Seo

SEO Neden Her Zamankinden Daha Önemli?

SEO Neden Her Zamankinden Daha Önemli?

SEO ne anlama geliyor?

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Bu teknik, içeriğinizin arama yapanların arama sonuçlarının en üstünde gösterilmesi için çevrimiçi içeriğinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Arama motoru optimizasyonu denince akla sadece üç ana karakter gelir; biri arama motoru, ikincisi arayanlar veya müşteriler ve üçüncüsü siz olacaksınız.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile ilgili üç ana soru:

Bu 2020 yılında, yeni bir web sitesi başlatmak için buradasınız veya web sitenizin çok taze görünmesini de isteyebilirsiniz. O zaman aşağıdaki soruları mutlaka kendiniz soracaksınız.

  • S No.1: Web siteme nasıl daha fazla trafik veya müşteri çekebilirim?
  • S No.2: Google reklamları yalnızca web sayfamı optimize etmek için mi karlı?
  • S No.3: Arama motoru optimizasyonu (SEO) hala çok önemli mi?

Aşağıdaki cevaplar sizi kesinlikle tatmin edecek,çekmenize

  • Soru 1’in Cevabı: Evet, SEO, web sitenize organik olarak daha fazla trafikyardımcı olacaktır. Organik arama, web sitesini google arama sonuçlarının ilk sayfasında sıralayacaktır.
  • Soruya Cevap: Hayır, google reklamları her zaman karlı olmayacak. Ancak sizi kalıcı olarak değil geçici olarak en üstte düzeltebilir.
  • Soruya Cevap: Hiç şüphe yok ki, SEO organik olarak üst sıralarda yer alan web sitesi sıralaması için hala gerekli ve önemlidir.

Google Ads bile SEO’nun mükemmelliğini yenemez:

Google Ads kullanmanın tuzaklarına kolayca göz atabilirsiniz. En üst sıralarda yer almak için google reklamlarına güvenecekseniz, size verimli ve uzun ömürlü sonuçlar vermeyecektir. Kullanıcıların çoğu, Reklamları engelleyen tarayıcı eklentileri kullanıyor. Kullanıcılar bu tür bir eklentiyi kullandıklarında, Reklamların kullanıcının tarayıcılarında gösterilmesi engellenir.

Şimdi kaç kullanıcının Adblocker kurabileceğini düşünüyorsunuz. Son aramaya göre, kullanıcıların neredeyse% 26 ila% 47’sinin Adblocker yüklediği sonucuna varıldı. Bu nedenle, organik arama ilk sayfada sıralanmak için bu çözümden daha iyidir. Organik arama şüphesiz zaman alır, emek ister, ancak diğer numaralardan daha faydalıdır.

SEO neden hala ortalıkta?

Herkes işinin katlanarak büyümesini ister. Dolayısıyla, SEO, işinizi büyütmek için en iyi çözümdür. SEO’yu doğru bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Bu teknik, ziyaretçileri web sitenizi büyük bir potansiyelle ziyaret etmeye teşvik edecektir.

Müşteriniz sizinle asla karşılaşmayabilir, ancak web sitenizin, web sitenizin içerdiği herhangi bir bilgi veya içerikle ilgili olarak müşterilerinizden veya ziyaretçilerinizden gelen her soruyu veya kafa karışıklığını yanıtlayabilmesi için web sitenize güçlü bir komut vermelisiniz. müşterileriniz.

zamankinden daha önemli hale getiren SEO tekniklerinden bazıları:

HerWeb sitenizi Google, Bing, Yahoo, Yandex gibi arama motorlarının en iyi sonuçları olarak sıralama şansını artıran birçok SEO tekniği vardır. yalnızca aşağıda yazılanları tartışacaktır:

1.      İçerik orijinal olmalı veya intihal içermemelidir:

İçeriğinizi web sitesine yüklemeden önce intihal testine tabi tutulduğundan emin olun. Bu amaçla, çoğaltmayı kontrol etmeye yardımcı olacak herhangi bir intihal tespit programı kullanabilirsiniz. Sen İntihal Programı en iyi ve güvenilir SearchEngineReports.net tarafından kullanabilirsiniz. SmallSEOtools veya DupliChecker ayrıca intihali kontrol etmek için de kullanılabilir. İntihal programının nasıl işleyeceğinden bahsedelim?

SearchEngineReports, ücretsiz intihal programı size içeriğinizi kontrol etmek için en iyi platformu sağlayacaktır. İzleyeceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  • İçerik, metin alanına yapıştırılmalıdır.
  • Tüm metin dosyası da yüklenebilir.
  • Sonuçları almak için “intihal kontrolü” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

2.      Hedeflenen anahtar kelimelerin kullanımını artırmak:

Uygun veya hedeflenen anahtar kelimeleri kullanmak, işletmenizi organik olarak büyütmenize yardımcı olacaktır. Anahtar kelimelerin yüksek hacim ve daha az rekabet olması gerektiği için size anahtar kelime türleri açıklanır. İlgili trafiğiniz için ilginç olan anahtar kelimeleri arayın.

3.      Hem insanların hem de arama motorlarının kolayca erişebileceği içerik esnekliği:

Web sayfalarınıza yüklediğiniz içerik konusunda dikkatli olmalısınız. Şüphesiz, yazılı içeriğiniz olağanüstü olacaktır, ancak hem insanlar hem de arama motorları için erişilebilir olması gerektiğinden daha önemlidir. Bu, Google veya Bing’in içeriğinizin arama yapanların veya kullanıcıların ilgisine neyin uyduğunu tanıyabileceği anlamına gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu