Teknoloji

Samsung Cloud Storage Hakkında Bilmeniz gereken her şey

Samsung Galaxy S10 smartphone Sahibi Siz Misiniz ? O zaman muhtemelen Samsung’un ücretsiz bulut depolama çözümüne zaten erişime sahipsiniz : Samsung Cloud . Beklediğiniz gibi, bu, Samsung akıllı telefonunuzdan (veya mobil cihazınızdan) dosyaları uzaktan saklamanızı sağlayan bulut tabanlı bir çözümdür. Daha spesifik olarak, daha az bilinen Samsung bölümlerinden biri olan ve 30 ülkede mevcut olan Samsung SDS tarafından yönetilen sunucularda.

Samsung Cloud Nedir?

Yeni bir Samsung cihazının sahibi olarak, Samsung Cloud’da genellikle 15GB ücretsiz bulut depolama alanı elde edersiniz, ancak Verizon müşterileri bu anlaşmadan hariç tutulur.

Telefonunuzu yedekleyebilir veya bu saklama dolabında istediğiniz dosyaları saklayabilirsiniz. Rehber ve takvim gibi önceden yüklenmiş Samsung uygulamaları tarafından oluşturulan verilerin yanı sıra, cihazın kendisi ile ilişkili verilerin 15 GB kotaya dahil olmadığını unutmayın.

Samsung, işlenebilecek verileri iki gruba ayırır:

Neler senkronize edilebilir: Takvim, Rehber, Samsung İnternet, Samsung Klavye, S Notlar, Samsung Notlar, Samsung Pass, Galeri ve Hatırlatıcı.

Ne yedeklenebilir: Takvim etkinlikleri, sim kart ve telefondaki rehber, arama kayıtları, saat ayarları, ana ekran düzenleri, uygulamalar, ayarlar, mesajlar, müzik, ses kayıtları ve belgeler.

Ne yazık ki, ne WhatsApp mesajları ne de fotoğraflar bu sürece dahil edilmedi.

Samsung Cloud’da veri nasıl kaydedilir

Başlamak için cihaz ayarlarınızdaki bulut ve hesaplara gidin , Samsung Cloud’u seçin ve verilerinizi hemen yönetin. Bulut kullanımınızı kontrol edebilir, verilerinizi yedekleyebilir, geri yükleyebilir ve harici depolama dışındaki birden fazla cihaz arasında senkronize edebilirsiniz (microSD kart desteği yoktur). Açıkça bir hesap oluşturmanız veya servise giriş yapmanız gerekecektir.

Servisin daha eski Samsung cihazlarında (Galaxy S6’dan daha eski) mevcut olmadığını ve hesabın akıllı telefon veya tablete değil, kimliğinize (veya e-posta adresinize) bağlı olmadığını unutmayın. Samsung Cloud depolama alanına support.samsungcloud.com adresindeki bir tarayıcı üzerinden erişebilirsiniz, ancak dosya ekleyemezsiniz – bu yalnızca (Android) telefonunuzdan veya tabletinizden yapılabilir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Nvidia GeForce RTX 2060 Super vs RTX 2060: ne kadar değişti?

Samsung Cloud kullanmalı mıyım?

Ekstra depolamaya ihtiyaç duyarsanız, Samsung yıllık aboneliklerde indirim yapmadan 50GB için aylık 0,99 dolar, 200GB için aylık 2,99 dolar tutarında ücret alır. Sadece yükseltme seçeneğinin tüm bölgelerde veya tüm operatörlerde mevcut olmadığını unutmayın.

Haziran 2019’dan itibaren, depolama seçeneği yalnızca 30 ülkede mevcuttu ve o zaman bile tüm mobil ağlar bunu kullanamadı. Buna karşılık, Google 100GB’lık seviye için aylık 1.99 dolar ve Google Drive’daki 1 TB’lik seviye için 7.99 $ tutarında bir ücret alıyor .

Bu bile, editörümüzün tercihine kıyasla pahalı gibi gözüküyor, yıllık bazda satın alırken 4 doların üzerinde (3,10 £) 2 TB depolama sağlayan iDrive Personal .

Samsung’un en iyi akıllı telefon serisi olan Galaxy Note 9’un 512 GB’a kadar dahili depolama alanına sahip olduğu ve microSD kart ile 512GB’a kadar başka bir depolama kapasitesine sahip olduğu göz önüne alındığında, bu miktarda veriyi güvenli bir şekilde yedekleyebilen bir bulut saklama dolabı seçilmesi mantıklı geliyor.

Huawei / Honor ( Mobile Cloud ile ) veya Apple ( iCloud ile ) gibi diğer akıllı telefon üreticileri de benzer bulut tabanlı teklifler sunuyor ve hepsi aynı rahatsız edici sorundan muzdarip – çok sayıda operatör ve ülkede esnek depolama yükseltmeleri olmaması.

Bir önceki yazımız olan Nvidia GeForce RTX 2060 Super vs RTX 2060: ne kadar değişti? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı