İş Fikirleri

Afrika’daki En İyi Tarım İş Fikirleri – Karlı Tarım Olanakları

Afrika'daki birçok basit ve karlı tarımsal iş fikri. Birçok insan bu iş fırsatlarını buldular ve tarımdan çok büyük miktarda para kazanıyorlar.

Afrika’daki birçok basit ve karlı tarımsal iş fikri. Birçok insan bu iş fırsatlarını buldular ve tarımdan çok büyük miktarda para kazanıyorlar.

Tarım sektöründe başarı kolay gelmiyor. İhtiyacınız olan parayı size getirecek olan iş fikrini tespit etmek çok zor olduğu için değil. Ancak, çoğu çiftçi veya girişimci için vizyonlarını sürdürme konusunda sabrı yoktur.

Önerilen okumalar : Alternatif İş Fikirleri

TARIM BİR YAŞAM TARZIDIR

Sadece tarım yapmamalısın, yaşa.

Zira tarım sadece bir meslek değil aynı zamanda bir yaşam tarzıdır.

Thomas Jefferson sunumunda daha iyi iş çıkardı:

Tarım bizim en akıllı arayışımızdır çünkü sonuçta en çok gerçek servete, iyi ahlak ve mutluluğa katkıda bulunacaktır.

Tarıma yatırım yapmak isteyenler için arkanıza yaslanın, planlayın ve kendinize basit ama çok ilgili sorular sorun.

Tarımda en iyi iş fikirleri nelerdir? Tarımda şehirler ve kırsal alanlar için en iyi iş fırsatları nelerdir? Hangi sektörde tarım sektöründe başlayabilir ve başarılı olabilirim? Bu işletmelerden hangisine tutkum var?

Şimdi:

Günün işine geri dönelim.

Tarım, yaratılıştan bu yana bizimle birlikte olan bir faaliyettir. Yaşamımızı sürdüren en eski faaliyetlerden biri ve birçok ülkenin ekonomisinin temeli.

Bu nedenle, uzun yıllar süren teknolojik ilerlemelere rağmen, birçok ülkenin yüzyıllar önce olduğu gibi ekmeye ve hasat etmeye devam etmesi.

Tarım sektöründeki her şeyi korumak için çok çalışıyorlar.

AFRİKA’DA TARIM İŞİNE NASIL BAŞLIYORSUNUZ?

Tarımın dünyadaki en kazançlı iş olduğunu biliyor muydunuz?

Başlangıçtaki işletme ve işletme maliyetinin düşük olmasının yanı sıra, tarımsal işletmeler% 100’e varan büyük avantajlar sunmaktadır.

İşsizliğin artmasıyla birlikte gençler ve hatta başarılı girişimciler, bir zamanlar sadece fakirlere mahsus kirli bir iş olarak kabul edilen tarımı benimsiyorlar.

Ve işte güzel kısmı:

Tarımsal işletme fikirlerinin çoğuna az veya hiç eğitim olmadan başlayabilirsiniz.

Afrika’da tarım yapmak için belirli bir dereceye ihtiyacınız yok . Ancak, iş dinamiklerini öğrenmek için biraz zaman harcamanız en iyisi olacaktır.

Bu yüzden zaman kaybetmeden, bu makale işsiz kalmak yerine şehirlere veya kasabalara katılabileceğiniz en kazançlı iş fikirleri ve fırsatlarından bazılarını vurgulayacaktır.

Yoksa işsiz olmayı mı tercih edersin?

Yapmadığını biliyorum.

Zamanla, tarıma ayak uydurmanın yeni yolları ortaya çıkmış ve daha da karlı bir hale getirmiştir.

İŞTE BAŞARILI GİRİŞİMCİLER İÇİN AFRİKA’NIN EN İYİ TARIM İŞ FİKİRLERİ

Başlangıç ​​sermayeniz ne olursa olsun, bu makalede açıklanan sayısız tarımsal işletme fikrinden yararlanabilirsiniz.

Dahası, sadece tarımla ilgili işletmeleri veya yatırım yapabileceğiniz alanları öğrenmeyeceksiniz. Ayrıca, başarılı olmak için bu konuda bazı fikirler geliştirmeniz gerekir.

Okumalısın : Web Sitesinden Para Kazanma Yolları

1. AFRİKA’DA SEBZE TİCARETİ

Çiftçiler tarafından yürütülen ana faaliyetlerden biridir. Bunun nedeni, ne ektiğinize ve sattığınıza bağlı olarak yüksek karlılığı ve basitliğidir.

Genellikle, ihtiyacınız olan şey sebzelerinizi yetiştirmek için uygun bir arazidir.

Bu, Afrika’daki hemen hemen her ülkede, özellikle Gana , Nijerya, Kenya, Güney Afrika , Botswana, Zimbabwe ve Zambiya’da büyük bir iş fırsatıdır .

Aslında, sebze iş fikrini gerçekten başlattığınızda takdir edeceksiniz.

Kendinizi bu işe adamadan önce, en azından sebzelerinizi nasıl ekeceğiniz, koruyacağınız ve hasat edeceğiniz konusunda temel bilgilere sahip olmalısınız.

Ayrıca internette, herhangi bir zorlukla karşılaşmanız durumunda sizi yönlendirecek çok sayıda ücretsiz bilgi bulunmaktadır.

Önerilen okumalar : Eşinizle Yapabileceğiniz Yeni İş Fikirleri

2. BALIK YETİŞTİRİCİLİĞİ İŞLETMESİ

Yıllar boyunca, çok sayıda girişimci balık çiftçiliği işinden servet kazanmıştır. Yiyecekler her ülkede her zaman yüksek talep görmektedir ve girişimci olarak bu fırsatı yakalamanız gereken yer orasıdır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Web Sitesinden Para Kazanma Yolları

Giderek daha fazla insan, proteinleri için balıklar için can atıyor ve kolesterolü düşük.

Yapmanız gereken tek şey bir alan bulmak, rezervuar almak veya inşa etmek, 5 ila 10 dolar arasında parmak satın almak ve bunları 4 ila 6 ay boyunca beslemek.

Balığı, ağırlık ve boyuta bağlı olarak çok karlı bir miktarda satabilirsiniz.

Balık yetiştiriciliği işletmesi, hangi türün üreyeceğine karar verirken yapacak çok şey var. Yayın balığı, tilapia, alabalık, somon vb. Konularda uzmanlaşmayı seçebilirsiniz.

TAVŞAN YETİŞTİRİCİLİĞİ

Tavşan yetiştiriciliği, Afrika’daki bir başka kazançlı tarım iş fikridir.

Bildiğim kadarıyla, hiçbir ülkede tavşan yetiştiriciliği yasaktır. Afrika’da , bir arka bahçe tavşan işletmesi, ek bir gelir, yiyecek ve istihdam kaynağı olarak hizmet eder.

Bu, yoksulluk, açlık ve boşluğu azaltır. Tavşanlar yemek, artıkları yemek ve ot için insanlarla rekabet etmez.

Tavşan yetiştirme işini uygulamak, yatırım ve bakım için fazla sermaye gerektirmez. Çok az yere ihtiyaç duyulduğundan, çoğu tavşan bahçede tutulabilir ya da terkedilmiş hanımlar.

TAZE MEYVE SATIŞI

Bu, sebze işine benzer, ancak bu durumda taze meyvelere odaklanacağız. İşte size asıl ipucu, hemen hemen her ortamda yetişen meyve türüyle başlamanız gerekir.

Meyvelerin yan ürünlerini satmaya da karar verebilirsiniz. Bu, meyve sektöründen daha fazla yararlanmanıza olanak sağlayacaktır.

Elbette, daha fazla insan tamamen doğal ürünlere ilgi gösterdiğinden, müşterilerinizin desteğine sahip olacaksınız.

Ancak fiyatı, yapay aromalara göre biraz daha yüksektir çünkü taze ve doğal meyvelerden yapılmıştır.

FISTIK İŞLEME İŞ FİKRİ

Yerfıstığı işleme, Afrika’da ve hatta Hindistan, Çin, vb. Diğer ülkelerde karlı bir iş fikridir.

Yerfıstığı, pek çok kişi tarafından sevilen favori bir atıştırmalıktır. Yakındaki bir süpermarkete gidebilir ve markalı şişeli yer fıstığının ve abartılı bir şekilde paketlendiğini görebilirsiniz.

Minimal çaba, satış ve dağıtım için kızartma ve paketleme fıstıklarına gider. 200 $ gibi düşük bir fiyatla kendi yer fıstığı işleme ve işletme paketlemenizi başlatabilirsiniz.

Ve tabii ki, evinizin rahatlığında yapabilirsiniz.
Kendi fıstık çiftliğinizi kurabilirseniz, ucuz fıstıklara erişebileceksiniz.

Ancak, yer fıstığı yetiştirmek için yeriniz yoksa, yine de ucuz pazarlardan çiğ fıstık alabilirsiniz.

Devamını Okuyun : En Popüler Çevrimiçi İş Fikirleri Listesi

TARIMSAL ARAÇ KİRALAMA

Tarımsal işletmeyi destekleyen insan sayısının artmasıyla birlikte, çiftlik teçhizatının kiralanmasından para kazanabilirsiniz. Bunlara traktörler, pulluklar, püskürtücüler, biçerdöverler ve çiftçilere sulama makineleri dahildir.

TAVUKÇULUK VE ET AMBALAJLAMA ÜRETİMİ

Kanatlı hayvanların veya elle paketlenmiş etlerin eti işleme biçiminden dolayı çok hijyenik olmadığına dair genel bir inanç var.

Artık birçok kişi işlenmiş makineden ve paketlenmiş etten iyi para kazanıyor.

Kuluçkahane: Özellikle Afrika’daki genç girişimciler için bir başka mükemmel iş, yumurtalar için bir kuluçka makinesi açmak ve tavuk çiftçisine günlük civciv satmak.

ÇİÇEK VEYA SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Süs bitkisi işi, Afrika’daki genç girişimciler için iyi bir iş fikridir.

Çiçekler kutlamalar gibi özel anlarda veya sadece dekorasyonun bir parçası olarak bulunan elementlerdir.

Süs bitkilerinin daha kazançlı ve aynı zamanda eğlenceli olmasının nedeni budur. Böylece onları büyütebilir ve para kazanmak için pazarlayabilirsiniz.

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ SÜT İŞLETMESİ

İnsanlar hem eşsiz lezzetleri hem de besin değerleri için süt ürünlerini severler. Bir girişimci olarak, bu fırsattan süt ürünlerinden peynir, krema veya tereyağı yaparak yararlanabilirsiniz.

Güven Bana; süt üretimi, bu tür bir girişime tutkusu olanlar için mükemmel bir iş fikridir.

AFRİKA’DA TAVUKÇULUK İŞLETMESİ

Kümes hayvanları işi arka bahçede çiftçilik olarak başladı, ama şimdi yeni teknolojilerin piyasaya sürülmesiyle en hızlı büyüyen çiftçilik işi.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Alternatif İş Fikirleri

Ama kümes hayvanları nedir?

İnsanlar genellikle kümes hayvancılığını tavuk yetiştiriciliği olarak düşünürler.

Senin de düşündüğünü biliyorum.

Gerçekte, kümes hayvancılığı, ördek, hindi, kaz, tavuk vb.

KÜMES HAYVANLARI AFRİKA’DA KARLI BİR İŞLETME MİDİR?

Kuşkusuz tavuk, tüm dünyada en çok tüketilen etlerden biridir. Enfes tadı ve kolay hazırlığı sayesinde herhangi bir aile yemeği için ideal bir seçimdir.

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği Afrika’da kolay bir iş fikridir ve en başarılı girişimciler dikkatlerini çekmekte ve gerçek para kazanmaktadırlar.

Şu anda, yalnızca yüzlerce hatta binlerce tavuk ve diğer evcil kuşa bakmaya adanmış tavuk çiftlikleri var.

Bunlar çoğunlukla tüketime hazırlama ve dağıtma konusunda kararlı olan gıda şirketlerine satılmaktadır.

Bir kümes hayvanı işine başlamanın maliyeti hakkında endişelenmeyin. Bazı kümes hayvanı çiftlikleri bir servete malolabilse de, hepsi çiftliğin büyüklüğüne bağlıdır.

Örneğin, yaklaşık 100 tavukla başlıyorsanız, başlamak için az miktarda paraya ihtiyacınız olacaktır.

Bu, bir odadan, otoparktan veya yakınınızdaki terkedilmiş mülkten başlayabileceğiniz bir iş . Ayrıca, eldeki nakit paraya bağlı olarak 100 ila 500 dolar arasında değişen 50 ila 500 kuşla, iyi bir kümes hayvanı çiftliğine başlayabilirsiniz.

Genel olarak, geniş çatılara ihtiyaç vardır. Yetiştirilmeleri için gerekli özelliklere sahip olan kitleler halinde toplandıkları zaman tavukların özel bir bakıma ihtiyaçları vardır.

DONDURULMUŞ PİLİÇ ÜRETİMİ

Birçok Nijeryalı ve bu konuda, Afrikalılar bir süredir dondurulmuş tavuk ithalatına bağımlı olmuşlardır. Birçok insan, öldürme ve canlı kuşlar hazırlama stresinden geçmemeyi tercih eder.

Dondurulmuş tavuk kolayca isteyerek saklanıp kullanılabildiğinden, zaman kazandırır. Ayrıca, birçok kişi Nijerya, Hindistan ve diğer birçok yerde ucuz olduğunu düşünüyor.

Bu donmuş tavuğu Nijerya ve diğer Afrika ülkelerinde karlı bir işletme haline getirmektedir.

Peki bu işe nasıl başlıyorsunuz?

Bu dondurulmuş gıdalara olan talep her zaman artıyor. Eğer köyde ya da kırsal alanlardaysanız, temel endişeniz sabit bir güç kaynağı olmalıdır.

Bununla birlikte, Afrika’daki düzensiz güç durumu bunu şehirlerde veya kentsel alanlarda bile ciddi bir endişe haline getirmektedir.

Dondurulmuş tavuk işletmesi için başlangıç ​​koşulu alan, bıçak, masa, lavabo, tartı terazisi, mutfak ısıtıcısı, sabun, el havlusu, ilave eller, dondurucu ve bir jeneratördür.

AFRİKA’DA ARICILIK VE BAL İŞLETMECİLİĞİ

Bal, dünyanın en verimli fabrikalarından biri olan Beehive’de üretilmektedir.

Arılar, 55.000 km’ye kadar seyahat edebilir ve sadece bir kilonuzu bal yapmak için yeterli nektar toplamak için iki milyondan fazla çiçeği ziyaret edebilir.

ARICILIK KARLI BİR İŞ MİDİR?

Basit cevap Evet!

Bazıları için ilk seçenek olmasa da, doğal bal üretimi ve paketlenmesi için arı yetiştirmek altın madenidir.

Bu çok kazançlı bir iş girişimi ve ciddi çiftçiler bundan büyük para kazanıyorlar.

Afrika’daki çoğu girişimci için, bal paradır. Çok kar ederler.

Bir litre saf bal şimdi 10 ila 20 dolar arasında değişiyor. Balınızı, şekerden saf bal almayı tercih eden, yoğun, net, bireysel, meşgul yöneticilere satabilirsiniz.

Piyasa, kendilerine saf bal denilen ürünler tarafından istila edilir, ancak gerçekte, şekerle karıştırılmış baldır.

Bu, daha fazla insanı, fiyatlarının piyasadaki diğer varyasyonlardan daha yüksek olup olmadığına bakılmaksızın doğrudan arıcılara yönelmeye zorlar.

AFRİKA’DA KURU MEYVE VE KURUYEMİŞ İŞLETMELERİ

Bu, çoğu Afrika ülkesinde yeni bir iş fikridir. Buna dayanmamak, onu başlatan girişimciler çok para kazanmak.

Bu meyveler ve tohumlar (badem, fındık, yer fıstığı, vb.) İçin geniş bir pazar var. Birçok gıda endüstrisi tarafından ve ayrıca günlük tüketim için kullanılırlar.

Bunun nedeni yüksek besin değerleridir. Bu şekilde işlendiklerinden ömürleri uzar.

TAZE MEYVE SATMAYA BAŞLAYIN

Afrika’da birçok meyve iş fikri var. Sebze işine benzer.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Yarı Zamanlı İş Fikirleri

Kuşkusuz, bu para kazanabileceğiniz bir iştir, çünkü birçok insan taze meyve yemeyi sever. Bazı insanlar soğuk servis yapmayı bile tercih eder.

Yani, bir karıştırıcınız ve çıkarıcınız varsa, çok para kazanabilirsiniz. Piyasada yapay meyve sularından bıkmış birçok insan var.

Ayrıca, insanlar kaliteli meyveler alabildikleri sürece ödeme yapmaya isteklidirler.

Satmak istediğiniz meyveler için iyi bir iş planının olması şarttır. Bunun nedeni birçok insanın meyve ticareti fikrini kendi yararına kullanmasıdır.

Dahası, işinizde başarılı olmanız için uygun pazarlama stratejileri gerekecektir.

AFRİKA’DA KENTSEL TARIM

Böyle bir bahçeye sahip olmak için geniş bir alana sahip olmak gerekmez. Arka bahçede olduğu için, Afrika’daki bazı aileleri sürdürmek için genellikle fazlasıyla yeterli.

Aynı zamanda kentsel bahçecilik veya kentsel tarım denir.

Kentsel tarım, tarımsal ürünlerin (gıdaların) kentsel alanlarda ve çevresine ekilmesi ve dağıtılması anlamına gelir. Bu, tarımın baskın olduğu birçok Afrika ülkesinde yaygın bir uygulamadır.

Ayrıca balık yetiştiriciliği, arıcılık, hayvancılık ve bahçecilik içerebilir. Kentsel tarım, gıda güvenliğine ve gıda güvenliğine iki şekilde katkıda bulunur.

İŞ FİKRİ OLARAK TARIMSAL DANIŞMANLIK

Bir balık çiftliği danışmanı olabilir ve hizmetlerine ihtiyaç duyan çiftçilere balık çiftçiliğine başlama konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Ziraat Mühendisi misiniz yoksa tarımsal alanda çok fazla deneyime sahip biri misiniz? Tarımsal danışmanlık hizmeti verdiğiniz tüm bilgilerden neden faydalanmıyorsunuz?

Bir tarım işletmesi kurmakla ilgilenen veya kendi tüketimleri için mahsul yetiştirmek isteyen kişilere bilgi verebilirsiniz.

TARIM BLOGU

Tarım hakkında blog yazmak, Afrika’da keşfedilmemiş bir başka iş fikridir.

Bu, dijital dünyada bildiğiniz her şeyi paylaşmanın bir yoludur. Tarım geniş olduğundan, belirli bir konu seçebilir ve blog aboneleri için kaliteli içerik oluşturmaya başlayabilir ve hatta çevrimiçi danışmanlık hizmetleri sunabilirsiniz.

TARIMSAL PAZARLAMA

Özellikle Afrika’daki birçok tarım üreticisinin sorunu, ürünlerini en iyi şekilde satmak için yeterli planları ve stratejileri olmamasıdır. Bu yüzden uygun pazarlama kaynaklarına sahip olmak şarttır.

Bu sadece çevrimdışı stratejileri değil aynı zamanda çevrimiçi olanları da içerir, çünkü bu dijital çağda sosyal ağlarda ve iş dünyasında bir varlığa sahip olmak asla zarar vermez.

AFRİKA’DA SALYANGOZ YETİŞTİRİCİLİĞİ

Bazı girişimcilere göre, salyangoz yetiştiriciliği Afrika’daki en iyi ve karlı işletmelerden biri.

Salyangoz eti sağlıklı ve besleyici bir inceliktir. Daha büyük koroner etkilerin ve diğer sağlık sonuçlarının bu günlerinde, salyangoz üreticilerinin büyük zaman alacağı kesin.

Bunun nedeni birçok insanın et veya kırmızı etten uzaklaşmakta olmasıdır. Ortak salyangoz üretimine az miktarda ilk sermaye ile atış verilebileceğini akılda tutmak da güzeldir.

Salyangoz yetiştiriciliğine başlamak için en iyi dönem yağışlı mevsimdir ve yaklaşık 50 ila 60 salyangoz başlatabilirsiniz. Büyük olanları satın almak daha iyidir, böylece bulundukları yerde yaklaşık 35 gün sonra yumurtadan çıkmalarını bekleyebilirsiniz.

SONUÇ

Şimdi, Afrika’daki çeşitli tarımsal işletme fikirlerini ve bu ticari fırsatlardan nasıl yararlanabileceğinizi gördünüz. Arkanıza yaslanıp, hangi iş fikrini seçerseniz seçin iş planınızı tasarlamanın zamanı geldi.

Bir girişimci olarak, sizden gayretle sakin kalmanızı öneriyorum. Başarı kesinlikle gelecek, ama bir gecede değil.

Afrika’daki tarımsal iş fırsatlarının sınırsız olduğunu kabul ediyorum. Afrika’daki girişimciler için herhangi bir karlı iş fikriniz varsa, lütfen bunları yorum bölümünde paylaşın. Onları yukarıda listelenen iş fikirlerine eklemek için tereddüt etmeyeceğim.

Bu makaleyi yararlı bulursanız, paylaşım düğmelerinden herhangi birini kullanın ve aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın. Bu şekilde, bencil olmayacaksınız ve birisi için bir fırsat yaratacak olan siz olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Alternatif İş Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı