Nasıl Yapılır?

WordPress Fotoğraf Büyültüp ve Yakınlaştırma Nasıl Yapılır?

WordPress'deki resimler için Amazon gibi büyütme yakınlaştırma eklemek ister misiniz? 

WordPress’deki resimler için Amazon gibi büyütme yakınlaştırma eklemek ister misiniz? Yakınlaştırılmış görüntüler, kullanıcıların normal boyutlu bir resimde görmeyecekleri ayrıntıları görmelerini sağlar. Bu makalede, WordPress’te resimler için büyütme yakınlaştırmanın nasıl ekleneceğini size göstereceğiz.

Wordpress fotoğraf büyütme ve yakınlaştırma eklentisi

Yapmanız gereken ilk şey, WP Image Zoom eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . 

Etkinleştirme sonrasında, WordPress yöneticinizdeki WP Image Zoomsayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Buradan, resimleriniz için yakınlaştırma ayarlarını yönetebilirsiniz.

General Settings yani (Genel Ayarlar) sekmesinden zoom gibi özellikleri etkinleştirebilirsiniz WooCommerce ürün resimleri, küçük, mobil cihazlar, ek sayfaları, kategori sayfalarında ve daha fazlası. Ayrıca, ışık kutusunu kaldırmanıza olanak tanır, böylece kullanıcılarınız görüntüleri kolayca yakınlaştırabilir.

Görüntüler için ışık kutusunu kaldırmıyorsanız, bir ışık kutusunun içinde yakınlaştırmayı etkinleştirmek gibi daha fazla ayar için aşağı doğru ilerleyebilirsiniz.

Not: Zum ışığının bir ışık kutusunun içinde iyi çalıştığından emin olmak için desteklenen ışık kutularını görebilirsiniz.

Bu sayfadaki ayarları değiştirdikten sonra Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın .

İlginizi Çekebilir

Ardından, Yakınlaştırma Ayarları sekmesini ziyaret etmeniz gerekir . Resimleriniz için büyütme zum eklemek için 4 kolay adım vardır.

İlk olarak, görüntüleri yakınlaştırmak için lensin şeklini seçmeniz gerekir. Daire, kare ve yakınlaştırma penceresi mercek şeklinden seçim yapabilirsiniz.

Objektifinizi seçtikten sonra, bir sonraki adıma geçin ve nasıl çalıştığını görmek için seçilen mercekle bir görüntüyü önizleyin. Eklenti, değişikliklerinizi test etmek için kullanabileceğiniz bir önizleme resmine sahiptir.

Aşağıdaki yapılandırmaya herhangi bir değişiklik yaptıktan sonra bu resmi geri çekebilir ve önizleyebilirsiniz.

Bir sonraki adımda, imleç türünü seçebilir, animasyon hareketlendirme efektini ayarlayabilir, fareyi vurgulu veya fare tıklamasıyla yakınlaştırmayı etkinleştirebilir ve bir yakınlaştırma seviyesi tanımlayabilirsiniz. Bu özelliklerin bazıları sadece eklentinin pro sürümü için kullanılabilir.

Artık objektif boyutu, objektif rengi, objektif kenarlığı seçenekleri ve daha fazlası gibi ayarlar için Lens yapılandırma sekmesine gidebilirsiniz . Bu ayarlar yalnızca 1. Adımda daire veya kare lensi seçtiyseniz etkili olur.

Ardından, Yakınlaştırma Penceresi konfigürasyon sekmesini ziyaret edebilirsiniz . Bu sekme, yalnızca 1. Adımda Yakınlaştırma Penceresi Lensiniseçtiyseniz etkinleştirilir .

Buradan, yakınlaştırma penceresinin genişliğini ve yüksekliğini, konumlandırmayı, ana görüntüden uzaklığı, kenarlıkları ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Son olarak, resme özel metin ekleyebilir ve metin boyutunu, rengini ve hizalamasını seçebilirsiniz.

Ayarlarınızı kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın . Büyütücünün blog görüntülerinde bu ayarlarla nasıl çalışacağını görmek için her zaman önizleme resmine bakabilirsiniz.

Yukarıdaki ayarlar, WooCommerce ürün resimlerinizde büyütme yakınlaştırmayı etkinleştirir. WordPress yayınlarındaki ve sayfalarındaki resimleriniz için yakınlaştırmayı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Yazılarınızda ve Sayfalarınızda Fotoğraflarınız Nasıl Büyütülür?

Varsayılan olarak, büyütme yakınlaştırma, yayınlarınızdaki ve sayfalarınızdaki resimler için etkin değildir. İçeriğinize bir resim ekledikten sonra manuel olarak yapmanız gerekir.

Resmi postanıza veya sayfanıza ekledikten sonra, onu seçmek için tıklayın ve araç çubuğundaki büyüteç simgesini tıklayın. Bu simge görüntünüzdeki yakınlaştırma ayarlarını uygulayacaktır.

Bundan sonra, seçilen görüntü için etkinleştirilen büyütme yakınlaştırma özelliğini görmek için yayına gidin. Bir görüntüye zoom efekti eklemek istediğinizde bu adımı tekrarlamanız gerekir.

Mükemmel görünmek için yakınlaştırma özelliği için yüksek kaliteli resimler kullanmanızı öneririz. Yüksek kaliteli görüntüler normalde dosya boyutunda daha büyüktür ve web sitenizin hızını ve performansını etkileyecek olan yüklenme daha uzun sürer . Bu sorunu çözmek için, resimlerinizi web için WordPress’e yüklemeden önce optimize etmelisiniz .

Bu makalenin, WordPress’te resimler için büyütme yakınlaştırmanın nasıl ekleneceğini öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Sitenizden Scratch için RSS Feed Nasıl Oluşturulur
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı