İş Fikirleri

Sermayesiz Başlayabileceğiniz İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri,Her zaman bir iş kurmak istediniz. Bir başkası için çalışmaktan sıkıldınız ve kendi şirketinizi yönetmenin esnekliğini ve sorumluluğunu seveceksiniz.

Yeni iş fikirleri,Her zaman bir iş kurmak istediniz. Bir başkası için çalışmaktan sıkıldınız ve kendi şirketinizi yönetmenin esnekliğini ve sorumluluğunu seveceksiniz.

Sorun şu ki, pek çok başlangıç ​​sermayeniz yok – ya da herhangi bir şey için. Muhtemelen şansın yok demektir, değil mi?

Yanlış! İşte hemen hemen ücretsiz olarak başlayabileceğiniz 26 iş fikri (ve tamamen ücretsiz olmayanlar oldukça düşük maliyetli). Pahalı eğitim veya derece, fantezi ekipman veya çok fazla materyal, alan veya ürün gerektirmezler.

Bununla birlikte, aşağıda bahsedilen işletmelerin bir çoğunun, bir bilgisayara, internete ve belki de bir arabaya düzenli olarak erişebilmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte, eğer zaten sıralanmış olanlara sahipseniz, doğruca dalış yapın – yaratıcı düşünürseniz, yetenek setinize uygun bir iş fikri bulmak zorundasınız!

1. Bloglama

Yeni bir konsept olmasa da, para kazandıran bir bloglama, her zaman maliyeti olmayan bir iş için popüler bir seçenektir.

Blogunuzdan satış ortaklığı, e-kitaplar oluşturma, çevrimiçi kurslar ve web seminerleri sunma gibi pek çok seçenek vardır . Bunlardan bazıları diğerlerinden daha iyi çalışır, ve bazı blog nişleri daha popüler ve diğerlerinden daha kolay para kazanır. Örneğin, güzellik, yemek ve ebeveynlik blogları en popüler nişlerden birkaçıdır ve bu nedenle para kazanmak daha kolay olacaktır (yine de daha sıkı rekabetle karşılaşacaksınız).

Bununla birlikte, blog’unuzdan para kazanmanın, gerçekten tutkulu olduğunuzu ve kişisel olarak blog’unuza yatırım yaptığınız bir konu seçtiğinizde işe yarayacağını belirtmek gerekir. Yani, bu rota “Evet! Her zaman el yapımı sanatkâr çikolata sevgilerim hakkında bir blog başlatmak istedim! ”(Ya da başka bir şey varsa). Sadece para kazanmak istemek yeterli değil.

2. Evde çocuk bakımı

Çocukları seviyorsanız ve bunun için iyi bir kurulumunuz varsa, evinizi evde çocuk bakımı tesisine dönüştürmek sizin için harika bir seçenek olabilir. İlgili ücretler ve lisanslama gereklilikleri olacaktır (devlete göre değişkenlik göstermektedir), ancak bunlar bir çocuk bakımı işinin başlatılmasıyla ilgili maliyetler asgari düzeyde değildir.

3. Evde köpek bakımı

Benzer bir şekilde, hayvanları önemsemeyi seviyorsanız, köpek bakım günlükleri kurmayı düşünün. İş saatlerinde, iş yerindeyken köpeğini izlemek için birine ihtiyaç duyan insanlara hizmet verebilir ya da şehir dışındayken insanlara köpek bakabilirsin.

Düşük maliyetli olmakla birlikte, ihtiyacınız olan beceri seti oldukça açıklayıcıdır: köpeklere bakım verme ve onlara sabırla ve dikkatle bakma yeteneği. Eğer bir köpek bakım işine başlamayı seviyorsanız, ama köpekler etrafında bir sürü zaman geçirmediyseniz, önce bir hayvan barınağında gönüllü olmayı düşünün.

Bunun nasıl göründüğüne dair bir fikir edinmek için DogVacay’e ve bölgenizdekidiğer sitelerin ücretlendirmelerine göz atın.

4. Evcil hayvan hizmetleri

Bu notta, evcil hayvanların evcil hayvan sahipliğinin daha küçük ayrıntılarını kapsayan, örneğin evcil hayvanı tımarlamak veya evcil hayvan randevularını almak, köpek yürüyüşü, evcil hayvan oturakı vb.

Sizin için neyin işe yaradığına bağlı olarak karıştırın ve eşleştirin; yürüyüşler, gezici geziler, gün boyunca oturmak, vb. dahil olmak üzere tam hizmetli evcil hayvan yardımını içeren bir işe kolayca başlayabilirsiniz.

5. Köpek eğitimi

Köpeklerle harikaysanız, bir işi köpek eğitmeni olarak görmek isteyebilirsiniz . Evcil hayvanlarla ilgili diğer iş önerilerinde olduğu gibi, işletmenizin, talebin yüksek olduğu bir alanda en iyi fiyatı alacağını unutmayın .

Bu düşüncenin ötesinde, bir köpek eğitimi işi başlatmak, özellikle köpeklerle çalışmayı deneyimlediyseniz veya öğrenebilirseniz , başlamak için harika ve maliyetsiz bir iş olabilir Süreç hakkında daha fazla bilgi edinmek için kurulmuş bir eğitim tesisinde gölgelenmeyi düşünün ve bu makaleyi Hayvan Humane Derneği’nden bir köpek eğitmeni olmak için inceleyin.

İpucu: Veterinerler ile ilişkiler kurun – müşterileri size yönlendirmek için bir veteriner almak iş getirmek için paha biçilmez bir yol olabilir.

6. Serbest yazı

Güçlü bir yazar mısın? Bu bir no-brainer. Katı yazma becerileriniz varsa, bir işi serbest yazar olarak düşünün.

Portföyünüzü ve müşteri tabanınızı oluşturmak için, Upwork gibi bir siteyle başlamak isteyebilirsiniz.

7. Serbest düzenleme

Benzer şekilde, gerekli yapısal değişiklikler için büyük bir gözünüz varsa ve dilbilgisi ve noktalama işaretleri için düzenleme yapmayı seviyorsanız, serbest bir düzenleme işini başlatmayı düşünebilirsiniz.

Yazılı içerik olduğu sürece, editörlere ihtiyaç duyulacaktır ( bu blogcu , oda arkadaşı ve arkadaş editörünün haftasonu boyunca tezin tamamının üzerinde durduğu bir örneği anlatmaktadır), eğer yazma deneyiminiz ve iyi bir gözünüz varsa, serbest düzenleme düşünmek için bir iş fikri olabilir.

8. Serbest İşler

Belki senelerdir işe alım müdürü olarak çalıştın ve işverenlerin tam olarak ne aradığını biliyorsun. Belki sen bir grafik tasarım vızıltı ve aşk, cilalı, profesyonel görünümlü bir özgeçmiş oluşturuyorsun. Belki de ayrıntılar için harika bir gözünüz var (ve kastettiğim – burada hata yapmanıza izin verilmez!).

Öyleyse, bir işletmeyi bir özgeçmiş oluşturucu olarak düşünün. Buna yaklaşmanın birçok yolu vardır; Bazı hizmetler mevcut belgeleri düzenlemedeuzmanlaşırken , diğerleri oldukça büyük bir ücret ve zaman harcaması için tüm bir özgeçmişi (grafik, içerik ve hepsi) oluşturacaktır. Seçtiğiniz şey, beceri setinize bağlı olacaktır, ancak her ikisi de serbest işletmelerin başlaması için uygun seçeneklerdir.

9. Logo ve görüntü tasarımı

Photoshop ile sanatsal ve iyi iseniz, bir logo veya grafik tasarım işine başlamayı düşünün. Hizmetlerinizi, Upwork, 99Designs veya başlangıç ​​için bir portföy ve bir müşteri tabanı oluşturmak için mevcut diğer serbest sitelerin herhangi bir sayısında bulunan sitelerde listeleyebilirsiniz .

10. Etsy iş

Bazı Etsy işletmelerinin başlangıç ​​ile ilişkili bir maliyet bileşeni olmasına rağmen (takı yapımını ve malzemelerin yer aldığı diğer el sanatları), Etsy’de çok düşük başlangıç ​​maliyetlerini içeren bazı ürünler vardır.

Örneğin, bir tasarımcıysanız ancak logo oluşturma ile çok fazla ilgilenmiyorsanız, dijital sanat ve yapılacaklar listesi ve takvimler gibi diğer yazıcılar Etsy gibi sitelerde oldukça popülerdir.

“Yazdırılabilir” terimine dair temel bir arama, düğün davetlerinden sözcük sanatına kadar her şeyle yüzlerce fikir ortaya koymalıdır. Bu iş fikrinin güzelliği, sadece resmi yaratmanız ve listelemenizdir; Satın alındığında, müşterileriniz tüm işleri yapar.

11. Danışmanlık

Bir danışmanlık işine başlamak her zaman başlamak için popüler bir ücretsiz iştir. Sunduğunuz danışmanlık türü beceri setinize bağlı olacaktır ; Sosyal medya pazarlama altyapınız var mı, yoksa yasal deneyime sahip olabilirsiniz?

Becerilerinize ve önceki iş deneyiminize bakın ve başkalarının sizin uzmanlığınıza sahip olamayacağı masaya ne getirebileceğinizi görün. Neil Patel’nun , süreç hakkında derinlemesine bir bakış için bir danışmanlık işi başlatan öğrenilen derslerle ilgili makalesine bakın.

12. tüm esnaf Errand koşucu veya jack

TaskRabbit’i duydunuz mu, esas olarak kimsenin sizin için herhangi bir görev yapmasını isteyebileceğiniz site – ne kadar da önemsiz olursa olsun? (Bu zorlu reçel kavanozunu açmanıza yardım etmesi için birilerine sorarsanız, birkaç komik görüntü alacağınızı tahmin ediyorum.)

Benzer bir fikirden yararlanmayı düşünün ve bir işin başına ya da genel işverenin koşucusu olarak işe başlayın. Birisinin kuru temizlemeden vazgeçmesi, bakkaliye alması veya Goodwill’e bağışlanan eski kıyafetlere ihtiyacı var mı? Sen üstündesin. Daha fazla özgünlük için, yaşlılar için ayak işlerini yürütmek gibi bir niş seçmeyi düşünebilirsiniz .

13. Web siteleri oluşturma

Bir katil web sitesi nasıl kuracağınızı biliyorsanız, şanslısınız – çoğu insan yok ve yüksek kaliteli iş sitelerine olan talep sadece büyümeye devam ediyor.

Bu makaleye bir göz atmadan önce, bir Web Tasarım İşine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 10 Maddeye bakın. Web tasarım hizmetlerinizin en büyük rakibinin diğer tasarımcılar olmadığını, ancak tercih etmeyen işletme sahiplerini öğreneceksiniz. hiç kimseyi işe almak. Öyleyse, kendini nasıl değerlendireceksin?

14. Programlama

Programlama öğretmek ve kendi uygulamanızı oluşturmak mümkün olsa da ,programlama hizmetleri her zaman yüksek talep olacaktır. Eğer yetenekli bir programcı iseniz, programlama becerilerinizi sunan parasız bir işe başlayabilirsiniz.

İlk müşterilerinizi serbest çalışan bir geliştirici olarak kullanmak için bazı yararlı ipuçları ve özellikle uygulama oluşturma konusunda ilgi duyuyorsanız, bu makaleyi inceleyin.

15. Uber Şöförlük İşi

Bir arabanız var mı (daha spesifik olarak, 4 kapılı bir sedan, 2001 yılı veya daha yeni )? En az üç yıl süren sürüş deneyimi ve temiz bir kayıt ile birlikte Uber sürücüsü olmak için gereken her şey bu.

Eğer yukardakilere sahipseniz, bir işe bir Uber sürücüsü olarak başlamak çılgınca kazanç sağlayabilir. Yılda 200.000 dolara yaklaşan sözde “Uberpreneurs” in yüksekliğine ulaşamayacağınız halde , başlamak için harika bir iş olabilir.

16. Müzik dersleri veya ders

Belli bir okulda mükemmel iseniz veya bir müzik aleti çalıyorsanız, bir özel ders başlatmayı düşünün. Olasılıklar neredeyse sonsuzdur ve niş yetenek setinizde ya da ilgi alanınızda uzmanlaşmanızı sağlar (yine de 19. yüzyıl Gotik Edebiyatında uzman olarak değil, genel İngilizce öğretmeni olarak daha fazla şansınız olabilir).

Bu makalede  , ders çalışmalarınıza başlamak için neler yapmanız gerektiğine dair bir bakış ve bu eğitim kursuna da bir özel derse başlamak için göz atın .

17. Dil öğretimi ve uygulaması

Birden fazla dil konuşuyorsanız, bir dili öğretmek veya dil konuşma alıştırması seanslarını düzenlemek için altın bir fırsata sahipsiniz.

Yukarıdaki kaynaklara ek olarak, bir dil eğitimi ve danışmanlık işi başlatan Tammy Bjelland tarafından bu makaleye göz atın . Özel ders listelerinizi nerede listeleyeceğinizi merak ediyorsanız, temel Craigslist’in ötesinde birçok seçenekvardır .

18. Sanal asistan

Organize olursanız ve görevleri kolayca yerine getirebilirseniz, sanal asistan olmayı düşünün. Sanal asistanlar, ev ofislerinden uzaktan programlama, defter tutma ve çeşitli diğer idari görevleri ele alır; Bir yazar, editör, tasarımcı ve benzerleri olarak serbestleştirmeye benzer şekilde sanal asistanlar, müşteri tabanlarını ve Upwork gibi sitelerde deneyimlerini geliştirebilirler.

Sanal asistan olma konusunda daha fazla bilgi için, diğerlerinin kendi sanal asistan işlerini başlatmasına ve yönetmesine yardımcı olmaya adanmış bir site olan VA Handbook’a göz atın .

19. Evinden kazan

Tamam, tabii, arkadaşların için önce oturmak için ev yaptın – ama bunu gerçek, karlı bir iş haline getirebilir misin?

İyi referanslar, bir ev oturumu işletmesi başlatırken büyük önem taşır (bir ev yönetme, evcil hayvan bakımı yapma ve küçük çim bakımı yapma da önemlidir). Başlangıçta bunları inşa etmek, bu yaz dışında şehir dışına giden sosyal çevrenizdeki aileleri bulmak kadar basit olabilir!

20. Ev organizasyonu

Temiz ve düzenli bir ev tutmayı seviyor musunuz? Konteyner Mağazasını ziyaret etme fikri sizi heyecanla doldurur mu (endişelenmeyin, yalnız değilsiniz)? Eğer öyleyse, ev organizasyon hizmetleri sunmayı düşünebilirsiniz.

Profesyonel bir organizatör olma sürecinin neye benzediğini görmek için, blog yazarı ve profesyonel organizatör Lisa Woodruff’un bu süreci tartıştığı ve ipuçlarını sunduğu Organize 365 ile ilgili bu makaleye göz atın .

21. Profesyonel bulucu

Bu, bu listedeki daha sıra dışı önerilerinden biri olsa da, bir şeyler bulmaya yönelik bir yeteneğiniz varsa, bu hizmetten size hiçbir ücret ödemeden para kazanabilirsiniz.

“Tamam, harika; ama tam olarak ne buluyorum? ” Bu makaleye göre olasılıklar neredeyse sınırsız. Aile soyağacı bilgisinden, klasik arabalara, eski kayıtlara, mükemmel oda arkadaşlarına, eğer mükemmel şeyi ya da bilgiyi bir parçayı takip etmede iyiyseniz, ona bakmak isteyebilirsiniz.

22. nakliye 

Buraya gönderim yapmaya bile başlamayacağım – özellikle de Shopify’ın çok iyi bir drop shipping rehberi olduğu zaman.

Drop Shipping’in cazibesi açıktır: Belirli bir beceri kümesine geldiğinde, herhangi bir yerden yapılabilir, başlangıç ​​sermayesi içermediğinde ve çok kazançlı olduğunda çok az şey gerektirir.

23. Bahçe ve çevre düzenlemesi

Yeşil bir baş parmağınız varsa, bir bahçe veya peyzaj işine başlamak isteyebilirsiniz. Temel çim biçme, budama ve çim bakımı becerileriniz varsa, bir peyzaj işletmesine başlamak için girişe izin verilen barın oldukça düşük olduğunu göreceksiniz.

Süreç ne kadar karmaşık olursa (yani daha karmaşık sulama teknikleri ve benzerleri) kurs, derece veya rehberlik yoluyla ek öğrenim gerekebilir.

İkincisi, bu işe başlamanın “özgür” yönünden uzaklaşsa da, hala araştırmaya değer (ve belki de yeni uzmanları hiçbir ücret ödemeden öğrenmek için sahada uzman bir danışman olabilirsiniz). Bir bahçe bahçıvanlığı işletmesine başlamak için bu kılavuzu okuyun.

24. Ev veya ofis temizliği

Temizlik işleri, düşük giriş maliyetleri nedeniyle inanılmaz derecede caziptir – esasen temizlik malzemelerinin maliyetine tekabül etmektedir. Sadece bu da değil, temizlik hizmetlerinin daima talep edildiğini garanti edebilirsiniz.

25. Etkinlik planlaması

Bplans’da kapsamlı bir etkinlik planlayıcı olma sürecini ele aldık. Makalelerim de dahil olmak üzere bir etkinlik planlayıcısı olarak daha fazla para kazanma, Etkinlik Planlama işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz 11 Kaynak ve ücretsiz düğün ve etkinlik planlama örnekleri sitezmizde mevcut..

Bir etkinlik planlama işi başlamak için harika bir ücretsiz (ya da en ucuza) iş olabilir; Bir web sitesi ve markalama materyalleri oluşturmak için öncelikle bir bilgisayara ve sermayeye ihtiyacınız var. Yukarıda yer alan bağlantılara ek olarak, Etkinlik Yöneticisi Blogu çok sayıda harika kaynağa sahiptir ( Etkinlik Planlama İşletmesinin Nasıl Başlatılacağı ile ilgili bu makale gibi ).

26. Dikiş ve terzicilik

Eğer yetenekli bir terzi veya öğrenmeye istekli biri iseniz, bir dikiş veya değişim işi başlatmak isteyebilirsiniz. Bir dikiş makinesi ve gerekli becerilere sahip olmanız koşuluyla (ve bu tek seferlik harcamalar yeni iş girişimlerinin büyük planında hala oldukça düşükse) başlangıç ​​maliyetleri neredeyse hiç yoktur.

İşinizi yapmaya hazır mısınız?

Mükemmel bir iş fikri bulduysanız, harika – başlangıç ​​zamanı. Yeni işinizi planlamaya başlamak için hazır olduğunuzda, daha fazla bilgi için iş planlama kılavuzumuzu inceleyin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu