Seo

İçerik ve Arama Motoru Başarı Faktörleri

İçerik kraldır. SEO başarısı söz konusu olduğunda bu ifadeyi tekrar tekrar duyarsınız.

İçerik kraldır. SEO başarısı söz konusu olduğunda bu ifadeyi tekrar tekrar duyarsınız. Gerçekten de, bu nedenle SEO Başarı Faktörlerinin Periyodik Tablosu , içerikle ilgili ilk unsur olan “öğeler” içeriğiyle başlar.

Periyodik Tablo

Periyodik Tablo

İçeriğinizi doğru bir şekilde alın ve diğer tüm SEO çalışmalarınızı desteklemek için sağlam bir temel oluşturunuz.

İçerik kalitesi

Kaliteli içerik üretiyor musunuz? Bir şey satıyorsanız, yüzlerce başka sitede bulunan aynı bilgilere sahip basit bir broşürün ötesine geçiyor musunuz?

İnsanların sayfalarınızı okumak için birkaç saniyeden fazla harcayabilecekleri bir sebep sunuyor musunuz?

Gerçek değeri, ziyaretçilere başka bir yerde bulamayacakları, farklı, farklı ve kullanışlı bir şey mi sunuyorsunuz ?

Bunlar, kaliteli içerik sağlayıp sağlamadığınızı değerlendirirken kendinize sormanız gereken sorulardan sadece birkaçı. Bu, hemen hemen tüm diğer faktörlerin bağlı olduğu köşe taşı olduğunu unutmamanız lazım

İçerik araştırması / anahtar kelime araştırması

İyi içerik oluşturduktan sonra belki de en önemli SEO faktörü iyi bir anahtar kelime araştırmasıdır. Bu anahtar kelimeleri kullanarak, kullanıcıların kullandıkları gerçek arama terimlerini kullanarak içerik oluşturmak istiyorsunuz, böylece bu sorguyu etkili bir şekilde “yanıtlayan” içerik üretebilirsiniz.

Örneğin, “Melanomdan Kaçınmak” ile ilgili bir sayfa, cilt kanserini önleme yollarını tanımlamak için teknik jargon kullanabilir. Ancak, bir arama motoru, kullanıcıların “cilt kanseri önleme ipuçlarını” aramasını istiyorsa söz konusu sayfanın üst sıralarını atlayabilir veya sıralamıyor olabilir. İçeriğinizin doğru dilde, yani müşteri veya kullanıcının arama yaparken kullandığı dille yazılması gerekir.

Daha fazla öneri için  : Arama Motoru Başarı Faktörleri

İlginizi Çekebilir

İçerik kelimeleri / anahtar kelimelerin kullanımı

Anahtar kelime araştırmanızı yaptıktan sonra (bunu yaptınız, değil mi?), Bu kelimeleri içeriğinizde gerçekten kullandınız mı? Veya araştırma yapmadan önce bazı kaliteli içerikler oluşturduysanız, belki de bu materyali tekrar gözden geçirme ve düzenleme yapma zamanı gelmiştir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  2019 için En İyi SEO Araçları ve Web Sitesi Yönetimi 

Alt satırda, sayfalarınızın belirli kelimeler için bulunmasını istiyorsanız, bu kelimeleri kopyanızda kullanmak gerçekten iyi bir fikirdir.

Ne sıklıkla? En az beş kez bulunmasını istediğiniz her kelimeyi tekrarlayın veya en iyi sonuç için yüzde 2.45’lik bir anahtar kelime yoğunluğu için arama yapın.

Hayır hayır hayır, bu bir şakaydı! Kesin sayı yok. “Anahtar kelime yoğunluğu” bilimsel olsa bile, bazı “ideal” yüzdelere ulaşmış olsanız bile, kesinlikle hiçbir şey garanti etmez.

Sadece sağduyuyu kullan. Bir sayfanın bulunmasını istediğiniz kelimeleri, anahtar kelime araştırmanızla alakalı olduğunu düşündüğünüz kelimeleri düşünün. Daha sonra bunları doğal olarak sayfada kullanın. Eğer ikinci ve daha fazla referansta zamirlere kayıyorsanız, fiili isimleri bir zamirden ziyade burada ve orada tekrar kullanabilirsiniz.

İçerik güncelliği

Arama motorları yeni içeriği sever. Bu genellikle “güncel” derken kastettiğimiz şeydir.

Sayfalarınızı (veya yayınlanma tarihinizi) her gün güncelleyemeyeceğinizi düşündüğünüzde, bunları “yeni” hale getirecek ve sıralama olasılığı daha yüksektir. Yeni sayfalar almak için sürekli yeni sayfalar ekleyemezsiniz ve bunun size tazelik artışı sağladığını düşünebilirsiniz.

Bununla birlikte, Google’ın ” Sorgulama Tazelenmiş Ferahlığı (QDF) ” olarak adlandırdığı bir şeye sahiptir . Normal aktivitesine karşı çok popüler olan bir arama varsa, Google söz konusu terime QDF uygular ve bu konuyla ilgili yeni içerik olup olmadığına bakar. . Varsa, bu yeni veya yeni içeriğe arama sonuçlarında bir destek verilir.

Bunun hakkında düşünmenin en iyi yolu, “kasırga” gibi bir terimle ilgilidir. Etkin bir kasırga yoksa, arama sonuçları büyük olasılıkla hükümete ve referans sitelere girişleri içerecektir. Fakat aktif bir kasırga varsa, sonuçlar değişecek ve aktif kasırga hakkındaki hikayeleri, haberleri ve bilgileri yansıtacaktır.

Doğru içeriğe sahipseniz, QDF yayınlandığında doğru konuda, günler veya haftalar için en iyi sonuçlardan yararlanabilirsiniz. Bundan sonra, sayfanızın arama sonuçlarında karıştırılmış olabileceğini unutmayın.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Google Bomb Cezası Nedir

Siteler, sektörlerinin gerçek zamanlı nabzına uyan alakalı içerikler üreterek bu güncellik artışından yararlanabilir.

Dikey arama

Bu tablodaki diğer faktörler, arama motorlarındaki web sayfası içeriğinin başarısını kapsamaktadır. Ancak bu web sayfası listelerinin yanı sıra genellikle “dikey” sonuçlar da vardır. Bunlar, görüntüler, haberler, yerel ve video gibi şeylere ayrılan “dikey” arama motorlarından geliyor. Bu alanlarda içeriğiniz varsa, arama sonuçları sayfasının özel bölümlerinde görünme olasılığı daha yüksek olabilir.

Yatay arama” ya karşı “dikey arama” ile aşina değil. Google’ı örnek olarak alalım. Düzenli arama motoru, çok çeşitli konulardaki birçok genel sorgu ile eşleşmesi umuduyla, web’deki içeriği toplar. Bu yatay aramadır, çünkü odak, çok çeşitli konular arasındadır.

Google ayrıca görüntülere veya haberlere veya yerel içeriğe odaklanan özel arama motorları da yayınlamaktadır. Bunlara dikey arama motorları denir, çünkü geniş bir ilgi alanını kapsamak yerine, bir segmente odaklanırlar, genel ilgi alanı spektrumunun dikey bir dilimi.

Google’da arama yaptığınızda, web listelerini alırsınız. Ancak, sonuçlarda, alakalı olarak düşünülen sonuçları gösteren özel bölümler de alırsınız.

Dikey aramada iyi performans gösteren içeriğe sahip olmak, web sayfanızın içeriğinde bulunmadığında başarılı olmanıza yardımcı olabilir. Bir web sayfasının en iyi sonuçları almasına ek olarak başarılı olmanıza da yardımcı olabilir. Bu nedenle, sizinle alakalı önemli dikey alanlarda içerik oluşturduğunuzdan emin olun.

Doğrudan cevaplar

Arama motorları, arama sonuçlarında doğrudan yanıtları göstermeye çalışırken artmaktadır. Bir web sayfasına tıklamak zorunda kalmadan “neden gök mavisi” veya “kaç yaşında başkan” gibi sorular size cevap verebilir.

Arama motorları bu cevapları nereden alıyor? Bazen menüler veya müzik sözleri gibi onları lisanslar. Diğer zamanlarda, onları doğrudan web sayfalarından çekerek bir kredi şeklinde bir bağlantı sağlarlar.

İçeriğinizin doğrudan cevap olarak kullanılmasının bir başarı olup olmadığı konusunda bir tartışma var. Sonuçta, birilerinin ihtiyacı olan cevabı alırsa, tıklamayabilir ve bunun başarısı nedir?

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Sıralamanızı Geliştirmek Için En İyi SEO Taktikleri

Şu anda doğrudan cevap kaynağı olarak kullanılan sitelerin iki ana nedenden dolayı başarılı olduğunu düşünüyoruz. Birincisi, diğer sorgu türleri için bir siteye yardımcı olabilecek bir güven göstergesidir. İkincisi, endişe olsa da , doğrudan bir cevap olmanın aslında trafik gönderebileceğine dair bazı kanıtlarıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı