Nasıl Yapılır?

WordPress’de Facebook Lightbox Popup Nasıl Açılır

Facebook sayfanızı bir pop-up ile WordPress’te tanıtmak ister misiniz? Lightbox pop-up’ları, ziyaretçileri abonelere dönüştürmek için gerçekten iyi çalışır ve Facebook sayfanızı tanıtırken daha da iyi çalışır. Bu makalede, Facebook sayfanızı WordPress’te kullanıcılarınızı rahatsız etmeden bir lightbox açılır pencereyle nasıl etkili bir şekilde tanıtmanız gerektiğini göstereceğiz.

Neden WordPress’de bir Facebook Sayfası Popup Kullanmalı?

Işık kutusu açılır pencereleri, e-posta listesi oluşturma ve potansiyel müşteri oluşturma için sıklıkla kullanılır . Çok iyi dönüşüyorlar ve bu yüzden onları her yerde görüyorsunuz.

Ancak, sadece e-posta listesi oluşturma ile sınırlı değildir. Şunları yapabilirsiniz Bir lightbox açılır pencerede fotoğrafları göstererek teklif, içerik yükseltmeleri , bir gösterilecek iletişim formu açılan ve daha fazlası.

Yandaki Facebook kutusunu kolayca ekleyebiliyor olsanız da, daha az fark edilir, bu da size iyi sonuçlar getirmez.

Öte yandan, bir lightbox açılır penceresi daha belirgindir ve kullanıcıların harekete geçmesini gerektirir. Bu , Facebook sayfanız için hızla daha fazla beğeni almanıza yardımcı olur .

Bu, Facebook sayfanızı WordPress’te tanıtmak için bir lightbox açılır penceresinin nasıl ekleneceğini görelim.

Video öğretici

Videoyu beğenmediyseniz veya daha fazla talimata ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.

WordPress’teki Facebook Sayfanız İçin Lightbox Popup Oluşturma

Bu eğitim için OptinMonster’ı kullanıyoruz . Bu, piyasadaki en iyi kurşun üretim yazılımıdır çünkü web sitesi ziyaretçilerini abonelere ve takipçilere bırakmaktan vazgeçmenize yardımcı olur.

Yapmanız gereken ilk şey bir OptinMonster hesabı için kaydolmak . Tuval özelliklerini kullanmak için en azından pro planına ihtiyacınız olacak.

Ardından, OptinMonster eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekiyor .

WordPress sitenizi OptinMonster hesabınıza bağlamanıza yardımcı olan bir bağlayıcı eklentidir.

Etkinleştirme sırasında, lisans anahtarınızı girmek için WordPress yönetici çubuğunuzdaki OptinMonster menüsünü tıklamanız gerekir.

Bu bilgileri, OptinMonster web sitesinde hesap kontrol panelinizden bulabilirsiniz.

Lisans anahtarınızı girdikten sonra, üstteki ‘Yeni Optin Oluştur’ düğmesine tıklamanız gerekir.

Bu, sizi OptinMonster web sitesinde yeni kampanya sayfası oluşturmaya götürecektir.

Artık kampanya türünüz olarak Lighbox’ı ve kampanya şablonunuz olarak Canvas’ı seçmeniz gerekiyor.

OptinMonster şimdi kampanyanız için bir ad girecek. Bu ad, kampanyanızı OptinMonster kontrol panelinizde belirlemenize yardımcı olacaktır.

Bundan sonra, OptinMonster kampanya oluşturucu arayüzünü başlatacak. Soldaki boş tuval şablonunuzun canlı önizlemesini ve soldaki OM seçeneklerini göreceksiniz.

Öncelikle bu kampanyayı yürüteceğiniz web sitesini eklemeniz gerekiyor.

Bundan sonra, Facebook lightbox açılır pencerenizi tasarlamaya başlamak için ‘Optin’ sekmesine tıklayın.

Bu noktada, Facebook sayfanız için gömme koduna ihtiyacınız olacak. Bunu, Facebook Page Plugin web sitesini yeni bir tarayıcı sekmesinde ziyaret ederek bulabilirsiniz.

Facebook sayfanızın URL’sini girmeniz ve benzer kutunuz için genişlik, yükseklik ve diğer ekran seçeneklerini ayarlamanız gerekecektir. 600 piksel genişlik ve 350 piksel yükseklik kullanmanızı öneririz.

Bundan sonra, Kodu Al düğmesine tıklayın.

Bu, iFrame sekmesine tıklamanız ve kodu kopyalamanız gereken bir açılır pencere açar.

Şimdi OptinMonster oluşturucusuna geri dönün ve kodu ‘Canvas custom HTML’ kutusunun altına yapıştırın.

Facebook benzeri kutunun önizlemesini hemen görebileceksiniz.

Ardından, değişikliklerinizi kaydetmek için en üstteki Kaydet düğmesine tıklayın ve ardından devam etmek için yayınlama düğmesine tıklayın.

Bu sizi optin’in yayınlama ayarları sayfasına götürecektir. Bu siteyi web siteniz için kullanılabilir hale getirmek için Durumu Değiştir düğmesini kullanın.

Facebook ışık kutusu açılır pencereniz artık WordPress sitenizde görüntülenmeye hazır.

WordPress’de Facebook Sayfası Işık Kutusunu Göster

Web sitenizin WordPress yönetici alanına geri dönün ve OptinMonster sekmesine tıklayın. Şimdi orada listelenen yeni yarattığınız optin’i göreceksiniz. Görmüyorsanız, ‘Optinleri Yenile’ düğmesine tıklayın.

Devam etmek için optin’inizin altındaki ‘Çıkış ayarlarını düzenle’ bağlantısını tıklayın.

Bir sonraki ekranda, ‘Sitede optin’i etkinleştir’ seçeneğinin yanındaki kutunun olduğundan emin olun. seçenek kontrol edilir.

Kaydetme ayarları düğmesine tıklamayı unutmayın.

OptinMonster ayrıca, farklı sayfalarda, yayınlarda, kategorilerde veya etiketlerde açılır pencereyi seçici olarak görüntülemenize olanak tanır. Ayrıca giriş yapmış kullanıcılardan da gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, Facebook Sayfasını bir lightbox açılır pencerede görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu makalenin, Facebook sayfanızı bir ışık kutusu açılır pencereli WordPress’te nasıl tanıtacağınızı öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Adnan Yildiz

Adnan Yıldızcı, Boğaziçi Üniversitesi'nden Kitle İletişim Bölümü'nden mezun oldu ve şimdi Blogdefteri.com, Girişimcilik ve Dijital pazarlama yazarı oldu. Gazeteciliğin geçmişi, gözden geçirme ve özelliklerine eleştirel bir bakış getirerek, iş liderlerinin kendi şirketleri için en iyi kararları almalarına yardımcı oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu