Sosyal Medya

Facebook Reklam Performansını Artırmak İçin Facebook Pixel Nasıl Kullanılır?

Facebook Reklam Performansını Artırmak,Facebook reklamları, birçok küçük işletme için büyük yatırım geri dönüşü sunabilir. AdEspresso’ya göre , reklamlara harcanan her 1 dolar için yaklaşık 4,75 dolar kazanabilirsiniz. Ancak, reklamınızın olabildiğince iyi performans gösterdiğini nasıl biliyorsunuz? Facebook artık dönüşümleri izlemenize yardımcı olabilecek Pixel olarak adlandırılan özel bir araç sunuyor.

Oluşturulduğundan beri, Facebook Pixel az sayıda reklamverenin en çok yararlandığı gibi görünüyor. Ancak bu eklentiyi öğrenmek kesinlikle en iyi ilginizdir.

Pixel, web sitenizin koduna girdiğiniz ve Facebook reklamlarının performansını izleyen bir koddur. Son zamanlarda, Facebook uygulamasını kolaylaştırmak için bu özelliği güncelledi. Ancak sosyal ağın yardım rehberinden her şey siyah ve beyaz değildir.

Facebook, Pixel’i “kullanıcıların web sitenizde gerçekleştirdiği eylemleri anlayarak reklamlarınızın etkinliğini ölçmenize olanak tanıyan bir analiz aracı” olarak tanımlar. [İlgili makaleyi okuyun: Facebook for Business: Bilmeniz Gereken Her Şey ]

Google Analytics’ten farklı olarak, Pixel yalnızca Facebook reklamlarınızın performansını ölçer. Bu, doğru kitlenin reklamlarınızı gördüğünü doğrulamayı içerir. Piksel takibi sayesinde, web sitenizi kimlerin görüntülediğini ve bir Facebook reklamının doğrudan sonucu olarak hangi sayfaları tıkladıklarını görebilirsiniz.

Pixel’in bir başka benzersiz özelliği de Facebook yeniden pazarlamadır. Bir ürüne tıklamak için bir web sitesine gittiniz mi, daha sonra Facebook’ta sadece ürünün tam olarak göründüğünü görmek için Facebook’a gittiniz mi? Bir şey görmüyordun.

Gösterilmekte olduğunuz reklam, sizi bir satın alma işlemi yapmak için sizi ikna etmek amacıyla stratejik olarak yerleştirilmiştir. Facebook yeniden pazarlaması sayesinde, reklamverenler, web sitelerini daha önce ziyaret etmiş, ancak hiçbir şey satın almayan kullanıcılara hedefli reklamlar gösterebilir.

Facebook’un Reklam Yöneticisi’ndeki Etkinlikler Sekmesine gidin . Bir Piksel Oluştur düğmesini seçin. Ardından, kodu sitenize yerleştirin. Pascale Communications’da dijital pazarlama direktörü olan Marketer Amy Houck, Pixel’in genellikle web sitelerinde yanlış yere kod girdiğinden, reklamverenler için çalışmadığını söylüyor.

Houck, “Bir çok reklamcı, iki tür Piksel olduğunu ve bu Piksellerin web sitelerinde iki farklı noktaya gitmesi gerektiğini farketmez” diyor.

Temel Piksel kodu, web sitesinin başlığına gitmeli ve Pixel dönüşüm olayı ürün sayfalarına gitmelidir. Etkinlik Pixel, dönüşümün gerçekleşmesini istediğiniz ürün sayfalarına gider. Kod, dönüştürmeyen tüm potansiyel müşterileri yakalamak için bir arabaya veya sepet sayfasına bile koyulabilir.

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Snapchat Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Houck, Pixel sorunlarını gideren ve kullanıcıların uygulamasının geçerliğini doğrulamasına yardımcı olan Facebook Pixel Helper Chrome uzantısını kullanmanızı önerir . Alternatif bir yöntem istiyorsanız, bu mesaj için Facebook Etkinlikler Sekmesini kontrol edin:

Ayrıca Teşhis sekmesini de kontrol edebilirsiniz:

Etkinlik sekmesinde, temel veriler var:

  • Sayfa görünümü
  • Sepete ekle
  • InitiateCheckout
  • Öncülük etmek
  • CompleteRegistration
  • Temas
  • Satın alma
  • İstek listesine ekle

Piksel sonuçlarıyla bir rapor oluşturmak için normal olarak yaptığınız raporlamayı seçin ve Piksel kutularını işaretleyin:

Facebook, reklamların olabildiğince kullanımı kolay olmasını istiyor, böylece işletmeler reklam yapmaya devam edecek. Yardım Merkezi bir dereceye kadar faydalıdır, ancak Facebook reklamları ve Pixel’i tamamen ustalaştırmak için daha fazla test yapılması gerekebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu