Sosyal Medya

TikTok’ta Videoları, Hesapları ve Yorumları Bildirme

TikTok , insanların kısa videolar kaydetmesine, düzenlemesine ve paylaşmasına izin veren bir sosyal medya uygulamasıdır.

Şu anda viral video içeriğinin ön hattı olan TikTok , insanların kısa videolar kaydetmesine, düzenlemesine ve paylaşmasına izin veren bir sosyal medya uygulamasıdır. Ancak, uygulamada herhangi bir cinsel, şiddet barındıran veya uygunsuz içerikle karşılaşırsanız kolayca rapor gönderebilirsiniz.

TikTok Videosu Nasıl Bildirilir?

TikTok özet akışınızdaki videolar arasında gezinirken, uygulamanın kurallarını , topluluk kurallarını ve hatta yasalarını ihlal eden içerik görebilirsiniz . Bir videoyu bildirmek için sağ alt köşedeki “Paylaş” a hafifçe vurun.

Sonraki menüde “Raporla” ya hafifçe dokunun.

Raporunuzun nedenini seçin; aşağıdaki ekranda daha belirgin bir neden seçmeniz gerekebilir.

Daha sonra ekran görüntüleri sağlayabilir ve videoyu neden bildirdiğinizi açıklayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, “Gönder” e hafifçe dokunun.

Nihai rapor sayfasında belirtildiği gibi, birisi derhal fiziksel tehlike altındaysa, yerel kolluk kuvvetleri ile iletişime geçin.

İlginizi Çekebilir

Video sizi ilgilendirmeyen uygun içerikse, küçük bir menü görünene kadar videonun ortasına uzun dokunun. Oradan, “İlgilenmiyorum” a dokunun.

Ayrıca o kişiden veya o sesle (arka plan müziği veya ses) tüm videoları gizlemek için “Diğer” e dokunabilirsiniz.

Bir TikTok Hesabı Nasıl Bildirilir

Bir hesabın tamamı düzenli olarak uygunsuz içerik veya yanıltıcı bilgi yayınlarsa, bunu da bildirebilirsiniz. Bunu yapmak için Hesap düğmesine (hesabın avatarı) dokunun.

Hesap sayfasının sağ üst köşesindeki üç noktalı simgeye dokunun. “Rapor” u seçin ve ardından hesabı bildirme nedeninizi seçin. Yine, aşağıdaki ekranda daha spesifik bir neden seçmeniz gerekebilir.

Daha sonra ekran görüntüleri ve raporunuzun bir açıklamasını sağlayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, “Gönder” e hafifçe vurun.

TikTok Hakkında Yorum Nasıl Bildirilir

TikTok’un nişan boyutunun bir kısmı videolar hakkındaki yorumlara yanıt veriyor. İnternetteki çoğu yerde olduğu gibi, insanlar bazen kötü veya uygunsuz mesajlar bırakır.

Belirli bir yorumu bildirmek için, küçük bir menü görünene kadar basılı tutun. “Rapor” u seçin ve raporunuzun nedenini (ve daha spesifik bir nedeni) belirtin.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Sosyal Medya Analizine Yönelik Kılavuz

Daha sonra ek yorum veya ekran görüntüsü ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, raporu TikTok’a göndermek için “Gönder” e dokunun.

Sosyal medyanın cazibesinin bir kısmı onun “Vahşi Batı” doğasıdır. Neyse ki, bu araçlar (ve Aile Güvenliği Modu gibi daha fazlası ), TikTok’ta gördüğünüz içerik türünü düzenlemenize yardımcı olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı