Teknoloji

2019’un en iyi 5 Facebook ve Messenger oyunları

Facebook News Feed‘inizden veya Messenger sohbetinizden ayrılmadan bir oyuna hiç dalmak istediniz mi? Facebook’un Anında Oyunlarıyla, anında yapabilirsiniz.

Hiç bir mesajlaşma uygulamasında sohbetinizi kesmeden oyun oynamayı hayal ettiniz mi? Facebook’un Instant Games ile , Facebook’un anlık mesajlaşma uygulamasından çıkmadan Messenger uygulamasında oyun oynamak artık kesin bir rüya değil.

Sadece kapalı bir oyun olan Kasım 2016’da yalnızca 17 başlıkla ve daha sonra Mayıs 2017’de küresel olarak başlatılan Anında Oyunlar, hem Facebook hem de Android için iPhone veya Android için Messenger uygulamasının, bu uygulamaları bırakmadan veya indirmeden arkadaşlarına karşı oyun oynamalarına izin veriyor.

Bugün, Android telefon ya da iPhone için Messenger’ı indiren kullanıcılar, Facebook’taki Oyunlar kategorisine masaüstü veya mobil cihazlarından dokunarak Facebook veya Messenger platformunda 200’den fazla Messenger Instant oyununu keşfedebilir ve oynayabilir.

İPhone için Messenger veya Android cihazlar için Messenger uygulamasında bir denemek için, alt raydaki Oyunlar simgesine dokunup belirli bir başlık arayın ya da eğlenceli görünene kadar kapsamlı oyunlar listesini aşağı kaydırın. Arkadaşlarınızı arkadaş listenizden oynamaya davet edin veya bazı oyunlarda yabancılarla eşleşin.

Anında Oyunlar, Everwing, Basketbol FRVR, Uno, Arkadaşlarla Kelimeler, 4 Resim 1 Kelime ve Test’te yeniyseniz, Messenger konuşmanızın tadını çıkarırken ilk önce denemeniz gereken altı oyun.

1. EverWing

Blackstorm Labs’ın EverWing dünyası bir ejderha sürüsü tarafından saldırı altında. Gökyüzüne çıkmaya ve bu korkunç yaratıklarla savaşmaya başlamak için sekiz peri gardiyanından birini ve yardımcısını seçin. Karakterleriniz otomatik olarak ateş eder, bu yüzden canavarlar ve hatta tehlikeli ateş duvarları yaklaşırken onları bir yandan diğerine sürükleyin ve aynı zamanda güçlendirmeleri, madeni paraları ve kupaları toplarken aynı anda üç veya dört tane biçin. Yakında, daha büyük ödüller kazanmak için görevlilere koruyucu ve yardımcı göndereceksin.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Nvidia GeForce RTX 2060 Super vs RTX 2060: ne kadar değişti?

2. Basketball FRVR

Facebook’un basketbol oyunu Basketball FRVR , basit bir vuruş hareketiyle bir basketi çembere attıracak . Her sepet bir öncekinden daha fazla puana değer, ancak bir atışı kaçırırsanız, dışarı çıkarsınız. Uyarı: Çemberin yerleşimi sola veya sağa hareket ettirildiğinde oyun giderek zorlaşır ve bunları yapmak için çekimlerinizi doğru şekilde açmaya başlamanız gerekir.

3. Uno

NetEase ve Mattel tarafından geliştirilen Uno , popüler atma kart oyunu Anında Oyunlara geliyor.

İlginizi Çekebilir

Temel kurallarda bir tazeleme ihtiyacınız varsa, her oyuncunun yedi kartla başladığını ve kalan kartları berabere bırakarak bir yığın halinde bıraktığını bilin. Bir atma yığını oluşturmak için çekme kartındaki ilk kartı ters çevirin. Dağıtıcının solundaki kişiyle o kartın rengini, numarasını veya sembolünü eşleştirin. Bu kartı, yukarı bakacak şekilde atılan yığının üstüne yerleştirin. Bir joker oyun oynadığınızda, bir sonraki kişiye hangi rengi eşlemelerini istediğinizi söyler. Atılan kartın üzerinde kartla eşleşme yapılamazsa, kart destesinin en üstünden bir kart çekin. Atılan hav kartıyla eşleşirse oynatılabilir. Ardından oyunu bir sonraki kişiye geçirin. Saat yönünün tersine oynamaya devam et ve elinde yalnızca bir kart kaldığında “Uno” diye bağır. Bir oyuncu kart bitene kadar oynayın.

Ayrıca herkesin puanlarını hesapladığınız yerde oynayabilirsiniz – her kartın farklı bir değeri vardır – ve biri 500 puana ulaşana kadar oynamaya devam edebilirsiniz.

Anında Oyunların dokun-oyna sürümünde, rastgele oyuncularla eşleşmek için Hızlı Oynat’a veya ikililerin başkalarıyla ortaklaşa kullanabileceği 2. veya 2. Takımlara, oyuncuların kendi kurallarını oluşturduğu Oda Modu’na ve Parti Modu’na dokunabilirsiniz. hangi çevrimdışı toplantılar için özel olarak tasarlanmıştır.

4. Words With Friends

Zynga’nın son derece başarılı bir kelime oluşturma oyunu – ve en popüler sıra tabanlı oyunlardan biri – Arkadaşlarla Sözler , Anında Oyunlara geliyor ve oyuncuları süreçte jeton ve rozet kazanabileceğiniz Scrabble benzeri bir kelime oluşturma yarışmasıyla oynuyor. Yardıma ihtiyacınız olursa, mektuplarınızı karıştırıp değiştirebilir (bir dönüşünü kaybedebilirsiniz) veya sıranızı geçebilirsiniz. Friends with Words, özellikle kelime hazinesi, heceleme ve bulmaca becerilerini geliştirmek için harikadır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Huawei, katlanır akıllı telefonun en son sürümünü piyasaya sürdü

5. 4 Pics 1 Word

Adından da anlaşılacağı gibi, 4 Pics 1 Word , hepsinin ortak olduğu kelimesini tahmin ederek, resim ve görevlerin bir dörtlüsünü görüntüler. Resimlerin altında harflerle doldurmanız gereken, bir kaç boş kutu göreceksiniz, bu da kelimenin ne kadar olduğunu gösterir. Cevabı bildiğinizden emin olduğunuzda, kutulara yerleştirmek için mevcut yığındaki harflere dokunun. Bunu aldığında, bu kazanan çizgiyi devam ettirmek için oynamaya devam et. Ancak oyunun ilerledikçe aşamalı olarak daha zorlaştığına dikkat edin.

Bonus: The Test

In Testi , size arkadaşlar ne kadar iyi test edeceğimiz. Bir arkadaş seç ve her biri, doğum gününü kutlamayı sever misin? Kaç çocuğunuz olsun istersiniz? En çok park biletini kim aldı?

O zaman sana aynı soru sorulur, ama bu sefer arkadaşların hakkında. Arkadaşlarınızın hangi cevapları seçeceğini tahmin etmeniz gerekecek ve onlar da sizin için aynısını yapmak zorunda kalacaklar. Her kim en iyisini alırsa kazanır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı