Kendin Yap

DIY Ponpon Dangle Küpe Yapımı

Renkli ve eğlenceli

Dolabınıza biraz eğlence aktaracak bir yol mu arıyorsunuz? Başka yerde arama! El yapımı aksesuarlar, günlük görünümünüze bir renk patlaması ve heves uyandırmanın mükemmel bir yoludur ve bu DIY ponpon dangle küpeleri tüm kutuları işaretler! Bunları her boyutta ve renkte yapabilir, hatta yüksek sesle ve gururla giymek için çok renkli ponponlar oluşturabilirsiniz. Altın dangle zinciri bu eğlenceli sersemletici cilalı bir dokunuş katıyor. Bahse varmamız çok kolaydır, tüm arkadaşlarınız için bir çift oluşturmak isteyeceksiniz.

Malzemeleri Topla

En sevdiğiniz renk tonunu (veya renk tonlarını!) Seçin ve kalan malzemenizi toplayın.

Ihtiyaç duyulan malzemeler:

  • iplik
  • altın takı zinciri
  • dangle küpe sırtları
  • küçük ponpon yapımcısı
  • makas
  • takı pense

Şal iplik

Şal iplik
Şal iplik

Ponpon üreticinizin her iki tarafına ipliği sarın. İlk önce bir tarafını sarın, ponpon yapıcının kolları etrafına eşit bir şekilde yayılmış kalın bir iplik örtüsü oluşturun. İstediğiniz kalınlığa ulaştığınızda ipliğin ucunu kesin. Ponpon üreticisinin diğer kolları üzerinde tekrarlayın.

Zincir ekle

Zincir ekle
Zincir ekle

Ponpon üreticisinin bir tarafına 4 “uzunluğunda zincir ekleyin. Zincirin açık uçlarını ponpon üreticisinin dışına doğru sarkan bırakın.

Kolları Kapat

Zinciri yerinde tuttuğundan, ancak bağlantıları sıkmadığından emin olmak için ponpon üreticisinin kollarına katlayın.

İpliği Kes

Ponpon yapımcısının her iki yanındaki ipliğin ortasından ayırmak için makasınızın uçlarını kullanın. Üreticinin kollarını kapalı tutmaya dikkat edin, böylece iplik parçaları yerinde kalır.

Merkezi Bağla

8 “iplik parçasını kesin. Ponpon üreticisinin iki yarısı arasına kaydırın. İplik iki ucunu çift düğüme bağlayın (düğüm, makinenin iki yarısı arasında kayar, böylece göremezsiniz ponponun bütün parçalarını bir arada tutacak şekilde sıkı olduğundan emin olun, fakat kırdığınız kadar sert düğümlemeyin!

Kolları aç

Ponpon üreticisinin her iki tarafındaki kolları açın.

Maker’ı kaldırın

Kollar açıkken, ponpon üreticisinin iki yarısını ayırın. Bu sizi hala ponponunuzda, hala uzun iplik parçasına bağlı ve zincir içinden geçirecek şekilde bırakacaktır.

Düzeltmek

Ponponuna saçını kestirmek için makasını kullan. Güzel bir yuvarlak şekle gelinceye kadar her taraftan fazla ipliği kesin.

Zincir Tak

Zincirin bir tarafındaki bağlantıyı nazikçe açmak için mücevher pensesini kullanın. Fazla zinciri çıkarın ve açık halkayı küpenizin arkasındaki halkaya takın. Aynı ponpondaki diğer zincirle aynı şeyi yapın.

Hayırlı Olsun Yeni Küpeniz

Başka bir küpe oluşturmak, takmak ve eğlenmek için işlemi tekrarlayın!

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu