Seo

Wordpress Seo Teknikleri

WordPress SEO dostudur ve bu platformda çalışan web sitelerinin % 25'inden fazlası  (en popüler siteler arasında Wired, Time, Lifehack ve diğerleri).

Seo uyumlu bir siteniz olsun istiyorsanız wordpress biçilmiş kaptandır neden wordpress kullanmalıyım derseniz okumaya devam edin.WordPress SEO dostudur ve bu platformda çalışan web sitelerinin % 25’inden fazlası  (en popüler siteler arasında Wired, Time, Lifehack ve diğerleri).

Bir WordPress web sitesi sahibiyseniz, sitenizin arama motorlarında en iyiler arasında yer almasının sizin için önemli olduğunu biliyoruz. Sadece Google’ı değil, diğer arama motorlarında bile.

Bunun nedenleri açıktır.

İnsanları kuruluşunuz hakkında bilgilendirmek, ürün ve hizmet satmak veya işinizi tanıtmak için görünürlük istiyorsunuz. Siteniz arama motorlarının en üstündeki sıralaması, trafiği istediğiniz gibi çekebileceğiniz ve ardından sizi izleyen sadık bir Ziyaretçi (müşteriler) oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Oraya ulaşmak için bir stratejiniz olmalı. WordPress sitenize doğru trafik çekmenin birçok yolu vardır, ancak SEO herkes tarafından bilinen ve en etkili olanlarından biridir. Bu makaleden alacağınız bilgi, mutlaka derinlemesine bir SEO bilgisine sahip olmadan yardımcı olabilir.

Bu nedenle, yeni başlamış olsanız bile endişelenmeyin. WordPress SEO’yu nasıl yapabileceğinize göz atabilirsiniz:

WordPress’e Özel Hosting Sağlayıcı’yı seçin

Bu yapmayı göze alamayacağınız bir hata. Sitenizin çalışmama süresi deneyimini ve sunucular ile hedef kitleniz arasındaki mesafeyi doğrudan etkileyebilecek bir barındırma sağlayıcısı seçmeniz çok önemlidir. En iyi yol, SEO’nuzu artırmak için özelleştirilmiş bir WordPress hosting planı seçmektir.

Arama Motorları İçin Doğru Optimize Edilmiş Temaları Seçin

Seo uyumlu temalar olmazsa olmazlardandır:Sitenizin düzeni ve genel görünümü seçtiğiniz temaya göre belirlenir. Bu nedenle, sitenizi hızlandırmak için SEO dostu bir tema seçmeniz gerekir. Etiketler birçok formda gelir ancak istediğiniz şey SEO sıralamanızı iyileştiren özelliklere sahip temalardır.

SEO Eklentisi Seçimi

Wordpress seo eklentisi;WordPress sitenizin sıralamasını iyileştirmek için kullanılan araçlar da yararlıdır. SEO sıralamalarınızı iyileştirmek için bu eklenti eklentilerini sitenize yükleyebilirsiniz. Sitenize alakalı trafik çekmeyi hedefleyen küçük hedefli özellikler olan site haritaları sunarlar.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  SEO Sonuçlarınızı Geliştirmek İçin Blog Kullanmanın 8 Basit Yolu

Permalink’inizin Yapısını Değiştirin

Wordpress seo teknikleri arasında olmazsa olmazlardan birtanesidie kalıcı bağlantı ayarlarıdır.Bunlar, insanların ve botların sitenize ulaşmak için kullandıkları bağlantılar. Gerçekten, sitenizin amacının ilk sırada ne olduğu konusunda net, açıklayıcı ve doğru olmalıdırlar. Rakam veya başka bir düz metin kullanmak yerine, ‘Yayın Adını’ kullanabilirsiniz. Bu, arama motorlarına ve sunduğunuz şeyle ilgilenenler için anlamlı olacaktır. WordPress SEO, seçebileceğiniz birçok otomatik öneri sunar.

Örnek Olarak en iyi kalıcı bağlantı ayarı:%postname%/ şeklinde olmalıdır.

Site Haritası Oluşturma

Wordpress seo teknikleri makalemizin en önemli içeriğinden bir taneside site haritasıdır.Site haritası nedir;Kişisel site haritası oluşturmaya yardımcı olur arama motoru botları bilgilerinizi daha kısa yoldan bulurlar. Temel olarak, site haritalarının yaptığı şey, sitenizin ne hakkında olduğunu hızlı bir şekilde göstermek için sitenizin düzenlenmiş içeriğini ve sayfalarını basit bir şekilde göstermek. Doğrudan, site haritaları SEO sıralamasını etkilemez ancak sitenizi dizine eklemenize yardımcı olur. Bunun için de eklentiler var.

Başlık Etiketleri İçeriğiniz Boyunca Kullanılmalıdır

İçeriğinizi yazdığınızda, onu yapılandırmanız gerekir. İçeriğinize başlıklar ve alt başlıklar ekleyin. İçeriği ne hakkında olduğunu anlamak için arama motoru botları yardımcı olur. Bu, site haritalarının yaptıklarından bir adım öndedir. WordPress düzenleme araçları farklı boyutlarda başlıklar içerir.

Bu yalnızca tarayıcılar için değil, içeriğinizin okuyucuları için de önemlidir. Aynı zamanda iyi bir görsel faydası vardır. İçeriğiniz, içeriği kırmaya yardımcı olduğu için her kelimeyi okumadan bir ziyaretçi tarafından anlaşılabilir.

İçeriğinizde Anahtar Kelimeler Kullanın

Site içi seo;Bunu başarmak için hedef kitlenizi tanımalı ve sizinki ile benzer içerikleri ararken kullanabilecekleri kelime veya cümleyi tahmin etmelisiniz. Örneğin, piyano dersleri hakkında yazmak istiyorsanız, ‘yeni başlayanlar için piyano’ anahtar kelimesini seçebilirsiniz. Birçok piyano marşının bu cümleyi yazmasını ümit edebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Olumsuz Bir SEO Kampanyası Nasıl Önlenir

Bu nedenle, her yazı veya web sayfası için bir anahtar kelime seçmek ve farklı alanlarda uygulamak – örneğin başlık, başlıklar ve içeriğin kendisi gibi – konunuzu arama motoru botlarına açıklamak ve içeriğinizi içeride gösterme olasılığını artırmak için basit bir yoldur. ilgili aramalar.

Bu ifadeleri içeriğinizde okunamayan veya doğal olmayan görünene kadar “doldurmamaya” dikkat edin .

Kalite İç ve Dış İçerik Bağlantılarını İçer

İçeriğinizi hem dahili hem de harici içerikle ilişkilendirmek, arama motorlarının içeriğinizin neyle ilişkili olduğunu belirlemesine yardımcı olur. Tıpkı anahtar kelimelerle olduğu gibi , içeriğinize bağlantılar eklememelisiniz. İçeriğiniz piyanolarla ilgiliyse, onu pişirme ürünlerine veya içeriğe bağlamayın. Bu spam görünecek. Doğru seçim ve bağlantıların kullanımı SEO sıralamanızı artırabilir.

Sitenizi Farklı Cihazlara Yanıt Verecek Şekilde Tasarlayın

Hem bilgisayarlara hem de akıllı telefonlara yanıt vermek için sitenizi oluşturmalısınız. Google, bu faktörleri, size bunun önemli bir yönü olduğunu söylemesi gereken siteleri sıraya koyuyor. WordPress ve bunu sağ temalara tıklayarak kolaylaştırdı.

Resimleriniz Optimize Edilmeli

Resimleriniz sayfaların yüklenmesini kolaylaştırmalıdır. Görselleri uygun şekilde tanımladığınızdan emin olun, çünkü arama motoru botları içeriğinizi anlamak için resimler üzerinde sürünür.

İçeriğinizin Uzun Olmasına İzin Verin

Google algoritmaları, uzun içeriği okuyucular için daha bilgilendirici ve yararlı görür. Eğer anlaşılır uzun içerik yazarsanız, SEO sıralamasında daha iyi olursunuz.

Kalite İçerikler Girin

Bir ilan programı ile kendinize meydan okuduğunuzdan emin olun. Bu, tarayıcıların size diğerlerinden daha fazla önem veren WordPress sitenizi tekrar ziyaret etmesini sağlar.

İçeriğinizin faydalı bilgiler içerdiğinden emin olun, gramer hatalarından uzak durun ve gerçekten iyi yapılandırın. Arama motorları, arama sonuçlarında en iyi kalitede içerik sıralamak için her zaman ilgili bilgileri ararlar.

Sonuç olarak, SEO zaman zaman kafa karıştırıcı olabilmesi için çok çeşitli strateji ve prosedürlerden oluşmaktadır. Neyse ki, SERP’lerde daha iyi bir sıralama elde etmek için bir SEO uzmanı olmanıza gerek yok. Y

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  SEO Metin Yazarlığı İle Dönüşümler Nasıl Yönlendirilir?

Gerçekten de, WordPress’i web sitesi platformunuz olarak kabul etmek, iyi optimize edilmiş bir web sitesi oluşturmak için ideal bir ilk adımdır. Ardından en iyi hostingi ve seçmek, uygun bir tema seçmek ve doğru eklentileri ve en iyi web sitesi tasarım araçlarını seçmeyi düşünebilirsiniz . Bu stratejileri uygulayarak, web sitenizin görünürlüğünü ve işini büyütme yolunda iyi olacaksınız.

Ayrıca sonunda her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için WordPress siteniz için bir SEO Denetimi yapmayı unutmayın .

Bir önceki yazımız olan Seo Optimizasyonu Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı