Teknoloji

İOS ve Android için 2019’da En İyi Müzik Servisi Uygulamaları

Her ne kadar çoğu müzik hayranı Spotify’a veya Apple Music’e çekiyor gibi gözükse de, Amazon, Google ve diğerleri hala bir dilim pasta için savaşıyor ve bazı ilginç perks ile geliyor.

En İyi Müzik Servisi Uygulamaları

Amazon Müzik Sınırsız İndir

Amazon Prime aboneliği ile Prime Music’i ücretsiz olarak edinebilirsiniz , ancak yaklaşık iki milyon şarkı ile sınırlısınız. Bu arada Amazon Müzik Sınırsız, Spotify Premium ve Pandora Premium gibi hizmetlere doğrudan bir rakip. Amazon’un Echo cihazlarından Apple CarPlay ve Android Auto’ya kadar çevrimdışı dinleme için indirebileceğiniz milyonlarca şarkı, algılanan zevklerinize ve editör seçiminize dayalı çalma listesi önerileri ve çok çeşitli cihazlarla uyumluluk elde edersiniz.

Mobil uygulama şirketin Alexa sanal asistanını birleştiriyor, böylece ona bir şarkının, sanatçının veya albümün adını söyleyebilirsin, katalogdan alıp eğer varsa, o da senin için çalacaktır. Amazon Prime’a sahipseniz, ayda sadece 6,58 ABD Doları ödeyen Music Unlimited için yılda 79 ABD Doları ödeyebilirsiniz. Amazon, Alexa aracılığıyla daha erişilebilir bir ekonomik seçimdir. Bas ve tiz ayar seçeneklerinin yokluğu olmasaydı, Spotify’a müzik akışı için en iyi genel seçenek olarak rakip olur.

iOS kullanıcıları, uygulama içinde abone olmanın ayda 10.99 dolara mal olacağını, çünkü Apple bir kesim yaptığını not etmelidir. Daha iyi teklifler almak için Amazon’un web sitesinde Music Unlimited’a kaydolun .

Apple Müzik İndir

Apple Music, kendi Spotify benzeri akış servisini geçmiş iTunes Müzik Mağazası satın alımlarınızla bütünleştirir. Zevkleriniz yıllar içinde değiştiyse, bu hizmetin kişiselleştirilmiş çalma listesi önerilerini olumsuz yönde etkileyebilir, ancak herkes için eski melodilerini kesintisiz bir müzik servisine sorunsuz bir şekilde entegre etmek faydalıdır. (Google Play Müzik’in de benzer bir sistemi vardır, ancak MP3’lerinizi buluta manuel olarak yüklemeniz gerekir ve 50.000 parça ile sınırlıdır.)

Apple Music ayrı ayrı bas ve tiz sesi çıkarmanıza izin vermez, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ön ayarları vardır. Apple Music 15 $ / ay aile planıyla ayda 10 dolara mal oluyor ve 90 günlük cömert bir deneme var. Bu hizmetin reklam destekli bir sürümü yok. Ayrıca, Apple’ın dikeylere olan yakınlığı nedeniyle, Apple Music’i Smart TV’nizde veya Windows PC dışındaki içerik akışı yapabilen Apple olmayan cihazlarda bulamazsınız.

Apple Music, özellikle James Corden’ın ünlü bir müzisyenin bulunduğu bir arabada gezdiği ve çeşitli şarkılar eşliğinde şarkı söylediği The Late Late Show’un popüler bir bölümü olan “Carpool Karaoke” adlı özel içeriğe sahip bir seçki içeriyor. (Açıklama: Download.com ve The Late Late Show aynı ana şirkete aittir.) Ayrıca ünlü şef ve yazar Anthony Bourdain gibi diğer ünlülerle işbirliği içinde oluşturulan bazı çalma listeleri de bulabilirsiniz. Genel olarak, Apple Music iyi bir hizmettir, ancak sizi yeni müziğe açarken de öne çıkan Spotify veya Pandora kadar yaygın değildir.

Google Play Müzik İndir

Google Play Müzik (GPM), şirketin YouTube Kırmızı’yı atarak kendisini paketten ayıran, kendi premium aylık müzik abonelik hizmetidir. Kırmızı, tüm reklamları YouTube’dan içerik içerik oluşturucularını hala telafi eden, çevrimdışı görüntüleme için indirmeleri birleştiren ve özel orijinal şovlara erişim hakkı verecek şekilde kaldırır. (Buna karşılık, YouTube Red’e kaydolursanız, ücretsiz bir GPM aboneliği alırsınız.) Diğerleri gibi 10 ABD Doları / ay düzeyinde de, çevrimdışı dinlemek için indirebileceğiniz on milyonlarca şarkı ve bir küratörlüğün seçimi ve kişiselleştirilmiş çalma listeleri.

GPM’nin resmi uyumluluk listesi, onunla birlikte çalışan her bir Android telefon ve tableti sıralayarak, mevcut ve popüler platformların onunla nasıl çalışacağının doğru bir şekilde anlaşılmasını zorlaştırıyor. Ancak GPM’i Roku kutuları, Android TV’ler, Google Home cihazları, Nvidia Shield TV’de ve arabanızda Android Auto aracılığıyla alabileceğinizi biliyoruz.

GPM’nin iOS sürümünde tiz ve bas ayar araçları veya ses ön ayarları yoktur. Ancak, açık içeriği radyo istasyonlarından filtrelemenize izin verir.

YouTube’u çok fazla izlerseniz, GPM’de oldukça iyi bir satış perdesi var, ancak iOS uygulamasında bir ekolayzır görmek istiyoruz.

Pandora İndir

Pandora, uzun süredir reklam destekli bir “radyo” hizmeti olarak, zevkinize göre kişiselleştirmek için uygulama içinde yukarı ve aşağı oyladığınız çeşitli “istasyonlara” Internet üzerinden müzik yayını yapıyor. 2017’de diğerleri gibi 10 dolarlık bir hizmet başlattı, ancak daha önce hiç duymadığınız iyi müzik alma kabiliyeti ana cazibe olmaya devam ediyor – bunu takip eden bir Pandora’yı bulacağınız baş döndürücü çeşitlilikteki aygıtlar yakından takip ediyor. Uygulamayı telefonunuzda, tabletinizde veya PC’nizde bıraktığınız yerden almaya hazır.

İOS müşterilerinin , iOS uygulamasına abone olurken ayda 3 $ daha fazla ödeme yapmaktan kaçınmak için doğrudan web sitesinde Pandora’ya kaydolmaları gerektiğini unutmayın .

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en yaygın kullanılan müzik yayını servisi olabilir (henüz diğer ülkelerde mevcut değildir). Çoğu akıllı TV’de, çoğu otomobilin bilgi-eğlence sisteminde, birçok ev sineması alıcısında, Apple Watch ve Fitbit, oyun konsolları, Apple TV, Roku, Fire TV ve daha fazlası. Şirket aslında tüm markaları listelemeye yönelik olarak web sitesinin tamamını oluşturuyor.

Mobil uygulamadaki tiz ve bas kontrollerinin yokluğu olmasaydı, Pandora tam orada, özellikle yeni sesleri ve sanatçıları keşfetmek isteyenler için, müzik akışı için bir dinamit seçeneği olarak Spotify ile birlikte olacaktı.

Spotify Müzik İndir

Spotify, bir süredir müzik yayınının çoğunluğu için varsayılan seçenek olmuştur, ancak Apple Music’in, bir iOS kullanıcısının görmezden gelmesi ne kadar zor olduğu için 2018’de tutulması beklenmektedir. Spotify, Android Auto, hemen hemen tüm popüler ev yayın cihazları ve akıllı hoparlörler ve çoğu akıllı TV dahil olmak üzere çok çeşitli platformlarda ve cihazlarda bulunur – ve 2018’in sonundan önce Apple Watch’a ulaşması tahmin edilmektedir. Çoğu müzik akışı servisi, Spotify mobil uygulamasının hem iOS hem de Android sürümleri, akışı ses cihazınızın özelliklerine göre uyarlamak için 6 bantlı bir ekolayzır ve çeşitli EQ ön ayarları sunar.

Ayda 10 $, çevrimdışı dinleme, kişiselleştirilmiş ve küratörlüğünde çalma listeleri için indirebileceğiniz milyonlarca şarkıya ve tek bir şarkı veya sanatçı temelinde yeni dinamik çalma listeleri oluşturma yeteneğine erişmenizi sağlar. Pandora gibi, bir albümün veya statik çalma listesinin sonuna ulaştıktan sonra kişiselleştirilmiş müzik önerilerini sürekli izlemeye devam eden bir Otomatik Kullan özelliği de sunar.

Spotify hala müzik akışı için en iyi seçimdir, ancak rekabet giderek artmaktadır. Pandora veya Amazon Music mobil uygulamasına bir EQ eklediyse, bakiyeyi bahşetmek için yeterli olabilir.

Tidal Music İndir

Sonuncusu ama en önemlisi, Jay-Z’nin kurduğu ve dünyanın en başarılı sanatçılarından olan ve aynı zamanda girişimci olan premium müzik akışı platformu Tidal. Ayda 10 $ size her zamanki özellikler setini verir ve kayıpsız ses kalitesi sağlayan HiFi seviyesi için ayda 20 $ ödeyebilirsiniz. Ancak, çoğu insan kayıpsız akışlardan yararlanmak için gerekli ses donanımına sahip değildir. Öte yandan, Tidal hip-hop, R&B, funk ve ruh için bulduğumuz en iyi müzik hizmeti olabilir – sadece kataloğun büyüklüğünde değil, aynı zamanda çeşitlilikte, büyük hareketlerden bağımsız olarak girişken.

Gelgit bas veya tiz sesi eklemenize izin vermiyor, bunlar için ön ayar sunmuyor, ancak akış ve indirme için farklı kalite seviyeleri ayarlamanıza izin vermiyor. Ayrıca, bir Sprint veya Boost Mobile abonesiyseniz, deneme belirli bir cihaza bağlı olmasına rağmen, altı aylık ücretsiz bir Tidal HiFideneme sürümü alabilirsiniz. (Sprint, 2017’nin başlarında Tidal’da büyük bir hisse satın aldı ve Nisan 2018’de, kendi medya akışını zaten sunan kablosuz rakip T-Mobile ile birleşmeyi hedeflediğini duyurdu.) Hip-hop veya R&B iseniz diğer hizmetlerden memnun olmayan hayranıyım, Tidal sizin için uygun olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu