Teknoloji

NVIDIA RTX 3000 Ekran Kartlarının Fiyatları

Günümüzün en başarılı ve en tanınan ektan kartı üreticilerinden olan NVIDIA’nın yeni kuşak ekran kartlarının fiyatları ortaya çıktı. NVIDIA tarafından geliştiricilen yeni jenerasyon RTX 3000’ün fotoğraflarından sonra bu kez fiyatları da sızdırıldı. Olayın değişik yanı ise ekran kartının fotoğraflarını sızdıran kişi ile fiyatlarını sızdıran kişinin birebir olması. 

NVIDIA RTX 3000’in fiyatları incelendiğinde, son jenerasyon ekran kartları ile çabucak hemen birebir fiyatlara saihp olduğu görülüyor. 

NVIDIA RTX 3000 Ekran Kartlarının Fiyatları

GarnetSunset kullanıcı ismine sahip Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan ayrıntılara nazaran en ucuz ekran kartı 399 dolar fiyat etiketine sahip. En yüksek fiyata sahip ekran kartı ise 1.400 dolar fiyat etiketine sahip. Bu fiyat farkının oluşmasındaki en büyük sebep ise şirketin bu ekran kartlarını iki başka seriye ayırmış olabileceğinden kaynaklanıyor.

Wccftech tarafından yapılan habere nazaran NVIDIA tarafından geliştirilen yeni jenerasyon ekran kartlarına ilişkin olduğu düşünülen bu fiyatlar pekte mantıklı değil. Lakin NVIDIA’nın daha ortaya sürmediği apayrı eserleri de olabilir.

Bu savların yanı sıra NVIDIA’nın fiyatları belirlerken AMD’nin yeni kuşak Navi ekran kartlarının fiyatlarını da göz önünde bulunduracağı da düşünülüyor. Yayınlanan fiyatları baz aldığımızda ise fiyat artışının %50’den fazla olması gerekiyor.

Üstte yer alan tablodan da gördüğünüz üzere NVIDIA’nın yeni kuşak ekran kartlarının detayları yer alıyor. İsimleriyle alakalı net bir bilgi verilmediği için devre kartı numaraları kullanılmış.

Tabloda yer alan birtakım grafik kartları şimdi onaylanmadı, fakat oburlarının piyasaya sürülmesi bekliyor. Fakat şimdi fiyatların ve isimlendirmeler resmi olarak açıklanmadığı için farklılıklar yaşanabilir. Bahis ile ilgili gelişmeler epeyce sizlerle paylaşacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu