İş Fikirleri

Sanatçılar için İş Fikirleri

Sanatçılar için birbirinden değerli İş Fikirleri,Gig ekonomisinin büyümesi ve yan etkilerin artan popülaritesiyle, eski klişe sanatçılara başvurmak zorunda kalmıyor. Girişimci sanatçıların işinde başarılı olabileceği 10 sektör.

3D yazıcı sanatçısı

3D yazıcıların artan popülaritesi ve kullanılabilirliği onunla birlikte tamamen yeni bir sanatçı sınıfı getirdi. Bilgisayar destekli tasarım (CAD) bilgisine sahipseniz, kendi tasarımlarınızı ve figürlerinizi oluşturabilir, bir 3D yazıcıyla hayata geçirebilir ve bunları Etsy gibi çevrimiçi pazarlarda veya bit pazarlarında, vitrinlerde ve galerilerde satabilirsiniz.

Sanat öğretmeni

Üniversitede sanat dersleri için bir TA mıydınız? Bir sanatçı olarak sürekli çalışmayı bulup zevk aldınız mı? Tebrikler. Sınıfları öğretmeye ve bilgeliğinizi sanatçılara ya da acemilere sunmaya haklısınız. Bu seçenek yarı zamanlı bir konser olarak en iyi olsa da, yerel zanaat ve sanat malzemeleri satan mağazalarda, toplum merkezlerinde veya evinizde saatlerce ders vererek iyi para kazanabilirsiniz ya da boya-sip için eğitmen olabilirsiniz. Franchise. Teknoloji meraklısıysanız, kendi çevrimiçi kurslarınızı ve web seminerlerinizi bile oluşturabilir ve sunabilirsiniz.

Boya-sip franchise sahibi

Bir resim sınıfını öğretmek hızınız değilse, Twist veya Pinot’s Palet ile Boyama gibi bir franchise açmayı düşünün . Kendiniz için henüz tecrübe etmediyseniz, katılımcılar arkadaşlarıyla birlikte en sevdikleri içecekleri yudumlarken eğlenceli ve rahatlatıcı bir resim dersi almak için bir ücret ödüyorlar. Bir franchise sahibi olun, kendi işinize sahip olun ve sınıfları öğretebilecek yerel sanatçıları destekleyin.

Özel airbrushing

Otomobiller, motosikletler, duvar resimleri veya giysiler üzerinde çalışıyor olsanız da, bir hava fırçalama sanatçısı için bir olasılıklar dünyası var. Başlamak için, bir hava kompresörü, şablon malzemeleri ve elbette boya ve hava fırçaları gibi bazı ekipman satın almanız gerekecektir. Airbrushing, iyi havalandırılmış bir mağazada, büfede veya hatta garajınızda evde serbest veya proje bazında yapılabilir. Ayrıca airbrushed resimleri oluşturabilir ve satabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  İnternetten Para Kazanma Yolları

Dövmeci

Dövme, dövme sanatçılarına büyük bir talebe neden olan son 10 yılda çok popüler hale geldi. Bir dövme stüdyosunda çalışmak yetenekli sanatçılar için kazançlı bir kariyer yolu olabilir, ama kesinlikle onu geliştirmek için zaman ve eğitim alır. WikiHow’a göre , bir dövme sanatçısı olmak için, deneyimli bir dövme sanatçısı ile çıraklık eğitimi almanız, dövme kursları almanız ve eyalet sertifikasyonunuzu almanız gerekiyor. Sertifikalı olduğunuzda, memnun müşterilerin yönlendirmeleri en büyük iş kaynaklarınızdan biri olacaktır. Eğer dövme yapma eyleminiz sizin bir şey değilse, popüler sanatçılar için dövmeler tasarlayabilir veya orijinal dövme tasarımlarınızı stüdyolara satabilirsiniz.

Makyaj sanatçısı

Bugün, başarılı bir makyaj işi başlatmak için güzellik ya da kozmetik okuluna gitmeniz gerekmiyor. Müşterileriniz ile iyi bir üne sahip olmak ve sürekli değişen kozmetik endüstrisi hakkında güçlü bir bilgi sahibi olmanız için yeterlidir. Güzellik uzmanları sık sık işlerini müşteri yönlendirmeleri yoluyla oluşturdukları için, hizmetlerinizi arkadaşlarınıza ve ailelere ücretsiz olarak ya da ilk başta indirimli fiyatla sunun. Katı bir müşteri tabanı oluşturduktan sonra, düğünler, provizyonlar ve diğer resmi etkinlikler için rekabetçi fiyatlar uygulayabilirsiniz.

Grafik tasarımcı / sanatçı

Çevrimiçi ve sosyal medya kampanyaları için göz alıcı ve bilgilendirici grafikler oluşturmak isteyen pazarlamacılar ve reklamverenler ile yaratıcı ve güvenilir grafik tasarımcılarına olan talep artıyor. Çevrimdışı çalışma oluşturmak istiyorsanız, müşterilerin dergi ve kitap düzenleri, tebrik kartları, bültenler vb. Tasarlamaları için yardımcı olabilirsiniz. Başlamak için iyi bir yer, freelancer fırsatlarını aramaktır: Upwork ve Toptal gibi siteleri deneyebilirsiniz . Sabit bir müşteri tabanına sahip olduğunuzda, kendiniz için işe girmeyi düşünebilirsiniz.

İpek elek

Hiç resminizi bir tişört haline getirmeyi düşünün mü? Athleisure ve üst düzey veya daha parlak parçaları ile rahat giyim öğeleri karıştırma son birkaç yıldır tarzı trendleri hakim olmuştur – T-shirt iş sadece bir milyar dolarlık sanayi – bu yüzden ipek-tarama işine gitmek olabilir bir sizin için karlı kariyer yolu. Kendi baskı ekipmanınızı satın almadıysanız ve envanterinizi çevrimiçi olarak pazarlayıp satıyorsanız, başlangıç ​​maliyetlerinizi göreceli olarak düşük tutabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  En Popüler Çevrimiçi İş Fikirleri Listesi

Video oyunu tasarımcısı

Video oyunları, özellikle VR’nin gelişiyle, son birkaç yılda çok daha gelişmiş, gerçekçi ve ayrıntılı hale geldi. Bu endüstriye girmek için doğru yetenek ve bağlantılara sahipseniz, bir kariyerinizde bir zahmet yaratabilir ve oldukça güzel bir kuruş yapabilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Web tasarımcısı

HTML ve CSS programlamayı biliyorsanız, bu tür ve sanatsal yeteneklerinizi benzersiz bir web sitesi tasarımı oluşturmak ve geliştirmek için kullanabilirsiniz. Birçok şirket kendi sitelerini kurmaya çalışanlar için kutudan çıkmış web tasarımları sunarken, birçok kişi ve işletme, web sitelerini paketlerinden ayıran yenilikçi tasarımlar için en yüksek doları ödemeye isteklidir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı