Sağlık

Avokado Tohumlarının Müthiş Faydaları

Avokado Tohumlarını Atıyorsunuz çünkü Kanserle Savaştıklarını ve Tiroid Bozukluğunu Düzenlediklerini Bilmiyordunuz!

Avokadolar çok sayıda insanın favori meyveleridir, ancak çoğu insan sağlığının en sağlıklı kısmı aslında onların tohumları olduğundan tüm faydalarını kullanamazlar.

Görünüşe göre, bu tohumlar diğer birçok meyve ve sebzeye göre en yüksek antioksidan seviyelere sahiptir. Yani avokadodaki tüm antioksidanların% 70’i tohumlarda yoğunlaşmaktadır.

Avokadolar, kalp sağlığını destekleyen sağlıklı monosatüre yağlarda bol miktarda bulunur ve tohumlar kalp krizlerini ve felçlerini önlemenize yardımcı olan amino asitler açısından zengindir.

Avokado tohumları da kolesterol seviyelerini düşürür, iltihabı hafifletir ve mide bağırsak yolundaki şişlikleri hafifletir.

Tohumların tüketimi de bağışıklık sistemini güçlendirir. Avokadolar, soğuk algınlığı ve gripleri önleyen flavonol açısından zengindir. Güçlü anti-enflamatuarlar olan yüksek kateşin ve prosiyanidin düzeyleri, şişlikleri tedavi eder, eklem ağrılarını hafifletir ve sertliği azaltır.

Ayrıca, bu tohumlar güçlü anti-kanser özelliklerine sahiptir. Hakemli bir dergi olan Cancer Research, avokado çekirdeği ekstresinin, akut miyeloid lösemi hücrelerini önleyen avokatin B olarak bilinen bir bileşik içerdiğini gösteren bir çalışma yayınladı.

Ayrıca, ekstra kilo vermek istiyorsanız avokado tohumları faydalıdır.

Bu tohumlar, diğer pek çok sağlık yararları sunarlar;

  • Epilepsiyi önler
  • Tiroid bozukluğunu düzenler
  • Kollajen oluşumunu desteklemek
  • İshal tedavisi
  • Yorgunluğu tedavi et
  • Tedavi lekeleri
  • Topikal olarak uygulanırsa kasları gevşetin
  • Tümör büyümesini önler.

Avokado tohumları genel sağlığınızı çeşitli şekillerde güçlendirebilir. Tüketiminin imkansız olduğunu düşünmekle birlikte, tüm sağlıklı özelliklerinin tadını çıkarmak için bunları hazırlayabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu