Teknoloji

Nvidia GeForce RTX 2060 Super vs RTX 2060: ne kadar değişti?

Yepyeni Nvidia GeForce RTX Super ekran kartları, Nvidia GeForce RTX 2060 Superve RTX 2070 Super ile başlayıp 9 Temmuz’da piyasaya sürülmeye başlandı .

Nvidia GeForce RTX Super ekran kartları

Ancak bu süper güçlü yükseltmeler maliyete değer mi? Nvidia grafik kartlarının Nvidia Turing hattına henüz girmediyseniz , o zaman kesinlikle – bu kartların “Founders Edition” modelleri tam olarak 9 Temmuz’dan önce mevcut olan kartların fiyatı kadar. kart, özellikle de RTX 2060 , bu durumda teklif, parlaklığını biraz kaybeder.

Ancak, RTX 2060’ınıza uzun süre görebileceğiniz en uygun yükseltme budur, bu yüzden bu yeni kart ile başarılı olan arasındaki özel farkları gözden geçirdiğimizi düşünün.

Nvidia Fiyat ve özellikler

Nvidia Fiyat ve özellikler

Nvidia, daha önceki RTX 2060 Founders Edition fiyat noktalarının yerini alan GeForce RTX 2060 Super Founders Edition için 399 $ ‘lık (yaklaşık 314 £ A $ 578) istiyor. Bu değişiklik, önceki Founders Edition kartını 349 ABD Dolarına (yaklaşık 275 TL, 505 ABD Doları) düşürdü.

Daha önce olduğu gibi aynı fiyata, RTX 2060 Super, 12 nanometre (nm) işlemine dayanan aynı Turing grafik işlemcisini bir araya getirir, ancak şimdi daha fazla video belleği (VRAM) ile çıktı (ROP) birimleri, doku birimleri, ışın izleme (RT) çekirdek ve farklı saat hızları.

Kesin olarak, RTX 2060 Super, önceki modelin 6GB’ına kıyasla 8GB GDDR6 VRAM’a sahip. Aynı şekilde, grafik kartı eski modelin 48 ünitesine 64 ROP ünitesine, orijinalin 120 ve 34 RT çekirdeğine 136 doku ünitesine ev sahipliği yapıyor.

Son olarak, yepyeni kart, 1.470MHz’lik bir temel işlemci saat hızına ve 1.650MHz’e kadar arttırılmış bir hıza sahiptir. Geçen yılki kart, 1,365MHz’de gözle görülür derecede yavaş başlıyor ve 1,680MHz’de göze çarpıyor – bu ‘Süper’ karttan çok daha hızlı. Bu tutarsızlığın ısı yönetimi kaygıları nedeniyle olduğunu düşünüyoruz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  2019’da yükselişe geçecek teknolojik trendler

Performans

Şimdi, RTX 2060 Super’i tamamen kıyaslama testleri gamımızla tam olarak test etme şansına sahip değiliz. Ancak, ışın izleme, Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) ve 1440p çözünürlüklerde etkinleştirilen en yüksek ayrıntı ayarlarıyla birkaç oyun oynamak için kullandık.

Bu testte, saniyede 50 ila 70 kare (fps) ve Tomb Raider’ın Gölgesi’ni 60 ila 70 fps arasında gezen en son Metro Exodus’u bulduk . RTX 2060 2018 incelememize geri dönüp baktığımızda, aynı ayarlarda ve çözünürlükte saniyede 40 ila 45 kare arasında değişen çok daha düşük – ama yine de oynanabilir – kare hızları gördük.

Verilen, kısmen bu oyunların geliştiricileri tarafından piyasaya sürüldüklerinden bu yana yayınlanan optimizasyon yamalarından kaynaklanıyor olabilir, ancak bu tamamen anlayışlı optimizasyona atfedilemeyen belirgin bir gelişmedir.

Sonuç: Hangisini satın almalısınız?

Eğer sadece Nvidia ekran kartlarının RTX hattına giriyorsanız ve bir parçaya en az 350 dolar harcamak veya sterlin harcamak için hazırsanız, başka bir 50’yi kurtarmak veya scrounge etmek ve RTX’e gitmek gerçekten akıllıca değil 2060 Süper. Bu fiyatlandırma Nvidia tarafında tasarım tarafından muhtemeldir.

Buradaki ek performansın ve geleceğe dönük prova miktarı başka bir PC oyununun maliyeti için alıyorsunuz. Zorlu bir bütçeniz varsa, ancak ışın izlemekten hoşlanıyorsanız, RTX 2060 için satış sonrası seçeneklerle daha ucuza gelecek olan RTX 2060’a gidin. Aksi takdirde, 50 fatura daha tasarruf edin ve bu yeni sıcaklığı yakalayın.

Bir önceki yazımız olan Android telefonunuzu uzaktan nasıl takip edersiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı