Kadın

Kusursuz Bir Tırnağa Nasıl Sahip Olabilirim

Kişi tırnakları güçlendiren ve cilalayan manikür rejimini izleyerek daha iyi tırnaklara sahip olabilir.

Kişi tırnakları güçlendiren ve cilalayan manikür rejimini izleyerek daha iyi tırnaklara sahip olabilir. İşlem tırnakları doldurmakla başlamalıdır.

Tırnakları eğmek için önce tırnakların tamamen kuru olduğundan emin olun. Islak tırnakların doldurulması aslında tırnakların ayrılmasına neden olabilir. Tırnaklar, kütikül şekline uyması için dosyalanmalı ve yuvarlatılmalıdır. Çoğu kişi, tırnağın uzunluğunu parmak ucunun biraz ötesinde tutmaya devam ederek zarif bir görünüm kazanır. Buradan tırnaklar, istenirse güzel bir renkle boyanmanın yanı sıra pürüzsüz ve onları korumak için parlatılabilir. Manikürün sızdırmazlığı için iki kat renkli bir üst kat ve bir üst kat kullanılmalıdır.

Kusursuz tırnaklar elde etmenin bir başka yolu, manikür yağını her manikürde ve yatmadan önce her gece kullanmaktır. Bu, kütikülün nemli kalmasını sağlayacak ve ayrıca tırnakların uzağında durmaya devam edecektir. Elleri yumuşak ve tırnakları pürüzsüz tutmak için her sabah ellere ve tırnaklara losyon sürülmelidir. Hidrasyon önemlidir. Ellerinizi ve tırnaklarınızı nemli tutmak için, bulaşık yıkarken veya bahçede çalışırken manikürün sağlam kalması için eldiven giyilmesi önerilir.

Profesyonel bir manikür istenirse, jel manikürleri idealdir çünkü daha uzun süre dayanır ve talaşlanmayacaktır. Biraz daha pahalı olabilirler, ancak sık sık tekrarlanması gerekmez.

Bir önceki yazımız olan Ayak Tırnağına Pedikür nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Oje inceltme nasıl yapılır?
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı