Sosyal Medya

Markalar İnstagram hesabını nasıl kullanmalı

İnstagram hesabını geliştirme,instagram geliştirme,İşletmenizin Instagram hesabını markanızı oluşturmaya ve aşağıdakileri dönüştürmeye kadar, Instagram uzmanı Adnan yıldız Instagram hesabınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı anlatıyor.

İnstagram geliştirme

Instagram, sadece 700 milyon aylık aktif kullanıcısı olduğunu açıkladı. Bu büyük bir izleyici. Herkesin görsel bir hikayesi olduğuna inanıyorum ve Instagram’ı dijital bir dergi olarak düşünüyorum. Her gönderi tek başına kalırken, feed’e bir bütün olarak baktığınızda, feed’e bir bütün olarak baktığınızda bir dergiye benziyor.

Kendinizi Tanıtın: Beyninize Ne Koymalısınız?

Başlamak için, biyo temelde bir dergi kapağı gibidir. Sunduğun içerik için yaptığınız bir söz. Küçük işletmeler genellikle belirsiz biyografiler yapma hatasını yaparlar. Bunun da ötesinde, aile hayatının fotoğraflarını gösteriyorlar – işleriyle bağlantı yok. Instagram için pazarlama işini öğretirken, bir işletme hesabına sahip olmanın önemini vurgularım. Instagram, kişisel hesabınızı bir işletme olarak değiştirebileceğinizi açıkladı. Neden bunu yapasın? Yeni başlayanlar için tüm analizlerinizi görebilirsiniz. Gösterimlerinizi görebilir, erişebilir, web sitenize tıklayabilir, hikaye bilgileri edinebilirsiniz. Bilgilerinizi ve demografinizi bilmek, ne tür içeriklerin oluşturulacağını bilmenize yardımcı olur.

Bir sonraki adım, avatarınız için profesyonel bir fotoğraf çekmek. Göz alıcı olmasını istiyorsun. Global tanıma sahip bir marka değilseniz, logonuzu avatarınız için kullanmak mantıklı değildir. Instagram’da, insanlar insanlarla iş yapmak ister. Gülümseyen bir yüz görmek istiyorlar.

O zaman bir kullanıcı adıyla gelmelisin. Kullanıcı adınızın adınızla veya işletmenizin adıyla eşleşmesini istiyorsunuz. Yapamıyorsanız, beş iyi çözüm var:

  • Senin orta başlangıç ​​dahil
  • “Dot com” ile biter
  • Adınızdan önce veya sonra alt çizgi ekle
  • Adınız ile soyadınız arasına bir nokta ekle
  • Mesleğinizin bir göstergesi ile bitirin

Profesyonel Instagram hesabınızı oluşturmanın dördüncü adımı biyografinizi oluşturmaktır. Burada kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, kiminle hizmet etmek istediğinizi ve kişiliğini söylemek için 150 karakter elde edersiniz.

Biyografi

Instagram eğlencelidir; LInkedIn değil. İşletme hesabımda çok özel kalıyorum; Instagram’da en fazla başarıya sahip olmanın yolu budur. Biyoda, bir altyazı var; altyazınızın kullanıcı adınızla eşleşmesi gerekmez. Altyazınız çok önemli olabilir çünkü bu kelimeler aranabilir. Başka bir deyişle, insanlar keşif sekmesinde arama yaptığında, işletmenizin gelmesini istersiniz.

Ayrıca biyografinizde güçlü bir “harekete geçme” mesajına sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Örneğin, kitlenin ücretsiz Instagram strateji kılavuzumu almasını söyleyen bir ok var. Haftada bir kez, bu bağlantıyı değiştiririz; şu anda blog’umla bağlantılı. Ve bunu takip edebilmem için özel bir bağlantı: Analizlerimden, her hafta Instagram’dan yaklaşık 250 opt-ins aldığımı biliyorum. Trafiği işletmek istediğiniz yere yönlendirebilirsiniz.

Biyo kurulumunuzu aldıktan sonra, gönderme stratejinizi düşünmeye başlamak istersiniz. Bu zaman alır. “Derginizin” nasıl görünmesini istediğinizi düşünmek istersiniz. Yaratıcı olmanız ve yüksek kalitede fotoğraf çekmeniz gerekiyor. İşletmenizi hangi görsel içeriğin temsil ettiğini anlayın. Pazarlamacılar genellikle grafik gösterme hatalarını yaparlar, ancak Instagram, insanların ilham, eğitim ve güzellik için gittikleri yerdir. İnsanları duygusal olarak çekmek istiyorsun. Video yayınlamayı da düşünmek istersiniz ve video stratejisi oluşturmak için birçok araç vardır. İlk 9 kaydınız bitene kadar hesabınızı gizli tutun.

İçerik Stratejisi: Müşterilerinize Nasıl Ulaşılır?

Gönderi stratejinizi bir araya getirirken, müşterinizi tanımanız gerekir. İlgi alanları nelerdir? Temel değerleri nelerdir? Göndermeyi istediğin şeyle ilgili değil; Görmek istedikleri şeyle ilgili. Instagram’da satmadığınızı hatırlamak önemlidir. Bağlanmak istediğiniz kişileri çekiyorsunuz. Bir ilişki başlatıyorsunuz ve bu, koyduğunuz içeriğe dayanıyor.

Gönderi stratejiniz için, yayınının eğlendirici, ilham verici, eğitici veya bilgilendirici olup olmadığını kendinize sorun. Bu dördü yapmadıysa, onu yayınlama. Daha sonra ızgara planlamak için Planoly adlı bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Ardından, açıklamanıza, daha önemlisi, hashtag stratejinize odaklanın. Her endüstri için 25+ hashtag içeren bir el kitabı (https://suebzimmerman.com/hh/) var. Mesajlarınızdaki gibi hashtag’leriniz ile kasıtlı olduğunuzdan emin olun.

Instagram’da yeniyseniz, masaüstünüze gitmenizi, hesabınızın ekran görüntüsünü almanızı ve hesabınızı Facebook’ta tanıtmanızı öneririm. Herhangi bir canlı yayında konuşun. E-postanızın imzasına, bülteninize koyun. Fiziksel bir konumdaysanız, işaret ve makbuzunuza koyun. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği teşvik etmek için müşterilerinizin sizin adınıza yayınlarken kullanmasını söylemek için özel bir etiket alın.

Adnan Yildiz

Adnan Yıldızcı, Boğaziçi Üniversitesi'nden Kitle İletişim Bölümü'nden mezun oldu ve şimdi Blogdefteri.com, Girişimcilik ve Dijital pazarlama yazarı oldu. Gazeteciliğin geçmişi, gözden geçirme ve özelliklerine eleştirel bir bakış getirerek, iş liderlerinin kendi şirketleri için en iyi kararları almalarına yardımcı oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu