Kripto Para

Kripto Para Kaç Lira?

Değişmeyen tek şey değişimdir lafının en güzel örneklerinden biri olan kripto para teknolojisi, günden güne yaygınlaşıyor olmasıyla beraber oldukça önemli gelişmelerin de doğuşunu sağlıyor. Kripto para ilk olarak Bitcoin ile beraber bir değer kazanmış olmasıyla beraber Bitcoin’i takip eden diğer alternatif coinler de mevcut değerleriyle ülke para birimleri bazında nakit karşılıklarına sahip oluyorlar.

Kripto para dünyasında yeni olanlar için Kripto Para Kaç Lira? şeklinde sıkça merak edilen soru bulunuyor. Kripto para alternatiflerinin artık sadece Bitcoin ile sınırlı kalmıyor olmasından kaynaklı olarak her kripto paranın kendine özgün fiyatı bulunuyor. Farklı kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösteren fiyatlar TL bazından da değerlendirilebiliyor. Kripto para dünyasının en önemli oyuncuları olan birimlerin kaç lira olduğunun bilinmesi, kripto paralarla yeni tanışacak olanlara alım için büyük kolaylık sağlıyor.

Kripto Para TL Fiyatları

Bitcoin: Kripto paranın atası olan Bitcoin için işlem seviyesi 10.000 USD seviyesinden yani 38.000 TL’den an itibariyle devam ediyor.

Litecoin: Bitcoin’den sonra tasarlanan en önemli kripto paralar arasında yer alan Litecoin yani LTC, 185 dolar seviyesindedir. TL bazı karşılığına gelen miktar ise 707 TL’dir.

Ethereum: Yeni nesil kripto para birimlerinden olduğu gibi özgün algoritmik yapısı ve hacmi sayesinde değerli kripto paralar arasına giriş yapmayı başaran Ethereum 766 dolarlık fiyatıyla 2.900 TL’ye denk gelen fiyata sahip.

Ripple: Çıkışı yakın zamanda gerçekleşen kripto paralardan biri olan Ripple, en önemli kripto paralar arasındaki yerini çoktan almayı başardı. Kripto paralar arasında, fiyat açısından makul fiyata sahip olan Ripple, 3.29 TL’lik fiyata sahip.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Neden Kripto Para Almalıyım?
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı