Otomobil

Volvo ve Uber’in kendi kendini süren üretim aracı yola çıktı

Güvenlik özellikleri ile paketlenmiş - ama yeterli mi?

Volvo ve Uber, kendi kendini sürdürebilecek ilk üretim araçlarını tamamladılar. Volvo XC90 SUV ana aracı, Uber’in kendi kendine sürüş teknolojisi ile donatıldı, yani gelecekte Uber’ün yolculuk servisinin bir parçası olarak caddelere tek başına çıkmaya hazır olacak.

Volvo ve Uber’in kendi kendini süren aracı

Üç noktalı emniyet kemerinin yaratıcısı olan Volvo, son aylardaki eğlence güvenliği konusundaki odağını sıkılaştırdı. Örneğin, bu yılın başlarında, tüm yeni araçlarının 2020’den itibaren 180 km / saat’te kapanacağını duyurdu.

  • Sürücüsüz araçlar açıkladı: bilmeniz gereken her şey
  • Elektrikli araçlar için eksiksiz rehberiniz
  • Tesla Model Y çıkış tarihi, haberler ve söylentiler

Bu nedenle, SUV üssüne ek olarak, özerk XC90’a katkılarının, sürücüleri ve yolcuları korumak için bir dizi özellik içermesi şaşırtıcı değildir.

Otomobil, çeşitli yedek fren ve direksiyon sistemleri ile birlikte, birincil sistemlerinden herhangi biri otonom sürüş sırasında başarısız olursa, tümü güvenli bir durma noktasına getirecek bir yedek akü ile donatılmıştır.

Volvo başkanı ve CEO’su Håkan Samuelsson, “Bağımsız tahrik teknolojisinin şirketimizin temelini oluşturan güvenliği daha da iyileştirmemize olanak sağlayacağına inanıyoruz” dedi. “Gelecek on yılın ortasında, sattığımız tüm arabaların üçte birinin tamamen özerk olmasını bekliyoruz” dedi.

Geçmişten Dersler

Bununla birlikte, yedekleme sistemleri, özerk modda bir üretim öncesi XC90’ın Arizona’da bir yaya ile ölümcül bir kazaya karıştığı açık bir şekilde belirtildiği gibi, kendi kendini süren arabaların güvenliğini garanti etmiyor .

SUV, acil durum frenlemesi de dahil olmak üzere Volvo‘nun çarpışmadan kaçınma sistemi ile donatıldı, ancak kaza ile ilgili bir rapor , araç ‘düzensiz sürüşü önlemek için araç’ bilgisayar modundayken, otomatik frenleme sisteminin devre dışı bırakıldığını belirtti.

Güvenlik sürücüsünün böyle bir durumda kontrolü ele alıp frenlere kendilerini vuracak kadar uyanık olması gerekiyordu ve sonrasında Uber’in bir suçla suçlanmayacağına karar verildi.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Çatlak Motor Bloğu Nasıl Tamir Edilir
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı