Teknoloji
Trend

WhatsApp sahte haberlerle savaşmak için mesaj iletmeyi sınırlandırıyor

WhatsApp , sosyal ağdaki söylentilerin yayılması ve yanlış bilgilendirme ile mücadele etmek için bir mesajın iletilebilme sayısına küresel bir sınır koyuyor.

WhatsApp , sosyal ağdaki söylentilerin yayılması ve yanlış bilgilendirme ile mücadele etmek için bir mesajın iletilebilme sayısına küresel bir sınır koyuyor.

Bir WhatsApp sözcüsü Reuters raporunda , “Bugünden itibaren, WhatsApp’ın en son sürümlerindeki tüm kullanıcılar artık bir kerede yalnızca beş sohbeti iletebiliyor, bu da WhatsApp’ın yakın kişilerle özel mesajlaşmaya odaklanmasına yardımcı olacak” dedi . WhatsApp kullanıcılarının daha önce 20 kez mesaj iletmesine izin verildi.

WhatsApp sahte haberler

Yanlış bilgilendirmenin yayılması, Facebook’un sahip olduğu WhatsApp ve diğer sosyal ağlarda kalıcı bir problem olmuştur. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devleri, Rusya bağlantılı sosyal medya troll hesaplarının 2016 ABD başkanlık seçiminin sonucunu etkilemiş olabileceği düşüncesi ile hala boğuşuyor.

Günde bir milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, Temmuz ayında Hindistan’daki mesaj sınırını test etmeye başladı ; o ülkede yaşanan şiddetli şiddet olaylarının ve linçlerin bir kısmının sosyal ağda yayılmasından kaynaklandığını söyledi. 1 Temmuz’da, beş kişinin , çocuk kaçırmalarına dair bir söylentinin yayılmasından sonra Hindistan’ın Dhule kentinde linç edildiği bildirildi . Benzer mesajlar sonucu en az 12 kişi dövüldü.

WhatsApp sözcüsü, “WhatsApp bu testi dikkatlice değerlendirdi ve altı aylık bir süre içinde kullanıcı geri bildirimlerini dinledi. İleriye dönük limit, dünya çapında iletilen mesajları önemli ölçüde azalttı” dedi. “Kullanıcıların deneyimleri hakkındaki geri bildirimlerini dinlemeye devam edeceğiz ve zaman içinde viral içeriğe yönelik yeni yöntemler aramaya devam edeceğiz.”

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  OnePlus 6T ipuçları: İlk olarak kontrol etmeniz gereken 10 özellik
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı