Seyahat
Trend

New York Gezilecek Yerler Listesi

Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan New York, her seferinde ünlü siteleri olan ve hepsini görmek için hiçbir zaman yeterli olmayacak şekilde bir aktivite kasırgasıdır

New York’a gitmeye karar verdiniz ve New York şehrinde en iyi gezilecek yerler nereleri diyorsanız okumaya devam edin..

Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan New York, her seferinde ünlü siteleri olan ve hepsini görmek için hiçbir zaman yeterli olmayacak şekilde bir aktivite kasırgasıdır. Bazı insanlar buraya Broadway gösterilerinin tadını çıkarmaya gelir; diğerleri özellikle alışveriş yapmak için geliyor; ve çoğu sadece manzaraları görmeye gelir: Özgürlük Anıtı, Empire State Binası, Brooklyn Köprüsü, Central Park, tarihi mahalleler ve dünyaca ünlü müzeler. Son yıllarda High Line ve One World Observatory gibi yeni ilaveler kentin eşsiz bakış açılarını sunuyor. Yılın herhangi bir zamanı ve günün herhangi bir zamanı New York’ta görülecek ve yapılacak çok sayıda şey vardır

1 Özgürlük Heykeli

1 Özgürlük Heykeli
1 Özgürlük Heykeli

Özgürlük Anıtı, Fransa’nın Amerika’ya armağanıydı. 1886’da inşa edilmiş, dünyaca ünlü özgürlük sembolü ve en büyük Amerikan ikonlarından biri olmaya devam ediyor. Tabandan fenere kadar yaklaşık 15 metre yüksekliğinde duran ve yaklaşık 450.000 kilo ağırlığında, dünyanın en büyük heykellerinden biri.

Manhattan’ın güney ucunda bulunan Battery Park’tan güzel manzaralar eşliğinde karadan heykel görebilirsiniz . Bununla birlikte, Özgürlük Heykeli’ni gerçekten takdir etmek için, Özgürlük Adası’na kısa bir tekne turu yapmak ve onu yakından görmek en iyisidir . Üssün etrafında yürüyebilir, kaideye girebilir veya önceden rezervasyon yaptırmak suretiyle doğrudan tepeye çıkabilirsiniz.

Özgürlük Anıtı turunda, Ellis Adası’nda durup Göçmenlik Müzesi’ni keşfetmeseçeneğiniz var . Bu muhteşem müze, Amerika Birleşik Devletleri’ne girmeden önce binlerce göçmenin işlendiği tarihi göç istasyonu kompleksi içinde yer almaktadır. Sürecine, deneyimlerine ve buraya gelen insanların Amerika Birleşik Devletleri’ne olan yolculuklarına odaklandığını gösterir. Buraya gelen göçmenlerin kaydını görmek için tesis içi bilgisayar veritabanında bile arama yapabilirsiniz.

Heykelin içine girmek için biletler satılıyor. Ön satın alma biletleri yüksek sezonda bir zorunluluktur ve yılın herhangi bir zamanında iyi bir fikirdir. Tur Güdümlü Özgürlük ve Ellis Adası Heykeli Özgürlük Heykeli ve Ellis Adası’na hem götüren bir üç saatlik yolculuk. Not: Feribotta bilet almak zor olabilir, biletçilerin kabinini bulmadan önce “resmi temsilciler” olduğunu iddia eden hacker’lar size daha pahalı bilet satmaya çalışır.

2 Central Park

Central Parks
Central Parks

Central Park’ın çapraz yollarından geçen bir yürüyüş, kürek veya araba yolculuğu, herkesin New York City güzergahında yapılması gereken bir şeydir. Kışın, patenlerinizi bile giydirebilir ve Wollman Rink’te kayabilirsiniz. Şehir merkezindeki bu dev park, yarım mil genişliğinde ve 2,5 mil uzunluğunda, New York’u bu kadar güzel ve yaşanabilir bir şehir yapan şeylerden biri. Küçük bir doğayı yaşamak için harika bir yer olmasının yanı sıra Central Park, Belvedere Kalesi, Çilek Tarlaları, Central Park Hayvanat Bahçesi ve Göl gibi sınırları içinde birçok cazibe merkezine sahiptir.

En Sevdiğiniz Değer Manhattan’daki Oteller: Kalite için; fiyat; konfor; ve Times Square, Central Park ve Rockefeller Center’a yürüme mesafesinde muhteşem bir konuma sahip olan Pearl Hotel’i yenemezsiniz . Times Meydanı ve Tiyatro Bölgesi’ne biraz daha yakın olan Room Mate Grace , havuzu, spor salonu ve saunası olan ve genellikle çok uygun fiyatları olan bir butik oteldir.

3 Rockefeller Center  Gözlem Güvertesi Üstü

Rockefeller Center  Gözlem Güvertesi Üstü
Rockefeller Center  Gözlem Güvertesi Üstü

Rockefeller Center, Manhattan’ın ortasındaki geniş bir eğlence ve alışveriş kompleksidir ve NBC-TV, radyo ve diğer medyalara ev sahipliği yapmaktadır. Kompleksin ana parçası, ünlü Rock of Observation Deck’ten Manhattan’ın muhteşem manzarasını sunan Art Deco tarzı bir gökdelen olan 70 katlı 30 Rockefeller Plaza . “Güverte” 67., 69. ve 70. katlarda bulunan üç kattan oluşmaktadır. İç ve dış mekan görüntüleme alanları gece veya gündüz muhteşem manzaralar sunar. Paten açık buz pateni pisti kulesinin dibinde kışın yapılacak en popüler şeylerden biridir. Şükran Günü’nden sonra, pistin önüne kocaman bir Noel ağacı dikilmekte ve tatil sezonu için kompleksi aydınlatmaktadır. Uluslararası Yapının önündeki ünlü bronz heykelAtlas .

Sen satın alabilirsiniz Kaya Gözlem Güverte Biletin Top peşin. Bu biletler, esnek bir kupon kullanım politikasıyla birlikte gelir; böylece planlarınız değişirse veya hava koşulları işbirliği yapmazsa tarihi değiştirebilirsiniz.

4 Metropolitan Sanat Müzesi

 Metropolitan Sanat Müzesi
Metropolitan Sanat Müzesi

Metropolitan Sanat Müzesi veya Met, yaygın olarak bilindiği gibi, 1870 yılında kurulmuş ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en ünlü müzelerden biridir. The Met’in daimi koleksiyonu 5.000 yıllık bir süreye yayılmış iki milyondan fazla sanat eseri içeriyor. Müzenin üç mekanı olmasına rağmen, ana kısım The Met Fifth Avenue . Koleksiyonun öne çıkanları arasında Amerikan dekoratif sanatlar, silah ve zırh, kostümler, Mısır sanatı, müzik aletleri, fotoğraflar ve çok daha fazlası var. Sergiler, dünyanın en ünlü eserlerinden bazılarını halka sunuyor.

Manhattan’ın kuzeyindeki Fort Tryon Park’ta bulunan Met Cloisters , bir başka son derece popüler New York müzesidir. Metropolitan Sanat Müzesi’nin bu kolu, ortaçağ cloisters, şapel ve salonlar etrafında inşa edilmiş, olağanüstü bir yapıya sahip, Avrupa’nın ortaçağ sanatına ve mimarisine odaklanıyor.

Adres: 1000 5. Cadde, New York, New York

5 Broadway ve Tiyatro Bölgesi

Broadway ve Tiyatro Bölgesi
Broadway ve Tiyatro Bölgesi

Bir Broadway gösterisine katılmak, New York şehrini ziyaret etmenin en önemli noktalarından biridir. Amerikan tiyatrosunun zirvesi olduğu düşünüldüğünde, en son gösterileri ve uzun süredir devam eden klasikleri görebileceğiniz yer burasıdır. Broadway genellikle yalnızca Tiyatro Bölgesi’nde ve Broadway caddesi boyunca çok sayıda tiyatro mekanını kapsayan Broadway tiyatrosunu ifade eder. En popüler gösteriler için biletler önceden iyi satın alınmalıdır.

Shubert Alley , Theatre District’teki ünlü bir yaya sokağı ve tanınmış iki tiyatroya ev sahipliği yapıyor: 221 West 44th Street’teki Shubert ve 22 West 45th Street’teki Booth. Tarihsel olarak, hevesli oyuncular sık ​​sık tiyatro baronu, Sam S. Shubert tarafından desteklenen bir oyunda yer almak için fırsatlar arayan Shubert Alley olacaktır. Shubert’te oynanan bir Koro Hattı 6,137 rekoru gösteriyor. Müzikal Oklahoma, 1941 yılında caddenin aşağısındaki St. James tiyatro evinde giriş yaptı. Diğer efsanevi yerler arasında Sardi’nin birçok ünlü aktörün buluştuğu restoranı ve Irving Berlin’in 1921’de Müzik Kutusu Revue’yu sahnelediği Müzik Kutusu Tiyatrosu bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu