Nasıl Yapılır?

WordPress’te Karışık İçerik Hatası Nasıl Çözülür

WordPress'te karışık içerik hatası görüyor musunuz?

WordPress’te karışık içerik hatası görüyor musunuz? WordPress’te karışık içerik hatası, yanlış HTTP / SSL ayarlarından kaynaklanır. Çoğu zaman web sitenizin işlevselliğini etkilemez, ancak web sitenizin SEO ve kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebilir. Bu makalede, WordPress’te karma içerik hatasını nasıl düzeltebileceğinizi göstereceğiz.

WordPress’te Karışık İçerik Hatası nedir?

WordPress’de HTTPS / SSL’yi eklemeniz önemle tavsiye edilir çünkü Google Chrome’un 2018 Temmuz’undan sonra web sitesinin tüm http sürümleri güvensiz olarak işaretlenecektir.

SSL, web sitenizden kullanıcıların tarayıcılarına aktarılan veriler etrafında ek bir güvenlik katmanı ekler. Google gibi arama motorları, web sitenizde de SSL kullanmanızı öneriyor.

Tüm en iyi WordPress hosting şirketleri artık paketlerinin bir parçası olarak ücretsiz SSL sunuyorlar. Eğer hosting firmanız bunu sunmuyorsa , WordPress siteniz için Let’s Encrypt ile ücretsiz SSL alabilirsiniz .

Web sitenizde doğru bir şekilde SSL uyguladıysanız, web sitenizin URL’sinin yanında tarayıcı adres çubuğunda yeşil bir asma kilit simgesi görürsünüz.

Bu, web sitenizin bir SSL sertifikası kullanırken web sitenizdeki bazı içeriğin hala HTTPS olmayan URL’lerden sunulduğunu gösterir.

Inspect aracını kullanarak hangi içeriğin güvensiz protokol yoluyla sunulduğunu öğrenebilirsiniz . Karışık içerik hatası, her karışık içerik öğesi için ayrıntılar içeren konsolda bir uyarı olarak görüntülenir.

Elle düzeltebileceğiniz tek bir öğe ise, devam edip göründüğü gönderiyi, sayfayı veya tema dosyasını düzenleyerek düzeltebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Ancak, çoğu durumda bu öğeler WordPress tarafından dinamik olarak eklenir veya veritabanınıza kaydedilir. Bu durumda, hepsini tespit etmek ve bunları manuel olarak düzeltmek zor olacaktır.

Bu, WordPress’te karışık içerik hatasını kolayca nasıl düzelteceğimize bakalım.

WordPress’te Karışık İçerik Hatasının Düzeltilmesi

Yapmanız gereken ilk şey, SSL Güvensiz İçerik Fixer eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir .

Etkinleştirme sırasında, eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar »SSL Güvenli Olmayan İçerik sayfasını ziyaret etmeniz gerekir .

Bu eklenti, karışık içerik hatasına farklı düzeylerde düzeltmeler sağlar. Her birini, yaptıklarını ve sizin için hangisinin en iyi olduğunu açıklayacağız.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Siteye YouTube Abone Ol Düğmesi Ekleme

1. Basit

Bu, tüm yeni başlayanlar için en hızlı ve önerilen yöntemdir. Komut dosyaları, stil sayfaları ve WordPress ortam kitaplığı görüntüleri için WordPress’te karma içerik hatasını otomatik olarak giderir.

2. İçerik

Basit yöntem, web sitenizdeki karma içerik hatasını düzeltmezse, bu yöntemi denemeniz gerekir. WordPress içeriği ve metin widget’ları içindeki düzeltmelere yönelik kontrollere ek olarak, basit tüm özellikleri kullanacaktır.

3. Widget’lar

Buna, içerik düzeyinde uygulanan tüm düzeltmeler ve web sitenizdeki tüm WordPress widget’larına yüklenen kaynaklara ek bir düzeltme dahildir.

4. Yakalama

Bu yöntem, web sitenizin her sayfasında üstbilgiden altbilgiye kadar her şeyi yakalar ve tüm URL’leri HTTP’lerle değiştirir. Daha yavaştır ve web sitenizin performansını etkiler.

5. Tümünü yakalayın

Yukarıdaki tüm seviyeler başarısız olduğunda, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Web sitenizde bazı beklenmedik davranışlarla sonuçlanabilecek her şeyi düzeltmeye çalışır. Ayrıca performans üzerinde en olumsuz etkiye sahip olacaktır.

Bir içerik düzeltme düzeyi seçtikten sonra, HTTPS algılama bölümüne aşağı doğru ilerlemeniz gerekir. Web sitenizdeki HTTP içeriklerinin nasıl tespit edileceğini buradan seçebilirsiniz.

Varsayılan seçenek, çoğu web sitesi için çalışacak bir WordPress işlevi kullanmaktır.

Aşağıda Cloudflare CDN , nginx web sunucusu ve daha fazlasını kullanıyorsanız, özellikle yararlı olan diğer seçenekleri bulacaksınız . Devam edin ve belirli kurulumunuza bağlı olarak web siteniz için geçerli olduğunu düşündüğünüz yöntemi seçin.

Ayarlarınızı kaydetmek için kaydetme değişiklikleri düğmesine tıklamayı unutmayın.

Artık web sitenizdeki güvenli olmayan içerik sorunlarının çözülüp çözülmediğini görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz. Web sitenizi kontrol etmeden önce WordPress önbelleğini temizlediğinizden emin olun.

WordPress’teki karma içerik hatası düzeltilmezse, eklentinin ayarlar sayfasını tekrar ziyaret edin ve düzeltme seviyelerini yeniden ayarlayın.

Bu makalenin, WordPress’teki karma içerik hatasını nasıl düzelteceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı