Teknoloji

2019’da Film Kiralama ve Satın Alma İçin En İyi Uygulamalar

Kablolu TV’niz varsa, muhtemelen filmlerinizi doğrudan sağlayıcınızdan kiralayabilirsiniz.  Peki ya bu filmi bir mobil cihazda izlemek istiyorsanız? Kablonuzu iptal ederseniz erişimini kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan bulutta bir kopyasına sahip olmak istiyorsanız ne olur? Apple, Google, Walmart ve diğerlerinden gelen uygulamalar size bu konuda yardımcı olabilir ve ihtiyaçlarınız için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak bilgileri aldık.

iTunes Film Mağazası

Öncelikle bir iOS veya Mac kullanıcısıysanız, iTunes Store’un film bölümü birkaç nedenden dolayı tartışmalı olarak en iyi seçimdir. Birincisi, daha önce HD sürümüne sahipseniz ücretsiz yükseltme alabilmeniz için 4K içerikte agresif fiyatlandırma ile çok çeşitli ve çeşitli seçenekler var.

Agresif ne demek istiyoruz? Christopher Nolan’ın Batman üçlemesinin 4K’da toplamı 34.99 dolar. 4K Blu-ray disklerin sokak fiyatı 25 ABD Dolarıdır . Bir akış, bir diskin görsel-işitsel kalitesiyle karşılaştırılamaz, ancak bu fiyatlarda şikayet etmek zor. Öte yandan, Star Wars ve Marvel filmlerinin 4K sürümleri, Apple ile Disney arasındaki fiyatlandırma konusundaki anlaşmazlık nedeniyle iTunes’dan pek de yoksun.

Film Kiralama ve Satın Alma

İkincisi, Apple, herhangi bir üçüncü taraf iOS uygulamasında film satın almanıza veya kiralamanıza izin vermez, bu da iTunes’a varsayılan olarak bir zafer kazandırır. Bu listedeki diğer uygulamaların tam olarak çalışmasını sağlamak için, içeriğinizi Apple cihazınızda (veya iTunes masaüstü uygulaması üzerinden Windows’ta) izleyebilmeniz için önce kendi web sitelerinden satın almanız gerekir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Android cihazlar iTunes satın alımlarınıza erişemez ve iTunes’u Apple TVdışındaki herhangi bir ev akış cihazında bulamazsınız . Bu, orada yaptığınız her satın alımın daha sonra başka bir platforma götüremeyeceğiniz anlamına gelir.

İNDİR

Vudu

Bu listedeki kalan hizmetler gibi, Walmart’ın sahip olduğu Vudu uygulaması, iOS ve diğer pek çok yerde bulunabilir. Hala 4K Star Wars akışına sahip olabileceğiniz tek servis bu: The Last Jedi (bu filmin 4K kiraları kullanılamaz durumda).

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Android telefonunuzu uzaktan nasıl takip edersiniz

Vudu ve FandangoNOW, 4K akışı için iyi bir kaynaktır; ancak Vudu’ya üstünlük sağlarız; başkalarının ne olduğunu görmek için tıklayabilirsiniz, FandangoNOW’un portre bölümü mobil uygulama ile sınırlıdır.

Vudu ayrıca ücretsiz (eski reklam filmleri tarafından desteklenen) çeşitli eski filmler ve popüler TV şovlarının ücretsiz bölümlerinin dönen bir örneğini sunuyor.

İTunes, Apple cihazları için muhtemelen en iyi seçenek olsa da, Vudu muhtemelen diğer ev akış cihazları, akıllı TV uygulamaları ve uyumlu Android cihazları için kazanıyor.

İlginizi Çekebilir

İNDİR

FandangoNOW

Sinema bileti satın aldığınız düzenli Fandango uygulamasıyla karıştırılmaması gereken FandangoNOW, kira akışı ve satın alımlar etrafında yapılan diğer bir uygulamadır. 2010 yılında NBCUniversal’i satın alarak Comcast’e ait olan Time Warner,% 30 azınlık hissesini elinde bulunduruyor, bu yüzden çoğu insan kablo şirketinden tamamen kurtulmayacak. Ancak Vudu’nun tekliflerine karşı çapraz alışveriş yapmak için iyi bir yer çünkü zaman zaman fiyatlarda farklılıklar var. Şu anda, örneğin, FandangoNOW, bir hesap oluşturduktan sonraki ilk 30 gün boyunca yeni müşterilerin tüm satın alma ve kiralama işlemlerinde yüzde 20 indirim aldığı bir promosyon gerçekleştiriyor.

FandangoNOW’un cihaz uyumluluğu, Samsung, LG, Vizio ve Sony TV’lerdeki yerleşik uygulamaların yanı sıra Roku, Apple TV ( Her Yerdeki Filmler uygulaması yoluyla ) ve Google Chromecast gibi akış kutularında kullanılabilirliği ile kabaca Vudu’da olduğu kadar iyi . Listenin tamamını web sitesinde bulabilirsiniz .

İNDİR

Google Play Filmler ve TV

Adına rağmen, Google Play Filmler ve TV yalnızca Google cihazlarında değil. Ayrıca iPhone ve iPad’inizde, bazı akıllı televizyonlarda ve bir Roku’da da alabilirsiniz. Ayrıca, Apple TV’nin yerel bir Google Play Film uygulaması olmasa da , bir son teknoloji var : Apple TV için YouTube uygulamasını edinin, oturum açın, kitaplığınızı açın ve Satın Almalar’ı seçin. Google Play mağazasından satın aldığınız tüm filmler, YouTube uygulamasında oynatılması için burada gerçekleştirilecektir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Android telefonda Geliştirici seçeneklerinin kilidini açma ve etkinleştirme

Apple’ın kısıtlamaları nedeniyle, bu uygulamanın iOS sürümünde vitrinlerden çok daha fazlasını yapamazsınız, ancak her bir ürün sayfasında en azından izleyebileceğiniz önerilen filmlerin mantıklı bir listesini sunabilirsiniz (belki de Blade Runner 2049 hariç , Bu, orijinal filmi izlemek için doğrudan bir filmin devamı niteliğinde olan bir öneriden yoksun. Android sürümü ve web sitesi size uygun olanı satın alıp kiralamanıza izin verir.

Google Play Filmleri, 4K departmanında diğerlerinin gerisinde kalıyordu, ancak GPM hiç bir 4K kiralama seçeneği sunmamaya ilişkin endişe verici eğilimi takip ediyor olsa da hızlı bir şekilde yakalandı – bu çözünürlükte izlemek için tek seçenek fiyatına bakılırsa, pop fiyatları 30 dolara yükseliyor.

İNDİR

Redbox

Redbox’ın akış servisi hala beta sürümünde ve şu anda 4K’dan yoksun, ancak uygulama hala koltuğunuzdan rahatça Blu-ray kiosk envanterine göz atma yeteneği için kullanışlı. Hangisi kullanışlıdır, çünkü diskler kiralamak için günde sadece 2 dolara, bir akışın size ne kadara malolacağının yaklaşık üçte biri ve üstün görüntü kalitesi ve sesi ile. Film henüz diskte değilse, istek listenize ekleyebilir ve eklendiğinde telefonunuzda veya tabletinizde bir bildirim alabilirsiniz. İOS, uygulamanın akış bölümünü engellerken, Apple’ın yakındaki kiosk’tan almak için sipariş disklerinizle (şimdiye kadar) hiçbir sorunu yoktur. Aklında belirli bir film yoksa ve sadece göz atmak istiyorsanız, uygulamanın arama işlevi, işleri daraltmanıza yardımcı olacak bir dizi filtreye sahiptir.

Diskiniz zarar görmüşse (veya makineden geri aldığınızda fiş kabuğundan eksikse), uygulama içinde geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz ve geri dönüş genellikle oldukça hızlıdır.

İOS İNDİR

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı