İş Fikirleri

Etsy’de Satış Yapmak ve Etsy’de Mağaza Açmak

Etsy Mağazasında Ürün Satmak,Etsy, üçüncü taraf pazar endüstrisindeki en popüler platformlardan biridir ve reklam verenlere benzersiz ürünleri satma yeri verir. Etsy aracılığıyla sanal bir mağaza oluşturabilir ve yalnızca çevrimiçi olarak mal ve hizmet satabilirsiniz.

Yaklaşık 2 milyon Etsy satıcıya katılmak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, önce düşünülmesi gereken birkaç şey var. Tam zamanlı olarak dalış yapmak ve sadece bir Etsy satıcısı olarak gelirinize güvenmek mi istiyorsunuz, yoksa bir yan proje olarak Etsy ile ilgileniyor musunuz? Bu yaklaşımınızı belirleyecektir.

Son hedefinizden bağımsız olarak, Etsy ile yolculuğunuza başlamak size saygın bir gelir sağlayabilir. İşte kendi Etsy mağazanızı açmak için birkaç temel adım. 

Etsy mağazanız için bir nişe karar verirken, sizi ilgilendiren ve tutkularınıza uyan bir şey seçmek önemlidir. Bu, kategoriye giren ürünlerden asla sıkılmayacağınızdan emin olmanıza yardımcı olur.

Satış yapacağınız ürünlerin türü hakkında genel bir fikriniz olduğunda, benzer satıcıları ilham almak için araştırın. Ne tür bir dil kullanıyorlar? Ürünlerini benzersiz kılan nedir? İçeriğini çekici bir şekilde nasıl sunuyorlar?

Etsy mağazası Reclaiming Creativity’nin sahibi Dan Cordero , başarı oranını kontrol etmek için ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize uyan mağazalara göz atmanızı önerir.

“Yaptığınız ve sattığınız şey için bir tutkuya sahip olmanız gerekiyor, bu nedenle nişınız pazar çekiciliğiyle ve kârla kesişiyorsa, bir eviniz var demektir” dedi.

Oradan, ürünlerinizi nasıl oluşturacağınızı, nakliye için bunları nasıl paketleyeceğinizi, ham maddeleri nereden satın alacağınızı ve iyi müşteri hizmetleri ile sosyal medya pazarlamasını nasıl kuracağınızı düşünün.

Bir mağaza açmadan önce Etsy’ye kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt yaptırmak ücretsizdir, ancak Etsy liste ücreti (20 sent), nakliye ücreti (yüzde 5) ve ödeme işlemleri (yüzde 3 artı 25 sent) için de geçerli olan işlem ücretleri için ücret talep etmektedir.

Temelleri haritalandırdıktan sonra , mağazanızı oluşturun ve başlayabileceğiniz kadar çok öğe ile doldurduğunuzdan emin olun. Profesyonel görünmek isteyeceksiniz ve sadece birkaç öğe sunmak, puanlarınızı incitebilir.

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Yeni İş Fikirleri Bulmak için Sosyal Medya Kullanımı

Cordero, dükkanınızı en az 20 ürünle mümkün olduğunca dolu tutmanızı önerir. Ancak, işlem biraz zaman alabilir, bu yüzden sadece başlamak için birkaç öğeniz varsa, endişelenmeyin. Gittiğiniz kadar sık ​​eklemeye devam edin.

“Etsy mağazanıza tuğla ve harç dükkanı olarak bakmak istiyorsunuz” dedi. “Tuğladan yapılmış bir dükkana girip rafta sadece beş eşya görmek istemezsin. Ciddiye alınmak istiyorsun.”

Mağazanızın mümkün olduğunca çok sayıda Etsy kullanıcısına ulaştığından emin olmak için aşağıdaki ipuçlarına göz atın:

Aylık yeni öğeler ekleyin. Mağazanızın güncel tutulması sadece mevcut müşterileri sadık kalmayacak, aynı zamanda yenilerini de çekecektir.

Kaliteli fotoğraflar çek. Profesyonel görünümlü resimler sitenizi daha güvenilir ve çekici hale getirir. Potansiyel alıcıları çevirebilecekleri için bulanık, vasat fotoğraflar kullanmaktan kaçının.

Detaylı açıklamalar

Detaylı açıklamaları yazınız. Açıklamalarınız, ürünü ve sunması gereken her şeyi tanıtmak için yeterince kapsamlı olmalıdır. Genel açıklamalarla etiketleyerek kısa satmayın.

Düşüncelere başlıklara, etiketlere / anahtar kelimelere ve SEO’ya koyun. Başlığı, etiketi veya anahtar kelimeleri ve SEO’yu kendi avantajınıza göre kullanarak nasıl çalıştıracağınızı bilmek isteyeceksiniz. En çok trafik çeken kelimeleri araştırın ve bunları ürünleriniz için kullanın.

Etsy ayrıca son zamanlarda iki abonelik seviyesi aboneliği getirdi. Artı aboneliği, 2018 Temmuz ayında, aylık 10 ABD Doları karşılığında başlayacak ve bu da 2019 Ocak ayında aylık 20 $ ‘a çıkacak. 2019 yılına kadar bir Premium abonelik başlatılmayacak ve o tarihe kadar fiyatlandırma yapılmayacak. 

A Plus aboneliği, mağazanızın neye benzediğine göre özelleştirilebilir seçenekler sunar. Örneğin, belirli ürünleri vurgulamak için yeni banner şablonlarına ve öne çıkan listeleme seçeneklerine erişirsiniz. Müşterilere göndermek için özel bir .com veya .store URL adresi alabilir ve özel kargo kutuları, kartvizitler ve diğer pazarlama materyalleri için indirim alırsınız. Ayrıca, sattığınız bir şeyin stokta geri gelmesi durumunda ilgilenen alışverişlere e-posta gönderebileceksiniz. Ve bir bonus olarak, üyelere 15 listeleme kredisi ve Etsy aramalarında Tanıtılan Listeler aracılığıyla reklam için 5 dolarlık bir kredi teklif ediyor. Ücretsiz hesabınızı Artı sürümüne yükseltmek istiyorsanız , uygun olduğunda bildirim almak için kaydolabilirsiniz . 

Sosyal medya, Etsy çabalarınız için en iyi destek sisteminizdir. Mağazayı açar açmaz, ürünlerinizi tanıtmak ve aşağıdakileri oluşturmak için çeşitli platformlarda hesap oluşturun.

Cordero sosyal medyada aktiftir ve seyirciyle olabildiğince etkileşimde bulunur. Ürünlerin arkasındaki kişiyi alıcılarla daha kişisel bir düzeyde bağlantı kurmanın önemli olduğunu belirtti. Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest gibi tüm hesaplarda aktif olmak satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Business News Daily gazetesine verdiği demeçte, “Onlara zaman ayırmanın en zor kısmı olacak” dedi. “En çok hangi trafiğin sitenize geri dönüş yaptığını belirledikten sonra, bir sonraki adıma geçebilir ve bu kanallar aracılığıyla hedefli reklamlara para harcamayı başarabilirsiniz.”

Ayrıca, yeni satıcıların kendilerini mümkün olduğunca görünür ve ulaşılabilir hale getirmelerini önerir.

Cordero, “Sanal bir mağazaya birçok faydası var, ancak bir dezavantajı müşterilerle yüz yüze iletişimin olmaması.” Dedi. “Bunu telafi etmek için, müşteri sorularına ve yorumlarına ve elbette nakliye alımlarına hızlı bir şekilde dönüş yapmalısınız.”

Ürünlerinize ve işinize en uygun olanları bulmak için farklı paketleme ve nakliye seçeneklerini araştırın . Sadece bir şey en uygun fiyatlı olduğu için tüm alıcılar için en iyi seçenek olduğu anlamına gelmez.

İzleme bilgileri, imza teyidi ve sigortayı içeren daha kapsamlı nakliye yöntemleri sunmayı düşünebilirsiniz. Müşterileriniz için uygun ücretleri listeleyebilmeniz için harcamalardan haberdar olduğunuzdan emin olun.

Cordero, “Çok fazla zaman, müşteriler hediyeler için son dakika alışveriş yapıyor ve onlara hemen ulaşmaları gerekiyor.” Dedi. “Hızlandırılmış nakliye, onlara bu seçeneği sunar ve ayrıca nakliye konusunda daha fazla kar elde etmenizi sağlar.”

Ayrıca Cordero, taşıma sırasında hareket etmekten veya kırılmadan kaçınmak için “boşluk doldurucuları” eklediğinizden emin olmanızı tavsiye etti. Kraft kağıt veya ambalaj yer fıstığı kullanarak bu sorun için basit bir çözümdür.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı