İş Fikirleri

Yeni İş Fikirleri

Bazılarında para vardır ama iş fikri yoktur,bazılarında iş fikirleri bolca vardır ama para yoktur…

İşte bu makalemizin amacı  hem parası olana hemde parası olmayana… Ama öncelikle şu makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum: Bir İşe Başlamadan Önce Yapmanız Gerekenler

Öncelikle sermayesi olupta ne iş yapabilirim diyenlerden başlamak istiyorum.. Aslında iş sektörü çok geniş bir mecradır.. Ticarete atılmak bir risk ama bir okadar %100 %100 leri bulan kazançtır.

Yeni iş fikirleri makalemize başlıyoruz..Misal 50 bin tl paranız var ama ne iş yapacağınızı bilmiyorsunuz.. Blogdefteri bu konuda size yardımcı olacak ne iş yapabilirim diyenlere yol göstermek ilk hedefimiz..

Facebook üzerinden para kazanmak

Sanırım 7 den 70’e dünyada herkes facebook’u biliyor ve giriyor nekadar büyük bir ağ düşünsenize milyarlarca insanın buluştuğu bir adres.. İlk aklıma gelen bukadar insana neler satılmazki,tabi bizi ilgilendiren türkiyedeki insanlar.. Facebook reklamlarını iyi bir şekilde kullanırsak satamıyacağımız  ürün yoktur.. Öncelikle size önerim facebook reklamları hakkında iyice bilgi edinmeniz sonrasında bu vericeğim iş fikrini uygulamanız..

Facebook üzerinden para kazanmak
Facebook üzerinden para kazanmak

Neler satabiliriz.. türkiyede bir kol saati en az 50 tlden başlıyor ve katlanıyor bu fiyat ama türkiyede satılan 200 tllik bir saati çinden çok rahat 40 tlye getirebilirsiniz.. Buradaki hedefimiz çin peki çinden nasıl alabiliriz tabimi dünyanın en büyük alış veriş sitesi olan .aliexpress.com üzerinden sipariş ederek. Hiç korkmayın acaba alsam gelirmi diye bende ilk başlarda çekinmiştim ama sonradan bir kaç deneme ile baktım çok rahat geliyor.. Yani sizde bir kaç deneme ile aliexpress deneyebilirsiniz.. Hatta ilk etapta 5 saat getirtin baktınız sağlam şekilde geliyor sonrasında devam edersiniz..

Ayrıca Bakınız:Küçük İş Fikirleri, Büyük Düşler

Uygun fiyata alacağınız saatleri facebook reklamlarını kullanarak meraklı insanlara ulaştırabilir oradan satış gerçekleştirebilirsiniz.. Unutmayın çoğu zenginler facebook ile para kazandılar.. Facebook reklamlarını iyi kullanan kişiler şu anda para içinde yüzüyorlar…

Not: Sadece saat değil türkiyede orta pahalılıkta ama çok satan ufak şeyleri araştırıp çinden uygun fiyata getiripte satabilirsiniz..

E-Ticaret sitesi açarak para kazanmak

Bir araştırma verisine göre göre dünyadaki insanların %54 ü internetten alış veriş yapıyor bu nekadar büyük bir dilim farkındamısınız?

E-Ticaret sitesi açarak para kazanmak
E-Ticaret sitesi açarak para kazanmak-Yeni İş Fikirleri

E-ticaret sitesi açmak mesele değilde onu tutturabilmek mesele özelliklede türkiyede?

Ama yinede e-ticaret sitesi açmak karlı bir iştir.. Örnek: Ben ticaret yapmak istesem internetten yapmak isterim  neden çünkü bizim çarşıda dükkanımın önünden günde 500 kişi geçerken internette milyonlarca kişi geçicek fark bu?

Yine çin diyorum örnek takı işi bence türkiyede ticaret olarak tam adam kıllı bir takı sitesi yok ağer bolca farklı birbirinden güzel ürün getirirseniz bence zirveye çıkma olasığınız yükselicektir.. Birazda reklam ve ufak tefek harcamalar ile ziyaretçilerinize sitenizi tanıtır,,Alış veriş yapanlara zamanında kargo teslimi yaparsanız güvenlerini alır ve çığ gibi büyürsünüz… Riskli ee ticaretin yarısı risktir..

Ayrıca Bakınız:İçerik Pazarlama Stratejisi

E- ticaret sitelerin riskleri neler?

1: saldırıya ugrayabilir bir anda siteniz elden gidebilir?

2: Aldığınız yazılım sonrasından çökebilir satan firma kapanabilir ve destek alamazsınız.. İnternette 1 saatlik sitenin kapanması binlerce müşteriden edebilir sizi..

Parası olupta iş fikri gelmeyenlere yukarıda bilgileri aktardım aslında çok fazla yeni iş fikirleri var ama nekadar fazla okadar aklın karışması demektir.. Sabit olun kararlı olun riski görün ve ticarete atılın..

Param yok nasıl bir iş yapabilirim?

Yeni iş fikirleri  konumuzda parası olmayanlara hitap edicem.. Aslında düşünüyorum’Da benim param olmasa kesin bir site açardım blog sitesi paraları kazanırdım diye düşünüyorum düşünüyorsun ama hayır yanıldın düşünmüyorum ve sende düşünme:)

Kesinlike blog siteleri eskisi gibi degil ve para kazanmıyorlar belirli siteler hariç o yüzden blog sitesi açmayı düşünme..

Tavsiyem: Oturdugunuz çevrenizdeki lokantaları bulun her lokantanın belli bir baharatçısı vardır ve genelde anlaşmalılardır taki daha iyi ve daha uygun kalitede mal satan biri kapılarını çalmadığı sürece!!!

Domates salçası,biber salçası lokantaların en çok kullandığı gıdalardır.-Yeni iş fikirleri
Domates salçası,biber salçası lokantaların en çok kullandığı gıdalardır.-Yeni iş fikirleri

Domates salçası,biber salçası lokantaların en çok kullandığı gıdalardır.. Bana göre en iyi domates salçası hatayda ve fiyatlarıda uygun ben hataydan domates salçasını getirir lokantalara örnek dagıtır ve beklerdim kesin 20 lokantadan 4 ü döner size.. Al gülüm ver gülüm bir kere alıştılarmı siz bıraksanızda onlar bırakmaz sizi…

Yeni iş fikirleri ilk serimiz bukadar ama merak etme bu seri devam edicek türkiyedeki çöp iş fikirleri sunmıcaz araştırıcaz bakıcaz ona göre sizlerin karşısına çıkıcazz.. Lütfen bizleri takip etmeyi unutmayın diğer iş fikirleri serimizde görüşmek üzere hoşçakalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu