Nasıl Yapılır?

Hareketli GIF resimlerinin yüklenmesi

Hareketli GIF,GIF player’ı WordPress web sitenize yüklemek için bir tıklama eklemek ister misiniz? Hareketli GIF resimlerinin yüklenmesi, sayfa hızını ve kullanıcı deneyimini etkileyen daha uzun sürer. Bu yüzden birçok popüler blog platformu , uygulamalarında GIF’leri otomatik olarak yüklemiyor. Bu makalede, WordPress’te GIF’leri yüklemek için kolayca tıklamayı nasıl ekleyebileceğinizi göstereceğiz.

WordPress’te sık sık animasyonlu GIF görüntüleri eklerseniz , bunların normal resimlerden daha büyük boyutta olduklarını zaten biliyorsunuzdur. Bu, web sitenizin hızını ve performansını etkileyen yüklerin daha uzun sürdüğü anlamına gelir .

Bazı web siteleri , WordPress’te tembel yükleme görüntüleri ile bu sorunu ele alır . Bununla birlikte, bu durum kullanıcı deneyimini hala etkilemektedir, çünkü GIF’ler kullanıcı aşağı kaydırdıkça daha uzun sürebilir.

Tumblr ve diğerleri gibi popüler platformlar, bu sorunu hafifletmek için GIF oynatıcısını yüklemek için tıklayın. Tüm çerçeveleri bir GIF animasyonuna yüklemek yerine, yalnızca animasyonun ilk karesini yüklerler. Resimdeki bir oynatma düğmesi veya GIF etiketi, kullanıcıların animasyonlu GIF’i görüntülemek için tıklayabileceğini gösterir.

Bu söylenecek olursa, WordPress web sitenizde GIF’ler için yükleme yapmak için tıkla düğmesini nasıl ekleyebileceğinize göz atalım.

WordPress’te GIF’ler için Eklenti

Yapmanız gereken ilk şey, WP GIF Player eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . 

Bu eklenti kutudan çıktı ve bunun için bir ayar yok.

Eylem halinde görmek için yayın düzenleme ekranına gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Gönderi düzenleme ekranında, yayın düzenleyicinin yukarısındaki GIF ekle düğmesini göreceksiniz. Tıklandığında GIF resimlerinizi başka bir resme benzer şekilde yükleyebileceğiniz medya yükleyici açılır penceresi açılır.

Yüklendikten sonra devam etmek için Resim ekle düğmesine tıklamanız gerekir.

WP GIF oynatıcı eklentisi artık WordPress yazı editörünüzde gerekli kısa koduekleyecektir .

Artık yayınlarınızı / sayfanızı kaydedebilir ve GIF’leri harekete geçirmek için tıkladığınız tıklamaları görmek için önizleme düğmesini tıklayabilirsiniz.

Gönderinizdeki tüm GIF’lerin artık üzerinde GIF etiketli bir düğme olacak. Düğmeye tıklamak, hareketli GIF’i arka planda yükler ve görüntüler.

Bu eklentinin bir dezavantajı, sadece yükleyen yeni GIF’lerin çalışmasıdır. Normal WordPress medya yükleyici kullanılarak yüklenen GIF’ler için yüklenecek tıklamayı eklemez. Bu, daha önce yüklediğiniz tüm GIF’lerin tıklama yükleme düğmesinin olmayacağı anlamına gelir.

Bu makalenin, WordPress’te GIF oynatıcısını yüklemek için tıklamanın nasıl ekleneceğini öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress'te Popüler Gönderileri Gün, Hafta ve Ay'a Göre Görüntüleme
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı