Sosyal Medya

LinkedIn Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

LinkedIn, işletme sahipleri ve iş arayanlar için en iyi ağ araçlarından biridir. Bir LinkedIn iş sayfasını kullanarak, en iyi yetenekleri çekebilir, sektörünüzde bir düşünce lideri olarak kendinizi konumlandırabilir ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.

Bir LinkedIn şirket sayfasının temel özellikleri ve LinkedIn’in işletmenizin avantajını nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.  

Bir şirket sayfası, potansiyel müşterilerin işletmeniz, markanız, ürünleriniz, hizmetleriniz ve iş fırsatlarınız hakkında bilgi edinmesine yardımcı olur. Bir LinkedIn şirket sayfası oluşturmak için kişisel bir LinkedIn hesabına ve doğrulanmış bir e-posta adresine ihtiyacınız olacak.

LinkedIn, bir şirket sayfası oluşturma adımlarında size yol gösterir ve  sorularınız varsa, her zaman LinkedIn’in yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz  . Sayfanızı oluşturduktan sonra düzenlemeye başlayabilirsiniz.

LinkedIn, boşluklar dahil 250 ila 2.000 karakter arasında olması gereken bir şirket açıklamasını eklemenizi gerektirir. Açıklamanız, sunduğunuz ürün ve hizmetler, şirketinizin geçmişi ve misyonu gibi işletmenizle ilgili bilgileri içermelidir.

Mükemmel şirket açıklamasını işledikten sonra, web siteniz gibi genel şirket bilgilerinizi, şirket türünü, şirket boyutunu ve şirketinizin uzmanlık alanlarını doldurun. Yayınla’ya basmadan önce şirket logonuzu ve kapak resminizi yüklediğinizden emin olun.

Sayfaya erişimi kaybettiğinizde veya şirketten ayrıldığınızda giriş bilgilerinizi başka bir çalışanla paylaşın. Diğer çalışanların, sayfanın etkin olduğunu ve kişisel konumlarındaki konumlarını düzenleyebilmeleri ve şirket sayfasını ekleyebilmelerini de sağlamalısınız.

Şirket kültürünüze uyan ve doğru beceri setine sahip bir çalışan bulmak her boyutta iş için zor bir iştir.  LinkedIn’deki bir  kariyer sayfası , şirketlerin hikayelerini anlatmalarını, en iyi yetenekleri bulmalarını ve hedeflerinin etkilerini ölçmelerini sağlar.

Hayat sekmesi iş arayanlara şirketin kültürüne içsel bir bakış sağlar. Bu sekme, çalışanlardan, fotoğraf galerilerinden, şirket liderlerinden, şirket analizlerinden ve videolarından uzun soluklu yazılar yayınlamanıza olanak tanır. Farklı kitleleri hedeflemek için Life sekmesinin birden çok sürümünü bile oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir pazarlama adayına bir IT adayından farklı bir hikaye anlatmak isteyebilirsiniz.

İşler sekmesi, iş açılışlarını, iş önerilerini ve çalışan analizlerini gösterir. Kariyer sayfasından iş adayları, başvuru yapmadan önce şirketinize uygun olup olmadıklarını değerlendirebileceklerdir.

Bir şirket ve kariyer sayfası oluşturduktan sonra, işletmenizi LinkedIn’de tanıtmanın zamanı geldi.

Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, şirket sayfanıza bağlı bir LinkedIn grubu oluşturarak Çevrimiçi İyimserlik’teki sosyal medya direktörü Taylor Kincaid  .

Kincaid, “Bir LinkedIn grubu, işinizi çevreleyen ve çevrimiçi topluluğunuzu büyütmek için iyi bir topluluk oluşturmak için harika bir yer” dedi.

Için  bir grup oluşturmak , bir başlık, logo ve açıklama ekleyin ve grup kurallarına karar vermek gerekir. Şirketinizin sosyal medya hesaplarını çalıştırıyorsanız, sosyal medya pazarlama grubu gibi ilgi alanlarınıza uyan mevcut LinkedIn Gruplarına katılabilirsiniz.

LinkedIn Grupları , kendinizi bir düşünce lideri ve endüstri uzmanı olarak belirlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca şirketinizin LinkedIn sayfasına daha fazla kişi gönderir. Ancak, işletmeniz için reklam paylaşmak için bir yer değil; Kincaid, bunun yerine, iş ve endüstri ile ilgilenen insanlarla değerli içeriği paylaştığını açıkladı.

Bir şirket sayfası, kariyer sayfası ve LinkedIn grubunu oluşturduktan sonra, düzenli olarak bu varlıkları kullanın ve onlar için içerik oluşturun. İşte nereden başlayacağınız ve bu sayfaların nasıl oluşturulacağı ile ilgili bazı ipuçları.

İçeriği yayınlamak ve paylaşmak hiç kimse görmüyorsa anlamsızdır. Sürekli olarak yeni takipçileri arıyor olmalısınız. LinkedIn sayfanıza bir widget’i web sitenizde yayınlayabilir, LinkedIn bilgilerinizi e-posta imzanıza ekleyebilir ve personelinizin şirket hesaplarını kişisel hesaplarında tanıtabilirsiniz. Ayrıca, LinkedIn bilgilerinizi iş kartlarınıza da ekleyebilirsiniz.

Herhangi bir başarılı pazarlama kampanyasında olduğu gibi, kitlenizin kimler olduğunu ve LinkedIn’de görmek istediklerini bilmeniz gerekir. Sadece şirketinizi tanıtan içerik değil, takipçilerinize fayda sağlayan içerik yayınlamak ve paylaşmak önemlidir.

Oldcastle’daki sosyal medya uzmanı Kyra Mancine, “Aşırı derecede kendi kendine tanıtım yapmayın” dedi . “Gönderilerinizin yalnızca yüzde 20’si satış odaklı olmalıdır. Yararlı, bilgilendirici ve ilgi çekici içerikler sunmak istiyorsunuz. Feed’inizde görmek istediğiniz şeyleri düşünün. Kimse satılmayı veya reklamları görmekten hoşlanmaz. zaman.”

Her zaman başarılı bir sosyal medya hesabı için düzenli olarak yayın yapmak önemlidir. Mancine, yayınlarınız için bir içerik takvimi oluşturmanızı önerir, çünkü tutarlı olmak önemlidir. İçerik takvimi oluşturmanın kolay bir yolu, Buffer  veya  Hootsuite gibi bir sosyal medya aracıdır  .

Aynı şeyi tekrar tekrar görmek can sıkıcı olabilir. Mancine, onu kapatın ve görsel, video ve düzenli makalelerin güzel bir karışımını yayınlayın. Ayrıca özel tatiller ya da yılın vaktini çalmayı önerir.

Mancin, “Artık sosyal medyada kutlanan çok gün var – Ulusal Kahve Günü, vb.” Diye ekledi. “10’dan dokuz kez, işinizi o günlere bağlamak için yaratıcı bir yol bulabilirsin.”

İlgili içerikleri kitlenize sunmanın en iyi yolu, ne istediklerini bilmek. Geçmiş gönderileri izleyerek ve izleyerek, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını belirlersiniz.

LinkedIn’in  Şirket Sayfası analizi  , yayınlarınızdaki etkileşimi değerlendirmenize, eğilimleri tanımlamanıza, takipçilerin demografisini anlamanıza ve sayfa trafiğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize olanak tanır.

LinkedIn video ve fotoğraf özelliğine sahiptir . Mobil uygulama içinde bir video veya fotoğraf çekebilir ve zaman çizelgenize gönderebilirsiniz. Mart 2018’de LinkedIn, Filtrelerini ve birkaç metin stilini video özelliğiyle tanıştırdı. Filtre, “Yüksek Beşli”, “Yan Hustle” ve “Havada” seçeneklerini içerir. 

Bu özellik ile şirketinizin görünümünün arkasındaki payı paylaşın veya ürün ve hizmetleri paylaşın.

Bluehouse Group’un dijital pazarlama uzmanı Tommy Burns, markanızı öne çıkarmak için LinkedIn Vitrin Sayfalarını kullanmanızı önerir . Vitrin sayfalarıyla, işletmenizin belirli bölümlerini belirleyebilir ve içeriği hedeflenmiş bir kitleye paylaşabilirsiniz.

“Bir Vitrin Sayfası, şirketinizin LinkedIn profilinin bir uzantısıdır” dedi. “Kuruluşunuzun ek içerik oluşturmasına ve hedef kitlenizin alt kümeleriyle son derece alakalı mesajlaşmayı yayınlamasına izin veriyorlar.

Diğer sosyal medya platformları gibi, LinkedIn’de sponsorlu reklamlaroluşturabilirsiniz . Sponsorlu reklamlar paraya mal olur, ancak belirli bir kitleyi hedefleyebileceğiniz için normal içerikten daha etkilidirler.

“Bu özelliğe sahip özgürlük ve mevcut özelleştirme bir sürü var,” Keri Lindenmuth, pazarlama müdürü kdg . “Reklamınızın hedeflemek istediğiniz coğrafi aralığını, aradığınız kitlenin yaşlarını, aradığınız kitlenin mesleğini ve sektörlerini ve daha fazlasını seçebilirsiniz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu