Listeler

En İyi Cdn Hizmeti Veren Firmalar

Web sitenizi profesyonel bir içerik dağıtım ağıyla hızlandırın

Bir içerik dağıtım ağı (CDN), dosyalarını dünyadaki sunucularda önbelleğe alarak hemen hemen her web sitesini hızlandırmak için çalışır. Ziyaretçileriniz Avrupa’dan, Kuzey Amerika’dan, Asya’dan veya başka bir yerden gelse de, mümkün olan en yüksek hızlar için içerik otomatik olarak en yakın konumdan sunulur.

Teknolojide yeniyseniz o zaman korkutucu görünebilir ve fiyatların yüksek olabileceğine dair hiçbir şüphe yok, ancak bunun sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Bir CDN sadece büyük şirketler için değildir. En basit hizmetleri beş dakikadan daha az bir sürede kurabilirsiniz ve planınızı akıllıca seçerseniz, size hiçbir ücret ödemeyebilir.

Web siteniz ne olursa olsun, basit bir blogdan büyük bir işletme için yayılan bir siteye kadar, sizi doğru yönde yönlendirmek için en iyi hizmetlerden bazılarını seçtik. İlginç görünen bir şey bulursanız deneyin – bu CDN’lerin çoğunu ücretsiz olarak, ödeme ayrıntılarını teslim etmeden veya herhangi bir sözleşmeye kaydolmadan keşfedebilirsiniz.

Cloudflare
Cloudflare

1. Cloudflare

Etrafındaki en iyi ücretsiz planlardan birine sahip, özellikli bir CDN

 • Yetenekli ücretsiz plan
 • Birçok özellik
 • Harika performans

Cloudflare 1.1.1.1 Ücretsiz

Cloudflare, acemi dostu kullanım kolaylığını uzman düzeyinde özellikler ve işlevsellik ile birleştiren oldukça popüler bir Amerikan içerik dağıtım hizmetidir.

Kurulum basittir, kodunuzu düzenlemeye gerek yoktur. Yalnızca Cloudflare özelliğini kullanmak için DNS ad sunucularınızı güncelleyin ve servis otomatik olarak devreye girerek içeriği önbelleğe alır ve en yakın konumdaki ziyaretçilere sunar.

Ama çok daha fazlası var. Web filtreleme botları engelleyebilir, içerik spam’lerini sınırlayabilir, bilgisayar korsanlarına karşı güvende tutabilir veya DDoS saldırılarını tespit edip hafifletebilir. Akıllı görüntü optimizasyonları, görüntü dosyası boyutlarını% 35’e kadar azaltabilir ve böylece hızları artırabilir. IPv6, HTTP / 2 ve SPDY gibi standartlar için geniş destek, trafiği yönlendirmenize yardımcı olacak akıllı sayfa kuralları ve bir REST API geliştiricilerin hizmetin ne yaptığını tam olarak kontrol etmelerine izin verir.

Cloudflare’nın ücretsiz planı, herhangi bir taahhütte bulunmadan hizmetin neler yapabileceğini görmenizi sağlar. Sınırsız bant genişliği ve sizi yükseltmeye zorlamak için can sıkıcı kısıtlamalar olmadan çok kullanışlı.

Pro planına yükseltmek ayda makul bir 20 $ (16 £) tutar ve görüntü optimizasyon kuralları, ekstra yapılandırılabilirlik ve geliştirilmiş destek ekler.

Hangisini seçerseniz seçin, Cloudflare mükemmel performans sunar. Yazarken , kıyaslama sitesi CDNPerf , 20 büyük CDN alanından dünya çapındaki HTTP istek yanıt süreleri için Cloudflare’yu yedinci sırada yer almaktadır.

 Fastly
Fastly

2. Fastly

CDN dünyasının son derece yapılandırılabilir bir ağırlığı

 • Hızınıza hız katar
 • Derece yapılandırılabilir
 • Kurmak zor olabilir

Spotify ve Reddit gibi birçok büyük kuruluş için CDN hilelerini hızlı bir şekilde sunar ve firma etkileyici bir şekilde hızlı performans seviyeleri sunarak kendi adına ayak uydurur. CDNPerf’in sıralamalarının kaba ilkesine göre, İngiltere için en hızlı ikinci CDN ve dünya çapında hızlar da çoğunlukla iyi.

Belki de Fastly’nin en güçlü noktası, hizmetin ne kadar yapılandırılabilir olduğudur. Örneğin, farklı türlerde video önbellekleme için çeşitli destek ve içeriğin nasıl sunulduğunu özelleştirmek için HTTP üstbilgilerini değiştirme biçimine sıkışmak isteyenler için tonlarca düşük düzeyli denetim vardır.

Tabii ki, her şeyi ayarlamak için bazı know-how gereklidir ve CDN dünyasına yeni başlayanlar kuşkusuz sunulan tüm seçeneklerle karıştırılmayacaktır. Ancak bu esnekliğe ve yapılandırılabilirliğe ihtiyaç duyanlar için paha biçilemez.

Fiyattan bahsederken, her ay en az 50 $ (37 £) tutarında bir harcayabileceğiniz bir ödeme modeli hızla çalıştırır.

KeyCDN
KeyCDN

3. KeyCDN

Düşük trafik fiyatları ve ücretsiz SSL ile harika bir değer hizmeti

 • Çok düşük fiyatlar
 • Kolay kurulum
 • Performans en iyisi değil

KeyCDN, ilk kez kullananlar için iyi bir seçim olabilecek, kullanımı kolay bir bütçe CDN’dir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Evde Yapılması ve Satılması Gereken En İyi 100 Şey

Başlamak çok daha kolay olamazdı. E-posta adresinizle kaydolun ve hemen oynayabileceğiniz 25 GB’lik bir ödeme alırsınız, hiçbir ödeme bilgisi gerekmez. İyi tasarlanmış bir web panosu, ilk bölgenizi minimum tıklama ile oluşturmanızı sağlar ve hizmeti WordPress ve diğer uygulamalarla bütünleştirmenize yardımcı olacak kılavuzlar vardır.

Bahsedilmeye değer, Kasım 2018 sonu itibariyle, KeyCDN’nin IPv6’yı tamamen desteklediğidir.

Daha deneyimli kullanıcılar, Origin Shield gibi seçeneklerden memnun kalacaklardır – bu, bir KeyCDN sunucusunu orijin yerine güncellemeler için kaynak olarak belirlemenizi sağlar ve sunucu yükünüzü azaltır. Üstbilgileri değiştirebilir, çerezleri önbelleğe alabilir veya soyunabilir veya özel bir robots.txt oluşturabilirsiniz. Servis çalıştıktan sonra, yetenekli bir raporlama araçları seti CDN performansını neredeyse gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar.

KeyCDN’nin göze çarpan özelliği düşük fiyatlar olmalı. Bant genişliği ücretleri GB başına 0,04 ABD Doları (0,032 £) ile başlar, bu da bazı üst düzey rekabetlerle ödeyeceğiniz fiyatın yarısından azdır. Asgari ücret yılda 49 dolar (39 £). (Evet, gerçekten – bir yıl.) Şirket, örneğin paylaşılan SSL ve özel Hadi SSL sertifikalarını ücretsiz olarak şifreleyerek ekstralar kazanmaya bile çalışmıyor.

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu düşük fiyatlar size üstün performans sunmuyor, ancak burada hala çok fazla güç var ve paranızın karşılığını çok alıyorsunuz.

MetaCDN
MetaCDN

4. MetaCDN

Cloudfront, Fastly ve EdgeCast tek bir CDN’ye yeniden paketlendi

 • En yüksek performansı sağlar
 • Kullanımı kolay
 • Neredeyse tüm yapılandırma seçenekleri

MetaCDN, Amazon Cloudfront, Fastly ve Verizon’s EdgeCast CDN’lerini tek bir hızlı hizmette birleştiren bir Avustralya şirketidir.

Niye ya? Her şey performansla ilgili. Bir ziyaretçi sitenize eriştiğinde, MetaCDN’nin üç ağa ve aralarından birini seçmek için 120’den fazla yere sahiptir. Başka bir deyişle, herhangi bir ziyaretçinin yakınında bir sunucuya sahip olma olasılığı çok daha yüksektir.

Bu önemlidir, çünkü her CDN farklı alanlarda en iyi performansını sunar. EdgeCast, örneğin Kuzey Amerika’da yüksek puanlara sahip, ancak Fastly İngiltere’de daha hızlı. MetaCDN, her ziyaretçinin yeri için en iyi ağı otomatik olarak seçerek size tüm dünyaların en iyisini sunar.

Bu yaklaşımın bir yakalamak var. Tek bir CDN’ye kaydolduğunuzda, tüm bireysel ayarlarına ve seçeneklerine erişebilirsiniz, ancak üçünü birleştirmek, yalnızca hepsine uygulanan ayarları elde etmenizi sağlar (açık nedenlerden dolayı). Temel olarak MetaCDN’nin neredeyse hiçbir yapılandırma seçeneği olmadığı anlamına gelir. ( Sistemin nasıl çalıştığına dair kabaca bir fikir edinmek için Destek sitesini ziyaret edin .)

Yine de, MetaCDN kullanıcı dostu bir yapıya sahip ve hız sizin önceliğiniz ise iyi bir seçim olabilir. Fiyatlandırma karmaşıktır (işletme düzeyinde CDN’lere erişim için kötü olmasa da) ve üç plan vardır, Basic, Lite ve Pro. En popüler olan Lite, aylık olarak 50 ABD Dolarıdır (aylık 39 ABD Doları için yıllık bir fiyat da seçebilirsiniz).

StackPath
StackPath

5. StackPath

Bazı gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip kullanıcı dostu bir CDN

 • Kurulumu kolay
 • Güçlü güvenlik özellikleri
 • Avrupa ve ABD dışındaki konumlar yok

Bu CDN sağlayıcısı, Kuzey Amerika’da 14, Kuzey Amerika’da 14, Avrupa’nın 9’unda (PoP) bulunma noktasına odaklanıyor. Asya’da sadece beş PoP, Avustralya ve Güney Amerika’da (Brezilya) iki kişi bulunmaktadır.

StackPath, kullanıcı dostudur, ayarlarınızı yönetmek için basit bir web konsolu ile eksiksizdir ve sıkışırsanız, canlı sohbet veya telefon yoluyla sağlanan son derece verimli teknik destek vardır.

Performans ABD ve İngiltere’de ve gerçekten de Avrupa’da iyi görünüyor, ancak daha da uzaklaşırsınız, bu durum biraz daha uzayabilir, bu da StackPath’ın Batı ülkelerine odaklandığı göz önüne alındığında pek de şaşırtıcı değil.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Dünyanın En Büyük 10 Şirketinin Yeni Bir Listesi Var

Güvenlik cephesinde bir başka güç daha var; bu CDN, kullanıcılara ücretsiz paylaşılan SSL (veya isterseniz kendi SSL sertifikanızı kullanma seçeneği) veriyor. Ayrıca DDoS karşıtı teknoloji ve yetenekli bir Web Uygulaması Güvenlik Duvarı da bulunmaktadır.

Sonuç olarak, bu, ayda 1 TB’a varan bant genişliği için 10 ABD Doları (7,6 £) alan temel planlı cazip bir teklif. İlk ay da ücretsiz.

MaxCDN
MaxCDN

Güncelleme: Servis şimdi StackPath ile entegre edildi – “MaxCDN ile ilgili sevdiğiniz her şey yeni StackPath CDN servisine entegre ediliyor.”

6. MaxCDN

CDN dünyasına yeni başlayanlar için mükemmel bir servis

 • Kolay kurulum
 • Paranın karşılığını veriyor
 • Asya’daki yerler ekstra ücrete tabidir

MaxCDN aslında şimdi de StackPath’e aittir (daha önce belirtilen CDN), ancak acemiler için çok uygun olan bağımsız bir hizmet sunmaktadır. Söz verilen hızlı yanıtlarla 7 gün 24 saat teknik destek alıyorsunuz (ve gerçekten de bu iddialar bizim testimize dayanıyor) ve bunu ayarlamak yeterince kolay ve ileriye dönük bir kullanım.

Daha gelişmiş servislerden bazıları ile oynayabileceğiniz fazla ayar alamazsınız, ancak işleri daha kullanıcı dostu tutmaya çalışmak şaşırtıcı değildir.

Kesin bir başka fayda ise, bir dizi faydalı rapor ve sağlam bir çekirdek ağıdır. MaxCDN ABD’de sekiz, Avrupa’da beş yeni bölge sunar – ve Asya’da (ve Avustralya’da) ek yerler ekleyebilirsiniz, ancak bunlar için ekstra ödeme yapmanız gerekir.

Genel olarak, fiyatlandırma, 100GB’lik bir hesap için ayda 9 dolardan (6,75 £) başlayan, en düşük fiyatla (genellikle CDN tekliflerinde olduğu gibi) kafa karıştırıcı olmayan temiz bir fiyat yapısına sahip olan güçlü bir noktadır. Performans, genel olarak konuşursak, yeterince katıdır ve bu CDN, İngiltere ve ABD’deki hızlar için oldukça iyidir.

Amazon CloudFront
Amazon CloudFront

7. Amazon CloudFront

Makul fiyatlı, güçlü bir CDN

 • Çok sayıda gelişmiş özellik
 • Son derece yapılandırılabilir
 • Teknik destek ücretlidir

Amazon CloudFront, AWS’nin (Amazon Web Servisleri) CDN’sidir, bu yüzden kesinlikle ağır bir operasyonun parçası. Gerçekten de CloudFront, beklediğiniz gibi bir dizi gelişmiş özellik sunar ve daha iyi hızlar için otomatik GZip sıkıştırmasını etkinleştirmek gibi her şeyi özelleştirebilirsiniz.

Buradaki bir diğer güç ise, ziyaretçilerinizin cihaz tipi, işletim sistemi ve benzeri detaylarını gösteren detaylı analizdir. Uyarıları ayarlamak için kullanışlı bir yetenek de vardır, yani veri aktarımı kullanımı belirli bir seviyenin üzerine çıktığında uyarılabilirsiniz.

Sunulan tüm seçeneklerin dezavantajı, CDN dünyasına göreceli acemilerin CloudFront’un kontrol panelini en azından başlangıçta biraz korkutucu bulabilmesi.

Diğer hafif yapışma noktaları, fiyatlandırmanın oldukça zor bir mesele olabileceği ve CDN temellerine aşina deneyimli bir kullanıcı değilseniz, teknik desteğin ücretsiz olmadığı – yardıma ihtiyacınız olursa, istifade etmeniz gerekecek. o. Fiyatlar bölgeye bağlı olarak değişebilir, ancak iyi haber ücretsiz bir seviye (ki size bir yıl boyunca ayda 50 GB veri verir).

Performans seviyeleri de oldukça ortalamadır, ancak Amazon’un biraz daha teknoloji meraklısı kullanıcılara sunduğu gücü ve yapılandırılabilirliği inkar etmek mümkün değildir.

Microsoft Azure CDN
Microsoft Azure CDN

8. Microsoft Azure CDN

Microsoft entegrasyonuna ihtiyaç duyanlar için özelleştirilebilir bir CDN

 • Farklı konumların yayılması
 • Ortalama performanstan daha iyi
 • Çok kullanıcı dostu değil

Şüphesiz farkında olduğunuz gibi, Microsoft Azure, burada odaklandığımız doğal olarak CDN teklifi de dahil olmak üzere geniş bir kapsama alanına sahip, uygulama ve hizmetleri oluşturmak ve yönetmek için kullanılan eski ve bütünleşik bir bulut araçları yığınıdır. Bunun Microsoft’un kendi uç sunucularını kullanmadığını, diğer CDN ağlarını kullanan üç planı kullandığını unutmayın: Standart Akamai, Standart Verizon ve Premium Verizon.

Bu çeşitli planları, Microsoft’un CDN servisini gözden geçirmemizde, aşağıda anlattığımızda tamamen tartışıyoruz, ancak fiyat açısından – biraz çalışmak kafa karıştırıcı olabilecek – bunun en ucuz teklif olmadığını söylemek yeterli. Yine de, diğer Microsoft teknolojileri ve hizmetleriyle entegrasyon isteyenler, ödemeye değer fiyatları iyi bulabilirler.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Dünyanın En Garip Ve En Benzersiz Otelleri

Her ne kadar her zaman olduğu gibi, yeni başlayanlar için kullanımı kolay değil (ve kurulum işlemi de oldukça etkilidir) anlamına gelse de, kesinlikle özelliklerle dolu bir web panosu elde edersiniz. Performans düzeyleri etkileyici ve CDNPerf’e göre, yazı sırasında Azure CDN, ABD’deki ve dünyadaki en hızlı beşinci içerik dağıtım ağı.

Diğer Azure servislerini kullanıyorsanız veya .NET veya PowerShell yönetim özelliklerinden hoşlanacak bir geliştiriciyseniz, bu cazip bir olasılık olmalıdır.

 

CDN77
CDN77

9. CDN77

Bazı cazip derecede düşük fiyatlarla başka bir kullanımı kolay hizmet

 • Güzel fiyatlı
 • Ücretsiz SSL
 • Çok fazla gelişmiş ayar yok
 • Performans harika değil

CDN77, Avrupa Uzay Ajansı da dahil olmak üzere bazı ağır müşterileri ile içerik dağıtım oyunda büyük bir oyuncu. Avrupa ve ABD’de birçoğu olmak üzere, dünya genelinde 33 veri merkezi ile geniş bir CDN ağına sahiptir, ancak Güney Amerika, Asya ve bir de Avustralya’da yerler vardır.

Web konsolu arayüzü çok düzenli ve herhangi bir jargonu minimumda tutar, böylece yeni başlayanlar için CDN dünyasına uygun bir kullanım kolaylığı sağlar. Bunun asıl amacı, çeşitli ayarlarda bazı ince ayarlamalar yapmanıza rağmen, çok fazla seçenek bulunmamasıdır.

CDN77 incelememizi okuyun
Performans açısından, CDN77 yeterince sağlam ve hayal kırıklığına uğramayacak kadar düşük bir orta seviye oynatıcı olarak yer alıyor, ancak kesinlikle bu çeşitli hizmetleri gözden geçirirken bulduğumuz en hızlı CDN ağı değil.

Ücretsiz bir Let’s Encrypt SSL sertifikası alırsınız ve CDN77, GB başına fiyatlama açısından genel olarak para için oldukça iyi bir değerdir, ancak burada vurguladığımız en ucuz kıyafet olmasa da. Fiyatlandırma ABD ve Avrupa’daki yerler için GB başına veri başına 0,049 dolardan başlıyor, Asya ve Latin Amerika daha pahalı. Suları test etmek istiyorsanız, 14 günlük risksiz bir deneme var ve bunun için herhangi bir ödeme detayı vermenize gerek yok.

Leaseweb
Leaseweb

10. Leaseweb

Zorlu iş kullanıcıları için üst düzey bir CDN

 • Dokunduğunuzda birçok özellik var
 • Ayrıntılı raporlar ve istatistikler
 • Pahalı
 • En hızlı hizmet değil

Güçlü bir CDN’ye ihtiyacınız varsa, normal işletme kullanıcıları için hala uygun olan işletme düzeyinde bir işlem olan Leaseweb’ten başkasına bakmayın – tam da, hayal edebileceğiniz gibi ucuz olmadığını söylesek de.

2TB veri ödeneğine sahip giriş seviyesi bir plan için fiyatlandırma aylık 113 $ (88 £, 99 €) ile başlar, iyi haber şu ki, bu ‘temel’ abonelikle bile, tüm güvenlik ve CDN özelliklerini ağır ağırlıkla alırsınız. kurumsal planlar.

Bu, CDN gereksinimlerinizi denetlemek için akıllıca tasarlanmış bir konsolu içerir; ortalama hizmetinizle alamadığınız birçok seçenek içeren (geniş önbellek ayarları ve ayarları) ile tamamlanır (önbellek kontrol başlığını ayarlama yeteneği veya 404 yanıt önbelleğe almak için uzun süre).

Ayrıca, ziyaretçi ve trafik arızası, önbellek performansı ve eylem gören en iyi dosya türleri gibi birçok ilginç istatistiği gösteren grafik ve grafikleri gösteren ayrıntılı bir istatistik bölümü de bulunmaktadır.

Biraz rahatsız edici olan nokta, Leaseweb’in CDNPerf’in bulgularına göre biraz hızlandıran performansı, pratikte ne gibi sonuçlar alacağını tam olarak ölçmek zor olsa da. CDN’lerinde güçlü bir dizi özellik isteyen kullanıcılar, 30 günlük deneme sürümünü bulmaya gidebilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Yapılması ve Satılması Gereken En İyi 100 Şey başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı