Kadın

Akrilik Tırnakları Nasıl Yaparsınız?

Akrilik çivileri uygulamak için parlaklığı gidererek ve uygun yapıştırma maddelerini uygulayarak doğal tırnakları hazırlayın

Akrilik çivileri uygulamak için parlaklığı gidererek ve uygun yapıştırma maddelerini uygulayarak doğal tırnakları hazırlayın. Akrilik boncuklu bir tırnak fırçası yükleyin, akrilik ile tırnağın üzerini çizin ve düzeltin, tırnağı şekle sokun ve akrilik parlayana kadar parlatın.

  1. Tırnak yatağını eğeTırnak yatağını hafifçe pürüzlendirmek için ince taneli bir tırnak törpüsü kullanın. Amaç parlaklığı ortadan kaldırmaktır. Tozu silin ve tırnak yatağının üzerine bir tırnak temizleyiciyi silin.
  2. Doğal tırnakları hazırlaTamamen kurumasını sağlayarak, tırnak yatağına bir pH dengeleyici madde uygulayın. Cildinize temastan kaçınarak tırnak yatağına bir bağlama maddesi uygulayın. Bağlama maddesinin tamamen kurumasını bekleyin.
  3. Fırçayı yükleyinTırnak fırçasını tırnak sıvısına batırın. Fazla sıvıyı çıkarmak için fırçayı düzleştirin. Islak bir akrilik boncuk oluşturmak için tırnak tozuna bir çizgi çizin.
  4. Akrilik uygulayınAkrilik taneciğini manikür yakınına yerleştirin, ancak dokunmayın. Fırçanın düz tarafını boncuktan aşağı doğru bastırın ve tırnağın üstüne doğru bastırmaya başlayın. Akrilik malzemeyi tırnağın üst kısmı tamamen kaplanana kadar yerine bastırarak bastırın ve gerekirse fırçanıza daha fazla akrilik ekleyin.
  5. Bütün tırnakları kapatTüm tırnaklara akrilik boncuk uygulama prosedürünü tekrarlayın. Aşırı uygulamadan kaçınmak için uygulamayı mümkün olduğunca yumuşak tutmaya çalışın.
  6. Akrilik tırnakları törpüleyinParmağın yan duvarı ve akrilik arasına kaba bir dosya yerleştirin. Dosyayı üste doğru çekin. Akrilik pürüzsüz olana kadar bunu tekrarlayın. Tırnağın üst ve tabanını 45 derecelik bir açıyla eğlendirin. Herhangi bir çıkıntıyı kaldırmak için üstünü eğeleyin. Tüm tırnaklar için bu işlemi kullanın.
  7. Akrilik tırnakları parlatınTüm tırnağın üzerinden geçmek ve kaba dosyadaki çizikleri gidermek için ince bir eğe kullanın. Tırnağın tamamen pürüzsüz hale gelinceye kadar kaba tanecikten ince tanesine kadar tüm tırnak üzerinde bir parlatıcı küp kullanın. Tırnağı parlatmak için küpün kauçuk kenarını kullanın. Tüm tırnaklar için tekrarlayın.

Bir önceki yazımız olan Akrilik Tırnaklar Asetonsuz Nasıl Çıkar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Amerikan Manikürü Nedir?
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı