İş Fikirleri

Yeni İş Fikirleri Bulmak için Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medya artık sadece zaman öldürmek için bir yol değildir. Bu platformlar bir iş bulmanıza, ürünlerinizi pazarlamanıza ve değerli kişilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. İş fikirlerini bile kırabilirler.

Facebook zaman çizelgeniz ve Twitter feed’inizde amaçsızca gezinmek yerine, yeni iş fikirleri bulmak için sosyal medyayı kullanmanın sekiz yolu vardır.

1. Alt birimlerdeki soruları arayın.

Yeni bir teknoloji ürünü ya da hizmet fikri için sinsi iseniz, haber ve eğlence sosyal medya sitesi Reddit’e gidin ve alt alanlara (konu alanlarına) sörf yapmaya başlayın. Özellikle, yeni iş fikirleri arayan kişiler alt kullanıcıları incelemeli ve kullanıcıların Bana küçük veya orta ölçekli işletmeler için potansiyel fikirleri ortaya çıkarabilecek uzmanlara ve ünlülere sorular sorabilecekleri Bana Sorun Verme özelliğini kullanmalıdır.

2. Pinterest’teki yorumlara bakın.

Yetenekleriniz bir sonraki harika ürünü belirlemede ya da oluştururken yatarsa, bir Pinterest hesabı edinin. Görüntü tabanlı sosyal medya sitesi, yeni iş fikirleri hakkında yaratıcı düşünmenizi sağlamak için sürekli yeni görüntüler akışı sağlar.

Attention Getting Marketing’in küçük bir işletme danışmanı ve blog yazarı Gail Oliver, “Tüm sosyal medya sitelerinin Pinterest’i, bir sonraki sıcak ürün trendini görmek için en iyilerden biri.” Dedi . Oliver, bir çok düğün, ev dekorasyonu ve moda trendlerinin Pinterest yüzünden çıkacağını söyledi.

Pinterest kullanıcıları, diğer kullanıcıları uyararak yorumları izleyebilir ve insanların her bir pim hakkında ne düşündüklerini inceleyerek web sitelerini görüntüleyebilir. Oliver, sıklıkla gözden kaçırılan yorumlar bölümünün, diğer sosyal medya sitelerine kıyasla yeni fikirler için daha fazla ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Oliver, “Yorumlar herkes için de görülebilir, bu yüzden insanların neler söylediğini görebilirsiniz.” Dedi.

Pinterest kısa bir süre önce hem iş sahipleri hem de iş kurmak isteyen bireyler için bir kazanç olan iğnelerdeki hashtag’leri desteklemeye başladı . İlgili pimleri hızlıca bulmak için artık arama çubuğuna alakalı bir etiket ekleyebilirsiniz. Bir fikri kıvılcımlayabilecek popüler niş iğneleri bulabilirsiniz.

3. Radarın altındaki sosyal medya ağlarını ve uygulamalarını ortaya çıkarın.

Fikir açısından zengin içerik barındıran başka bir büyük ölçüde kullanılmayan sosyal medya kaynağı için, akıllı telefonunuzu daha az bilinen mobil sosyal ağlardan birinde gezinmek veya bir sosyal alışveriş ağını ziyaret etmek için kullanın. Uygulamalar sizin bir şey değilse, ilham almak için birkaç niş sosyal siteyi ziyaret edin.

Oliver, “ online bir dünya alışveriş topluluğu olan Wanelo ve düğün için alışverişe adanan Loverly gibi sosyal paylaşım sitelerinin iş fırsatlarını tanımlamak için daha iyi olduğunu düşünüyorum” diyen Oliver, “tüm” benzeri bir sistemle insanların ilgisini ve onayını ölçtüklerini söyledi. Sadece takipçilerinizin tepkilerini ölçmek yerine.

4. Rakiplerinizi kontrol edin.

Yeni iş fikirleri bulmanın gizli bir yolu, potansiyel sektörünüzdeki büyük oyuncuların veya rakiplerin sosyal medya etkinliklerini sessizce izlemektir.

“Yeni fikirler bulmak ve güncel trendler üstünde kalmak için sosyal medyayı kullanarak hile rakiplerinizin izlemektir,” Matthew Reischer, CEO’su LegalAdvice.com .

Pazar rakiplerinizden katılımın toplamlığını gördüğünüzde, yeni fikirleri keşfetmek için noktaları birleştirmenize izin veren genel bir kalıp daha iyi anlaşılır.

Reischer, “Rakiplerinizin sektördeki içeriğini ve şirketlerindeki yeni girişimler hakkındaki tweetlerini okuyun” diye ekledi. “Tüm katılımcılar arasında sosyal şakaya dikkat edin ve faaliyet gösterdiğiniz pazar ekosistemi hakkında daha bilinçli bir anlayış kurmaya başlayabilirsiniz.”

5. Şikayetlere dikkat ediniz.

Sosyal medya, ürünler ve hizmetler de dahil olmak üzere her şeyden şikayetçi olan yerdir. Şikayetlerin okunması eğlenceli ama öğleden sonra yapamazken, aynı şeyden şikayetçi olan birden fazla kişi görürseniz, bir pazardaki boşlukları belirleyebilirsiniz.

Hayalet Blog Yazarlarının kurucusu Dayne Shuda, “İnsanlar ne istediklerini her zaman bilmezler, ama ne gibi hayal kırıklıklarının olduğunu bilirler .” “Girişimci olarak bir şeye sahip olduğunuzu gösteren iyi bir fikir, çok yaygın bir hayal kırıklığı gördüğünüzde ortaya çıkıyor. Sosyal medya, bunu daha önce hiç olmadığı kadar gözlemlemeyi sağlıyor.”

Nidel Dresses’ın kurucu ortağı Nicky Barua da şikayetlere ve insanların ilginizi çeken farklı ürünleri nasıl aldıklarına bakmanızı önerir.

Barua, “Bir adım daha ileri gidebilir ve aynı sorunları yaşayan büyük bir pazar olup olmadığını forumlarda arayabilirsiniz” dedi. “Bu, iş fikrinizi oluşturmak ve bir çözümle uğraşmak için mükemmel bir zaman.”

6. Eğilimleri arayın.

Sosyal medya beslemelerinizde gezinirken, gördüğünüz şeyin bilincine varın ve trendler aramaya başlayın. Wedwell’in kurucu ortağı Lilia Karimi, düğün fikirleri için internette arama yaparken, düğün endüstrisinin çoğunun, sağlık ve duygusal sağlık yerine, planlama ve kilo vermeye odaklandığını fark etti. Böylece, piyasadaki boşluğu doldurmaya ve düğün sektörüne sağlık getirecek bir şirket oluşturmaya karar verdi.

Karimi, “İnsanların haber beslemelerine daha yakından bakmasını ve onları motive edip ilham verip teşvik etmediğini ve daha fazla görmeyi istedikleri şeyi kararlaştırabilmelerini tavsiye ederim” dedi.

7. Hashtag’leri ve anahtar kelimeleri arayın.

Barua, tutkulu olduğunuz bir fikirle rezonansa giren hashtag’leri ve anahtar kelimeleri arayarak başlamayı önerir. Bu geri bildirim yeni bir fikir ortaya çıkarabilir.

MyCorporation CEO’su Deborah Sweeney, “Sektörünüzle ilgili önemli anahtar kelimeleri takip etmeyi düşünün ,” diye ekledi . “Bunu yapmak, hedef kitlenizin ne hakkında konuştuğunu keşfetmenize ve yeni trend konuları ortaya çıkarmanıza olanak tanır.”

8. Facebook gruplarına katılın.

Facebook grupları giderek daha popüler ve iş fikirleri için bir altın madeni. Katılmayı düşündüğünüz sektörle alakalı bazı grupları bulun ve katılın, ardından gruplarda insanların neler söylediğini izleyin.

Umarım, insanlar gruplarda aktiftir ve size birçok fikir verecektir. İnsanlar şikayet ettiğinde, onların acı noktalarına dikkat et ve yardım edebileceğin yolları düşün. Bir şeyi övdüklerinde, not alın ve buna nasıl ekleyebileceğinizi düşünün.

Büyük Facebook grupları genellikle hem potansiyel tüketicileri hem de rakipleri içerir ve bunların hepsinin ne demek olduğunu bilmek önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu