Nedir?

“NGL” Ne Anlama Geliyor ve Nasıl Kullanıyorsunuz?

NGL'nin Reddit ve Twitter'daki popülaritesine rağmen, diğer bazı kısaltmaların genel kullanımını kazanmamıştır.

NGL’nin Reddit ve Twitter’daki popülaritesine rağmen, diğer bazı kısaltmaların genel kullanımını kazanmamıştır. NGL “Yalan Söylemeyeceğim” anlamına gelir ve web’in birçok köşesinde hala yaygındır.

Yalan söylemeyeceğim

NGL “yalan söylemeyecek” kısaltmasıdır. Genellikle bir cümlenin başında dürüstlüğü veya kırılganlığı belirtmek için kullanılır. Gibi TBH , NGL en tonu bağlama bağlı olarak değişebilir. Birisine hakaret etmek, dürüst görüşünüzü paylaşmak veya duygularınızı açmak için kullanılabilir.

Çoğu durumda, NGL sadece görüşünüzü paylaşmak için kullanılır. “NGL, sosisli sandviçlerden nefret ediyorum” veya “NGL, metal çubukların temizlenmesi çok zor” diyebilirsiniz. Ama aynı zamanda NGL’yi kabalık, övgü ya da hakaret için bir otoyol olarak kullanabilirsiniz – tıpkı gerçek hayatta “yalan söylemeyeceksiniz” ifadesini kullanabileceğiniz gibi.

NGL’nin Tarihçesi

“Yalan söylemeyeceğim” ya da “Yalan söylemeyeceğim” ifadesi son 100 yıl içinde ortaya çıktı. Her zaman dürüstlük veya savunmasızlık anlamına gelmek için kullanılır, ancak genellikle boş bir konuşma dili olarak atılır. Başka bir deyişle, insanlar aslında derin, lanet olası veya savunmasız olmayan görüşlerden önce veya sonra “yalan söylemez” derler.

Görünüşe göre “yalan söylemeyeceksin” 2009 veya 2010’da NGL’ye dönüştü. O zaman kısaltma Kentsel Sözlüğe ilk kez eklendiğinde ve bu süre zarfında kelime Google Eğilimler’de buhar almaya başladı .

Şu anda NGL, Google Arama Trendleri’nde zirvede. NGL “muhtemelen son bir, Reddit ve Twitter gibi web sitelerinde popülerlik kazanıyor gibi görünüyor onlar ilk yarısında, yalan söylemeyeceğim bize vardı Apollos Hester tarafından başlatıldı ”.

NGL’yi Nasıl Kullanırım?

NGL’yi Nasıl Kullanırım?

TBH gibi, NGL de popüler bir gerçek dünya ifadesinin doğrudan kısaltmasıdır. “Yalan söylemeyeceğim” in gerçek hayatta nasıl kullanılacağını biliyorsanız, hepiniz NGL kullanmaya başlayabilirsiniz. Kelime, herhangi bir garip dilbilgisi kuralına uymaz, böylece gerçek dünya deneyiminizle içine girebilirsiniz.

Bir arkadaşınıza ketçap sevmediğini söylemek istersen, “Ketçap iğrenç, NGL” diyebilirsin. Ya da ketçapı sevdikleri için hakaret etmek isterseniz, “NGL, ketçap bebekler içindir” diyebilirsiniz.

NGL, gerçek dünya cümlelerine dayanan internet argolarını seviyoruz. Diğer popüler örnekler arasında TBH ve FWIW vardır ve bunlar internet kelime dağarcığınızı kesinlikle güçlendirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu