlü bir bağlılığa sahipler ve ekibinin yıllar boyunca 400’den fazla topluluk etkinliğinde sponsorluk yaptığı, katıldığı veya konuştuğu yıllar boyunca büyük bir taahhütleri var.

Müşterilerine sağladıkları yüksek destek seviyesi ile birlikte, bu durum web barındırma topluluğuna ve şirket destek ve yardım kültürüne açık bir bağlılık göstermektedir.

SiteGround Hosting Eksileri

SiteGround mükemmel çalışma süresi, sayfa yükleme hızları ve destek sunar. Hatta anlaşmayı imzalamaya yardımcı olabilecek bir sürü güzel ‘ekstra’ bile sunuyorlar. Etrafta alışveriş yaparken göz önünde bulundurulması gereken birkaç sakınca vardır.

İşte buradalar:

1. Aylık Faturalandırma için “Kurulum Ücreti”

İşte çoğu web sunucusu size nasıl ulaşıyor?

Oldukça düşük bir ‘aylık’ fiyat tanıtıyorlar. Buradaki yakalamak, elde etmek için sık sık iki veya üç yıl boyunca kaydolmanız gerektiğidir. Diğer pek çok web barındırma bile gerçek bir ‘aydan aya’ seçenek sunmuyor, bir yıl sürecek en kısa anlaşma bu.

İyi haber şu ki, SiteGround’un fiyatlandırması basit ve bu oyunu oynamıyor. Düşük reklam fiyatları, 12 aylık anlaşma için geçerli.

Sonuç? Aylık ödeme yapmayın.

İsterseniz gerçek bir ‘aylık’ seçenek de  sunarlar . VE aynı düşük reklam fiyatı. Tek sorun, ayrıca  , 14.95 dolarlık ek bir ‘aylık’ plan için bir kerelik ‘kurulum ücreti’ talep etmeleridir.

2. Sınırlı Depolama Alanı

Diğer web ana bilgisayarlarıyla karşılaştırıldığında, SiteGround’un depolama alanı biraz küçüktür (bu nedenle endişe verici olacağını düşünüyorsanız disk alanını netleştirmek isteyebilirsiniz).

Herhangi bir sorun yaşamadan kaç aylık güvenle ziyaret edebileceğinizi belirten yararlı bir not sunacaklar. Yeni başlıyorsanız, “Başlangıç” planı genellikle fazlasıyla yeterli olacaktır. Siteniz büyürse, daha fazla güce sahip olması muhtemel olan daha sağlam bir sunucuya / plana kolayca yükseltebilirsiniz  .

Başlangıç ​​planı ile 10 GB web alanı elde edeceksiniz. SiteGround, bu planı aylık yaklaşık 10.000 web sitesi ziyaretçisi için tavsiye eder.

Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, sadece GrowBig planına geçin. Bu planla 20 GB web alanı elde edeceksiniz. Aylık yaklaşık 25.000 ziyaretçi alıyorsanız, SiteGround bu paketi önerir.

GoGeek planına geçmek istiyorsanız 30 GB alan kazanacaksınız. SiteGround, bu planı her ay yaklaşık 100.000 ziyaretçi alan bir web sitesi için önerir.

SiteGround Fiyatlandırma, Hosting Planları ve Hızlı Bilgiler

İşte SiteGround tarafından sunulan barındırma planlarının kısa bir listesi:

Paylaşılan Hosting : Paylaşılan hostingin üç ana planı vardır:

 • Başlangıç ​​planı : Bu plan aylık 3.95 $ tutarındadır , bir web sitesine ev sahipliği yapabilir ve web sitelerine yeni başlayanlar için uygundur. Ayda 10.000’e kadar tekil ziyareti gerçekleştirebiliyor ve ilk seviyede statik önbellek, 7 gün 24 saat müşteri desteği, ücretsiz CDN, SSL şifreleyelim, Sınırsız E-posta ve Veritabanları, ücretsiz site geçişi, ücretsiz günlük yedekleme, vb.
 • GrowBig planı : Bu plan  her ay başına 5,95 $ ‘dır ve  birden fazla web sitesini barındırabilir ve bu plan ayda 25.000 ziyaret yapabilir, 1 yıl boyunca ücretsiz bir SSL Wildcard, 30 yedek kopya ve ücretsiz SuperCacher seviyeleri  Yükleme süresine büyük ölçüde yardımcı olan müşteri memnuniyeti öncelikli  olsa da, SiteGround çılgınca hızlı tepki sürelerine sahip olsa da, GrowBig ve GoGeek müşterileri öncelikli olarak ele alınıyor.
 • GoGeek planları : Bu plan , birden fazla web sitesine ev sahipliği yapabilen   ve daha fazla yer sunabilen , ayda 100.000 ziyaret gerçekleştirebilen , ayda 100.000 ziyarete ulaşabilen  , diğer iki planın tüm özelliklerine ek olarak, tek tıklamayla WP hazırlama, önceden yüklenmiş git, PCI uyumluluğu ve sunucuda daha az hesap var.

Tüm paylaşılan hosting planları ücretsiz bir e-posta hesabı, ücretsiz CDN ve sınırsız bant genişliği ile birlikte geliyor.

 • Domain : Domain fiyatları 9.95 $ ‘dan başlıyor
 • Kayıt Kolaylığı : Çok kolay, tek sayfalık kayıt işlemi.
 • Ödeme Yöntemleri : Kredi Kartı (sohbet yoluyla kullanılabilen başka seçenekler var)
 • Gizli Ücretler ve Cümleler : Yıllık paylaşılan barındırma planlarını yıllık yerine aylık olarak ödüyorsanız, 14.95 $ kurulum ücreti alırlar. Üzgün ​​yüz Bundan kaçınmak için 1 yıl önceden ödeme yapmak daha iyi olurdu.
 • Upsells : Birkaç… Çok  kötü bir şey yok  .
 • Hesap Aktivasyonu : Hızlı hesap aktivasyonu.
 • Kontrol Paneli ve Gösterge Tablosu Deneyimi : cPanel
 • Uygulamalar ve CMS’lerin Kurulumu (WordPress, Joomla, vb.) : Softaculous kullanarak popüler uygulamaların ve CMS’lerin hızlı ve kolay kurulumu.

SiteGround’u Tavsiye Ediyor musunuz?

Evet tavsiye edebilirim.  SiteGround, hızlı sayfa hızlarından veya etkileyici çalışma süresinden ödün vermeden müşteri desteğini çok önemseyen kişiler için mükemmeldir.

Ayrıca, e-Ticaret / WordPress sizin hedefinizse veya güvenliğin başka biri tarafından ele alınmasını istiyorsanız, sizin için mükemmel olabilecek bir dizi ek özellik sunar.

Şu anda, fiyatlandırmaları daha düşük kalitede diğer birçok web barındıran ile aynıdır, bu nedenle hareket etmek ve avantaj sağlamak için mükemmel bir zamandır.

SiteGround Hosting ile deneyiminiz var mı? Yorumunuzu bırakmaktan çekinmeyin – dürüst ve şeffaf olduğu sürece iyi ya da kötü – aşağıdaki yorumlar bölümünde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu