Otomobil

2019 Toyota Corolla Hatchback İncelemesi

2019 Toyota Corolla Hatchback tarihinin en çok satan otomobillerin 12. neslidir. Ciddi anlamda. Orijinal Volkswagen Beetle , Volkswagen Golf ve Ford F-Serisi gibi dış modelleri var . Sedan Amerika’nın en popüler versiyonu olsa da, şimdiye kadar gördüğümüz 2019 Corolla’nın tek versiyonu hatchback . Bu auto show sezonunda ilk çıkışlarını yapmak için diğer varyantları bekliyoruz .

2019 Corolla

2019 Corolla, 2.0 litrelik doğal olarak emişli dört silindirli bir motordur. Saygın 168 beygir gücü ve 151 pound-feet tork üretir. Bu turboşarjlı rekabetin bir kısmı kadar. Off-the-line hızlanma biraz daha pürüzsüz hale getirmek için düzenli bir ilk vites kullanan bir htc CVT ile güç ön tekerleklere gönderilir. Test arabamız SE trimiydi. LED farlar, anahtarsız giriş ve ateşleme, otomatik klima kontrolü ve araç içi wifi ile donatılmıştı. Ayrıca yaya algılama, şerit-kalkış uyarıları ve tam hızda adaptif cruise control ile çarpışma gibi standart güvenlik özellikleri ile birlikte geliyor. Bütün bunlar 21.000 dolara.

Editor-in-Chief Greg Migliore – Toyota CorollaKompakt otomobil segmenti için standart taşıyıcılardan biridir. Küçük, güvenilir bir araba düşündüğünüzde, Corolla’yı düşünürsünüz. Sorun, Toyota’nın en son savaşının idam edilmesi ortada. Honda Civic , Volkswagen Golf, Mazda 3 ve belki Hyundai Elantra , tüm daha eğlenceli bir sürüş sağlayan vardır güzel iç mekanlar ve / veya daha iyi stil var. Bu, rekabetçi bir segmenttir ve Toyota, satış payından daha fazla kazanır, ancak büyük ölçüde şirketin kalite konusundaki itibarına dayanır. Test ettiğimiz hatchback oldukça hoş görünüyor ( Scion bunu sevmiş olurdu).

Bilgi eğlence, sağlam, renkli ve düğmeleri ve dokunmatik ekran unsurları güzel bir karışımı vardır. Güç aktarma organı biraz raspa ve şasi biraz sert, ancak segment için paketin ortası. Ya sürmek ya da sıkı işlemek için özellikle zippy değildir. Bana her gün, özellikle de bu iki alanda bir Golf ver . İç güzeldi, ama bazı yapısal elemanlar garip bir şekilde şekillendi. Genel olarak, bu iyi bir araba. Ancak diğerleri, ucuz ve daha neşeli olmayı başarır.

Corolla Hatchback

Editörümüzün düşüncesi: Corolla Hatchback’e girdimunimpressed olmayı bekliyor. Arabayı açıp bilgi-eğlence ile uğraşırken, beklentilerim zaten doğruydu. Dokunmatik ekran tepki vermek için aşırı derecede yavaştı . Dahası, yarı yolda iyi bir oturma pozisyonu bulmak için çok uğraştım.

Sonra arabayı vitese taktım ve eve dönmeye başladım. Sürüşe odaklandığım zaman – karayolu için tercih edilen rotayı bulmak için dört yol boyunca Woodward Ave yolunda ilerledim – ruh halim değişmeye başladı. Her şeye rağmen, bu arabanın tadını çıkarıyordum. Beklediğimden daha hızlıydı ve CVT çoğunlukla yoldan çıktı. Otoyol hızına çıkmak şaşırtıcı derecede kolay ve pürüzsüzdü. Trafikteki boşluklardan atlamak bir cinaydı . Eğriler boyunca şaşırtıcı bir hız taşıyabildim.
Sabah, işe gidip ofise geri döndüğümde, Spor düğmesine bastım. Davranışta bir değişiklik olduğunu fark etmedim, ama devirler daha yüksek ve bu yüzden daha gürültülü kaldı. Gereksiz görünüyor. Bir başka sıkıntı: bu şey, yol boyunca, sabit, iki elli bir kavrama ve çok fazla dikkat ve ayarlama gerektiren yolun hızlarında gerçekten kayıyor. Yine de, beni sıkmak için beklediğim bir araba için hoş bir sürpriz oldu.

Editör Yardımcısı Joel Stocksdale – New York Auto Show’da yeni Corolla hatch’i gördüğümden beri ve özellikle 6-hızlı bir el kitabına sahip olacağından sonra onu kullanmaktan heyecan duydum. Bırakıldığında, aşağı inmek ve kontrol etmek için birkaç dakikamı aldım. Ve tabi ki, aldığımız örnek, küçük tekerlekleri olan ve bir CVT ile donatılmış olan SE idi. Sağol Toyota. En azından, biraz daha heyecan verici görünen isteğe bağlı arka kanadı vardı.

İyi haber, yine de, CVT ile bile, Corolla hatchback ilk Corolla yıl içinde görülmesi utanmayacaktı. Ben sıkıcı renk hakkında sürükleyeceğim iken (bizim test Blizzard Pearl beyaz oldu) ve küçük tekerlekler, Corolla’nın tasarımı aslında güçlü. Göz kamaştırıcı farlar, dikilmiş duruş – bu bir bakıcı. İçinde, bu temel model, gerçek dikişle, modern görünümlü bir bilgi ekranı ekranıyla ve kumaş döşemede damgalı geometrik tasarımlarla çizgi ve kapıların üzerinde deri döşeme vardı.

Her şeyden daha önemli olsa da, aslında sürmek oldukça iyi. CVT bile iyidir. Daha fazla poke çağrıldığında devirlerin dışarı çıkmasını önler ve manuel modda, oranları kilitler ve bunları hızlı ve sorunsuz bir şekilde değiştirir. 168 beygir gücündeki motor aslında rakamların ima ettiğinden daha cesur hissediyor ve doğal olarak aspire edilen ünitenin pürüzsüz, hızlı tepki vermesi, turboşarjlı dünyamızda hoş karşılanıyor. Elleçleme sağlam, istekli dönüş ve oldukça nötr bir his. Gerçi, biraz da olsa yalın ve direksiyon biraz fazla hafif ve uyuşmuş hissediyor.Genel olarak, Corolla kapak güçlü bir kompakt giriş. Mazda3 , VW Golf gibi hala sportif ve iyi değil.ve Honda Civic, ama içeriye giriyor. Ve kesinlikle Toyota resale ve güvenilirlik arayan birisinin tekrar bir karakterle bir şeyler alabilmesi kesinlikle güzel.

Yardımcı Editör Reese Counts – Diğer editörler hislerimi oldukça iyi özetlediğinden, bunu nispeten kısa tutacağım. Yeni Corolla, yıllar içinde en iyi Corolla’dır. Hatta on yıllardır. Hem içte hem de dışta ilginç bir stil var (yine de o maçaya aşık değilim) ve geri dönüştürülmüş süt sürahileri ile plastik kullanılarak monte edilmiş gibi hissetmiyor. Güç aktarma organı, bir turboşarj içermediğinden pürüzsüz ve nispeten güçlüdür. Bu Toyota’nın C-HR’yegirmesi gereken motordur.. Yeni CVT, manüel donanımlı bir arabaya gitmeyi tercih etsem de iyi. Standart ekipmanların listesi de saygın.

Bu, bilgi eğlence hala bir felaket olduğunu söyledi. Ayrıca Honda Civic hatchback veya Volkswagen Golf gibi bir şey olarak sürmek için neredeyse eğlenceli değil. Bu ikisinin de daha iyi iç ve motorları var. Yeni Corolla’yı sevdim ve bir arkadaşıma önermek için tereddüt etmem. Bu benim için hatchback değil.

İlgili video:

Özellikler

2.0L I-4 Motor
6-spd erkek w / OD İletim
168 @ 6,600 rpm Beygir Gücü
151 @ 4,800 rpm Tork
Ön tekerlek Sürücü tipi
ABS ve yürüyen aksam Çekiş kontrolü
16 “boyalı alüminyum jantlar
Ön klima, otomatik
AM / FM / Uydu hazırlık, arama tarama Radyo
2 – 1. sıra LCD ekran
Anahtarlık (tüm kapılar) Uzaktan anahtarsız giriş
Isınmış aynalar
Bez Koltuk döşemesi

SE’de ek veya değiştirme özellikleri

18 “işlenmiş w / boyalı aksan alüminyum jantlar
Ön klima, çift bölge otomatik
Sürücü ve ön yolcu ısıtmalı yastığı, ısıtmalı koltuk sırtlığı Isıtmalı ön koltuklar
SiriusXM AM / FM / HD / Uydu, tara-tara Radyo
Ön sis / sürüş lambaları
Kumaş / deri Koltuk döşemes

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu