Nasıl Yapılır?

WordPress’te Popüler Gönderileri Gün, Hafta ve Ay’a Göre Görüntüleme

En popüler gönderilerinizi WordPress'te gün, hafta, ay ve tüm zamanlara göre görüntülemek ister misiniz?

En popüler gönderilerinizi WordPress’te gün, hafta, ay ve tüm zamanlara göre görüntülemek ister misiniz? Popüler yayınlar, ziyaretçilerinizin kullanıcı etkileşimini ve sayfa görüntülemelerini artırmanıza yardımcı olan en yüksek içeriğinizi hızlıca keşfetmesine olanak tanır. Bu makalede, popüler yayınların gün, hafta, ay ve WordPress’te tüm zamanlara nasıl gösterileceğini göstereceğiz.

Neden WordPress’deki Popüler Mesajları Görüntülemeliyim?

Bir WordPress blogu başlattığınızda , seçtiğiniz mesajları bir kenar çubuğu widget’ında manuel olarak görüntülemenizi sağlayan çok fazla içeriğiniz yoktur.

Ancak, web siteniz büyüdükçe, web sitenizdeki daha eski makalelerin çok fazla maruz kalmadığını fark edeceksiniz. En iyi içeriğinizi sergileyerek, yeni kullanıcıların web sitenizdeki en iyi makaleleri hızlı bir şekilde keşfetmesine olanak tanırsınız. Bu , web sitenizdeki kullanıcı etkileşimini artırır ve sayfa görünümlerinizi artırır.

Şimdi sorun şu ki, tüm popüler makalelerinizi gösteriyorsanız, çok sınırlı sayıda makale tekrar tekrar maruz kalıyor. Popüler yayınları gün, hafta veya aya göre görüntüleyerek çeşitlendirebilirsiniz.

WordPress’teki popüler yayınların gün, hafta, ay veya tüm zamanlara göre kolayca nasıl görüntülenebileceğine göz atalım.

Gün, Hafta, Ay ve Tüm Zaman Widget’ları Tarafından Popüler Yayınlar Oluşturma

Öncelikle, WordPress Popular Posts eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekecektir . 

WordPress Popüler Mesajlar eklentisi, WordPress için en popüler yayın eklentisidir . Zaman aralığı, alıntı , öne çıkan resimler , görüntüleme sayısı ve daha fazlası gibi seçenekler sunar .

Etkinleştirme sırasında, WordPress Popüler Mesajlar widget’ını herhangi bir kenar çubuğuna sürükleyip bırakmak için Görünüm »Widgets sayfasına gitmeniz gerekir .

Bu widget’ı ‘Bugün’ olarak ve zaman aralığı alanının son 24 saatini seçebilirsiniz. Bundan sonra diğer widget seçeneklerini inceleyebilir ve beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Widget ayarlarınızı saklamak için kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Ardından, başka bir popüler yayın widget’ını eklemeniz ve ‘Hafta’ olarak adlandırmanız gerekiyor. Widget ayarlarında, zaman aralığı alanı altında ‘7 gün’ öğesini seçmeniz ve ardından kaydet düğmesine tıklamanız gerekir.

Ayrıca aylık ve tüm popüler yayın widget’larını eklemek için işlemi tekrarlayın.

Widget yerleşimi hakkında şu an için endişelenmeyin çünkü bunları bir sonraki adımda ayarlayacağız.

Popüler Yazılar için Sekmeli Bir Widget Oluşturma

Eğiticinin bu bölümünde, WordPress kenar çubuğumuz için sekmeli bir widget oluşturacağız. Bu, popüler yayın widget’larımızı sekmeleri olan tek bir widget içinde göstermemize olanak tanır.

İlk olarak, Ultimate Sekmeli Widget eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekiyor . 

Etkinleştirme sırasında, Görünüm »Widgets sayfasına gidin ve ‘Varsayılan Sekmeli Widget Alanı’ etiketli yeni bir widget hazır alanı göreceksiniz.

Tüm popüler yayın widget’larınızı bu özel pencere alanına taşımanız gerekir.

Ardından, mevcut widget’larda ‘Nihai Sekmeli Widget’ları bulmanız ve popüler yayınları görüntülemek istediğiniz web sitenizin kenar çubuğuna eklemeniz gerekir.

Widget ayarlarında, popüler yayınlar widget’ınız için bir başlık sağlayın. Widget alanı alanının altında, ‘Varsayılan sekmeli widget alanı’ seçeneğini seçmeniz ve şablon alanı için sekmeleri seçmeniz gerekir.

Değişikliklerinizi kaydetmek için ‘Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

Günün, haftanın, aya ve tüm zaman aralıklarına göre en popüler makaleleri gösteren popüler yayınlar widget’ınızı görmek için artık web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Sekme sırasını, ‘Varsayılan sekmeli pencere öğesi alanında’ widget’leri yukarı ve aşağı hareket ettirerek yeniden düzenleyebilirsiniz.

Bu makalenin, popüler yayınların gün, hafta, ay ve WordPress’te tüm zamanlara göre gösterilmesini sağladığını umuyoruz. 

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  CPanel Server'da Inode Kullanımı Nasıl Azaltılır
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu