Teknoloji
Trend

OnePlus 6T ipuçları: İlk olarak kontrol etmeniz gereken 10 özellik

OnePlus, Apple, Samsung veya Google gibi bir "ana" telefon üreticisi olmayabilir, ancak 6T'si yenilikle doludur. İşte ilk göz atmanız gereken özellikler.

OnePlus 6T İncelemesi:OnePlus, çoğu akıllı telefon üreticisinden gördüğümüz yıllık güncelleme döngüsüne abone değil. Bunun yerine, donanımını hızla günceller ve her yineleme için yeni özellikler ekler. OnePlus 6T, ilk ekran parmak izi sensörlerinden biriyle dünya çapında piyasaya sürüldü ve şimdi ABD’de T-Mobile aracılığıyla satılıyor – OnePlus için daha önce doğrudan kilidi açılmış ve doğrudan tüketiciyi satan satan ilk.

Öyleyse, parlak bir OnePlus 6T’niz var, ancak bundan en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? Aşağıda açıklanan 10 özellikten yararlanarak.

OnePlus Switch uygulaması, yeni 6T'nizi kurmanızı çok kolaylaştırır.
OnePlus Switch uygulaması, yeni 6T’nizi kurmanızı çok kolaylaştırır.

OnePlus 6T, kurulum işleminin bir parçası olarak standart bir Android cihaz geri yükleme özelliğine sahiptir, ancak bunu atlayıp bunun yerine OnePlus Switch uygulamasını kullanmak isteyebilirsiniz . Bunu istediğiniz zaman uygulama çekmecenizden de ateşleyebilirsiniz. Zaten orada değilse uygulamayı eski telefonunuza yükleyin ve eşleştirme işleminden geçin.

OnePlus Switch uygulaması görüntüleri, SMS’leri, çağrı geçmişini ve uygulamaları aktarabilir. Wi-Fi Direct üzerinden çalışır, bu yüzden işlem inanılmaz hızlıdır. Eski bir OnePlus telefonundan aktarıyorsanız, uygulamalarınız bile yeni uygulama üzerinde yapılandırılmış ve çalışacak şekilde uygulama verilerini getirebilir.

OnePlus jest gezinti

Hareketli gezinmeyi kişisel tercihlerinize göre özelleştirdiğinizden emin olun.

Varsayılan olarak, OnePlus 6T cihazınızın navigasyon düğmeleri vardır. Ancak ekranı mümkün olduğunca fazla içerikle doldurmak istiyorsanız, emrinizde tamamen hareket tabanlı bir navigasyon seçeneği var. Ayarlar> Düğmeler ve hareketler> Gezinme çubuğu ve hareketler bölümüne gidin . Gezinme çubuğunu tamamen kaldıran Gezinme Hareketleri seçeneğine geçin. Ev, ekranın altından yukarı doğru kaydırılır; çoklu görev hızlıca yukarı kaydırılır ve tutulur; ve geri sola veya sağa doğru yukarı kaydırın.

Parmak izi kilidini açma animasyonu

Parmak izi kilidini açma animasyonu
Ekrandaki parmak izi sensörünün animasyonunu ayarlayabilirsiniz.

6T’nin yeni numaralarından biri, ekrandaki parmak izi sensörü. Bir yıldırım topuna benzeyen sensöre bastığınızda OnePlus’un gösterişli bir animasyonu var. Biraz daha sade bir şey istiyorsanız, ayarlarında bazı alternatifler var. Ayarlar> Güvenlik ve kilit ekranı> Parmak izleri> Parmak izi animasyon efekti bölümüne gidin . Oradan, “Dalga” veya “Şerit” olarak değiştirebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Sosyal Ağların Avantajları Nelerdir?

Temayı değiştir

Parlak, beyaz bir tema ile yaşamak zorunda değilsiniz.
Parlak, beyaz bir tema ile yaşamak zorunda değilsiniz.

OnePlus hisse senedi Android yakın sopa, ancak tema seçenekleri çok daha kapsamlıdır. Varsayılan olarak, karanlık bir UI’dan daha fazla güç kullanan, tamamen beyaz bir UI’ye sahiptir ve gece sizi kör eder. Bununla birlikte, Ayarlar> Ekran> Tema bölümünden bazı değişiklikler yapabilirsiniz .

Oradan, hafif bir temayla yapışabilir ya da karanlık bir temayla değiştirebilirsiniz. Ek olarak, özelleştirilebilir vurgu rengi var. Birkaç varsayılan seçeneğiniz var, ancak gökkuşağıdaki diğer renkleri ayarlamak için de bir renk seçici var.

Uyarı Kaydırıcısını Özelleştirme

Bildirimlerin ince ayarını yapmak için uyarı kaydırıcısını özelleştirebilirsiniz.
Bildirimlerin ince ayarını yapmak için uyarı kaydırıcısını özelleştirebilirsiniz.

OnePlus, yan tarafta üç konumlu alarm kaydırıcısına sahip tek Android cihaz üreticisidir. Zil sesi, titreşim ve sessiz arasında geçiş yapar ve Ayarlar> Düğmeler ve hareketler> Uyarı kaydırıcısı altında kullanılabilen birkaç kullanışlı ayar vardır. Sessiz modda, telefonunuzu gece kullandığınızda kullanabileceğiniz tüm ortamları sessize alabilirsiniz. Çalma modunda, 6T’yi çağrılar için titreyecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Hızlı Hareketlerle zaman kazanın

Hızlı Hareketler, telefon uykudayken işlem gerçekleştirmenize olanak tanır ve bunları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
Hızlı Hareketler, telefon uykudayken işlem gerçekleştirmenize olanak tanır ve bunları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

OnePlus 6T, diğer akıllı telefonlar gibi, onu açtığınızda bir dizi özellik ve bilgi kaynağıdır. Ancak, işleri halletmek için telefonu uyandırmanız bile gerekmez. 6T birkaç Hızlı Harekete sahiptir, ancak tümü varsayılan olarak açık değildir. Başlamak için Ayarlar> Düğmeler ve hareketler> Hızlı Hareketler bölümüne gidin.

Ekran hareketleri, telefon uykudayken özellikleri değiştirebilir veya uygulamaları açabilir. Örneğin, bir “V” çizerek el feneri açılıp kapanacaktır. Yapılandırmak için başka bazı şekiller ve harfler de vardır. El feneri, kamera açma veya video kaydetme gibi önceden ayarlanmış işlevleri atayabilirsiniz.

Okuma modu

Okuma Modu, bir telefonda uzun formdaki metinleri okumayı zorlaştırır.
Okuma Modu, bir telefonda uzun formdaki metinleri okumayı zorlaştırır.

Bir akıllı telefon ekranında okumak rahatsız edici olabilir, ancak çoğumuz yine de yapıyoruz. Bununla birlikte, OnePlus 6T, özel okuma modu ile gözlerinizde biraz daha kolaylaştırabilir. Bu özelliği Ayarlar> Ekran> Okuma Modu altında bulabilirsiniz . Bu özellik, ortam ışığını örnekleyerek canlı OLED ekranınızı e-Okuyucudaki monokrom ekrana daha çok benzeyen yapan bir filtre uygular. Bu özelliği manuel olarak açabilir veya okuma modunu otomatik olarak etkinleştiren bir izleme listesine uygulamalar ekleyebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Samsung Gear 360 için 7 ipucu ve püf noktası

Uygulamalarınızı koruyun

Uygulamaları Gizli Alan'da gizlemek, onları ana listenizden uzak tutacaktır.
Uygulamaları Gizli Alan’da gizlemek, onları ana listenizden uzak tutacaktır.

Uygulama listenizde kolayca görünmesini istemediğiniz uygulamalarınız varsa, onları Gizli Alanda yoldan uzak tutabilirsiniz. Bu, normal uygulama çekmecenizden sola kaydırarak erişilebilen ayrı bir uygulama çekmecesidir. Gizli alana eklenecek uygulamaları seçmek için üstteki artı simgesine dokunun. Eklendikten sonra, artık ana listede görünmezler. Bir uygulamayı kaldırmak için, uzun basın ve “göster” e dokunun.

Bir uygulamayı gizlemek iyidir, ancak maksimum koruma için bir adım daha ileri götürebilirsiniz. OnePlus 6T ayrıca Ayarlar> Yardımcı Programlar> Uygulama dolabı altında uygulama şifrelemesine sahiptir . Listeye eklediğiniz uygulamalar yalnızca parmak izinizle veya güvenli kilit açma kodunuzla kimliğinizi doğruladıktan sonra açılacaktır.

Paralel uygulamalar

Parallel uygulamalarla, tek bir uygulama aracılığıyla birden fazla hesaba giriş yapabilirsiniz.
Parallel uygulamalarla, tek bir uygulama aracılığıyla birden fazla hesaba giriş yapabilirsiniz.

Bazen, bazı hizmetler için farklı hesaplar oluşturursunuz, ancak uygulama yalnızca tek bir hesabı destekliyor. Neyse ki, OnePlus 6T’nin Paralel Uygulamaları var. Bu özellik için ayarları Ayarlar> Yardımcı Programlar> Paralel Uygulamalar altında bulabilirsiniz . Yalnızca belirli uygulamalarla çalışır, ancak bu, Telegram, WhatsApp ve Discord gibi popüler mesajlaşma istemcilerinin çoğunu içerir. Paralel Bir Uygulamayı etkinleştirmek, uygulamanızın çekmecesinde ayrı bir simge bulunan bir kopyasını oluşturur. Ardından kopyaya ikinci hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

Oyun modu

Oyun Modu, diğer oyun dostu özellikler arasındaki bildirimleri engeller.

OnePlus 6T, dünyadaki herhangi bir mobil oyunu yırtıracak donanıma sahiptir ve deneyiminizi biraz daha iyi hale getirmek için özel bir Oyun Modu vardır. Oyun Modu’na Ayarlar> Yardımcı Programlar> Oyun Modu’ndan erişilebilir . Oyun Modundayken, telefon yaptığınız işin üstünde düzenli olarak bildirimde bulunmaz. Ayrıca telefonu aramaları hoparlör modu ile cevaplayacak, otomatik parlaklığı devre dışı bırakabilecek ve diğer uygulamaların ağ arayüzünü kullanımını sınırlandıracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu son özellik, zayıf bir bağlantıda çevrimiçi bir oyun oynuyorsanız kullanışlıdır. Oyun Modu, bir oyunu tanıdığında otomatik olarak etkinleşir, ancak listeye manuel olarak başka oyunlar da ekleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kullanmaya başlamanız gereken 5 gizli Android özelliği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  2019'un en iyi 5 Facebook ve Messenger oyunları
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı