Teknoloji

Fortnite’ta Yeni Bir FPS Sorunu

FPS Sorunu ;Fortnite haritası daima gelişiyor ve tanınan savaş rotasında çabucak hemen her dönemin başında adada büyük değişiklikler yapılıyor. Oyunun başlangıcından bu yana çok şey değişse de, yıllar boyunca şaşırtan bir biçimde kapalı kalmış kimi ilgi cazibeli noktalar ve özellikler var.

Bu özelliklerden biri harita üzerinde bulunabilen çalıların, oyuncuların içine girmesini ve bu saklanma noktasını kullanarak potansiyel olarak rakiplerinden gizlenmelerine müsaade vermesidir. Çalılar birinci olarak etrafın bir kesimi olarak oyuna eklenmişti, lakin tıpkı vakitte Kısım 1’de tüketilebilir efsane eşya oldular ve anında zımnilik sağlamaya yaradılar.

Tüketilebilir olan bu eşya daha büyük çalıların eklenmesi ile işe yaramaz hale getirildi ve oyundan kaldırıldı. Bu da oyuncuların oyunda birtakım olağandışı FPS yanlışlarına maruz kalmasına neden oluyor üzere görünüyor.

Fortnite oyuncusu justukasz, Reddit’te bu meselelerin kısa bir görüntüsünü yayınlayarak bu çalıların Kısım 2 harita özelliklerinde saklandığını ve hatta bunlara karşı karşıya geldiğinde kare suratlarının üçte birini kaybettiğini gösterdi. Paylaşımında şunları söyledi:

“Kısacası bu çalılara baktığınızda bile FPS’niz büyük oranda düşüyor. FPS sorunu yaşayanlar bu çalılardan uzak dursun.”

FPS Düşüşünden Nasıl Kaçınılır?

Tıpkı problemleri yaşayan öbür kullanıcılar sayesinde paylaşım epeyce ilgi ve dayanak gördü. Bir kullanıcı ise büyük FPS düşüşlerinin bilhassa gömülü GPU’lu PC’lerde gözle görülür olduğunu sav etti. Fortnite’deki FPS üzerinde kıymetli bir tesire sahip olan birinci kusur bu değil. ‘Blaze’ Renegade Raider seti üzere Dönem 3 kaplamalarının da oyuncuların FPS’lerinin düşmesine neden olduğu ortaya çıkmıştı.

Çalılıklardan kaçınmak ve FPS’nizi pürüzsüz tutmak için Renegade Raider setinden uzak durmak isteyebilirsiniz. Epic Games son raporların birçoklarına karşılık vermedi, lakin daha sonraki güncellemelerde birtakım yanılgıları ele alması olası görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu