Teknoloji

Samsung Galaxy S10 Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Samsung Galaxy S10 söylentileri ve gerçekleri: 20 Şubat lansmanı, Snapdragon 855, 5G olanakları ve özellikleri, özellikleri ve fiyatı hakkında bildiğimiz her şey.

Samsung, 20 Şubat’ta San Francisco’da düzenlenecek bir sonraki Unpacked etkinliğine ev sahipliği yapacağını duyurdu .  Galaxy S10 için geri sayım   ciddi bir şekilde başlamış durumda

Samsung Galaxy S10

Geçtiğimiz hafta CES’te 5G adı verilen yeni nesil hücresel teknoloji ,  akıllı telefon görüşmesinde baskındı . Samsung,  yaklaşmakta olan 5G telefonunun prototipini tanıttı . Ve yine de, 20 Şubat’ta piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S10’un destekleyip desteklemeyeceğinden emin değiliz .

Olsa da olmasa da, Samsung, amiral gemisi Galaxy S serisinin 10. baskısında çok şey kullanıyor. Hem bilinen gerçeklere hem de artan bir söylenti listesine dayanarak, yutturmacaya kadar yaşayabilir.  Samsung’un bir sonraki amiral gemisi telefonunu çalıştıracak olan  Snapdragon 855 yonga seti mutlak bir canavara benziyor ; İlk kıyaslama sonuçlarımız Galaxy S9  ve  LG V40’ı toz içinde bırakan hızlı performans olacağını gösteriyor  .

Performans bir yana, analistler, uzmanlar ve kaçaklar, bir ultrasonik parmak izi sensörü , şirketin Face ID  ve  bir Infinity-O ekranı da dahil olmak üzere olağanüstü özelliklere sahip reçel dolu bir Galaxy S10 resmini çiziyorlar . Eğer Snapdragon 855 potansiyelini karşılıyorsa ve söylentiler doğruysa, Samsung bir vuruş yapabilir – ve akıllı telefon yığınının üstündeki yerini koruyabilirdi.

Galaxy S10
Galaxy S10

Aksi takdirde, önünüzdeki yol zor olabilir. Geçtiğimiz yılın şubat ayında tanıtılan Galaxy S9 ve S9 Plus,  özellikle iyi satılmadı . Telefon satışlarını yavaşlatmak  artık her marka için bir tehdit. Ve Çin’in  Huawei devrik,  Apple  almaya  No 2 yuvası , koyuyor artan basıncı Samsung üzerinde. ABD  ve dünyadaki hükümetlerin  artan düşmanlığını da içeren  kendi sorunlarına rağmen  , Huawei, Mate 20 Pro gibi yenilikçi ürünlerin gücüyle ilgili satışlara devam ediyor  . Aralık ayının son günlerinde, aslında, Huawei 200 milyon telefon sattığını açıkladı 2018’de.

Ve dramaya katılan sadece 5G değil. Samsung ayrıca, katlanabilir bir telefonla ilk pazarlanan LG, Huawei ve diğerleriyle de mücadele ediyor . Bu yılın ikisinin örneklerini görmeyi bekliyoruz.

Yeni bir söylenti ve püf noktası piyasaya sürülmeden bir aydan fazla sürecek. Burada onları toplamaya ve değerlendirmeye devam edeceğiz, bu nedenle sık sık tekrar kontrol edin.

Onaylandı: 20 Şubat’ta San Francisco’da

Samsung kesintiye 2019 CES ile fırlatma tarihi ve konumu duyuru  sonraki Ambalajsız olay için. Açıkça Galaxy S10’a atıfta bulunmasa da, her şeyi yaptı – ancak olay tarihiyle, saatiyle ve canlı URL ile kendi tarafında 10 görüntünün altına basıldı. Etkinlik 20 Şubat Çarşamba günü saat 11: 00’de San Francisco’daki Bill Graham Civic Oditoryumu’nda gerçekleşecek. CNET, canlı duyuruları kapsayacak şekilde yerde olacak.

Eğer bu zaman aşımına uğrarsa, Samsung’un yaklaşmakta olan katlanabilir “Galaxy X” telefonunun lansmanını önümüzdeki  hafta MWC için saklayacağı tahmin ediliyordu  ; Galaxy S10 ortaya çıkarsa, Samsung’un daha önce Gizmodo İngiltere tarafından yayınlanan bir rapora göre 8 Mart’ta göndermeye başlaması muhtemel  .

Söylenti: Plus ve Lite modelleri de dahil olmak üzere Üç Galaxy S10 telefonları

Galaxy S10’un üç konfigürasyonda geldiği söyleniyor  :

Galaxy S10 : Muhtemelen 1 kodunun ötesinde, bu modelin bugünki Galaxy S9 ile aynı boyutta olduğu , ancak daha ince çerçeveli olduğu söyleniyor  . 6.1 inçlik bir ekrana ve belki de Twitter’da sızan Ice universe’a göre toplamda üç kamerayasahip olması bekleniyor .

Galaxy S10 Plus : Muhtemelen X Beyond veya 2 Beyond kod adı verilen, bu Galaxy S9 Plus’ın halefi olacak  . En büyük ekrana – belki 6,4 inç ekrana – ve en fazla dört arka kamera, iki öne bakan kamera ve büyük bir pil olacak. Buz dünyası , Galaxy S10 Plus’ın 7.8 mm kalınlığında ve 4.000 mAh bataryaya sahip olacağını iddia ediyor.

Galaxy S10 Lite : Muhtemelen 0 adında kod olarak adlandırılmış. İPhone XR’de modellenen,  5.8 inç ekranlı ve daha az donanım bezemeli daha küçük, daha ucuz bir cihaz olabilir. Diğer söylentiler, iki kavisli kenar yerine düz kenarları, süslü ekran parmak izi okuyucusunu ve kulaklık jakını içermez.

Söylenti: Samsung’un ilk 5G telefonu Galaxy S10 X olarak adlandırılacak

Koreli sitesi Elektronik Haber etmiştir bildirildi olduğunu Samsung Galaxy S10 bir varyantını ortaya çıkaracak 5G destekler. Galaxy S10 X olarak bilinen telefon, Mart ayında Kore’de 800.000 ila 900.000 arasında kazanmaya başlayacak; bu da yaklaşık 715 ila 800 dolara (990 ila 1.115 AU veya 555 ila 625 TL) dönüşecek. 5G bağlantısına ek olarak, söylentili telefon bazı ciddi özelliklere sahiptir: dört arka kamera ve iki önde; 6,7 inç Süper AMOLED ekran; 5.000 mAh batarya; 10 GB RAM; ve 1 TB’a kadar depolama alanı.

20 Şubat’ta gelen Galaxy S10 ile Samsung’un 5G telefonu arasındaki olası örtüşme belirsizliğini koruyor. Telefonlar CES’teki sözlerinin odak noktası olmamasına rağmen , Samsung’un Tüketici Elektroniği Bölümüne liderlik eden HS Kim, ticari 5G ekipmanı için FCC onayını alan ilk şirket olduğunu belirtti. Ayrıca, 2019’un ilk yarısında teknolojinin ABD’deki tüketicilere geleceğine söz verdi.

Samsung 2019 yılında dört 5G telefonları dışarı getirmeye kararlı olan –  AT & T için iki  ve için birer  Verizon  ve  Sprint . Yine de, aksine söylentilere rağmen, 20 Şubat’taki Galaxy S10 telefonlarının 5G’yi desteklemesini beklemiyoruz . Samsung cep telefonu şefi DJ Koh   , Kasım ayındaki Koreli gazetecilere verdiği demeçte , Mart ayında Koreli havayolu şirketlerine yönelik ayrı bir cihazın ilk 5G telefonu olacağını söyledi. Bu Galaxy S10 X  olabilir .

Söylenti: Ekran koruyucu ultrasonik parmak izi tarayıcıyısı

Baskınızı su ve kir ile doğru ve güvenli bir şekilde tanımlayabilen ekran parmak izi sensörleri artık bir şey. Huawei Mate 20 Pro ve  OnePlus 6T  hem onları var ve biz 2019 yılında ana akım telefonlarına gelen özelliği görmek için bekliyoruz.

Qualcomm’un  Snapdragon 855 yonga setinin  teknolojinin ultrasonik bir varyasyonunu destekleyeceğini açıklamasından dolayı, Galaxy S10’un sahip olma şansı çok yüksek. Telefon kılıfı üreticisi Armadillotek, söylentiyi onayladı ancak bir bükülme ekledi, tarayıcının temperli cam veya PET ekran koruyucuları üzerinden baskıları okuyamayacağını öne sürdü. Sonuç olarak, şirket Galaxy S10 davasının ekran koruyucunun olmayacağını söylüyor.

Söylenti: S10 Plus’ta  altı kamera

Aylar boyunca, Galaxy S10’a gelen sayısız kameranın  , arkasındaki dördü ve önde iki tanesinin de dahil olduğu en azından Plus modelinde duyduklarını duyduk . (“Normal” Galaxy S10’un yalnızca bir öne bakan lensi ve üç arka kamerası olması bekleniyor.) Şimdi, uzatılmış delik delme dizisinin daha büyük modelde nasıl görünebileceğini gösteren bir görüntümüz var.

Reddit kullanıcısı @ hissick27 tarafından gönderilen fotoğraf, ekranın sağ üst köşesinde iki dairesel kamerayla görünüşte Galaxy S10 Plus’ı gösteriyor. Eğer doğruysa, yeni sistem portre modu (“bokeh efekti”) ve AR için daha fazla zoom seçeneği, daha fazla ayrıntı, derinlik eşlemesi sunabilir.

Söylenti: Düşük ışıkta fotoğraflar için ‘Parlak Gece’ modu

Google , düşük ışık koşullarında bile kayda değer fotoğraflar üreten olağanüstü kamera teknolojisinin gücüne dayanan Pixel 3 ile 2018’in en iyi Android telefonunvanını aldı . Şimdi, XDA Developers  , Samsung’un Google’ın Night Sight özelliğinin kendi versiyonunu hazırladığına dair kanıtlar ortaya koymuş durumda;

Samsung’un son One UI sürümünün kodunda bulunan ipuçlarına dayanarak , Samsung hesaplamalı fotoğrafçılık kullanarak çok karanlık koşullarda parlak fotoğraflar üretmenin bir yolunu geliştirdi. Doğruysa, bu Galaxy S10’un Galaxy S9’un en büyük eksikliklerinden birini düzeltmesine yardımcı olabilir – ve 2019’da fotoğraf çekmek için en iyi telefonlarla daha iyi temele çıkardı.

Söylenti: Daha büyük ekranlı yeni modeller

Noel’den iki gün önce,  Ice evreninin önümüzdeki beş Samsung cep telefonunun ekran boyutlarını tweetledi – Galaxy S10’un 5G versiyonu (aşağıda bununla ilgili daha fazlası) ve Not 10 da dahil edildi. 2019 yılında artacak tek şey fiyat olmayacak.

6.11 inç diyagonalde, Galaxy S10’un ekranı, Galaxy S9’lardan yaklaşık yüzde 5 daha büyük olacaktı ve 6.44 inçlik bir S10 Plus ekranı, öncekinden yaklaşık yüzde 4 daha büyük olacaktı. Not 10 ayrıca yüzde 5 daha büyük bir ekran için ayarlanmış olarak görünür. Dedikodu Galaxy S10 Lite’ın ekranı bugünün Galaxy S9’daki ile aynı boyutta ya da daha az olması bekleniyor.

Söylenti: ‘Galaxy X’ katlanabilir telefonu 

Samsung, Kasım 2018’deki yıllık geliştirici konferansında katlanabilir bir telefon sundu ve Galaxy X için Mart ayının ilk kez olduğu hakkında söylentiler var  .

Bununla birlikte, radikal bir şekilde yeni bir form faktörü borçlandırılmasında doğabilecek devasa risklerin verilme ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyoruz. Eşsiz bir sicili olmasına rağmen, Galaxy S güvenilir bir markadır ve Samsung özel bir 10. yıl dönümü baskısı için karga yapma şansını elinden almaz.

Birçok şirket  bu konuda konuşsa da (  Huawei ,  LG ve diğerleri dahil), bugün piyasada yalnızca bir katlanabilir telefon var –  Royole FlexPai . Samsung’un ana pazara, katlanabilir bir tasarım getirmeden önce, dikkatlice müşteri memnuniyetini ölçerek bu pazara gireceğini düşünüyoruz.

Söylenti: Fiyatlar artacak, 845 $ ile 1.765 $ arasında değişecek

Samsung, Apple’ın liderliğini takip etmeye ve bir sonraki amiral gemisi telefonlarının fiyatlarını yükseltmeye hazırlanıyor . Gizmodo UK , muhtemelen 128 GB depolama alanı olan S10 Lite adlı yeni bir giriş seviyesi olan Galaxy S10’un 669 £ ‘dan başlayacağını ve bunun yaklaşık 845 $’ a döneceğini bildirdi . Yalnızca oradan, üstün kamera teknolojisi ve diğer ileri teknoloji özellikleri içerebilen standart S10 ve S10 Plus için fiyatlar yükseliyor.

İşte her model ve depolama seviyesi için söylenti fiyatlandırmasına genel bir bakış. İngiltere fiyatlarının% 20 vergi dahil olduğunu unutmayın; bu nedenle, bunlar doğru olsa bile, dolar eşdeğerleri doğrudan dönüşüm olmaz:

Söylenti: S10’un kulaklık jakı şimdilik kullanılmaya devam ediyor

Kulaklık jakını verilen şekilde çıkarmadan önce not alın. Samsung Galaxy A8S bir tane yok. Ancak Galaxy S10’a gelmesi beklenen bir ekranı var (aşağıya bakınız). Ekim ayında, Kore çıkışlı ET News, Samsung’un kulaklık jakını Galaxy Note 10 ya da Galaxy S11’de açabileceğini bildirdi .

Şimdilik, olsa da, kulaklık jakı güvenli görünüyor. Galaxy S10 ile bağlantılı bir kılıfta standart bir 3.5mm kulaklık girişi için bir delik bulunuyor. Üretken sızıntı yapan Ice Universe’ın şeffaf plastik kasanın kısa bir videosunu tweet atması için bu sebep yeterli . Elbette, kasa üreticisi veya bu şirketin bilgisini nasıl aldığı hakkında hiçbir şey bilmeden, tasarımın doğruluğunu bağımsız olarak doğrulamanın yolu yoktur. Ayrıca, birden fazla kameranın gidebileceği arkadaki geniş yatay pencereye dikkat edin.

Galaxy S10 videoya portre modunu getirecek mi?

Qualcomm, portre modu videoları için 2019 telefonlar ve daha fazlası için Snapdragon 855 yongasına destek verdi , ancak bu Samsung’un teknolojiden yararlanacağının garantisi değil.

Varsa, videodaki ve fotoğraftaki konulara derinlik algılayıcı bir bokeh efekti uyguluyor olabilirsiniz. Qualcomm, bu 4K filmlerdeki bulanık arka planları bir seçenek kütüphanesinden diğer sahneler için değiştirebileceğinizi söyledi.

Fotoğraf makinesinin Infinity-O delgi deliği ‘çentiği’ hakkında daha fazla bilgi

Samsung dünyaya gelecekteki telefonlar için üç yeni tasarım üzerinde çalıştığını söylese de, şirket Galaxy S10 için Infinity-V, Infinity-U veya Infinity-O tasarımlarına asla bağlı kalmadı.

Bu noktada, en az bir kamera lensi için bir köşeden açılan deliği bulunan Infinity-O ekranından başka bir şey görürsek şok oluruz. Samsung, Çin’in telefonu olan yeni ilan edilen Galaxy A8S’de tasarım görevlisini oluşturdu, ancak sorunların ortaya çıkması durumunda, tasarımcıların ele alabileceği durumlar için Samsung’un tasarımı daha az önemli bir telefonda yayınlaması muhtemel. yılın en önemli telefonu.

Render, selfie kameranın her iki tarafındaki “delik açma” yı gösterir, ancak daha yeni söylentiler, telefonun yüzüne bakarken bunun doğru olacağı konusunda ısrar eder. Blass  , Infinity-O’nun Galaxy S10’a geleceğini öne sürüyor.

https://twitter.com/evleaks/status/1062313739842654208

Huawei, Honor View 20 telefonundakine benzer bir şey olduğunu açıkladı , ancak ekrandan açılan bir delik yerine Honor View 20, kameranın ekranın şeffaf bir kısmının altına sığdığını söyledi. Jüri hala bu kurulumun fotoğrafları etkileyip etkilemediğine karar verdi.

Okuyun :  Galaxy A8S Galaxy S10’un O-notch ekranı için çalıştırılan bir pratik mi?Mantıklı

Galaxy S10 iris tarayıcısını fırlatıp nihayet 3D ‘Yüz Kimliği’ni alacak mı?

Galaxy S9 ilk geldiğinde, iPhone’un Yüz Kimliği gibi telefonun kilidini açmak için güvenli 3D derinlik haritalama teknolojisini kullanmadığı için hayal kırıklığına uğradık. 2017’de piyasaya çıkan Qualcomm Snapdragon 845 yongası, Apple’ın 30.000 kızılötesi noktasına kıyasla 50.000 kızılötesi nokta ile eşlemeyi destekliyor. Bunun yerine, Galaxy S9, Samsung’un güvenli irisinin kilidini açtı ve Android telefonlarında bir zımba olan güvenliksiz yüz kilidini açtı.

Şimdi Samsung’un yüz kilidini açma oyununa başlama zamanı geldi. Söylentiler hem işaret Galaxy S10 iris tarayıcı kaybetme ve kazanma kimliğini Face rakip . Qualcomm’un en yeni yongası, Sense ID 3D Yüz Kimlik Doğrulama adı verilen mobil ödemeler için de güvenli olan başka tür bir yüz haritalama teknolojisini destekliyor. Belki de Samsung’un Face ID’yi almasına güç verebilecek bu sensör.

Telefonun yüz taramasıyla güvenli bir şekilde kilidini açmanın yanı sıra, derinlemesine eşleştirilen bir selfie kamerası , Apple’ın ustalıkla daha ustaca uygulanmış Memoji’sini basan rakiplerinden biri olan feci derecede ürpertici AR Emoji gibi daha iyi AR uygulamaları ve efektleri sağlayabilir .

Galaxy S10, Samsung’un One UI arayüzünü Android 9’un üzerinde çalıştıracak

Samsung, CNET’e katlanabilir telefon dahil olmak üzere gelecekteki tüm telefonların, Samsung’un Kasım Geliştirici Konferansında tanıttığı yeni One UI arayüzünü kullanacağını doğruladı . One UI arayüz tasarımı mevcut Samsung Deneyimini azaltır ve tek elle daha kolay kullanım için simgeleri gruplandırmaya çalışır. Google’ın mobil yazılımının dokuzuncu sürümü olan Android Pie ile çalışır , ancak Android’in önceki sürümleriyle çalışmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu