Teknoloji

Android telefonunuzu uzaktan nasıl takip edersiniz

Kayıp bir telefon bul ve hatta onu ara

Telefonunuzu kaybettiyseniz veya Google hesabınıza kayıtlı bir telefonu izlemek istiyorsanız, bunu yapmanın kolay bir yolu vardır – Google’ın Android telefonunuzu uzaktan izlemenize ve aynı zamanda bir ses çalmanıza olanak tanıyan Cihazımı Bul Üzerine kilitleyin ve isterseniz verileri silin.

Bu, Google’ın ilk telefon izleme girişimi değil, ilk bakışta biraz kafa karıştırıcı olabilir. Bu nedenle, bu kılavuzu, oturum açtığınız herhangi bir Android telefon veya tableti izlemenize yardımcı olacak şekilde oluşturduk.

Bu tekniğin her zaman işe yaramadığını ve telefonun çalışması için sinyal, veri veya konumun açık olması gerekeceğini unutmayın, ancak kaybolan bir telefon bulmak için kullanışlı bir yoldur.

Android telefonunuzu nasıl takip edebilirsiniz?

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey , Google’ın izci web sitesi olan Cihazımı Bul’a gitmektir – ya Google’da arayın ya da oraya ulaşmak için yukarıdaki bağlantıyı tıklayın.

Ardından, e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak Google hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Bunları hatırladığınız sürece bu çok zor olmamalı.

Ardından, site ile size sunulacak. Sol tarafta, oturum açtığınız cihazların bir listesi bulunur – muhtemelen bunlardan yalnızca bir veya ikisine sahip olacaksınız, bu nedenle doğru cihaz zaten seçilmiş olabilir. Değilse, buraya tıklayın.

Aşağıda, telefonla ilgili seçeneklerin bir listesi bulunmaktadır, ancak yalnızca bir telefonu izlemeye çalışıyorsanız, şimdilik bunları görmezden gelebilirsiniz.

Sayfanın büyük bir kısmı büyük bir harita ile işaretlenmiştir – umarım cihazınızın tam olarak bulunduğu yere işaret eder.

Cihazımı Bul telefonunuzu bulamıyorsa, telefonunuzun görüntüsündeki yuvarlak oku tıklatarak yeniden deneyebilirsiniz; bu, izleyiciye tekrar denemesini söyler. Umarım bu kez, cihazınızı bulur.

Telefonunuzu bulduktan sonra ne yapabilirsiniz?

Telefonunuzu bulduysanız ve kolayca kolayca alabiliyorsanız, kriz önlendi!

İlginizi Çekebilir
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WhatsApp sahte haberlerle savaşmak için mesaj iletmeyi sınırlandırıyor

Ancak ahizenizi bulmak için belirli uzunluklara gitmeniz gerekebilir. İlk seçenek, cihazınızın 5 dakikaya kadar keskin bir ses çalmasını sağlayacak olan Play Sound’dur. Birisi telefonunuzun yakınındaysa, bu aradığınız gerçeğe karşı sizi uyaracak, umarım size yardımcı olabilirler.

Android telefonunuzu nasıl takip edebilirsiniz

Haberleşmeye yardımcı olmak için ‘Güvenli Cihaz’. Bu, ahizenizi kilitlemenizi ve Google Hesabınızdan çıkış yapmanızı sağlar. Ayrıca telefonu bulan birine, telefon numarasını bir arkadaşına veya akrabaya bırakma da dahil olmak üzere mesaj bırakabilirsiniz; böylece kurtarıcı sizinle iletişim kurabilir.

Bazen nükleer seçeneği almanız gerekebilir, eğer mırıldanırsanız telefonunuzu geri alamazsınız. Silme Cihazı, Google hesabınızdan çıkış yapmak da dahil olmak üzere el cihazınızdaki her şeyi tamamen siler, bu nedenle bunu tıklarsanız geri dönüş olmaz – bu geri dönüşü olmayan bir seçenekdir. Bunu, telefonunuzu geri alma umudunun olmadığını biliyorsanız yalnızca yapın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı