Seo

Seo Hosting Nedir

A class seo hosting,seo hosting ne işe yarar.Hosting ve Seo hosting’in yalnızca tek bir farkı vardır oda ip numarasıdır.

Seo Hosting Nedir ?

A class seo hosting,seo hosting ne işe yarar.Hosting ve Seo hosting’in yalnızca tek bir farkı vardır oda ip numarasıdır. Arama motoru yükselme kriterlerinin önemlisi olan geri bağlantıların daha iyi etki edebilmesi için farklı ip numaralarına sahip web sitelerinden bağlantı alımı daha güzel ilerlemeler kaydetmektedir. İşte bundan dolayı A,B,C,D,E class iplerden A,B,C Class olanları seo hosting de kullanılmaktadır. D,E Class ip numaraları alt ağ maskesi olarak değil farklı amaçlarda kullanıldığı için seo hosting de kullanılmamaktadır.

A,B,C class ip Faydaları

A,B,C class ip numaralarının seo hosting için ne gibi faydaları olur derseniz, şu şekilde açıklayabilirim sizlere. Sunucularda ip numaraları IPv4 olarak kullanılmaktadır ve 4 oktetten oluşmaktadır her oktet 3 rakam içermektedir ve her oktet arasında nokta bulunmaktadır. Oktetlerin amacı nedir derseniz kısaca ip sınıfını öğrenmemizi sağlar, ilk oktet ip sınıfını belirler. İlk oktet 1-126 arası sayısal değerdeyse A class ip numarasına aittir. İlk oktet’i 127 sayısal değerine sahip ipler yalnızca localhost yani makinanın kurulduğu ipdir diyebiliriz. İlk oktet’i 128 – 191 sayısal değerlerideyse B class ip numarasına aittir. İlk oktet 192 – 223 arasında bir değerde ise C class ip olarak kullanılmaktadır.

Seo hosting için en faydalı ip sınıfı A class iptir sebebi ise network (ağ) sayısı ve her ağdaki barınma (host) sayısına göredir. A sınıf ip ağ sayısının126 olup her ağdaki barınma sayısıysa 16 milyon ile 17 milyon arasındadır. B sınıf ip ağ sayısı 16 bin civarı olup barındırma sayısı 65 bin civarı rakamdadır. C sınıf ip ağ sayısı ise 2 milyon’dan daha fazla olup her ağdaki barındırma sayısıda 254 tür. Seo hosting için en faydalı olan ip A > C > B class olarak sıralayabiliriz. Umarım bu makalemiz sizlere faydalı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu