Seo

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo uyumlu makale yazmak,yada yazmış olduğunuz bir makaleyi seo uyumlu hale getirmek,seo için son derece önemlidir,ve arama sonuçlarında sıralamanızı direk etkilemektedir.

SEO Uyumlu Makaleler Nasıl Yazılır
SEO Uyumlu Makaleler Nasıl Yazılır

Seo uyumlu makale yazmak

1. Anahtar kelime araştırmanızı yapın .

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır, makelemizde ilk önceki adım.Sitenizde zaten içerik yayınlayacaksanız, Google’ın çabalarınızdan haberdar olmasını sağlamak için zaman ayırmanız gerekebilir. İnsanların hangi anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini aradığını öğrenin (rekabet edebileceklerinizin yanı sıra) ve kendinize bir anahtar kelime e-tablosu hazırlayın . Anahtar kelimeleri içeriğinizde kaç kez kullandığınızı takip edin ve hedeflediğiniz anahtar kelimeler için sıraladığınız yerleri takip etmek için doğru araçları kullanın.

Uygun fiyatlar ile kaliteli seo uyumlu makale almayı istiyorsanız hemen SadeceOn’a gelerek makale hizmeti için Sadeceon.com başlığımıza tıklayabilir, dilediğiniz makale hizmetinden anında faydalanabilirsiniz.

Sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla hem özgün hem de profesyonel makalelere sahip olabilirsiniz, Tecrübeli ve alanında uzman makale yazarlarına dilediğiniz kadar makaleyi, dilediğiniz kelime sayısıyla SadeceOn güvencesinde zahmetsizce yazdırabilirsiniz. SadeceOn’un size özel sunduğu makale yazdırma fırsatlarını kaçırmayın!

2.Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalı

Bir zamanlar, bir SEO içerik yazarı olmak, sadece anahtar kelimelerinizi kopyaya dökmek anlamına geliyordu – ancak oyun artık böyle oynanmıyor. Hedef anahtar kelimenizi makalenizde bulundurmak hala iyi bir fikir olsa da, kopyanızı zorla anahtar kelimelerle doldurmak, aramayı gerçekten çok fazla hareket ettirmeyecektir ( ve çoğu zaman bu durum size zarar verecektir ). SEO stratejisinde olduğu gibi, teknik olmanız gerekiyor.

Ayrıca Bakınız:  SEO Uyumlu Makaleler Nasıl Yazılır yada SEO İle ilgili daha çok bilgi sahibi olmak istiyorsanız ziyaret edin.

Seo uyumlu makale yazmak istiyorsanız.Anahtar kelimenizi başlığa, ilk 300 kelimeye ve ilk H1 veya H2’ye ekleyin (ancak, her ikisine de vurmak gerekmediğine dikkat edin – sadece bunlardan birine sahip olduğunuzdan emin olun). Bundan sonra, anahtar kelimenizin varyasyonlarını kullanmaya çalışmalısınız. İdeal olarak, anahtar kelimeniz yazılarınızda doğal görünmelidir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Bağlantı Fırsatlarını Değerlendirmek İçin En İyi Yöntemler

Unutmayın, arama motorlarını kullanan kişiler bu özel ifadeyi arıyor çünkü bu konuda daha fazla bilgi edinmek / satın almak istedikleri için, aradıkları şeyi onlara vermek mantıklı. Bunları Yaparsanız daha fazla tıklama alırsınız – bu, profesyonel SEO makale yazarları için ticaretin hilelerinden biridir.

3. Makalenizi İnsanlar İçin Yazın.

Herhangi bir SEO  uyumlu makale yazmadan önce kendinize şunu sorun: istediği kadar seo uyumlu makale olsun içerik boşsa kimin umurunda?  Google’ın algoritmaları için yazmıyorsunuz, insanlar için yazıyorsunuz! Yazarken, okuyucularınıza her zaman bir çeşit değer sunmaya çalışmalısınız. Onlara kimsenin yapamayacağını ne söyleyebilirsin?  Başka hiçbir yerde bulunamayan hangi bilgileri paylaşabilirsiniz?

Kimse senin işini senin gibi bilmez – o yüzden bunu kendi yararına kullan. Değilse, en azından işletmenizle ilgili haberleri tartışabilirsiniz. Şüphe duyduğunuzda, SEO anahtar kelimelerinizin listesine bakın ve bu anahtar kelimeleri çalıştırabileceğiniz türden bir liste, bağlantıyı veya ayrıntılı yayınları görün. Bazı uzmanlara soru sormaktan  çekinmeyin. (Bunları alıntılarsanız ve uzmanlığınızı yazılarınızda öne çıkarırsanız , içeriğinizi sosyal kanalları aracılığıyla paylaşırsınız.

İlginizi Çekebilir

4. Teknik SEO’nun temelleri

Bir yazar olarak, bir sitenin nasıl taşınacağını veya tüm alandaki HTTPS’yi nasıl etkinleştireceğinizi bilmeniz beklenmez. Tarama bütçesini nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı bilmeniz gerekmez ve JavaScript’i küçültmekle ilgili bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Ancak, teknik SEO ile ilgili birkaç şey bilmek size daha iyi bir SEO yazarı olmanıza katkı sağlayabilir.

İlk olarak, Google’ın sayfaları  nasıl taradığını anlamak, bir strateji oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sonuçta, içerik yazma sadece tekil bir blog yazısı yazmakla ilgili değil – bir grup yazmanın (ve bağlanmasının) hakkındadır.

Blogunuzun nasıl yapılandırıldığına dair iyi bir fikriniz varsa, her şeyi biraz daha verimli hale getirmenize yardımcı olabilirsiniz. Bu, yazılarınızdan birine geri dönüşün sitenize maksimum fayda sağlayacağı anlamına gelir.

Ayrıca, bir web sitesinin yalnızca anahtar kelimelerden daha fazlası  nasıl optimize edileceğini anlamaya yardımcı olur. Görüntülerinizi küçük tutmak, belirli bir sayfada çok fazla pop-up olmadığından emin olmak ya da blog gönderilerinizin endekslendiğinden emin olmak, SEO yazarı olarak sahip olmanız gereken tüm becerilerdir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Google da üst sıralara çıkma yöntemleri

5. Seo uyumlu makale yazarken içeriğinizi uzun tutun.

Elbette, 100 kelimelik yeni içerik, hiçbir yeni içerikten daha iyi değildir – ama bir Tweet’e ne kadar değer verebilirsiniz 140 karakter? Arama motorları, uzun bloglara ve makalelere ve iyi bir nedenle tercih etme eğilimindedir. En az 600 kelime yazmaya çalışın, ancak 1000 veya daha fazlaya ulaşabiliyorsanız, bu size baya bir avantaj sağlıyacaktır.

Arama motorlarının en az 2.000 kelimelik “derinlemesine” içerikten yana olma eğiliminde olduğunu gösteren çok sayıda araştırma yapılmıştır –  TCF’nin en popüler blog gönderileri en azından 1,500 kelime. İçeriğiniz ne kadar uzun olursa, okuyucularınıza o kadar değer katacaksınız ve hemen çıkma oranınızda baya bir düşecektir..

6. Analitiğinizi izleyin.

Aslında, Google Analytics’i kullanarak içeriğinizi düzenli olarak izlemelisiniz. SEMrush’taki kişiler tarafından toplanan verilere göre , sitede geçirilen süre, hemen çıkma oranı ve oturum başına sayfalar, anahtar kelime yoğunluğundan önemli değil . Bunu düşündüğünüzde, bu şaşırtıcı değil. Sitenizde hemen çıkma oranı yüksekse, bu, sitenizin ziyaretçilerinin uzun süre kalmayacağı anlamına gelir. Bu, sayfanızın aradıkları bilgileri sağlamamasından kaynaklanır. Hemen çıkma oranınız yüksekse, sayfanızın uygun anahtar kelimeler için optimize edilmemesi iyi bir fırsattır.

Hemen çıkma oranınızın hızla ilerlemesine neden olabilecek pek çok etken vardır. Agresif pop-up’lar, yavaş yükleme süreleri, iğrenç reklamlar veya resimler ve diğer çirkin tasarım öğeleri ziyaretçileri uzaklaştırabilir. İyi bir SEO uyumlu içerik yazmak, sadece ekranınızdaki kelimelerle ilgili değil, aynı zamanda ziyaretçilerinizin onları nasıl gördüğü ile ilgili. Kötü tasarım tarafından gizlenmişlerse, kimse onları okumak için etrafta dolaşmayacak. Web içerik yazımınızın optimizasyonunu optimize edin. WordPress’i bloglama platformunuz olarak kullanırsanız, yararlanabileceğiniz birçok ücretsiz çevrimiçi PR aracı (eklenti biçiminde) vardır.

7. Çalışmanızı düzenleyin.

Profesyonel SEO makalesi yazarları ve düzenli insanlar arasındaki tek fark , kendi kendini düzenleme biçimidir. OpenOffice, Google Docs ve Microsoft Word gibi programlar bunu kolaylaştırır  Estetik olarak hoş formatlama için bir göze sahip olmak da önemlidir. Süper uzun paragraflardan uzak durun ve devam tekrar eden cümleler. Eğer yapabiliyorsanız, yayınlamadan önce başka birinin seo uyumlu makalenize bir göz atmasını sağlamak her zaman iyi bir fikirdir. Onlar bir SEO yazarı (veya editörü) olmasalar bile, makale içerisindeki bazı hataları çok kolay yakalayabilir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Kurum içi SEO Yapısı Nasıl Geliştirilir

8. Kendi ajansınız olun.

Yeni içeriği yazıp gönderdikten sonra, herşey bitmiş sayılmaz. Tüm web içeriği yazımının son aşaması, kendi çevrimiçi PR ajansınız olarak hareket etmektir – içeriğinize her yerde paylaşmalısınız. Bloglarda yorum yapın ve sitenize geri dönüş sağlayın. İçeriğinizi Reddit ve StumbleUpon’a gönderin. Sosyal medya yönetimi ve web içeriği yazımı el ele gider ve yeni makaleniz veya blogunuzdaki “Yayınla” düğmesine bastığınız anda kalbinizi tweet atmanız gerekir. Biraz karışık oldu ama makalenizi yayınladıktan sonra bir ağ kurun kendize seo uyumlu makale yazarlarının yaptığı şey makale sonrası yaklaşık 9 tane sosyal medya paylaşım sitelerinde paylaşmsıdır buda iyi bir ipucudur sizler için.

9. SEO uyumlu makale yazabilmek biraz zaman ister.

SEO yazma bir beceridir – ve diğer her beceri gibi, bir gecede ustalaşmayacaksınız. SEO içeriği yazarken, analizlerinizin size spesifik analizler vermesi için her zaman geri dönmek ve içeriğinizi düzenlemek isteyeceksiniz. İlk denemenizde golu atamasanız bile, içerik parçanızı sıralamaya oturtmak için en azından bir adım atmış olursunuz.

Herkes uzman bir yazar değil. Bizim tavsiyemiz seo yazarı olmadan önce iyi bir araştırma ve eğitimdir. Elinizden gelenin en iyisini yapın ve neler yapabileceğinizi görün. Birkaç ay sonra, eğer çalışmazsa, ek eğitim, içerik yazma hizmeti veya sizin için bir içerik pazarlama şirketi bulabilirsiniz.

Blogdefteri.com size anahtar kelime araştırması, bağlantı kurma, teknik SEO ve daha fazlası için ins ve outs öğretir .Ücretsiz seo makaleleri sunar.

Umarı seo uyumlu makale nasıl yazılır makalemizi beğenmişsinizdir

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı